Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

r1 2009.09.23 Creative Commons License 8860
Aszittem tobb "tuti tippet" kapok, de lassan azert osszeall a kep es a pergeto alapkeszletem.
- Nem kiabalnam el, de ugy nez ki, hogy egy-ket regi orsom tuningja is sikerrel kecsegtet.
Előzmény: r1 (8829)
Törölt nick 2009.09.21 Creative Commons License 8859
mindegyik tó halállománya jellemzően pontycentrikus, de fehérhal is van bennük.

http://www.ezerszigethorgaszto.hu/

http://cser-to.hu/

http://www.horgasz.hu/index.jsp?id=54&main=829&akt=54&oldal=Kisvaci-Horgaszto.html
Előzmény: FrancisDrake1 (8858)
FrancisDrake1 2009.09.20 Creative Commons License 8858
Vácon melyikre gondolsz? Részleteznéd mindhármat, ha megkérhetlek. Milyen halak vannak, stb. Egyiken sem voltam eddig. Köszi.
Előzmény: Törölt nick (8857)
Törölt nick 2009.09.20 Creative Commons License 8857
Alsópetény, Nézsa, Vác?
Előzmény: FrancisDrake1 (8856)
FrancisDrake1 2009.09.20 Creative Commons License 8856
Hölgyek és Urak,

Egy komoly kérésem lenne. Ajánljatok egy vizet pestről keletre, oder északra, ahová jó eséllyel el tudok menni egy 3-4 órás keszegezésre. Ennyi az időkeret, s ami még fájóbb, hogy idén nem is lesz több alkalmam... Hát ezért lenne fontos.

Nőtincs kilőve, mert nincs benne sok víz állítólag.

Köszönet.

