Keresés

Részletes keresés

Kovács szaki Creative Commons License 2011.11.10 0 0 930

Ez a német valóság (egy része), ami kívülröl olyan csillogónak tünik. A  "bérmunka", a "Zeitarbeit" meg az "Arbeitnehmerüberlassung" álnéven futó teljesen hivatalos lehúzásokat inkább "rabszolgamunka" jelzövel kellene ellátni. 

 

Mondjuk nem tudom mi jobb: 8-9 euróért gályázni hivatalosan bejelentett bérmunkásként vagy feketén takarítani nagyságoséknál 10-ért. Mert a magánházaknál hivatalosan bejeletett takarítónök száma alulmúlja a fehér hollók számát, és azok 10-ért még a kisujjukat sem mozdítják: az ö tarifájuk 15-20 körül van, hiszen le is kell adózniuk.  

 

Ha választanom kéne, talán inkább bérmunkáznék egy darabig, akkor legalább be vagyok jelentve meg van biztosításom....

 

Előzmény: egerszegi (929)
egerszegi Creative Commons License 2011.11.10 0 0 929

ez tenyleg gaz, takaritas kerul 10 euroba orankent itt Munchenben...

Előzmény: Exxon73 (928)
Exxon73 Creative Commons License 2011.11.10 0 0 928

tessek Conceptas Erding,lehet ram hivatkozni,Szabo Attila.

ha fel tudod hivni ezt a szamot nemetul es el tudod mondani hogy munkat keresel akkor gond egy szal se.

004916094410944

 

munka van,komissiozo,villanyszerelo,lakatos,minden csak szarert hugyert.

7,79tol 9,50ig

 

az melegvizre se eleg

 

.sajat auto elvaras mert nem fognak beroptetni a melohelyre.

 

Előzmény: T. Szilárd (926)
Exxon73 Creative Commons License 2011.11.10 0 0 927

szia

 

en Erdingtol par kmre elek de amig 7,79es oraberrel vagyok addig nem hiszem hogy beulunk a Hofbrauhausba.allaskereses ezerrel aztan ahogy javul a helyzet bedobunk ott egy HBt.

 

Előzmény: Zigi20 (925)
T. Szilárd Creative Commons License 2011.11.10 0 0 926

Sziasztok! Én egy bajai 27 éves apuka vagyok és szeretnék kimenni Ausztriába dolgozni a jobb élet lehetősége miatt. A probléma az hogy a nyelvtudásom nem a legjobb. Tudna e valaki esetleg segíteni?

Zigi20 Creative Commons License 2011.11.10 0 0 925

Sziasztok

 

Münchenbe keresek magyarokat a kistlerhofstrasse közelében.

Meg ha a közelben tudnátok olyan helyet ahol a magyarok össze szoktak ülni pl egy sörre azt nagyon megköszönném

 

 

Exxon73 Creative Commons License 2011.11.09 0 0 924

juj ne keverd be a 2 3 4 6 fejes rendszerrel o magyar adot szeretne nezni DDDDDDD

Előzmény: Szipolyka. (922)
Szipolyka. Creative Commons License 2011.11.08 0 0 922

Marmint az UPC es a nemet adok NEM ugyanazon az antennan vannak, es a ketto kozott a kulonbseg kb. 18 fok, tehat kell a toroid! Bocs a kavarasert. Regen mind a ketto az Astran volt.

Előzmény: Texas Chris (919)
Szipolyka. Creative Commons License 2011.11.08 0 0 921

Szia

Ugyanaz a muhold. UPC direct teljesen jol jon. Nekunk toroid antennank van, az Astra es a Thor muholdakra allitva. A nemet adasok ingyen jonnek az Astrarol, a UPC a Thorrol.

Előzmény: Texas Chris (919)
Exxon73 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 920

nezz at a UPC Direct forumra a szakemberek ott vannak.

amugy igen,a lenyeg hogy az antenna lassa a delelo Napot es akkor mar foghato az adas.

 

a UPC a Nyugat 0,8fokrol a Thor 5 6 muholdrol jon.

Nemetorszagban eleg  a 65cmes antenna,Hollandiaban ahol laktam a jobb jelminoseg eszakibb fekves,vastagabb felhozet miatt dan Triax 85cmes antennat hasznaltam.

