Keresés

Részletes keresés

bükköny Creative Commons License 2008.06.22 0 0 938
 karriertyúktarka
bükköny Creative Commons License 2008.06.22 0 0 937
Szia meszia! Örömmel látom, hogy szaporodnak a Tyúktarkáid. Már rég nem hallottam rólad. Sikerült valamit egyeztetned a csehekkel? Mutatok én is kölyök Tyúktarkát, és egy karrier gyereket szikiynek.
Előzmény: meszia (924)
Barka15 Creative Commons License 2008.06.22 0 0 936
Sziasztok!
Szt szeretném kérdezni hogy van-e valakinek Debreceni pergője? Mert szeretnék ebből a fajtából szerezni 2 párat. Kíváncsi vagyok milyenek a pergőitek.
Vanak postáim is és dísztyúkjaim is.
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.22 0 0 935

Hello

A Magyarbegyest könnyű tartani, jól nevelnek, szelidek. A Magyaróriásnak a lábtollát szokták nyírni, mert a tojás és késöbb a fióka beleakad, a Magyar páva jól nevel, szelid és úgy szép ahogy van, leglterjedtebb a fehér szín, de van már különböző szinben is.

Előzmény: Petya.87 (934)
Petya.87 Creative Commons License 2008.06.21 0 0 934

Sziasztok!

 

A pávagalambra én is gondoltam, viszont a begyes és a magyaróriást ugytudom nem 1könnyű tartani és tenyészteni, ja padláson szeretném tartani őket azért sem jó! Szívóssab fajta kell!!!

De tényleg gyönyörűek!!!

 

Amire még gondoltam az a buga és a tyúktarka viszont róluk nem tudok semmit, szerintetek?

 

tomkay Creative Commons License 2008.06.21 0 0 933
Szia!

Magyar óriás!

Üdv.
Előzmény: Petya.87 (930)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.21 0 0 932
Ha rám hallgatsz akkor Magyar pávagalambot és Magyarbegyes galambokat tartsál.Mindkét galamb fajta igen szelid és jól költő fajta és begyes galamb, talán az egyik magyarországon talán legrégebbi igazi nagyar fajta. Udvaron is lehet őket tartani. A páva az díszgalamb a begyes igen nagytastü egy kiló kb a súlyuk. Persze van akinek másfajta a kedvenc, de szerintem a legmutatósabb fajták.Gondolom mivel több fajta állatot is tartasz bemutatókat is rendezel ezért gondoltam én rájuk.
Előzmény: Petya.87 (930)
bolero84 Creative Commons License 2008.06.21 0 0 931
Köszi! Nekem nincs külső része ...egy zárt helyen vannak a fészkek-szekrény-,de itt is vannak este bezárva...viszont nappal mindig kint vannak az udvaron...
Előzmény: tomkay (929)
Petya.87 Creative Commons License 2008.06.20 0 0 930

Üdv mindenkinek!

 

Kérdéssel fordulnék hozzátok!!!!!

 

Van egy tanyám, amin öshonos magyar állatokat tartok, de a galamb még hiányzik csak sajnos nem tudom mejik fajta legyen , ragadozó madár az van bőven????

2 fajta is lehet, egy dísz és egy hús galamb!

Ha valaki tudna segíteni azt megköszönöm!!!!

tomkay Creative Commons License 2008.06.20 0 0 929
Hello!
Nekem bent nincs semmivel leszórva.A volierbent viszont a fele téglával van lerakva, a másik fele megkeményedett föld.De az nagyon kemény nincs sár meg ilyenek mert a teteje palatető és nem ázik be.Viszont egy helyre szoktam behozni még puhábbat,azt csipegetik mikor a "nagymadár" miatt zárva vannak szeptembertől-márciusig.Remélem tudtam segíteni.
Üdv!
Előzmény: bolero84 (928)
bolero84 Creative Commons License 2008.06.19 0 0 928

Köszi...értem.

A padozat az síma beton nálatok,vagy felszórjátok vmivel?

meszia Creative Commons License 2008.06.19 0 0 927
anya és fiókái
meszia Creative Commons License 2008.06.19 0 0 926
kölykök
tomkay Creative Commons License 2008.06.19 0 0 925
Szia!

