Keresés

Részletes keresés

joevagyok68 Creative Commons License 2015.10.08 0 0 81259

""de láncházhoz képest sok volt a gáz fogyasztása."

 

A "ház" hol helyezkedik el a "láncban" ?

Mind ugyan annyi m2, légm3 ??

Hol hány fokot tartottak ???

Ennek mennyi (volt) és a többinek mennyi(volt) a fogyasztása ?

Mennyi a "sok" pontosan ?

 

Csak azért kérdem, mert ugye már lassan fűteni kell.

Ha ez eddig jó volt, akkor lehet nem kéne babrálni...  :-)

A folyamatos padló szivattyú miatt buksz mondjuk ( 24 óra x 200 nap x 46W =>220 kwh > ez kb 9000 ft. ) 4500 ft-ot, mert mondjuk fele időben feleslegesen megy a szivattyú ! bár az is a vized melegíti !  :-))

+ bukod a kapcsolgatás miatti + gázfogyasztást...

Ami amúgy IS lenne, ha mondjuk csak az emeleti radiátorok kérik a meleget !

No szóval...Egy telet lehet megérné "próbálkozni", hogy mi merre...és aztán lépni.

szerintem

 

 

 

Előzmény: Yager001 (81247)
Yager001 Creative Commons License 2015.10.08 0 0 81258

akkor az alap kérdés adott. Hogy csináljam, hogy hatékonyan és gazdaságosan üzemeltessem? Szivattyú csere, új termosztát...stb? 

 

A kép most készült. Még nem fűtők :)

Előzmény: joevagyok68 (81257)
joevagyok68 Creative Commons License 2015.10.08 0 0 81257

A második kép még akkor készült, amikor csak melegvizet gyártott a kazán (nyár) és nem volt még átkapcsolva fűtés üzemre ??

Előzmény: Yager001 (81247)
joevagyok68 Creative Commons License 2015.10.08 0 0 81256

"Az emeletet állandóan fűti a kazán a radiátorokig, amiket csak abban az esetben tölt meg meleg vízzel, hogy ha a thermo fejjel felszerelt radiátor igényli, azaz a kívánt hőmérséklet a szobában a beállított alá esett."

 

Igen valahogy így..

Mondjuk ha csak a radiátorok "kapták" a meleget (amikor a padló éppen nem lkért ) akkor a kazán igencsak sűrűn kapcsolgathatott, ami eredményezheti a magas gázfogyasztást..

 

2. igen

 

"Ha én most a vásárolt rádiófrekvenciás programozható termosztátot a kazánba kötöm be akkor akkor az adó által adott hőmérséklet jelet veszi figyelembe és kapcsolja be a kazánt ha szükséges fűtve az egész házat..."

 

Az "egészet" nem biztos, mert ha a padló tehetetlensége miatt, az a rész pont akkor nem kér majd fűtést (kapcsol a termosztátja) , amikor a radiátoros meg igen (tehát fűt a kazán ), akkor a padló nem kap majd "meleget".

CSak a következő radiátoros fűtési periódusban !

 

szerintem

 

 

Előzmény: Yager001 (81254)
c-stahl Creative Commons License 2015.10.08 0 0 81255

Nem.

Akkor kérlek írd le, hogyan kell értelmezni a hozzászólást, mert én ezt értettem ki belőle.

Előzmény: smith (81253)
Yager001 Creative Commons License 2015.10.08 0 0 81254

A rendszer építésénél nem lehet, hogy az volt az alap logika, hogy...

 

Az emeletet állandóan fűti a kazán a radiátorokig, amiket csak abban az esetben tölt meg meleg vízzel, hogy ha a thermo fejjel felszerelt radiátor igényli, azaz a kívánt hőmérséklet a szobában a beállított alá esett.

 

Ettől teljesen függetlenül a földszinti padló fűtés rendszer pedig csak akkor kapott meleg vizet az előbb említett állandóan üzem alatt lévő radiátors rendszerből keverve ha a rajzon jelölt lenti helységben elhelyezett termoszát értéke megkívánta. Így kvázi az emelet és a földszint egymástól függetlenül szabályozható, de hátrány, hogy a fenti részre folyamatosan rádolgozik a kazán.

 

Ha én most a vásárolt rádiófrekvenciás programozható termosztátot a kazánba kötöm be akkor akkor az adó által adott hőmérséklet jelet veszi figyelembe és kapcsolja be a kazánt ha szükséges fűtve az egész házat...