Előzmény: Texas Chris (919)
Texas Chris Creative Commons License 2011.11.08 0 0 919

Hello.

 

Regebben olvastam, hogy valaki irta, de most nem talälom. Nemetben ugyan arrol a müholdrol jön a Tv adäs, mint a magyar???? Ha hozok ki egy UPC-s belterit es räkötöm a parabolära akkor jön a magyar adäs??

Kerlek bennetek aki tudja irjon, segitsen nekem! takacs.chris74@gmail.com

Köszike!

Exxon73 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 918

a Landkreis intezi a gepkocsiatirast,a nemet auto atirasa 46euro ebbol 26euro a rendszam 20euro a forgalmi.

hogy a magyar auto nemetesitese hogy megy azt a landkreisnel megmondjak.

 

viszonyitasi alapot mondok adora,cascora

 

2008 februari 6os Passatot lizingelek,2.0TD 140 loero

 

az eves gepjarmuadom 308euro,a kocsi euro 4es zoldplakettes

a havi cascom 135euro,ebben benne van a kotelezo is,sot fullcasco ha a legy raszarik azert is fizetnek.

 

a biztositasom 140%rol indult,A0 januartol csokken 112 eurora.

 

de! a kocsin meg cloppenburgi rendszam van,kozben lekoltoztem Munchen melle.itt mas a tarifa,kb a 135 megallna most 95bol.

de meg CLProl nem rendszamoztattam at a kocsit ED LA M rendszamra.Erding Landshut Munchen

 

ennek is 46 euro a tarifaja

Előzmény: Szipolyka. (916)
Szipolyka. Creative Commons License 2011.11.06 0 0 917

Ja, és ha itt van az állandó tartózkodási helyed (illetőséged), akkor le kell cserélni a rendszámtáblát (ha a tied az autó).

Előzmény: madeinkina (915)
Szipolyka. Creative Commons License 2011.11.06 0 0 916

Hát nemigen van választásod, mert ha hat hónapnál tovább tartózkodsz No.-ban, akkor be KELL jelentened az autót, és itt KELL adóznod utána. A hivatalokkal majd segítenek a többiek, én már 9 év után nem emlékszem :-(

Előzmény: madeinkina (915)
madeinkina Creative Commons License 2011.11.06 0 0 915

Sziasztok!

 

Tud valaki segíteni abban, hogy magyar rendszámú autót Németországban melyik hivatalhoz kell bejelenteni, illetve milyen adó és biztosítást kell rá fizetni. 

Azon gondolkodom hogy mi érné meg jobban. Ide is adózni, ill. drágább biztosítást fizetni, vagy lecserélni az autót Eu-s rendszámúra.

A segítségeteket előre is köszönöm.

Szipolyka. Creative Commons License 2011.11.02 0 0 912

Nem kell.

Előzmény: don-fr86 (910)
don-fr86 Creative Commons License 2011.11.02 0 0 911

azt elfelejtettem odaírni, h ez csak egy 20napos alkalmi meló...

Előzmény: don-fr86 (910)
don-fr86 Creative Commons License 2011.11.02 0 0 910

Sziasztok

 

dec.3-tól fenyőfát fogok árulni németben,előtte 1 héttel tervezek kimenni. most beszéltem a munkaadóval telón(h hallja h beszélem a nyelvet)és kérdezte h kell-e munkavállalási engedély v ilyesmi(mert akkor azt most kellene elkezdeni intézni). én meg simán rávágtam,h nem, hisz m.o. már eu-s. de most,h ezt kimondtam és nyugodtan letettük a telót, kicsit elgondolkodtam.... meg tudná vki erősíteni ezt? v egy weboldalt ajánlani(nem baj ha német)

előre is köszönöm a választ/válaszokat

üdv: Réka

AiRLAC Creative Commons License 2011.11.02 0 0 909

Szuper, köszi! 2011-ben én is az online módokat preferálom, ahol csak lehet :) Ezt a hivatalos fordítást megnézem, meg az EUs anyakönyvit is aztán amelyik egyszerűbb és/vagy olcsóbb az lesz.

Előzmény: elckerlyck (908)
elckerlyck Creative Commons License 2011.11.02 0 0 908

Ha már van címed, lehet onlie is jelentkezni.