Igazat adok Dovesnek.Mindenki másképp csinálja.Én nyáron mindig akkor takarítok mikor kint repülnek.Spaklizás-söprés és volier söprés.A voliert nem szoktam minden nap.Télen míg bent spaklizom addig ők a volierben vannak.
Előzmény: bolero84 (922)
meszia Creative Commons License 2008.06.19 0 0 924
Küldök két képet Bükkönynek, ezek az idei szaporulatból valók.
doves Creative Commons License 2008.06.19 0 0 923
Szia!
A takarításra is, mint minden másra, mindenkinek megvan a maga "tuti" módszere. Én például takarítás alatt (1)a padozat és a berendezési tárgyak alapos letisztítását értem spaklival, majd lehet (2)sepregetni, és végül (3)fertőtleníteni. Nálam ez persze nem mindig történik meg egyszerre, de mindig ebben a sorrendben...
Fertőtlenítésre sem hiszek mindenkire igaz receptet, de azért havonta egyszer ajánlott.
Előzmény: bolero84 (922)
bolero84 Creative Commons License 2008.06.18 0 0 922

Helló Mindenkinek!A galambok helyén beton aljzat van...ezt magában lehetetlen felsöpreni naponta,vagy kétnaponta,mert csak "kenődik rajta"a trágya...probáltam forgáccsal felszórni,de az egy nagy nulla lett,úgy mint a szalma...sódert terítettem be egyszer és az jó is volt,napokig tiszta volt,mert elkeveredet benne a kaksi...de ezt sem tudnám sokszor takarítani,hiszen nem lenne egyszerű minden másnap 2 talicska sódert kicserélni.

Hogyan oldjátok ezt meg?

A berendezéseket,hogyan takaritjátok?

Fertőtlenítés mivel,és milyen gyakran?

Roland maestro Creative Commons License 2008.06.14 0 0 921

Hali mindenkinek! Van itt közületek olyan aki magasröptü magyar derest tart?

MZ5 Creative Commons License 2008.06.13 0 0 920
Hát őszinte vagyok,nagyon tetszenek ,gratula
Előzmény: cservig (908)
bolero84 Creative Commons License 2008.06.13 0 0 919
Oksi! Majd ugy csinálom,hogy egyessével megfürdetem,kézzel őket a neostomosan-ban...Nálunk most nagyon rossz idő van...éjszaka óta szakad az eső : (
Előzmény: geler (918)
geler Creative Commons License 2008.06.12 0 0 918
Az a helyzet, hogy a Neostomosan egy fertelmesen büdös szer, ha azt teszel a vízbe, nem mennek bele a galambok. Jobb a Piretrin oldat, ez piramidint (szintetikus körömvirág-hatóanyag utánzat) tartalmaz.
A lényeg, hogy ebből se tegyél elbüdösítő mennyiségben, viszont minden alkalommal löttyints egy keveset a fürdővízbe. Én kb. 10 l vízbe egy evőkanálnyit teszek, és márciustól novemberig minden füredetővízbe, ezután télen havi egyszer.
Előzmény: bolero84 (917)
bolero84 Creative Commons License 2008.06.12 0 0 917
Köszi Mindkettőtöknek! Ma adtam sós vizet...fürödtek benne ,diofa levelet tettem be a fészkekbe,és holnap kitakarítok,és veszek neostomosant-lehet rosszul írtam-...Remélem ezek beválnak...mostmár jobban odafigyelek majd .
tomkay Creative Commons License 2008.06.12 0 0 916
Hello!
Olvastam a gondodat.A heti egy takarítás szerintem kevés.Én minden másnap,de ha nagy meleg van akkor minden nap takarítok.A fészekbe próbáld ki a diófa levelét.A fürdetés mellett,szerintem ezeket próbáld ki.
Üdv!
Előzmény: bolero84 (914)
cservig Creative Commons License 2008.06.12 0 0 915
Helló!

