Keresés

Részletes keresés

altos Creative Commons License 2008.09.14 0 0 982

Mi szükség volt erre a beszólásra a topicot talán szörmentén (fuvola alapú rockzene) érintő témára? Koncertszervezőként talán lehetnél kicsit toleránsabb....

Előzmény: Dick17 (978)
implacabilis Creative Commons License 2008.09.13 0 0 981

Szerintem legjobb, ha egyben nézzük a negyven évüket, teljesen fantasztikus.
Nekem iskolás koromban nagyon ütős volt az Aqualung, aztán a Thick As a Brickben találtam meg az igazi Jethro Tullt, a Passion Play meg néhány más lemez a hetvenes években ahhoz képest gyengének tűnt annak idején, és amikor kijött az Under Wraps, nem értettem, mit akarnak az új hullámmal. (Később persze rájöttem.)
Most ismerve és agyonhallgatva az összes nótát, amit negyven év alatt írtak + koncertfelvételek, videók, élőben is láttam őket vagy négyszer stb. - nem találok köztük gyengét, bár persze vannak kedvenceim, amit a többi nótánál gyakrabban hallgatok, illetve nem is kell már hallgatni őket, elég rágondolni valamelyikre, elindul és végigmegy a fejemben.

Előzmény: uke (973)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.13 0 0 980
Nekem a Too Oldról talán a Taxi Grab a kedvencem, de nem játsszák sajnos a koncerteken. Szerintem nagyobb figyelmet érdemelne.
Előzmény: Demokrapia (979)
Demokrapia Creative Commons License 2008.08.12 0 0 979
Ah, én hozzá vagyok szokva, hogy a zenében nem mindig férek bele a sorba. A véleményed tulajdonképpen a többség véleménye. Elég, ha megnéznem a www.progarchives.com oldalt.
A Passion Playt is nagyon szeretem. A Minstrelt még jobban, mert a Too Old kiforratlan előzményének tartom. A Too Oldot kevesen értik szerintem, kevesen hallgatják meg figyelmesen. Csak 20-30 meghallgatás után erős. De akkor már nagyon. A Songs from the Wood pedig éppen fordított hatással volt rám 20-30 meghallgatás után unalmassá vált számomra, pedig 4-5 után nagyon tetszett. Természetesen hosszabb időről beszélek (évekről), nem egyfolytában csak azt hallgatni. :-)
Előzmény: uke (973)
Dick17 Creative Commons License 2008.08.07 0 0 978
NE offolj itt! Adjál föl fizetett hirdetést! Ez JETHRO TULL topic!!! Ha a zenekaraidra vagyok kíváncsi, odaklikkelek.
Előzmény: cirrocumulus (977)
cirrocumulus Creative Commons License 2008.08.07 0 0 977

OFF

Jobbnál jobb és virtuóz fuvoladallamokkal megjelent.... :o)

 

 

Lemezajánló a Periferic Records-tól: NOSTRADAMUS: Testament

 

A korábban Solaris Fusion néven működő Nostradamus a Solaris progresszív zenei világát folytatja, melyet legmarkánsabban a zeneszerző Barcsik Vali nagy ívű kompozíciói, billentyűfutamai és a fuvolista Földesi Péter szólói képviselnek, jóllehet Pócs Tamás basszus-játéka is jól felismerhető Solaris-os jegyeket hordoz. Káptalan András fémesebb, tömörebb gitárjátékához Gömör László két-lábgépes témái társulnak: a Solaris-hoz képest így a hangzás imitt-amott a heavy-prog felé mozdul el. Az igényesen kidolgozott, sokszínű és változatos kompozíciók nagy örömet jelentenek majd az instrumentális progresszív rock kedvelőinek, csakúgy, mint a 9 éve stúdió albumra áhítozó Solaris rajongóknak.

 

Barcsik Vali – billentyűs hangszerek, ének, vokál

Földesi Péter – fuvola, altfuvola, pikkolo

Gömör László - dobok (Solaris)

Káptalan András – gitárok

Pócs Tamás - basszusgitár (Solaris)

 

  1. SOLARISSIMO 4:03

  2. TROY 3:32

  3. SHADOW IN THE RAIN 4:50

  4. DIVINE COMEDY 4:15

  5. THIS IS NOT THE DAY OF YOUR DEATH 5:03

  6. CHILDREN’S KINGDOM 4:04

  7. RUN OF THE WORLD 4:13

  8. TESTAMENT 14:00

  9. AFRICAN COTTON TYPESETTERS IN IRELAND 1:39

10. EMOTION 5:42

11. MYSTICA 4:11

12. SECRET IN HAND 3:13

+1 BONUS - MY EMOTION 5:42

 

Rövid részletek a lemezről:

01 Solarissimo

02 Trója

03 Shadow in the Rain 

04 Divine Comedy

12 Secret in Hand

 

A lemez megvásárolható a zenekar webáruházában is:

http://nostradamus-zenekar.hu/webshop/

 

A Solaris-kiadványok, ill. a tagok szólóanyagai pedig itt rendelhetők meg:

http://www.solaris.hu/

 

Mindkét esetben utánvéttel vagy előzetes banki átutalással lehet vásárolni (ill. személyes átvétel is lehetséges).