Előzmény: AiRLAC (906)
egerszegi Creative Commons License 2011.11.02 0 0 907

anyakonyvibol nekem eleg volt hogy vittem egy hivatalos forditast (egyszerubb volt, van jobarat aki hivatalos fordito, volt template, 5 perc alatt megcsinalta...)

 

amint jon a csalad le kell jelenteni az itteni TB-nel oket

 

nekem furaez a valasztosdi, 2 eve amikro kijottem azt mondtak az elejen x ideig nem valaszthatok biztositot, csak a default-ot kaphatom...hogy van ez?

Előzmény: AiRLAC (902)
AiRLAC Creative Commons License 2011.11.02 0 0 906

Köszi, megnéztem az ajánlataikat, jónak tűnik. Hogy lehet hozzájuk jelentkezni, ti hogy csináltátok?

Előzmény: Szipolyka. (905)
Szipolyka. Creative Commons License 2011.11.01 0 0 905

Mi a Big Direkt Gesund nevű kasszánál vagyunk. Nem kell annak helyben lennie. Azért választottuk ezt, mert 1. nem kér plusz hozzájárulást, 2. van bónuszrendszere, 3. Évente egy fogtisztítást fizet.

Egyébként mindenkinek mások a szempontjai. Nincsenek hatalmas különbségek.

Előzmény: AiRLAC (904)
AiRLAC Creative Commons License 2011.11.01 0 0 904

Hali, köszi a választ! AOK helyett mit javasolsz? Én csak erről olvastam eddig, valahol javasolták hogy az mindenhol van (mint OTP itthon :D)

Előzmény: Kovács szaki (903)
Kovács szaki Creative Commons License 2011.11.01 0 0 903

Az anyakönyvi kivonatok Eu-s változata nekem kellett a családi pótlék intézéséhez.

 

A bejelentkezés és a Freizügigkeitsbescheinigung beszerzése nekem egyszerübb volt, se bérleti szerzödés, se munkaszerzödés nem kellett hozzá, csak kitöltött ürlap meg útlevél.

A Freizü... -t viszont azóta soha senki nem kérte, tulajdonképpen nem is tudom, mire jó. 

 

Az adókártya (Lohnsteuerkarte)  beszerzése viszont bonyolultabb volt, mint ahogy azt te írod, mert a kitöltendö kérelmezési nyomtatványon van egy olyan kérdés, hogy írja be a "steuerliche ID-Nummer" nevü adóügyi személyi azonosító számot. Ezt a bejelentkezés után néhány héttel automatikusan megkaptuk postán. Nem tudom, hogyan állítják ki az elektronikus Lohnsteuerkarte-t, ha ez a szám esetleg nincs meg még neked. 

 

Ha a család jön utánad, akkor a bejentkezésük után az AOK-nál ezt azonnal jelezni kell, hogy ök is biztosítottak lehessenek. (Halkan mondom, hogy az AOK-nál azért vannak jobb állami betegbiztosítok is, de ennek kiválsztása már tényleg magánügy)

Előzmény: AiRLAC (902)
AiRLAC Creative Commons License 2011.11.01 0 0 902

Köszi mindenkinek, már kaptam választ, azt mondták ráér első héten ha beszerzem ezeket, kb. január 10-ig. Szóval nem kell csak ezért kiutaznom.

 

Ez lenne a terv, légyszi javítsatok/egészítsetek ki ha kell.

 

-1. Még itthon: anyakönyvi kivonatok EU-s változatát kikérni? (Saját, feleség, gyerekek szül. ak. kiv+ a házassági ak. kiv.) Van ilyen, kellett ez valakinek?

 

0. Lakásbérleti szerződést elvileg postán megkapom, de legkésőbb az első munkanapon.

 

1. Bejelentkezés+Freizügigkeitsbescheinigung (lakásbérleti szerződés+munkaszerződés kell)

Bürgeramt Berlin Charlottenburg-Wilmersdorf: Rathaus

http://www.meldebox.de/Umzug-Berlin/Einwohnermeldeamt/Berlin-Charlottenburg-Wilmersdorf-Rathaus-87606/

 

2. Finanzamttól adószám

http://www.berlin.de/sen/finanzen/steuern/finanzaemter/charlottenburg.html

 

