Keresés

Részletes keresés

tomika880525 Creative Commons License 2013.12.13 0 0 12682

Sziasztok! 

 

Jelenleg van egy  35 kw vegyestüzelésű kazánom a kéményem 4 téglás.

 

a magassága 5 méter 20 cm ezt idén összel megelemtem egy  140-es 160 cm hosszú eternit csővel így a bekötéstől számítva a hasznos magassága 5 méter 80 cm egy 20 cm-t belevan sűllyesztve a kéménybe, amit kivéstem, hogy beleférjen.

 

Tüzeléskor a következőket tapasztaltam sokkal hamarabb felmelegíti a kazán a vizet, általában száraz gallyfával tüzelek ami nagyon jól ég, de ha a kazánt tele rakom fával illetve ha a csontszáraz gallyfa mellé még rakok 2-3 db akác tuskót akkor nagyon gyengén ég benne a tűz.

 

Tavasszal egy a jelenlegi hellyett egy új téglakémény építését tervezem a régi helyére, amit  akéményseprővel meg is beszéltem.

 

Kérdésem lenne, hogy ugyanígy  4 téglásat építsek csak emeljek még a magasságán, vagy a keresztmetszetnek is nagyobbnak kell lennie?

 

 

Egyébként érdekes dolog, hogy fateromnak ugyanekkora a kazánja mint nekem, csak az övéjének a három tálca között nagyobbak a távolságok nagyobb a kazán kivezető füst csöve is igaz a kéménye 5 téglás de alacsonyabb mint az enyém, és  a huzata a kazánjának valami brutális a kazánzáz ajtajának a kilincse rendesen remeg ha tökig kinyitja az alsó ajtót a kazánon.

 

 

 

 

 

 

 

Kazán és kazán közt is van különbség ezek szerint.

szikla2 Creative Commons License 2013.12.10 0 0 12681

Köszönöm válaszokat !

Törölt nick Creative Commons License 2013.12.10 0 0 12680

Hőre keményedő műanyagról írtam, de úgy látszik, nem mindenki született és nőtt fel vegyészcsaládban ... na jó, ezzel semmire sem megyek, majd "megoldom" itt a vadkeleten.

Előzmény: Mariusi (12679)
Mariusi Creative Commons License 2013.12.09 0 0 12679

 Azért a kályha és a műanyag üti egymást.

 

Még a hőre keményedő is.

 Ahol nem fém van ott általában porcelán vagy más kerámia a fogantyú betét.

 Kipróbálhatod a műanyagot, de készülj fel egy jó büdös szagra.

Előzmény: Törölt nick (12678)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.09 0 0 12678

Tanácsot kérek!

 

Van egy kiskályhám, aminem fém az ajtónyitója és nincs neki speckó fémkulcsa. Más kályhákon láttam műaanyag valamit, ami nem olvad rá, tehát hőre keményedő. Nem vagyok műanyagos, hol és miből lehetne rászabni valami műanyag fogantyút a vasra, hőre keményedő műanyagból? Vagy álljak neki fémkulcsot gyártani?

 

Köszönöm!

Gibson59 Creative Commons License 2013.12.09 0 0 12677

MSZ 845:2012. 7. szakasz:

" 60 kW alatti huzat hatása alatt álló égéstermék.elvezető berendezéseknek összekötő elemének vízszintes vetületi hossza nem haladhatja meg a 3 m-t"

 

8.szakasz: " a bekötő nyílás felső éle és a  helyiség mennyezete között legalább 5 cm táv. legyen"

 

9.2. szakasz. " az összekötő elemen tisztító-ellenőrző nyílásokat annak végén, az ég.termék-elvezető berendezésbe való csatlakozás helyén, az iránytörésekben, valamint szükség esetén az egyenes szakaszokban is kell létesíteni."