 

ON

Dick17 Creative Commons License 2008.07.28 0 0 976
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.28 0 0 975
Másnap meg Pestre. A PeCsába árulják már a jegyeket vajon?
Előzmény: rusnya21 (974)
rusnya21 Creative Commons License 2008.07.28 0 0 974
:-))))))))))))))))))))))

Jethro Tull koncert
2008. november 03.
Főnix Csarnok

Novemberben Debrecenbe látogat a világhírű rock együttes.

http://www.fonixcsarnok.hu
uke Creative Commons License 2008.07.20 0 0 973
Nekem a Tull 70-es évek zenéje mindig is hullámvölgy és hegycsúcs volt. Sosem értettem, hogy egy Passion Play után hogy lehet kiadni egy War Child-et, egy Minstrel után egy Too old-ot, aztán meg egy Songs from the Wood-ot. Azok mellett, hogy természetesen tiszteletben tartom a véleményed, szerintem a Too Old album a Minstrel és a Songs from the Wood között nagyon jelentéktelen.
Előzmény: Demokrapia (972)
Demokrapia Creative Commons License 2008.07.01 0 0 972
A Jethro Tulltól a kedvenc albumom:
Too Old To Rock 'n' Roll: Too Young To Die!
Csodálkozom, hogy sokan nem látják benne a szépet, a Jethro Tull zenéjét kedvelőket beleértve. Igaz az album nehézkesen kezdődik, de a "From A Dead Beat To An Old Greaser" egyszerű és csodálatos hangszerelése kárpótol. Általában este hallgatom meg ezt az albumot, de a "The Chequered Flag (Dead or Alive)" végéig nincs megállás (vinilen van meg eredetileg, de ma már a bónuszus cédét hallgatom gyakrabban). Nem a fuvola hangjának hanyagolása miatt jó ez a két csodálatos szám (egyébként szeretem a fuvola hangját), hanem van bennük egy meghatározhatatlan gyengéd erősség. Nem nevezném tipikus JT számoknak, de ami közöttük hallható az igazi Jethro Tull ZENE fülemnek.
rusnya21 Creative Commons License 2008.06.24 0 0 971
Sziasztok,

a segítségeteket kérném:
regisztráltam a Not Yet zenekaromat a http://www.converse.hu/sziget oldalon. itt zenekarokra lehet szavazni, naponta egyszer 1-5 skálán. aki nyer, tehát a legtöbb szavazatot kapja, annak lehetősége nyílik játszani Sziget Fesztivál 2008 Wan2 szinpadján, elsőnap.

annyi a dolgotok:
- hogy az oldalon regisztráltok egy emailcímmel
- aztán visszaigazoljátok

majd naponta egyszer:
- beléptek a regisztrált emailcímmel és jelszavatokkal
- rámentek a szavazásra
- megkeresitek a Not Yet zenekart
- megdobtok minket 5 csillaggal, majd megnyomjátok a nagy piros gombot.

MINDEN NAP LEHET SZAVAZNI!!!

http://www.converse.hu/sziget

Köszi, Rusnya
http://notyet.hu
rusnya21 Creative Commons License 2008.05.05 0 0 970
és ehez mit szólnak kedves Tull rajongók? :-)
bár nem progresszív rock, inkább posztprogresszív-pszihedelikus-neohippie... de azé hallgassatok:> www.notyet.hu
KONCERT! május7.Filter

NY_filter080507
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.25 0 0 969

A Fradi címer nyilván szép :-D

 

Nekem tetszik a Benefit, Catfish, a Roots és az Under Wraps borítója is. A Broadsword sem rossz. Van miből válogatni, na.

Előzmény: Tarkus21 (968)
Tarkus21 Creative Commons License 2008.03.25 0 0 968

Hát nem egy Fradi-címer egyik sem. Na, az szép! :)

 

A Tull szerintem nem erős borító fronton. Persze ez is relatív, kinek mi tetszik. Ami szerintem jól sikerült az a This Was, a Stand Up, a Heavy Horses, a Songs from the Wood és a Thick as a Brick.

