Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.04.20 0 0 54450

Ennyire nem néztem utána. Ellenben megmértem az itthon lévő ablakok (csak a nyíló részét, a fixeket khagytam mivel ott a fal csatlakozás bezavarhat, fát és műanyagot is, és ezek 1.1-k) hőmérsékletét a télen. Ebből következtettem a fentiekre.

Előzmény: Törölt nick (54436)
gdzsozy Creative Commons License 2013.04.19 0 0 54449

Az akkor nagy lehuzás!

eleve nincs két egyforma gép. minden gépen minden helyen betanulást kell biztosítani,

nekünk az NSZFI-től jöttek ellenőrizni (Nemzeti szakképzési és felnőttképzési intézet) és ők ellenőrizték és adták ki Bp-en a oklevelet és a bizonyítványt is, úgy hozták le nekünk Miskolcra.

 

De itt egy városon belül is az oktatás díja 50. ezres eltérést mutat. és ugyanazt okitják.

Előzmény: Lacivill (54445)
Peter atyuska Creative Commons License 2013.04.19 0 0 54448

A Femű - a kivitelező dolga, ha olyan a kivitelezés felfogadhatsz Építési Műszaki Ellenőrt, persze pénz de pont az ilyen esetekben azonnal tud lépni, akár kirakhatja a kivitelező szűrét is.

 

Az új lassan 1 éves szabályok szerint hatályba lépett ebben az éveben a Femű csak főállású alkalmazott lehet az adott kivitelező cégnél. Anélkül elvileg nem is dolgozhat.

 

Ha a kivitelezővel nem tudsz zöld ágra vergődni, akkor befáradsz a hatósághoz és panaszkodsz egy sort, kb 90% eséllyel kap egy ellenőrzést ami igen húzós összegeket von maga után.

Előzmény: Szunyó (54442)
Szunyó Creative Commons License 2013.04.19 0 0 54447

:S
És ezt nekem kell intézni? Neki semmi baja nem lehet, hogy építkezés közben nincs femüje?

Előzmény: KömKel (54446)
KömKel Creative Commons License 2013.04.19 0 0 54446

Ott lehet szopacs, amikor a használatbavételit meg kell kérni, és nem fogja aláirni a papirt.

Új femüt meg kész házra találni érdekes és drága mulatság...

Előzmény: Szunyó (54442)
Lacivill Creative Commons License 2013.04.19 0 0 54445

Nekem azt mondták, hogy külön modul a pénztrárgép kezelési képzés, de legyen igazad, mert az plusz 33e Ft.

Előzmény: gdzsozy (54444)
gdzsozy Creative Commons License 2013.04.19 0 0 54444

Múlt hónapban szereztem élelmiszer és vegyiárú eladó szakképesítést. Most a Kereskedő-boltvezető szakképesítést tanulom. pénztárgép kezelés benne volt a tanfolyamban, nem kell külön tanfolyamot végezni ezért.

 

Amúgy sem tudni hogy mi a fene lesz itt. behozták hogy minden pénztárgépet be kell kötni a navhoz. vagyis ha nincs interneted, akkor azt még külön be kell húzatnod,+ egy lehuzás.

 

szerintem valakinek a nagyfejűek környékén egy pénztárgép internetesítő cége lett... hát csináltak hozzá egy törvényt.

Előzmény: Lacivill (54438)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.19 0 0 54443

Nem a te gondod a FEMÜ biztosítása.

Neked csak annyi a dolgod vele, hogy az aláírásai ott legyenek...

 

---

 

A kivitelezőt viszont nem árt jobban szemmel tartani ezután, úgy tűnik.

Mind minőségben, mind pénzügyileg....

Előzmény: Szunyó (54442)
Szunyó Creative Commons License 2013.04.19 0 0 54442

Most egy kis "jogi" dologban kérnék tanácsot. Van a Kivitelezőnk és neki egy felelős műszaki ellenőre, akit utoljára az építési napló megnyitásakor láttunk. Mivel egy hete elérhetetlen a Kivitelezőnk, gondoltam, felhívom a femüt, mit tud róla. Kiderült, hogy ő tavaly júliusban beszélt vele utoljára, több elszámolnivalójuk van, de lehet, hogy már a mi házunknak sem ő a femüje, merthogy nem rendezték egymás között a dolgokat. Ő a mi házunkat is tavaly nyáron látta, kívülről, amikor rákerült a tető.

 

Ugye, nekem nem kell nyugtalankodnom emiatt, hogy ki a femü és van-e egyáltalán új? Ez a Kivitelező dolga, ugye, jól tudom, nekem nem kell látnom, hogy s mint szerződik? Hátrányom nem származik belőle? (Műszaki ellenőrünk van.)

