Keresés

Részletes keresés

fekvőrendőr Creative Commons License 2012.06.11 0 0 4339

Egyébként gratulálok, legyen benne sok örömetek!

Előzmény: sunman (4336)
fekvőrendőr Creative Commons License 2012.06.11 0 0 4338

Ha a székek még visszavihetők a boltba, akkor ne tétovázz drágábbra cserélni!

Ilyen székből csak karfásat szabad venni. (Képzavar vászonszéknél) Nekünk is van két karfátlan, de már évek óta nem hordjuk magunkkal. Kényelmetlenek.

Előzmény: sunman (4336)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.11 0 0 4337

klassz.

 

sajna nekem még két hónap van a sátorállításig

Előzmény: sunman (4336)
sunman Creative Commons License 2012.06.11 0 0 4336

))

Manac :-) Creative Commons License 2012.06.11 0 0 4335

Microsoft Office Picture Manager program - kép menü - átméretezés.

 

Ha Office csomag van a gépeden az intézőben a képen jobb klikkel, társítás paranccsal kiválaszhatod a Picture managert.

 

A nagy méretű képeket itt a legesgyszerűbb kissebbíteni.

Előzmény: sunman (4333)
sunman Creative Commons License 2012.06.11 0 0 4334

Szóval itt van.

sunman Creative Commons License 2012.06.11 0 0 4333

Íme a sátor!

 

Szinte pont egy hónap a gondolattól a megvalósításig.)

sunman Creative Commons License 2012.06.11 0 0 4332

Stabil volt minden, a hálókabinetben a hangokon kívül semmi zavarót nem lehetett észlelni.

Víz belül sehol egy csepp sem. Csak a sátor alá egy pár csepp az alátétfólián.

Van képem, de 1.2 Mb. Majd valahogy megpróbálom kicsinyíteni, hogy felférjen.

Manac :-) Creative Commons License 2012.06.11 0 0 4331

A seprű tényleg segíthet a dolgon.  ;-)

 

Mi használunk sátorszőnyeget (VANGO tent carpet  - thermo jellegű anyag) belül az előtérben és lakókocsi elősátorszőnyeget kívül. A sátror bejáratában lábtörlő.

Ezek a textilek sokat segítenek, kint nem a porban, szutyokban tapicskolunk, befelé menet a cipőket a lábtörlőn hagyjuk, bent az előtérben már csak mezitláb közlekedünk. Így tiszta marad minden.

 

A pucár sátoralj nem túl konfortos, nagyon látszik rajta a kosz, igaz, könnyen is takarítható.

 

 

A fotókat én is hiányolom, egyben gratulálok ahhoz, hogy átestetek a tűzkeresztségen.

A torziós hevederek tették a dolgukat? (TBS - torsion band sistem). Mennyire rángatta meg a szél a sátrat?

Beázás egy csepp sem?

Előzmény: sunman (4329)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.11 0 0 4330

seprű :)

 

 

amúgy ha esetleg lenne egy fényképed a felállított sátorrol (V Tigris, ugye?), azt feltölthetnéd

Előzmény: sunman (4329)
sunman Creative Commons License 2012.06.11 0 0 4329

gyakorolni kell, ha van jó ötletetek, szívesen vesszük!

 

Üdv!

sunman Creative Commons License 2012.06.11 0 0 4328

Helló Kedves Fórumozók!

 

Köszönjük a jó tanácsokat, amikkel a kezdeti tájékozódástól a hét végén eljutottunk az első kempingezésig. (B. Füred)

Szerintem remek volt,  a kempingben alig voltak .

Éjjelente volt szélvihar és villámlásos felhőszakadás, de a sártunk tökéletes védelmet nyújtott. Nappal pedig nem volt rossz idő.

A sleepinbed kényelmes volt, jól aludtunk rajta.

 

A kis gázpalackos főzőn pillanatok alatt forrt a teavíz.

Még a sátor "nappalijának" tisztán tartását gyakorolnunk kell, ha van erre jó ötlet, szívesen vesszük.

 

Üdv.

 

fekvőrendőr Creative Commons License 2012.06.10 0 0 4327

Már megvettem a zoknikat is, 1090 Ft/5 pár a Tescoban.

Ezek 25-27-es méretűek, pont jók méretre.

Külön zsebe lesz a kulcsoknak, a szemüvegeknek, telefonnak, Ipodnak stb.

 

Előzmény: fekvőrendőr (4325)
pisti.75 Creative Commons License 2012.06.10 0 0 4326

Ez nagyon jó !!!Köszi az ötletet,ezt én is megcsinálom!

(sok hasonló ötletet várok)

Előzmény: fekvőrendőr (4325)
fekvőrendőr Creative Commons License 2012.06.10 0 0 4325

Tegnap jelentős fejlesztést hajtootunk végre a kempingfelszerelésben!