 

 

...remélem kielégítő volt a válasz

Előzmény: szikla2 (12674)
citcat 18-16v Creative Commons License 2013.12.09 0 0 12676

Max 2méter ha 1db 90°-os könyökkel megy bele, menyótól 20cm min.

Előzmény: szikla2 (12674)
Madaraspisti Creative Commons License 2013.12.09 0 0 12675

 Kb. 2 m vizszintesen, de a csövet biztonságosan rögzítsed !

 A mennyezettől is ajánlatos egy 20 cm távot tartani !

 Vannak előírások erre is,  akár a  kéménytől az a bizonyos 12 cm, ami mán 15- re bővült volna, de a sok tiltakozásra hátráltak.

Előzmény: szikla2 (12674)
szikla2 Creative Commons License 2013.12.08 0 0 12674

Sziasztok !

 

Visszaolvastam benneteket, de sajnos nem találtam, amit szerettem volna.

 

A problémám a következő: Szeretnék egy kisebb kályhát a garázsba, és azt szeretném megtudni, hogy a kályhát milyen messzire lehet elvinni a kéménytől.   Ezen a távolságon a mennyezet alatt vezetném el a füstcsövet.

 

Köszönöm válaszaitokat.

Törölt nick Creative Commons License 2013.12.08 0 0 12673

hja, az internetet is szabálytalanul köttettem, mert egyedül nem tudta volna megcsinálni a szaki: a betonoszlopra már tilos egyedül másznia, csak társsal, létráról.

 

mondanom se kell, hogy az egész művelet semmi rizikóval nem jár, csak a hülye eu miatt van. na, de megszavaztátok, kellett nektek!! 2 perc volt az oszlopbekötés. pssssszt!

Előzmény: citcat 18-16v (12672)
citcat 18-16v Creative Commons License 2013.12.08 0 0 12672

Ha minden munkavédelmi előírást betartanánk nem lehetne dolgozni PL: két méternél magasabb létrát nem is lehetne használni alpinista vizsga nélkül mert 2méternél magasabb helyen már kötelező a biztosíó felszerelés amit egy vizsgázott ipari alpinistának kéne felszerelni mivel biztosító szerelés nélkük csak Ő mehet ilyen szédítő magasra.

Előzmény: Gibson59 (12669)
gmkiev Creative Commons License 2013.12.08 0 0 12671

Talán a "józan paraszti ész" is megjelenhetne.

Kéményjárda a kedvencem. Látok olyat, 13 méter hosszon végig a tetőn!!!

Aztán közvetlenül egy db a tetőparapett felett! Még egy légtornász sem tudna lehajolni róla! :)

Tető kibúvó, amelyen soha nem akar az a kéményész kibúni! :)

Ezek csak és kizárólag a "majd én megmutatom" hivatal szüleményei.

Előzmény: Gibson59 (12670)
Gibson59 Creative Commons License 2013.12.05 0 0 12670

elképzeltem mi lenne ha rád lenne bízva a kéményseprő ipar...

Előzmény: Mezőföldi 2 (12661)
Gibson59 Creative Commons License 2013.12.05 0 0 12669

csak miattad:

- a felső ellenőrzési lehetőséget a kitorkollásnál kell biztosítani, úgy, hogy a biztonságos feljutás és a munkavégzés körülményei btosítva lgyenek a munkavédelmi és balesetvédelmi előírásoknak megfelelően

...remélem , így megfelel  :)

Előzmény: joevagyok68 (12668)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.12.05 0 0 12668

"a lényeg, hogy a kitorkollás megközelíthető legyen"

Ez azért így ölég pongyola megfogalmazás..már megbocsáss !

Mert ugye a Kancsendzönga IS megközelíthető !

megfelelő időben és megfelelő felszereléssel...

:-))

Előzmény: Gibson59 (12667)
Gibson59 Creative Commons License 2013.12.05 0 0 12667

az ilyen esetekben persze nem kell tetőkibúvó....teljesen felesleges,  a lényeg, hogy a kitorkollás megközelíthető legyen

Előzmény: C20NE (12666)
C20NE Creative Commons License 2013.12.05 0 0 12666

Nekem a földtől 3m-re van, a szélső főfalon. Ha egy létrát odaámasztok leszedem magam. Semmi értelme a kibúvónak.

