Keresés

Részletes keresés

p83po Creative Commons License 2015.06.11 0 0 12284

Köszi, az baj hogy nem tudom milyen szakorvoshoz kell fordulni vele. pl. bélbetegségnél gasztro stb. Szóval én ezt nem tudom.Ki az aki ilyennel foglalkozik?

Előzmény: porcika88 (12282)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.11 0 0 12283
Én a Mckenzie Intézetbe járok,a gyógytornász egyben a manuálterapeuta is.A nyakamra csinálom a Mckenziet, és a többi jóga..Be kelkett mutatnom, hogy milyen gyakorlatokat alkalmazok, és ezt hagyta jóvá.

A guna nekem nem használt, pedig elég sokat kaptam.
A szalagerősító injekciót fogok kapni,úgy hívják, hogy proloterápia.Részletesen a fajdalomklinika.hu-n van leírva.

Előzmény: porcika88 (12280)
porcika88 Creative Commons License 2015.06.11 0 0 12282

Nem vagyok pesti, de inkább szakorvos mint házidoki ad valami fájdalomcsillapitót oszt szevasz. Keresse meg a fájdalom okát ne a tünetet nyomja el. Sokszor ebből lesz a baj mint nekem van . Ha annak idején dokihoz megyek mikor baleset volt lehet most nincs arthrozisom :-(. Ha nem talalsz pesten, ajánlom cmed-et fehérváron. Csini szuper vonat lehoz 

Előzmény: p83po (12281)
p83po Creative Commons License 2015.06.11 0 0 12281

Sziasztok! Meg tudnátok mondani hol találok normális orvost? Múlthéten csütörtökön elmentem a háziorvoshoz, mondtam neki nehezeket emeltem, fáj a derekam + a gerincem és a hasba nyakba is sugárzik. Erre azt mondta el kell hogy múljon.

 

Semmelweis-en vagya honvédba van olyan doki aki ezzel foglalkozik?(magánrendelés is akár)

porcika88 Creative Commons License 2015.06.11 0 0 12280

2 hetente . Köztes hetekben meg mackenzie van . Vagyis egyik héten ez másik héten az . mikor nagy baj volt akkor akarták egyszer úgy, hogy egy nap a kettő, vagyis 5-6- ig torna utána 6-7-ig manuál . Ugyanott van a központban mindkettő. Mikor az izomgörcsök voltak . Hogy gyogytornász kilazitja utána manuálos meg a laza izmokkal jobban tud dolgozni. Lógni is csak hetente egyszer lehet nekem. Mindig a végén. Aztmondták ennyi elég, gyakrabban nem jó

 

milyen injekciókat kapsz? Én mohácsinál guna injekciókat kaptam

Előzmény: Törölt nick (12279)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.10 0 0 12279
Te milyen gyakorisággal járhatsz manuálterápiára?
Előzmény: porcika88 (12278)
porcika88 Creative Commons License 2015.06.10 0 0 12278

És az a vicc, hogy manuál elött ez nem ment . Azóta igen. 

Előzmény: Törölt nick (12277)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.10 0 0 12277
Igen, ez egy jó gyakorlat, én minden nap csinálom.
Mikor összekapaszkodsz a kezeiddel, húzd is őket,az egyiket fel , a másikat le, majd diagonálban is.
Nagyon jó hátegyenesítő! :)
Előzmény: porcika88 (12273)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.10 0 0 12276
Nekem csak walkmaxx papucsom van, az utcait nem találtam kényelmesnek.:(
Előzmény: 1323333 (12271)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.10 0 0 12275
Nekem látszólag nem volt tartáshibám. Sőt! Mindig azt mondták, milyen szép a tartáaom.Nem esnek előre a vállaim, nem púpos a hátam.Első jel volt a fájdalom. Senki nem vett észre kényszertartást.Pedig több gyógytornász, jógaoktató látott.
Tulajdonképpen a fájdalman kivűli jelek voltak még, hogy jobb oldalon mindig kilógott a ruha ujja a kabátból és a hátitáska jobb füle rövidnek tünt, pedig jól volt beállítva.A könyv hatására vizsgátam meg magam a tükörben, és akkor láttam meg, hogy feljebb van a jobb vállam. Nem feltünő, de látom. A csipő elmozdulását nem érzékeltem.
Azzal most szembesültem.:(