Mindig óriási gondot jelentett, hogy a kemping szék mellé kellett minden félét lerakni, ha nem volt a közelben asztal.

Sosem volt helye a vízparton az újságnak, könyvnek, telefonnak, napszemüvegnek stb. Lehet méregdrágán kapni mindenféle karfára akaszthazó méretezett tárolóeszközt, de én tegnap megoldottam a problémát. A DM-ben vettem egy vászon szatyrot. ennek van fkét füle, és egy vállpántja. A füleket levágtam, és a kétfelé vágott vállpánttal együtt a szatyor végére varrta a feleségem, így saját anyagból meg lett oldva a rögzítőpertli.

Így néz ki, már majdnem tökéletes:

 

 

Az első napi használat után rájöttem, hogy kell  bele szerkeszteni kis zsebeket, melybe a telefon, napszemüveg, Ipod kerül, így nem kell a szatyor aljában kotorászni az apró holmik után. Kitaláltuk, hogy a felső részbe mék belevarrunk 3-4 gyerekzoknit, amik tökéletesen megfelelnek zsebnek.

Szerintem ilyen praktikus cuccért már súlyos ezreket kérnének a kempingcikk készítők.

Elégedettek vagyunk magunkkal! :-)))

630518 Creative Commons License 2012.06.09 0 0 4324

Kicsit levagy maradva pajti-a Balatoni Hajózási Rt-nek semmi köze a MAHART -hoz!!! nemfogadják el sem a MÁV, sem a MAHART igazolványt!!amúgy meg Győri vok,semmi közöm a céghez!Az Akali-camp azért jó mert ott semmi nincs-sem élet -sem vigalom,de van vonat minden reggel fél6kor,ha neked ez jó akkor hajráááááááááááááá!

Előzmény: nem gond (4310)
bacus Creative Commons License 2012.06.07 0 0 4322

irányár?

Előzmény: Törölt nick (4321)
nem gond Creative Commons License 2012.06.07 0 0 4320

Folyt.köv.

Tényleg teleírtam a felületet, de valszeg túlléptem az időt, és elszált, ezért most gyorsabban ...

Tehát a lényeg, hogy csak olyanról írok, amit ismerek.

Fordultam már ki olasz kempekből is, mert szaglott, vagy másvalami nem volt ok.

Szlovén kemping meg azért nem tetszett, mert elrendezés tenger nem volt ok. pedig tiszta volt.

Siófok Európa: A füredi után a legdrágább, de csak a város közelsége miatt. Zsúfolt, nyüzsgő, ezért mi kicsit arrébb megyünk.

Ide. Zamárdi Autós: Szép nagy 3 vizesblokkal(tiszta) hosszú part, hátul a pecásokkal. Az utóbbi években 80%-os (juli-aug) tömeg,tehát hely mindig van.

Szántód Rév: Ebben régebben voltam, amikor még nem B.Touristos volt, de akkor is tiszta volt, bár a melegvíz zsetonos volt. A parti rész kicsi, de legalább sok a szúnyog, és közel a rév.

Szemes,Fonyód: Nagy kempingek, hely mindig van, de nekem pont az a bajom velük, hogy emiatt nem érzem a "balatoni fílinget". Mosdók tiszták, part hosszú(széles).

Északi part.

Folyt.köv.

Előzmény: Manac :-) (4317)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.07 0 0 4319

2 éve teljesen rendben volt. Hozzá kell tenni, hogy egy viszonylag kicsi, nádassal határolt öbölről van szó, s ha kisodródsz a szélére, ott már hínáros az alja.

 

de többször átmentünk a györöki (fizetős) strandra is, az egy kimondottan jó balatoni strand, és kocsival kb 5 perc

 

 

Előzmény: Manac :-) (4318)
Manac :-) Creative Commons License 2012.06.07 0 0 4318

Vonyarcon milyen a víz?

 

Én Badacsonylábdihegyen a kempingnél azt tapasztaltam, hogy térdigérő iszap van a strandjánál, kicsit elment a kedvem tőle.

Pedig maga a kemping nagyon kultúrált. 10 vagy 16A, van parcella és szabad placc, elő- utószezonban reggeli grátisz, öltözőkabinos, szépen felújított zuhanyzók.

Előzmény: Törölt nick (4313)
Manac :-) Creative Commons License 2012.06.07 0 0 4317

Sajnálom.

 

Várom a folytatást.

Előzmény: nem gond (4316)
nem gond Creative Commons License 2012.06.07 0 0 4316

Írtam egy regényt ami szőrén-szárán eltűnt küldés közben ezért bocsi, ha lesz újra időm írok.

Artur

Törölt nick Creative Commons License 2012.06.07 0 0 4315

vitorlázó ismerősöm szerint jelenleg kevés a víz a tóban.