Előzmény: Gibson59 (12665)
Gibson59 Creative Commons License 2013.12.05 0 0 12665

persze a kazán letilt.....volt olyan eset, hogy akkora jégdugó keletkezett mint egy vödör, mert a jég csak hízik és hízik - tetőablak hiányában a tűzoltókat kérték meg a jég eltávolítására, nem ingyen.....két tetőkibúvó kijött volna belőle......

Előzmény: C20NE (12664)
C20NE Creative Commons License 2013.12.05 0 0 12664

Ilyenkor azért letilt a kazán, ha a jég elzárja a kipufogót, de szerintem ez csak a külsején rakódott le a csőben a kazán folyamatosan leolvasztja. Ha ez folyamatos probléma lenne, akkor a rendszerkéményeknél az igényes gyártók biztosan csináltak volna rá valamit.

 

Az én tapasztalatom az, hogy a kifújt égéstermék folyamatosan langyos/meleg a tetőnél, úgy meg nehezen tudom ezt elképzelni.

 

- olvasgatok egy kicsit meg írok pár kazángyártónak, kíváncsi vagyok , mit írnak rá. Meglepően rendszeresen válaszolnak az e-mai-ben feltett kérdésekre-

Előzmény: Gibson59 (12657)
Gyurco78 Creative Commons License 2013.12.04 0 0 12663

Tényleg megemlítem neki, kíváncsi leszek :)

Előzmény: gmkiev (12660)
Mezőföldi 2 Creative Commons License 2013.12.04 0 0 12662

 A nyomás próbáról , főleg a túrbós kéményeknél.

 

Az első vizsgálatkor  a szétválasztott rendszernél, tehát ahol egy csövön jön bé a levegő  egy másik csövön megy a kéménybe, majd a szabadba, itt a vizsgáló nyilásnál és a kémény tetején egy felfújható labdával vagy mással elzárják a kéményt, nyomást adnak rá és mérik a nyomás esést. Ebből állapítják meg hogy tömör e a kémény és  a füstcső. Ennek azért van egy szépség hibálya. A kazán égő és a   tisztító nyilás között van pár idom ami tőmítetlen lehet. Pl. az un.

szét választó és egy egyenes idom.

 

  A cső a csőben ott nem tudom , hogy vizsgálják. Először.

Üzemközben úgy hogy mérik a levegő ágban azaz a  külső csőben a CO2 koncentrációt. Ha az nagyobb  a normál levegőben lévőnél ( úgy 21 % ná), akkor elvileg lehet következtetni arra, hogy a belső csőből égéstermék kerül ide. Na de erre mondom  na és mi van akkor ? Hát tesz még egy kört az égéslevegővel - vissza a kazánba és majd csak kitalál valamikor az égbe.

 Nálam  a szétválasztott rendszereimben is mértek   CO2 koncentrációt és ebből azt állapították meg, hogy gáztömör a cső. Hogy az apjuk f....-ban állapították meg?  aztán az idén már nem méricskéltek.

 Mértek még gázhőmérsékletetet is, később a macerámra megállapította az ürge, hogy az füstgáz. Nyáron úgy 30 fokos melegben mért 51 fokot, a kazán égőtől 40 cm -re majd egy keszresztkérdésre meg azt mondta, hogy a kémény tetején olyan 150 - 160 fok van.

 

Érdekes.

Mezőföldi 2 Creative Commons License 2013.12.04 0 0 12661

Minden kéményhez kell ilyen, előírja  szabvány. Csakhogy nem minden szabvány kötelező.