 

javítsatok ha hülyeséget beszélek. 

 

 

smith Creative Commons License 2015.10.08 0 0 81253

Azt írtam volna, hogy nem lehet?

Előzmény: c-stahl (81252)
c-stahl Creative Commons License 2015.10.08 0 0 81252

Nem értem, miért ne lehetne "okos" szivattyút a padlófűtésbe rakni?

Előzmény: smith (81248)
Yager001 Creative Commons License 2015.10.08 0 0 81251

Ahogy írtam nem nagyon értek hozzá. Lehetne konyha nyelven? 

Előzmény: c-stahl (81249)
Yager001 Creative Commons License 2015.10.08 0 0 81250

"Vagy a szmájlit vegyem komolyan? :-)"

 

Akkor most szívattok? :D

Előzmény: smith (81248)
c-stahl Creative Commons License 2015.10.08 0 0 81249

Legegyszerűbb (legolcsóbb) megoldás a pf szivattyú reteszelése a termosztáttal.

Előzmény: Yager001 (81247)
smith Creative Commons License 2015.10.08 0 0 81248

Okos szivattyút padlóhoz?

Vagy a szmájlit vegyem komolyan? :-)

Előzmény: joevagyok68 (81237)
Yager001 Creative Commons License 2015.10.08 0 0 81247

Igen..valahogy így működhet a dolog. Ez lesz az első telem, úgyhogy az előző gazda nem tudom, hogy csinálta, de láncházhoz képest sok volt a gáz fogyasztása. Egyébként alul padló fűtés van mindenhol, összesen 8 kör. A 9. kör az emeleti fürdő szoba. Az emeleten pedig radiátorok, összesen 3 körre osztva. 

 

Tegnap csináltam egy próba fűtést úgy, hogy a kazánon átkapcsoltam értelem szerűen amit kellett. A radiátoroknál azoknál is ami el volt zárva a felmenő cső amiben a víznek kell jönnie meleg volt. Ezért gondolom, hogy a kazán folyamatosan figyel erre és melegen tartja az összes feltöltött kört. Annyi, hogy ha a radiátor szelepet a radiátor termosztát nyitja mert a szobában a hőmérséklet lecsökken akkor feltölti magát a fűtőtestet is... 

 

 

 

A mellékelt képen van a kezelési füzet a kazán pontos típusszámával... 

 

Előzmény: joevagyok68 (81246)
joevagyok68 Creative Commons License 2015.10.08 0 0 81246

Rajz alapján tényleg nincs....Ezért is kérdeztem/kérdeztük...  :-)

 

Tehát akkor, mikortól "indul" a fűtési szezon ÉS a kazán (valahogy de, hogy ?  Átváltasz rajta nyáriból téli állásba ??) onnantól kezdve a kazán folyamatosan "üzemel", a radiátorokHOZ menő cső folyamatosan meleg/langyos és a radiátorON lévő termofejjel/fejekkel állíthatsz hőfokot , ha akarsz ?

 

Amúgy, hogyan van ? Földszinten padló, emeleten meg csak radiátoros a fűtés ?

Előzmény: Yager001 (81244)
Kapocska Creative Commons License 2015.10.08 0 0 81245

Ilyen kazánod van?

http://www.vaillant.hu/downloads/00-otherdownloads/archive/whbnc/thermotop-180-260-1-xe-szer-413288.pdf

„Most ha jól gondolom folyamatosan megy....”

Olvasd el a fenti kezelésit ha egyezik a típus,ha nem akkor ír meg azt.

A válasz erre volt nem a padló termosztátokra:

„Ezek szerint hiába rakok fel programozható termosztét fejet a szobába online meleg lesz a radiátor?”

 

Gondolom joe  szoba(levegő) termosztátra gondolt.

 

 

 

Előzmény: Yager001 (81241)
Yager001 Creative Commons License 2015.10.08 0 0 81244

Rajz alapján szerintem nincs. Élőben sem.láttok. Az emeleten a radiátor lévő termosztáttal lehet szabályozni.

Előzmény: joevagyok68 (81243)
joevagyok68 Creative Commons License 2015.10.08 0 0 81243

""Mi indítja és állítja le a kazánt?""

 

A radiátoros részen/hez nincs termosztát ?