Törölt nick Creative Commons License 2013.04.19 0 0 54441
Előzmény: Lacivill (54438)
Peter atyuska Creative Commons License 2013.04.19 0 0 54440

nem csak macerásabb.

Előzmény: Herr X (54439)
Herr X Creative Commons License 2013.04.19 0 0 54439

"mennyit ér" a hőszigetelt perem (az üveg távtartója rossz hővezető) hajnali párásodás szempontjából?

 

(Jártam ma is egy ablakosnál és ott is lejjebb volt a sziló szintje, mint a szegélylécé.)

Tényleg ennyire bonyolult domború szilót húzni, vagy legalább a szegélyléc szintjéig feltölteni?!

Előzmény: Törölt nick (54436)
Lacivill Creative Commons License 2013.04.19 0 0 54438

Eladói képesités szükséges! Ha lesz pénztárgép arra külön OKJ-s képzés! Üzletvezetői OKJ-s feltételben nem vagyok biztos, de lehet az is kell. Barátom most végzi ezeket.

Előzmény: gdzsozy (54434)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.19 0 0 54437

A tűzvédelmi kérdss az árú körtöl is függ!

 

Szóval, előbb döntsd el, milyen besorálú lesz az az üzlet, milyen üzletkör(ök) lesz.

Utána már lehet tudni, hogy

- kell-e engedély is vagy csak bejelentés

- milyen közreműködő hatóság kell és az mit vár el

- milyen egyéb feltétel van esetleg ...

 

 

Előzmény: gdzsozy (54434)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.19 0 0 54436

Az ablakok esetében a teljes szerkezet hőszigetelése jobb mint az üvegen feltüntetett érték.

 

Naaaaa !

 

Ez csak régi Ug>=1.4 üvegekre igaz...

 

A mostani Ug<=1,1 üvegre már tipikusan nem igaz.

Manapság az Ug általában kisebb szám, mint az Uw

Előzmény: Törölt nick (54433)
gdzsozy Creative Commons License 2013.04.19 0 0 54435

Sajnos ha a műanyagnál kiesnek a csavarok akkor csak egy megoldás volt, túlméretes csavart nem fogad el sem a vasalat, sem hosz irányba a keresztmetszet sem.

 

kénytelen voltam minden régi lyukba gyufát tömködni és régi csavarokat úgy behajtani.

milyen megoldás ez? kényszer szülte átmeneti. ha újra kijön a csavar megint nyithatatlan vagy zárhatatlan ablak lesz a műanyagból.

Előzmény: Törölt nick (54432)
gdzsozy Creative Commons License 2013.04.19 0 0 54434

:)))

 

Az asztalos műhelyemnek még a közelébe se jöjjön tűzoltó.

 

Lényeg: elég hosszú az kerítésünk. kb 100m az egyik végében van a ház kapuja ahová most szereték egy kisboltot aplikálni. a másikvégében kerítéssel elválasztva még a telken is a műhely kapu a hátsó udvarhoz.

 

egyébként olvastam közben hogy ha családon belül oldom meg az eladói kérdést vagy 5 fő alatt a eladói létszámot akkor nem kell tűzvédelmi utasítás

Előzmény: KömKel (54428)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.18 0 0 54433

Bár nem tisztem megvédeni őket...

 

Az ablakok esetében a teljes szerkezet hőszigetelése jobb mint az üvegen feltüntetett érték. Gyakorlatilag az üveg a legnagyobb hőáteresztő benne.

 

Tetőtéri ablak esetében eddig csupán kétfélével találkoztam. Fa, és műanyag bevonatos fa. Tisztán műanyaghoz még nem volt szerencsém (előfordulhat hogy tilos is egyébként).

 

Igen, sokszor az eladók sem értenek ahhoz amit csinálnak. S ilyenkor jönnek elő azzal, hogy kekec az ügyfél... :-)

Sajnos itthon ez elfogadható.

Előzmény: Herr X (54430)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.18 0 0 54432

Alapvetően a fa barátságosabb, szebb, és (még a lakkréteg ellenére is) emberibb a tapintása. Viszont a gondozása nagyon megnehezíti (főleg idős lakók esetén) az életet.

 

Kilazult vasalat esetén jön a túlméretes csavar, ha már az sem segít akkor a dübel. Tehát ilyen szempontból nem problémás annyira.

Sokkal zavaróbb hogy karcolódásra hajlamos, nem biztos hogy 5-6 év múlva tudod pótolni az elkopott vaalatot (az új pedig esetleg kissebb, így ott éktelenkednek a lyukak amiket tökéletesen nem tudsz eltüntetni)

 

Kifúrni nem feltétlen kell. Lehet a gumit is kivenni egy szakaszon, illetve épíhetsz máshoválégbeejtőt. Persze az igazi megoldás egy normálisan működő szellőztető rendszer.