Gondoltam,hogy bevetem a csavart pózókat a jógából, ha már a gyógytornász is tekergetett.
Nekem nem írt elő külön gyakorlatokat a nyakon kívűl, azt mondta folytassam a jógát.
Hát ezeket nem lehet rögtön helyrerakni, még visszamászik.


Előzmény: porcika88 (12268)
1323333 Creative Commons License 2015.06.10 0 0 12274

igen.nekem is megváltozott a tartásom.én meg hajlekonyabb lettem😃

Előzmény: porcika88 (12273)
porcika88 Creative Commons License 2015.06.10 0 0 12273

Nekem is mindig azt a két lyukat nyomogatja, érzem . Amitől félek mindig , az a tekergetés . Akkor para van, hogy fájni fog-e:-DD. De amit észrevettem tükörben most,  az az , hogy kompletten a tartásom megváltozott. Egyenes háttal megyek most , derekamnál meg olyan az ív, hogy karom befér ha falnak támaszkodok . Elötte beesett vállakkal jártam, szokszor rámszóltak . A másik, hogy össze tudom kulcsolni a kezem a hátam mögött. Úgy, hogy jobb kezemet fejem mögött hátam felé nyújtom, bal kezemet meg derekam mögött felfelé . És a két kezem ujjaival most összeérek a hátam közepén, és forditott verzióban is. 

Előzmény: 1323333 (12270)
1323333 Creative Commons License 2015.06.10 0 0 12272

innen mar rendbe leszel jo kezekbe vagy

Előzmény: porcika88 (12264)
1323333 Creative Commons License 2015.06.10 0 0 12271

ja és walmaxx cipőt vettem.szuper!!

Előzmény: Törölt nick (12265)
1323333 Creative Commons License 2015.06.10 0 0 12270

szia! Az én medencémet is helyrerakták szeptemberben.nekem a 2 lyuk ami hatul van az nem volt vizszintben.

Előzmény: Törölt nick (12265)
1323333 Creative Commons License 2015.06.10 0 0 12269

Szia! Letapadt az izom és az ülőideget nyomta..nem fajdalom inkabb feszülés és bizsergés popoban.nekem pl.a derekam nem fáj soha.az mr-rem negatíb.csinált a doki egy tesztet és megallapitotta

Előzmény: ex-petike23 (12263)
porcika88 Creative Commons License 2015.06.10 0 0 12268

pont így voltam én is !!! Mikor először mentem manuálra, álltam neki háttal és hallottam hogy , hogy "hmmm ez se jó az se jó, medencecsontom egyik oldalon magasabban mint a másikon, lapockám is szar ". Kérdezte nem szokott-e fájni a fejem. Mondom neki igen, meg lábaim is . Azt mondta nem csodálja, mert bármi ami az ívet megzavarja az az egész testre kihat . Talpamtól kezdte a helyrepakolást a nyakamig . A medencém marha nehezen ment a helyére, ahhoz 2 alkalom kellett asszem. Elsőnél tekert mindkét irányban de csak egyik oldalon roppant, másikat valami kötött izom nem engedte. Arra kellett egy specko gyakorlatot csinálnom 1 hétig naponta 3-4 óránként ( űldz egyenes háttal kemény széken és egyik lábadat keresztben a másik térdedre rakod, majd a hajlitott lábad két kezeddel magad felé húzod, a tested felé. Nekem jobb lábam. Próbálnom kellett bal oldalmra húznom. Ezt többször ismételve. Meg a kobra kitolás oldalra húzott jobb lábbal . Következő alkalommal úgy kattant a medencém mint a pinty :-) és egyforma lett a két oldal . Azonnal megszünt a lábfáradás. Nekem döbbenet ezek a dolgok. 