A fiókáknak nem feltétlenül jó a neostomosan-os fürdő,mert elég erős szer.Nekik inkább valamilyen spot on lenne jó,vagy esetleg a charmil gélel kend be a lábukat.
Szoktak még a fészekbe tenni szárított dohánylevelet,de ezt még nem próbáltam.
Minden jót.Üdv.
Előzmény: bolero84 (914)
bolero84 Creative Commons License 2008.06.12 0 0 914

Ok. A szert ismerem...mindkettőt kiprobálom...a fiokákat megfürdetem,a nagyoknak meg fürdősós víz...hetente egyszer takarítok...meg a fészkeket is cserélem mindig,ill tisztítom.

Kicsit elkeseredtem...

Köszi szépen...Minden jót!

Előzmény: cservig (913)
cservig Creative Commons License 2008.06.11 0 0 913
Helló!

Szoktad füdetni a galambjaidat?Ha nem akkor próbáld meg,vannak külön galamboknak fürdősók,azt tegyél vízbe és tudni fogják majd,hogy mi a dörgés.Ez azonban nem biztos,hogy teljes mértékben hatásos.Van viszont egy Neostomosan nevű szer.Egy ampullányit bele öntesz egy liter vízbe és egyenként megfürdeted a galambjaidat benne.Vigyázz nem nyelhetik le és nem kerüljön a szemükbe se.A fürdősós vizet kiteheted eléjük,attól nem lesz semmi bajuk.Emellett dúchigiénia.Minden jót.Helló.
Előzmény: bolero84 (912)
bolero84 Creative Commons License 2008.06.11 0 0 912

S.O.S.

Tetveket látok 3 galambomon...mind három fiatal,ill. fioka .

Hosszúkás testű,vörösszínű,a tollakon vannak,nem a bőrön.Vagyis én a tollakon látok belőlük egyenlőre csak 2-3 darabot a szárnyak alatt.

Nem találkoztam még ezzel a problémával.

Hogyha tudtok alternatív,vagy bármilyen megoldást ,akkor írjátok meg...

Előre is köszönöm !

 

bolero84 Creative Commons License 2008.06.10 0 0 911

Helló! Nekem Amerikai oriáspostáim vannak...5 pár,de kettő pár teljesít jol...mármint nevelésben és minőségben,a többit selejteznem kell... 1 éve madarászkodom igazábol. Sajnos még nem vagyok tagja egy klubnak,vagy egyesületnek sem...pedig szeretnék .Nem is ismerek egyet sem,csak egy galambászt,akinek sok szép -nyertes,díjazott-galambja-oriásposta-van...vele akarok majd beszélni erről.Ez miatt gyűrűm sincs...meg nem tudom az idei madarakat vinni sehová: (

Vannak még Sárga aranyfácánjaim és díszrécéim is...meg fogoly és japánfürj .

A galambokat nagyon imádom,de még sokmindent nem tudok...szeretnék egyszer egy olyan családot kialakítani,ami a fajtának megfelelően teljesít.

Előzmény: cservig (910)
cservig Creative Commons License 2008.06.10 0 0 910
Helló Bolero84!

Ásványi anyag és emésztő gritt mindig van előttük.Ezen kívűl Duval Vitamineral is mindig van előttük,ezt egyszerűen imádják,úgy eszik mint a takarmányt.Hetente 3-szor
kapnak sörélesztőt a B-vitamin meg a fehérje miatt,meg a Superliv nevű gyógynövényekből készült folyékony kiegészítőt kapnak a vízbe szintén hetente 3-szor.Nagyon jó kondiban vannak tőle a fiatalok is meg a tenyészpárok is.A Duval-t nem reklámozni akarom,de nekünk nagyon bevált és nem mellesleg az áraik is kedvezőek.
Neked milyen galambjaid vannak.
Előzmény: bolero84 (909)
bolero84 Creative Commons License 2008.06.10 0 0 909

Nagyon szép madarak : ) .

Milyen vitaminokat,vagy kiegészítőket adsz nekik ? Milyen gyakoriságban?

Előzmény: cservig (908)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!