Egész egyszerűen azért fúrkálják az ablakot, mert az a leggyorsabb és legolcsóbb megoldás. S ez (sajnos) itthon mindent überel.

Előzmény: gdzsozy (54426)
Herr X Creative Commons License 2013.04.18 0 0 54431

Amúgy érdekes dolog ez az internet.

 

Eddig kaptam (24 órán belül) 2 "értékelhető" ajánlatot.

Ez alatt azt értem, hogy nem csak odacseszték az árlistát, hogy "böngészd ki hülye gyerek, amúgy meg mit kérdezősködsz, mindenki ezt viszi, jó lesz ez neked is, ne okoskodj!", hanem ténylegesen összeállították az ajánlatot, rövid leírást is adtak hozzá.

Velük érdemes a következő "fordulóra" továbbmenni. (Nem árleverés a cél, hanem személyesen megnézem a terméket és beszélgetek velük.)

 

 

Ami miatt írtam, hogy érdekes dolog az internet, hogy akik korrekt ajánlatot adtak, azoknak van normális honlapjuk is. Aki hányavetit adott, annak a honlapja is olyan....

Előzmény: Herr X (54430)
Herr X Creative Commons License 2013.04.18 0 0 54430

Nem gyártástechnológiát kérdezek, hanem pusztán csak vasalat típusát, Ug és Uw értékeket, tömítések darabszámát, típusát.

 

Ha ezt nem tudja, akkor hogy akar nekem eladni bármit?

 

(Meglepő, de voltam egy tetőablakot forgalmazó cégnél és a "szaki" simán rámondta az ablakra az Ug értéket. Mikor finoman felhívtam a figyelémét, hogy az ablakon levő matrica csak az üvegre vonatkozó értéket adja meg, akkor közölte, hogy az az ablakra vonatkozik. A műanyag ablakra is azt mondta, hogy fából van, csak 1mm-es műanyagozással. Egy másik helyen megmutatták a profilt is, hogy full műanyag. De erről az élményemről már írtam.)

 

Amikor építkeztünk több, mint 10 éve, az egyik vállalkozó is csak annyit írt az ajánlatba, hogy "ablak 120x150". Mikor nehezményeztem, hogy ez így kevés, akkor sem módosította. Nem is nyert nálunk....

Előzmény: gdzsozy (54425)
Herr X Creative Commons License 2013.04.18 0 0 54429

Én is faablak párti vagyok, már csak esztétikai okok miatt is.

 

Most is faablakaink vannak. Csak ugye a szilózást elcseszte a SOFA. Most figyelek rá rendesen.

 

Előzmény: gdzsozy (54426)
KömKel Creative Commons License 2013.04.18 0 0 54428

A műhely rendeltetésétől függően még lehet, hogy 2 rtg tűzgátló kartonozás is kellhet, mert ha jól emlékszem 1 rtg csak 30 perc tűzgátlást tud.

De konkrétumot tűzvédelmis tudna mondani.

Előzmény: gdzsozy (54427)
gdzsozy Creative Commons License 2013.04.18 0 0 54427

Köszönöm a segítséged. Többet mondtál el mint amennyit 2 irodistából 1 nap alatt ki lehet szedni.

 

Ha faszerkezetű kis 4x4m-es házikót csinálok akkor abban szerinted gipszkartonoznom is kellene?

 

A wc szerintem nem lenne gond. nem lakik senki a házban, csakis erre a célra használnánk a wc-t,

 

Most is csak azért van a víz megnyitva hogy a műhelyból bemegyek wc-re vagy kezet mosni.

Előzmény: KömKel (54422)
gdzsozy Creative Commons License 2013.04.18 0 0 54426

 

 

Asztalos lévén had legyek kicsit elfogult a fával szemben. Én elismerem hogy a faablak több gondoskodást igényel, de csak egy apró pici megjegyzés a műanyaggal kapcsolatban, ha valamikor leszáll hogy állítasz utánna? ha már fokozottan hőszigetelt akkor miért is kell kifúrni hogy szellőzzön? és ha kilazulnak a csavarok akkor hogy is lehet benne újrahuzni a csavarokat úgy hogy normálisan fogja a vasalatot.

 

ezt vagy ezekre az ártatlan szakmai dolgokra valahogy elfelejtenek a műanyagosok kitérni...

 

a boltban pedig nem szakképzett épületasztalosokat fogsz találni hanem kitudja honnan odakerült eladót. ő csak annyit tud az ablakról amit elolvasott a brossúrából...jobb esteben volt gyárlátogatáson.