 Tehát ha megrendelsz egy kémény építést és telepítést , akkor a hozzávaló cuccoknak is meg kell lennie. Ezt a tulaj kifogásolhatja/megkövetelheti. De a kéményseprő nem. Ő nem műszaki ellenőr (igaz felkérés nélkül annak képzeli magát).

Más : a műszaki életben meg az egész gyártás, kereskedés területén sok minden (majd minden szabványosítva van). Ez a gyártó - kereskedő -vevő/ megrendelő érdekeit szolgálja, nagyon helyesen.

 

 Pl. a konyha pult magassága, a villanykapcsolók magassága, az ablakok parapet magasság és még vagy 15 ezer paraméter szabványosítva van. Megrendelés esetén, ha valamiről nem esik szó, akkor azt a szabvány szerint kell legyártani, ha viszont a megrendelőnek valamiért nem tetszik,  külön kérésre el lehet ettől tekinteni - külön díjazás fejében.

 Kivétel a baleset és életvédelem területére eső  dolgok,  azok szabványai betartandók.

 Természetesen a kéményseprő járda is kell, de csak akkor, ha arra a seprő fel is megy !

 

 

 A jó madarak sok mindennel visszaélnek. pl. a kémény ajtók anyagával. Tény a kémény ajtók szabványosítva vannak méretre anyagra stb.

  Így ha  valaki gyárt ilyent, a szabvány szerint kell gyártania, de ha  a Miska, jó lakatosként csinál magának    egyet és beépíti, akkor mi köze ahhoz a kéményseprőnek ? Egy mezei acélajtó se ég csak úgy el.

 Jól kell tömítenie, egy egyszerű zár kell rá és kész. Ezt kéne vizsgálni és nem holmi papírok után érdeklődni.

 

 

 

 Tehát a kérdésedre : a vizsgálat idejére biztosítod a balesetmentes feljutást, aztán jónapot.

Előzmény: C20NE (12646)
gmkiev Creative Commons License 2013.12.04 0 0 12660

Csak úgy "'játszásibul" említsd meg néki. Oszt nézd az ábrázatát.

 

Előzmény: Gyurco78 (12658)
zs39 Creative Commons License 2013.12.04 0 0 12659

Persze, a cserepeket olyan óvatosan raktam fel, hogy megálltak a levegőben maguktól. Jaj, csak azok is meg ne gyulladjanak, ha nagyon befűtök..! :(

Előzmény: joevagyok68 (12655)
Gyurco78 Creative Commons License 2013.12.04 0 0 12658

Aztán mit mondjak neki, mit csináljon ott? Egyensúlyozzon végig a tetőn? :D

A kéményt úgyis a kazán felőli mérőnyíláson keresztül buzerálják...

Bár, ha 4 évente tényleg kötelező lenne nyomáspróbázni, akkor...jövőre már meglesz a 4 év!

Előzmény: gmkiev (12656)
Gibson59 Creative Commons License 2013.12.04 0 0 12657

a netről szedtem le, bár nekem is volt hasonló képem...., így aztán a méreteket nemtom.

azért előfordulhat ez a jelenség 2,5 m-en is, persze télen nagy hidegben

Előzmény: C20NE (12653)
gmkiev Creative Commons License 2013.12.04 0 0 12656

Ez rajtad múlik küld ki rajta ha kellett néki! :)))

Előzmény: Gyurco78 (12654)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.12.04 0 0 12655

És most már akkor legalább a tetőléc IS olyan távolságra van a kéménytől ?  :-)

Előzmény: zs39 (12645)
Gyurco78 Creative Commons License 2013.12.04 0 0 12654

Velem is megvetette a kéményes a tetőkibúvót, aztán kéményseprő sosem használta. Nem is hiszem, hogy fogja.

Előzmény: C20NE (12646)
C20NE Creative Commons License 2013.12.04 0 0 12653

Hány méter hosszú ez a kémény? Mert az utazáshoz nem több mint 2.5m kell, hogy legyen!

 

Hol készült?

Előzmény: Gibson59 (12652)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!