3. TB+egészségbizt: pl. AOK

http://www.aok.de/nordost/kontakt/aok-servicecenter-157033.php?action=cardsearch&einheitId=126933%20%20&karte=berlin

 

4. Bankszámla

akár online is ha a fentiek megvannak, pl.

http://www.dkb.de/privatkunden/dkb_cash/

 

5. E104 OEPnek, ezzel bejelentem hogy NO-ban fizetem a TB-t

 

6. NAV felé 11T1011-es formanyomtatványon lemondom a járulékfizetést.

 

 

Később ha jön a család, akkor 1.es pont megint kell feleségnek+gyerekeknek, kérdés hogy az AOK felé őket is le kell majd jelenteni?

Illetve kindergeldhez

Familienkasse:http://www.arbeitsagentur.de/zentraler-Content/A09-Kindergeld/A091-steuerrechtliche-Leistungen/Publikation/pdf/Ortsverzeichnis-der-Familienkassen.pdfKindergeldhttp://www.arbeitsagentur.de/zentraler-Content/Vordrucke/A09-Kindergeld/Publikation/V-Kg1-Antrag.pdf

Az otthoni kijelentkeztetését a családnak még nyomozom (családi pótlék, gyed, miegymás).

 

Előzmény: DeRosa (901)
DeRosa Creative Commons License 2011.10.31 0 0 901

Szia,

 

Belint nem tudom, de itt Hessenben megszunt a hagyomanyos Lohsteerkartya, mar csak a munkaltato-adohivatalkozott letezik elektronikus formatumban. De valoban a Finanzamtbankell intezni.

Adoszamot termeszetesen kell majd igenyelni, de az legalabbis emlekeim szerint raert az elso adobevallasig, akkor automatikusan kapsz egyet, ha meg nem volt.

 

De teny, hogy en is mindent vinnek ill. jeleznem a cegnek elore, hogy mi van meg folyamatban.

 

Tobbnyire nem a fonokod lesz a nyugos (o szakmailag itel meg, ha normalis) hanem az adminisztracio - ok meg mindenhol nagy urak... A fonokod legfeljebb azt fogja utalni, ha fel napokat hianyoznod kell ugyintezes miatt.

 

Udv,

deRosa

Előzmény: AiRLAC (899)
stilo84 Creative Commons License 2011.10.30 0 0 900

Köln-Bedburg vonalon ha van valaki írjon! Jó lenne egy közös sörözés-beszélgetés-bulizás-ismerkedés :D

AiRLAC Creative Commons License 2011.10.30 0 0 899

Sziasztok,

 

köszi a válaszokat, írtam a leendő főnökömnek hogy szerinte mi legyen. Hiányszakmám van, speciális szakterülettel, 3 kör interjú után engem választottak, szükségük van rám szóval nem aggódom (annyira ;) ).

Előzmény: Kovács szaki (898)
Kovács szaki Creative Commons License 2011.10.30 0 0 898

Ezek közül a bankszámlát tudod otthonról intézni.

 

Az adókártyát a berlini adóhivatal adja ki, csak egy formanyomtatványt kell kitölteni és azonnal megvan. Viszont személyes az ügyintézés.

Az egészségbiztosítás szintèn gyorsan megy, de azt is személyesen kell csinálni. Kiválasztod a neked legszimpatikusabb betegbiztosítót a nagyon sok közül, bemész, bemutatod a munkaszerzödésedet meg a német lakcímbejelentö igazolást és ha minden OK, azonnal megvan.

 

Szóval, ha mindent el akarsz intézni, elötte ki kell utaznod legalább néhány napra.

 

„Gondolom hogy a munkáltató is tisztában van vele hogy az első napon lehet nem lesz ez meg mind.“


Ez most csak a személyes véleményem: szerintem nincs tisztába vele, söt…. Ha a munkaadó vette a fáradságot és írásban közölte, hogy mi kell neki az elsö munkanapon, te meg odamész mindezek nékül, szerintem negyon rosszul teszed és az egész munkaviszonyod negatív módon indul(hat). Persze nyilván sokmindentöl függ a dolog, ha hiányszakmád van és nagy szükségük van rád, akkor lenyelik, ha nem, akkor nagyon nem jó így indulni…. Èn legalábbis nem csinálnám. 

 

Előzmény: AiRLAC (896)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!