 

ha a víz fontos, továbbra is ajánlom Vvashegyet

Előzmény: hiroda (4314)
hiroda Creative Commons License 2012.06.07 0 0 4314

Én tavaly 13 év után voltam a Balatonban. Nekem kellemes meglepetés volt a víz minősége. Mondjuk most volt is víz benne, nem volt dagonyázás. Zamárdinál a bemenetnél már derékig ért, és nem kellett gyalogtúrát tartani egy úszáshoz. Azóta viszont nincs csapadék, nem tudom mennyi idő alatt reagál erre a tó és idén milyen lesz a víz-mennyiség, -minőség.

Mi vízimádók vagyunk, tehát a kemping kiválasztásnál a strand színvonala is fontos tényező.

Előzmény: Törölt nick (4313)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.07 0 0 4313

észak-dél: ez hitvita :)

 

én minden nyaramat az északi parton töltöttem, és mint minden északi, enyhe megvetéssel figyeltem a bokáig érő pocsolyában dagonyázó délieket :)

 

Tavaly viszont voltam a családdal Bfenyvesen, és az egy nagyon szép kis hely. Ami engem továbbra is zavar, az a nagyon sekély víz, de kisgyerekkel nyilván kényelmesebb.

 

 

Ha még nem döntöttél kemping-ügyben, jó szívvel tudom ajánlani a vonyarcvashegyit (Park).

Szép, elzárt, nyugis helyen van, vannak kellemes fekvésű parcellák, van saját kis strandja, de át lehet menni Györökre is. Voltunk már házban is és sátorral is, mindkettő jó volt.

Előzmény: hiroda (4312)
hiroda Creative Commons License 2012.06.07 0 0 4312

Köszi!

Ez már használható infó.

A honlap alapján a Hattyú nem nyerte el a tetszésemet. Főleg a placcok hiánya és a kis mérete miatt. A 6.2 XL Air-el meggondolandó szempont.

 

Az akalira egy ügyfelem hívta fel a figyelmemet, főleg az ára miatt. Ő dícsérte. És megnéztem, tényleg fele, mint pl. a füredi kemping ára.

A vasút közelsége nekem is feltűnt.

 

Az észak-dél versenyben szerinted melyik a jobb? Visszagondolva, még soha nem nyaraltam az északi oldalon.

 

Tavaly benéztem a zamárdi kempingbe, ahol a gyerekkoromban sokat voltam, hát nem nyerte el a tetszésemet feltétel nélkül. Igaz, júniusban, előszezonban voltunk bent, de a kb. 4 foglalt placcal elég kiábrándító volt.

 

Igazából vagy 22 éve nem voltam magyar kempingben. Idén úgy alakult a munkám, hogy egyszerre mindig csak 5 napot tudok szabaddá tenni, ezért többször közeli helyre mennék. És az ár is fontos most, mert viszem más "felnőtt kategóriájú" gyerekét is.

 

Zsolt

Előzmény: nem gond (4310)
Manac :-) Creative Commons License 2012.06.07 0 0 4311

Szia Artúr!

 

A saját benyomásaid alapján írnál toplistát a déli és az északi partra?

 

Háklis vagyok a vizesblokkra, ha egy szóban kitérnél a kiemelt kempingekre, megköszönném..

Üdv:

 

Dénes

 

 

Előzmény: nem gond (4310)
nem gond Creative Commons License 2012.06.06 0 0 4310

Szia!

"Hattyu kempig jobb"

Ezt biztos a "MAHART vezérigazgatója írta, és a legjobb és legolcsóbb ingyenreklámjának szánta, de nem jött be.

Nekem legalábbis.

Egyébként a Hattyú nekem , ismétlem nekem nem jött be, és én elmondon, hogy miért. CSAK!

Félre a hülyeséggel.

Egy kicsi, és sima, de nagyon (esö) vizes talajú kemp, parcellák nélkül, és érzésem szerint kissé belterjes. Pici vízparttal, és elmegy típusú vizesblokkal. Nem egy standard kemping. Az Akali kemp egy standard balatoni hely a szokásos Balatontouristos elemekkel. Parcella, WC,mosdó, mint a többi 10en egynehány balatoni kemping, csak közel van  a vasút, ezért mozdonyfüstösöknek( ne értsetek félre, nem etnikai értelemben mondtam, hanem igazi vasútközelieknek) elmegy de pihenni nem praktice.

Amugy meg egyáltalán hogy lehetne összehasonlítani egy északi, és déli parti kempinget?

Aki oda jár, az tudja a különbségeket, ide oda.

Artur

Előzmény: hiroda (4307)
hiroda Creative Commons License 2012.06.06 0 0 4309

Köszi!   Egy kicsit részletesebben? Egyiknek-másiknak előnye-hátránya?

 

Zsolt

 

Előzmény: 630518 (4308)
630518 Creative Commons License 2012.06.06 0 0 4308

Hattyú Kemping jobb!!! www.balatonihajozas.hu itt megtalálod!!!

Előzmény: hiroda (4307)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!