Előzmény: Yager001 (81241)
joevagyok68 Creative Commons License 2015.10.08 0 0 81242
Előzmény: Pityu... (81240)
Yager001 Creative Commons License 2015.10.08 0 0 81241

"Mi indítja és állítja le a kazánt?"  Jó kérdés. Szerintem semmi. Beállítóm rajta , hogy meleg vizet és a fűtést is kiszolgálja és és dolgozik, hogy a potméterrel beállított hőfokot tartsa. De lehet hülyeséget beszélek. Panelban nőttem fel, így ez az egész új számomra. Nekem is az lenne a logikus, hogy a termosztát nem a padló fűtés kör előtt lenne, hanem a kazánt vezérelné. Beraknám akárhová a házban és mikor a beállított hőfok alá esik a hőmérséklet akkor indul a kazán és dolgozik addig amíg kell. Most ha jól gondolom folyamatosan megy....

 

"Vagy venni egy Gr alpha2-t  szivattyút a padlóhoz !" Melyik típus ajánlod? 

http://www.pannonventil.hu/en/webshop.html?page=shop.browse&category_id=56&vmcchk=1

Megéri ez a beruházás? Ez a jelenlegi: 

 

 

Ha a termosztát fejek lezárnak nem lesz meleg a radiátor,de ennek

akkor van értelme,ha az érzékelő(termosztát) átkerül a padlófűtéses helyiségbe .

Csak kérdés,hogy melyik módszerrel fűtött  helyiségeknek nagyobb a hőingadozása.

 

Ezt most nem értem. Gondolom nem a radiátoron lévő tekergetős termosztátra gondolsz, hanem a hőközpontban a padlófűtés elé bekötött termosztátra. Nyilván a radiátoron lévőt nem helyezhetem át a földszintre ahol a padlófűtés van. 

 

Előzmény: Kapocska (81238)
Pityu... Creative Commons License 2015.10.08 0 0 81240

Van egy üzlethelyiségem,több helységgel,konyhai részben van egy konvektor,a középső részben van egy konvektor,a külső részen meg nincs semmi,és ott meg kéne oldani a fűtést nos most néztem az újságban egy új fajta gázfűtési megoldást mégpedig turbóégős gázkonvektor.A kérdésem a következő lenne,ha pl a középső termi konvektort ki akarnám cserélni egy ilyen új fajtára,akkor azt is engedélyeztetni kell meg hasonlók,és ha igen akkor annak mennyi lehet a költsége?Nos ha pl a külső részbe ki akarom vezetni a gázcsövet és felszerelni egy ilyen gázkonvektort,gondolom terveztetés meg minden kell,és ennek is pl mennyi lenne a költsége?

Kapocska Creative Commons License 2015.10.08 0 0 81239

Termofej esetén lehet akár több termosztát "vagy"-ban.

Előzmény: Kapocska (81238)
Kapocska Creative Commons License 2015.10.08 0 0 81238

81230 hsz-re próbáltam válaszolni.

Nyilván,ha átalakítás történik, változik a helyzet.

Ha a termosztát fejek lezárnak nem lesz meleg a radiátor,de ennek

akkor van értelme,ha az érzékelő(termosztát) átkerül a padlófűtéses helyiségbe .

Csak kérdés,hogy melyik módszerrel fűtött  helyiségeknek nagyobb a hőingadozása.

 

Előzmény: Yager001 (81235)
joevagyok68 Creative Commons License 2015.10.08 0 0 81237

""Villanyszámla szempontjából"

Vagy venni egy Gr alpha2-t  szivattyút a padlóhoz !  :-)

Előzmény: Yager001 (81233)
c-stahl Creative Commons License 2015.10.08 0 0 81236

Mi indítja és állítja le a kazánt?

Előzmény: Yager001 (81235)
Yager001 Creative Commons License 2015.10.08 0 0 81235

Egy részét értem. "a radiátor akkor is fűtene (padló vezérlés) amikor nem kér a szoba termosztát." Ezek szerint hiába rakok fel programozható termosztét fejet a szobába online meleg lesz a radiátor? 

Előzmény: Kapocska (81234)
Kapocska Creative Commons License 2015.10.08 0 0 81234

Üdv!

Az egész rajzon 1db villamos kötésnek látszó dolog van a „motoros, v.mágnes szelep”.

Mivel nem bonyolították túl a rendszert és a padló nem hőcserélőn(két kör)

hanem a radiátor előre és visszatérőjéből keveri ki a padló előremenőt

a radiátor akkor is fűtene (padló vezérlés) amikor nem kér a szoba termosztát.

A padló „tehetetlenebb” mint a radiátoros helyiségek.