Most 2 hetente az van, hogy tudja mri alapján mi a gond és pontosan hol, és azokat a csigolyákat kezeli, nyomja, meg a lábaimat húzza, medencémet tornáztatja. Meg a végén lógok a padon 5 percet . 

Előzmény: Törölt nick (12265)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.10 0 0 12267
Szia!

Neked is ajánlom ezt a könyvet,gyakorlato is vannak benne.
Előzmény: ex-petike23 (12263)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.10 0 0 12266
Nagyon szerencsés vagy, de azért ne állj le a mozgással.
Sőt!
Előzmény: porcika88 (12264)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.10 0 0 12265
Sziasztok!

Tegnap voltam manuálterápián.Ez a gyógytornász mindent észrevett rajtam,nem úgy mint az előző.
Az eredendő oka a gondjaimnak a gerintferdülés,ami nem oldalra konvex,hanem inkább torsio, azaz a csigolya egy kicsit elcsavarodott, a hátban balra, az ágyékban jobbra.
Feltünt nekem,hogy a bal karomnál a ruha ujja hosszabb.Kiderült, hogy ez a vállam feljebb van,és azért mert mert az ellenoldali csipő meg lejebb van.
Nem feltünö ez az asszimetria,de megbomlott a statika.Nagyon jól leírja ezt Pete Egoscue a Fájdalom nélkül c.könyvében.
Beazélgettünk arról,hogy némelyik ember igen nagy elváltozással tünetek nélkül jól megvan.Azt monta, ez így van,de ne keressem a választ, mert ennek okát senki nem tudja,és elmesélt néhány esetet.

Ez a medence helyrerakás nem volt egy álom.Kicsavart és ellenében kellett dolgoznom.Aztán következett a nyak. Megmutatta a helyes nyakgyakorlatot,amit
sűrűn kell majd csinálnom.
Két hét múlva megyek legközelebb.Azt mondta,nem lehet gyakrabban.
30-án megyek a Rácz doktornőhöz injekciózásra,azaz szalagerősítésre.

Sajnos feléd nem ismerek gyógytornászt.
A cipőt megvetted? Ez az MBT nagyon otromba,de talán lehet szebbet is találni,mert lábon már láttam.


Előzmény: 1323333 (12262)
porcika88 Creative Commons License 2015.06.10 0 0 12264

Szuper hírek !!! 

Én nem merek megszólalni , max leirom : csütörtök óta 0 fájdalom. Nem tudom a manuálon mi történt, de azóta olyan mint régen . Csinálom azert az előirt dolgokat, mert tudom ez lehet átmeneti, de azért mosolyt csal az arcomra minden reggel, hogy mozdulok és semmi, még csak minimális se :-)

Előzmény: 1323333 (12262)
ex-petike23 Creative Commons License 2015.06.10 0 0 12263

Szia !

 

A piriformis izommal mi volt a gond, illetve milyen tüneteket okozott ?

Előzmény: 1323333 (12262)
1323333 Creative Commons License 2015.06.09 0 0 12262

sziasztok! Remélem mindenki jól van.Amióta nekem kimondták hogy rendben a gerincem és csak bokasüllyedesem van,meg a piriformis izommal gond,azóta csak javulok.lehet placebo.lehet a piriformis torna (egynlőre magamtól),vagy a zöld kagyló kapszula....Ha tudtok Vas,Zala megyeben esetleg olyan gyogytornaszt aki piriformis tornaval foglalkozk,lécci irjatok elerhetoseget.Brigi!!! Jol vagy???

W_B Creative Commons License 2015.06.07 0 0 12261

És konkrétan mi volt a bajod, amit József, a csontok kovácsa meggyógyított ?

Előzmény: poszka.marci (12260)
poszka.marci Creative Commons License 2015.06.06 0 0 12260

Szia Miki!