Előzmény: Törölt nick (967)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.24 0 0 967
Pedig ez egy Zarkowsky kép. Ő pingálta a Roots To Branches, a Divinities és a Secret Language Of Birds borítóját is, de gondolom azokat is szörnyűnek tartod :-)
Előzmény: Tarkus21 (965)
kayleigh Creative Commons License 2008.03.23 0 0 966
Ja, nekem is csak ez van meg, pedig számomra személyes emlék is a másik változat (kár, hogy a Ruby Tuesdayt nem örökítették meg).
Előzmény: Törölt nick (964)
Tarkus21 Creative Commons License 2008.03.23 0 0 965

Véleményem szerint szörnyű borító. :)

Előzmény: Törölt nick (960)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.23 0 0 964
A nálunk kapható CD / kazi kiadáson egyedül énekli.
Előzmény: kayleigh (962)
altos Creative Commons License 2008.03.23 0 0 963
Nekem is megvan a Luganoi koncert nem rossz anyag. Azt is aláírom hogy már nem a 70-es évek minőségében hozza a Anderson a magasakat, de azt azért nem vettem észre hogy jelentősen csökkentette volna az ének mennyiségét az instrumentális játék irányába. Inkább csak másként énekel mint korábban. A svájci jazzfestiválok meg előszeretettel hívnak meg rock bandákat, Deep Purple, Gary Moore, Eric Clapton sem igazán tartozik a jazzerek közé.
Előzmény: p0809 (958)
kayleigh Creative Commons License 2008.03.23 0 0 962
Ráadásul az olasz/görög kiadáson (az LP-n biztosan, de lehet, hogy a CD-n is) a Barleycorn-t Georgios Dalarassal közösen énekli Anderson. Na ezt jó lenne beszerezni.
Előzmény: Tarkus21 (959)
esz-ki-mo Creative Commons License 2008.03.23 0 0 961

Az egyik kedvenc koncertalbumom.

Nem csak Jethro-ból, hanem úgy cuzammen is.

 

Anderson úgy általában jól beletrafál a koncertlemezekbe, a Bursting out is örök klasszikus.

 

Lassan kezdődik a 40 éves turné, kíváncsi vagyok a setlistre, hogy tényleg csak This Was-Stand Up-Benefit lesz-e. Én nem bánnám, de csodálkoznék...

 

Ha jó lesz a merítés, lehet, hogy duplázok novemberben, de mivel az még messze van, egy júliusi Munchenen is gondolkozom...

 

 

Eszk

Előzmény: Tarkus21 (959)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.22 0 0 960
A borítója sem rossz.

Előzmény: Tarkus21 (959)
Tarkus21 Creative Commons License 2008.03.22 0 0 959

Nem tudom esett-e szó itt korábban az A Little Light Music című koncertalbumról. Aki még nem hallgatta, annak nagyon ajánlom. Aki már hallotta, annak is. :)

 

1992-es felvétel, Ian Anderson mellett Martin Barre, Dave Pegg és David Mattacks játszik még a lemezen, aminek anyagát több koncertből válogattak össze (London, München, Berlin, stb...).

 

Remek akusztikus darabokat is játszottak, többek között a Traffic által is játszott John Barleycorn című nótát.

 

Aki teheti hallgassa meg!

Előzmény: p0809 (957)
p0809 Creative Commons License 2008.03.18 0 0 958
Még egy adalék az előző gondolataimhoz: A Jethro egyre többet játszik jazz fesztiválokon is, pl 2005 Lugano, ezt viszonylag könnyen meglehet szerezni a neten, nagyon jó minőségű felvételen.
Előzmény: p0809 (957)
p0809 Creative Commons License 2008.03.18 0 0 957

Csak meg kell hallgatni/nézni az utóbbi évek koncert felvételeit és egyértelműen érezhető a magas hangok kiéneklésénél. Az instrumentális jelzőt azért mondtam, mert az első 3 lemez egyértelműen blues-os volt, és itt bizony elég tág lehetőség van az imprózásokra. Hallgasd meg a Bursting Out-on a New Day Yesterday..-t és a közé iktatott fuvola szólót... Érdemes!!!

Előzmény: altos (940)
altos Creative Commons License 2008.03.17 0 0 956
Igen, ez valóban barokkos volt!:-)
Előzmény: Mice Elf Agin (950)
Mice Elf Agin Creative Commons License 2008.03.16 0 0 955
:))
Előzmény: Dick17 (954)
Dick17 Creative Commons License 2008.03.16 0 0 954
IGAZAD van! in és with - mea culpa!!! De a 2002-es koncertalbum...
Előzmény: Mice Elf Agin (952)
Dick17 Creative Commons License 2008.03.16 0 0 953

Gondolom, hogy olvasni tudsz - elvégre azért is tettem be a 2 album képét.

Mind a kettőnek Living In The Past a címe...

;-)

Előzmény: Mice Elf Agin (952)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!