Villanyszámla szempontjából lehetne egy másoló relét betenni a gázkazán

szivattyúját vezérlő kártya kimenetre és egyszerre indulna a kazán és a padló szivattyú.

Előzmény: Yager001 (81233)
Yager001 Creative Commons License 2015.10.08 0 0 81233

Költözés.. :)

Köszönöm a linket! A válasz nem túl beszédes

 

"Van vezerles ami annak fuggvenyeben inditja el a szivattyut hogy szukseg van futesre vagy nincs, illetve lehet egy termosztat vagy tobb."

 

Jó így ez a rendszer? Nekem laikusként annyira nem szimpatikus. Nem lehet valahogy ésszerűbbre átépíteni? 

Előzmény: joevagyok68 (81232)
joevagyok68 Creative Commons License 2015.10.08 0 1 81232

Most "költöztetek" ?

Ha nem , eddig működött ? "Jól" ?

 

AMúgy már itt is, és máshol is lehetett olvasni, hogy úgy oldották meg, hogy a padló szivattyúja állandóan megy. Mondjuk, ha elfelejtik kihúzni a szezon végén, akkor egész évben...  :-)

 

http://www.szatmar.ro/index.php?p=contents&act=show&cid=54951

 

"A padlófűtésünket meghajtó szivattyú állandóan megy (természetesen a fűtési szezon végén kihúzzuk:). A kérdésem: kell-e ennek állandóan menni a fűtési szezon alatt vagy van valamilyen lehetőség a villamosenergia megtakarításra? Szabad rákötni a kazán vezérlésére vagy érdemes egy időkapcsolót rátenni (1 órát menjen, 1 órát pihenjen) vagy valamilyen termosztát relé beépítésének van-e értelme? A szivattyú 100W-os ha jól tudom, és így ez adja a tetemes részét a villanyszámlánknak. Tanácsát előre is köszönöm. Tisztelettel, Gyuri

Van vezerles ami annak fuggvenyeben inditja el a szivattyut hogy szukseg van futesre vagy nincs, illetve lehet egy termosztat vagy tobb."

 

Előzmény: Yager001 (81230)
stevemegane Creative Commons License 2015.10.08 0 0 81231

Sziasztok!

 

Legutóbb nem volt érdemi reagálás a kérdésemre, ezért megpróbálkozom újra.

 

A nappaliban szeretnék csinálni az építendő gipszkarton álmennyezetbe mennyezet fűtést-hűtést 10x1,3-as csővel könnyűszerkezetes fém rendszerlemezbe bepattintva.

A nappali felett padlástéri szobák vannak, melyek padlója alatt van lépésálló hőszigetelés.

1. A nappali mennyezet építésekor kell tennem a fém rendszerlemez fölé hőszigetelést és párazáró fóliát vagy anélkül is fog rendesen hűteni-fűteni a rendszer?

 

2. Két cég kisosztói keltették fel a figyelmem. Az egyik a Qualitherm, a másik a TU-BA Trade.

A kérdésem az lenne, hogy az oldalukon lévő kisosztók közül a felhúzógyűrűs réz vagy a műanyag a megbízhatóbb?

Nem szokott ezekkel a kisosztókkal gond lenni, pl szivárgás?

 

A kötés tekintetében azt tanultam ki, hogy 3 módszer lehetséges.

- A 10x1-es csöveket kisosztókba kötni (pl. Qualitherm) és 18-as gerincvezetékkel csatlakozni a nagy osztókba.

- A 10x1-es csöveket Tichelmann kötéssel kötni a 18-as gerincvezetékbe.

- 14x1-es csöveket alkalmazva egyből beköthető a nagy osztóba a kör. 80m-es körök alakíthatók ki és nincs elburkolt kötés. Ezért nekem ez lenne a szimpatikusabb, de állítólag nagyon körülményes a 80 m-es csöveket feltekerni a plafonra.

Szerintetek melyik módszer az optimális (üzembiztos, és költséghatékony is)?

 

 

Tudnátok tanácsokat adni a kérdéseimre?

 

Köszönöm.

Yager001 Creative Commons License 2015.10.07 0 0 81230

Valaki el tudná magyarázni a rendszer logikáját ? Pl. a padlófűtésbe bekötött helység termosztát miért nem a kazánt vezérli ? A radiátos kör után és a padló előtt van. A padló kör végén van egy keringető szivattyú ami olyan mintha állandóan működne. Igaz van ott is valami termosztát. Jó ez az egész így szerintetek?

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!