Előzmény: Herr X (54424)
gdzsozy Creative Commons License 2013.04.18 0 0 54425

Na most ha én kérdeznék tőled néhány műszaki adatot akkor te is zavarba jönnél?

 

 

Előzmény: Herr X (54424)
Herr X Creative Commons License 2013.04.18 0 0 54424

Ablak "tendert" kiírtam.

 

"Mocsok módon" bekérdeztem egy pár műszaki adatot is, hogy kiderüljön ki az aki csak elad valamit és ki az, aki ért is hozzá.

 

Eddig a Ritok kft-nek egy nagy piros pont bár ajánlat még nincs a kezemben, de felhívtak és kifaggattak az igényeimről, elvárásaimról, elmesélte, hogy mit javasol, mi miért jó nekem.

 

 

A Windok kft. útba esett ma és megnéztem a mintatermükben levő ablak csücsköket.

 

A műanyagok szépek, de az egyetlen fa ablaknál a sziló homorú és a szegélylécnél 1mm-rel lejjebb van a szintje. Ok, hogy most még frankón zár, de ebben a vályuban szépen meg fog állni a lecsapódó vízpára és áztatni fogja előbb-utóbb a szegélylécet a sziló felől. És magyarázhatták, hogy az tutin zár. Amikor megkérdeztem, hogy az 5 év garancia vonatkozik-e erre is, zavarba hoztam a hölgyet.

 

A műanyag ablaknál a gumi profil szépen síkban volt a műanyag szegélyléccel....

 

Egyszerűen nem értem az ablakosokat....

 

 

Na mindegy, a tender zajlik.

Előzmény: halaloszto (54404)
szilentium Creative Commons License 2013.04.18 0 0 54423

A síma festék is megmarad rajta , csak megfelelő alapozó kell alája , ami vegyileg is kapcsolódik az aluhoz.

Előzmény: topikolos (54411)
KömKel Creative Commons License 2013.04.17 0 0 54422

A tűzoltóság felé kell(het) tűzvédelmi dokumentációt készittetni, és az abban foglaltakat megcsinálni. Ez lehet tűzgátló gipszkartonozás előirása bizonyos esetekben, vagy poroltó, stb.

 

A parkolóhelyet neked KELL biztositanod telken belül, minden megkezdett 10 m2-nyi eladótér után 1 db-ot (étteremnél, irodánál, stb kicsit más-más). Ezt kiválthatod köztéri parkolási lehetőséggel is, viszont ehhez önkormányzati hozzájárulás kell.

A leggyakoribb, hogy a terven jelölve van az udvaron egy parkoló, a keritésre ki van téve egy "P" betű, aztán a valóságban sose áll be senki. Ez mindaddig okés, amig valamelyik szomszéd fel nem jelent, mert idegesitik az elé parkoló autók.

 

A családi házas WC-t akkor fogadják el, ha családtag az alkalmazott, és van másik WC is a háziak részére. De ez sem egyszerű, mert bolttipusonként változik, be kell slattyogni a helyi ÁNTSZ-hez egyeztetni.

Előzmény: gdzsozy (54414)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.17 0 0 54421

Két protokol van...

 

1.

Amikor CSAK és KIZÁRÓLAG az egyéni vállalkozó illetve a bt. személyes közreműködő beltag dolgozik benne.

A terültre nem léphet be, ügyfél/vendég és nincs alkalmazott sem!

Ekkor egyszerűsített feltétel rendszer van és nem érvényes rá a Munkavédelmi törvény sem.

Ha, ügyfél/vendég is beléphet, akkro a munkavédelmi törvény már érvénybe lép!

(kocázat elemzés, egyéni védőeszköz terv, stb)

 

2.

Amikor  van alkamazott is.

Ekkro fullos felszereltség kell: WC/öltöző/pihenő és

teljeskörű munka egészségügyi, munkavédelmi arzenál

 

----

 

Mindentől függetlenül van/lehet, üzletkörtől függően :

környezetvédelmi, tűzvédelmi, érintésvédelmi, zajvédelmi, munkaegészségügyi protokol.

Ezeket 30 napon belül ellenőrzik is....

 

Van előírás parkolóhelyre is.

 

---------------

 

A neten összelehet bogarászni a szükséges előírásokat és menetrendet.

De, a legértelmeseb dolog kersni eg yebből élő vállakozást!

És kifizetni neki a 100-200 Ft-os sazkértői díjat.

Amiért mindent kidolgoz/dokumentál és végig visz a hivatlokon.

 

Biztosan olcsóbb és jobb eredmény, mint saját kezűleg nekifogni :-)

Tapasztalat...

Előzmény: gdzsozy (54414)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!