 

Bocsi, nem léptem le, csak gondoltam a kezelések után azért kivárok, hogy lássam mi marad meg az eredményből.

9 napos kezelésen voltam a Józsinál, és azt mondom, nekem az első széria úgy 85-90%-át vitte el a fájdalmaknak. De amikor érzem kicsit hogy előjön ez a maradék, elkezdem a gyakorlatokat, és az első 5-8 után már el is múlik. Mire végzek az egésszel, teljesen jó. Hát nagyjából ennyi. Várom hogy eljöjjön a következő széria majd, hogy akkor mi lesz utána. Viszont már tudom miről beszéltél, amikor írtad, hogy a kezelések után szinte hiányzott hogy menj a "padra". Én is úgy voltam vele. Köszi még egyszer. És jobbulást, meg a többieknek is.

Marci

Előzmény: radomiki11 (12229)
porcika88 Creative Commons License 2015.06.05 0 0 12259

Előzmény: Saughassy (12256)
porcika88 Creative Commons License 2015.06.05 0 0 12258

Gerincim: gerincív. Telefon...

porcika88 Creative Commons License 2015.06.05 0 0 12257

Köszönöm a tippeket !!! Hála manuálos stácnak most olyan jó a tartásom meg az ív, mint még soha . Meg is dicsérte magát , mondván : " nb1-es medence és gerincím". Csak nevettem. Ha falhoz állok, befér karom a derekam mögé. Medencecsontjaim voltak elcsúszva meg hátam közepénél volt valami görcsféle. a medencém a második alkalommal került helyre, hátam harmadikra . Első után kaptam konkrét gyakorlatsort amit 3 óránként kellett csinálnom hogy meg tudja csinálni a medence csontjaimat . Annyira tartotta valami rossz pózban hogy nem akart rendeződni. Csináltam mint a kisangyal és második látogatáskor végre roppant a megfelelő mozdulatnál és végre a rossz érzés ott megszünt . Az egy 2 éves baleset óta lehetett szar . Utána még térdem is összeért . Elötte csak akkor ha erőltettem . És ami még durva, hogy azóta a cipőm is máshogy kopik. Nem a szokásos külső sarok részen ferdén hanem középen normálisan . 

Előzmény: Saughassy (12256)
Saughassy Creative Commons License 2015.06.05 0 0 12256

Elvileg 4-5x 10-15 ismetles lenne az idealis, de mivel mas gyakorlatot nem nagyon fogsz csinalni, novelheted. Viszont nem art ha ezek rogzulnek, szoval azt javaslom felvaltva csinalj huzodzkodast es lehuzast ezzel a szeria es ismetlesszammal. Aztan has, es kezdheted ujra. Minel lassabban es kontrollaltabban csinalod, annal farasztobb es ez jo, mivel a nagy sulyok eleinte nem jatszanak. Lehuzasnal ezen a technogym gepen en tobb ev utan sem mentem 65 kilo fele, de talan 20 rol indultam. Idod van, lassan dr biztosan. :)

Előzmény: Saughassy (12255)
Saughassy Creative Commons License 2015.06.05 0 0 12255

Huzodzkodashoz ez a fajta jo, itt minel tobb sulyt raksz, annal konnyebb dolgod van.

 

Evezes ( ez tud veszelyes lenni a derekadra, de kesobb, esszel csinalva jo)

 

jpg

Lehuzashoz ezek.

 

Evezes egykezessel:

https://youtu.be/OFQZMU-eJ60

 

Kezdetnek. Mindenhol igaz, hogy bemelegites, kis suly, lassan. Figyelni az erzest, ha faj, akkor azonnal hagyni. Nem rangatni semmit, kontrollalt mozdulatokkal csinalni. Par hetig/honapig csak a huzodzkodast es a lehuzast kellene probalni, utana johet a tobbi, ovatosan. Es persze hasazni, szekre feltett labbal crunchokat. Az eros has legalabb annyira tehermentesiti a derekat, mint a hat, plane lordozisnal.

Előzmény: Saughassy (12253)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!