A kalóz
cath555 2009.09.20 Creative Commons License 8855
Udv ujra svedektol! Malmöben vagyok meg egy hetig. Betevedtem a harom legnagyobb horgaszboltba. Ezek kozul kettoben olyan akciok vannak, hogy csak kapkodom a fejem. Pl. minden amerikai wobblerre 60% kedvezmeny. A legtobb dologra min. 40%. Sajnos mind a kp-keret, mind a sulykeret veges :)))
T. Thick 2009.09.19 Creative Commons License 8854
Hát igen. Engem legutóbb szivárványos öklék csipegettek Cibakházán a csatornában. Egy egész raj.
CarpHunter 2009.09.19 Creative Commons License 8853
Addig örülj amíg nem piranhák csipegetik az anyajegyeidet. :D:D:D:D
Előzmény: Szemy tó (8852)
Szemy tó 2009.09.19 Creative Commons License 8852
A kerti tavamban voltak hasonló élményeim, szabályosan csipegetnek a halak, ha bele megyek. Aztán az Indiai óceánban találkoztam hasonlóval sznolizás közben az anyajegyeimet csipegették, már kezdett zavaró lenni, igaz ott a halbőség elképesztő volt, a neve a helynek is ezt sugallja coral gareden
Előzmény: Törölt nick (8851)
Törölt nick 2009.09.19 Creative Commons License 8851
a Velencei tóban álltam kb. derékig érő vízben és egy úszós bottal lógattam egy nádsziget mellé.
egyszer csak azt éreztem, hogy valami csipkedi a lábam.
lenéztem, és pontyok cuppogták a sípcsontomon lévő szőrszálakat.
biztos voltam benne, hogy nem hallucináltam, hiszen aznap éppen semmilyen alkoholtartalmú italt nem fogyasztottam.
vagy talán éppen ez volt a baj? :-))))
Előzmény: Erzsébeti (8850)
Erzsébeti 2009.09.19 Creative Commons License 8850
Sokan a horgászok közt is úgy képzelik el a halak viselkedését, hogy ahol az ember áll-megy a vízben ott cca.10 m körben minden hal szétrebben:)
Hát egy frászt...
Balatonon a saját tapasztalatom volt, hogy bementem egy zsebpecával a nádasba (délipart) a szabad strand mellett és a fürdőzők tömege mellett a saját hasam alól fogtam a kis 5 cm-es dévéreket!:)) Máskor meg szintén a Balatonon Tihanynál pancsi közben az érzem, hogy valami nekiúszik a hátamnak, megfordulok, és kertesem az aktuális kotongumit (szerencsésebb esetben valami hínárt) de nem látok semmit...
Erre néhány perc múlva megint.. Na itt gyorsabb voltam, és láttam egy kis snecit elcsillanni miközben megijedt tőlem:)
Azok a szenya snecik elkezdték csipkedni rólam a saját kiizzadt hájamat:)))
Éppen előtte 1-2 órával fogtam gyak ugyanott egy méretes csukát, és elgondolkodtam, hogy ha ez ízlik a snecinek, mi lesz ha a csukesz haverja is megkóstolja...
Na spuri ki a vízből, mivel én már a VHS korszak gyermeke vagyok, és bőven láttam elég filmet az Freddie Krüger fajtából fajtából...
Szóval nem próbálkoztam tovább a fürdéssel:)))
Előzmény: T. Thick (8849)
T. Thick 2009.09.19 Creative Commons License 8849
Egyébként én idén tavasszal sokszor fogtam hasonlóan csukát, csak nem hurokkal, hanem puszta kézzel, mellcsizmában gázolva közelítve meg a magáról megfeledkezett halat.
Előzmény: sanyooo (8847)
T. Thick 2009.09.19 Creative Commons License 8848
Részemről egyébként nem értem, miért lettek az ősi eszközök "tiltottak", miért nem lehet őket ugyanúgy használni engedéllyel, mint a pecabotot. Szigonnyal vagy hurokkal sem lehet haltömegeket kifogni.
Előzmény: sanyooo (8847)
sanyooo 2009.09.19 Creative Commons License 8847
Hááát, hurokkal csukát fogni nemigen lehet engedéllyel! :))) Bár én az olyan "vízi embernek", aki ezt tudja, örökös tiszteletjegyet adnék! :)
Budakalászon, a tavon verseny van! :) Van aki 8 pontyot fogott, biztos nemrég volt telepítés! :)
Előzmény: T. Thick (8846)
T. Thick 2009.09.19 Creative Commons License 8846
Mondjuk az nem tetszik, hogy orvhalász a fickó.
Előzmény: r1 (8843)
Szeplák 2009.09.19 Creative Commons License 8845
Hú ezt én is szívesen megnézném teljes verzióban!!
Előzmény: r1 (8843)
Texas Chris 2009.09.19 Creative Commons License 8844
Az nekem is kellene, gyerek koromban láttam, de azóta nem sikerül megszereznem.
Előzmény: Törölt nick (8840)
r1 2009.09.19 Creative Commons License 8843
http://www.youtube.com/watch?v=Xq3n3wM-DHY
Előzmény: T. Thick (8842)
T. Thick 2009.09.19 Creative Commons License 8842
Nincs meg, de érdekes a címe, érdekelne engem is. Miről szól?
Előzmény: Törölt nick (8840)
sanyooo 2009.09.18 Creative Commons License 8841
Nem volt sok szúnyog? :(
Előzmény: Vagdalthús (8839)
Vagdalthús 2009.09.18 Creative Commons License 8839

Nekem szerda este a Büdös-ároknál (Megyeri-híd közelében, Budakalász és Buda határán) este tízkor a part előtt 1 méterrel szökött meg egy érzésre 1-1,2 kiló körüli márna. Ezen kívül csak gébek jöttek, mindez 18:00-23:30 közt.

Előtte másfél héttel, 6-án vasárnap Alsópetény, Cser-tó, 9:00-15:30-ig egy 1,1 kilós tükrös, 9 tenyeres kárász.

Előzmény: bolero84 (8838)
bolero84 2009.09.17 Creative Commons License 8838
Valaki horgászot már a héten? Ugy mennék már...pedig nem nagyon lesz rá alkalmam a hétvégén,de egy hajnalt,vagy sötétedést csak meg kellene játszani......
CarpHunter 2009.09.16 Creative Commons License 8837
Hát igen... fő a jó hozzáállás. (Pedig mennyiszer jártam már én is így :D)
Előzmény: bolero84 (8836)
bolero84 2009.09.15 Creative Commons License 8836

Jogos...igazábol tőlük szoktam érdeklődni mindig,ha uj helyre megyek...mindig idősebbekhez megyek kérdezősködni(Mindig megszoktam kérdez7ni tőlük,h mekkora volt a tó legnagyobbja ... érdekes infó lehet szerintem...például sóstón egy 35 kg os harcsa 15 évvel ezelőtt...azt mondták az öregek,hogy a szülei és a gyerekei is itt vannak a vízben...mégsem horgászik konkrétan rá senki,pontyozó szereléssel fogtak pár 10 körülit az idén is... süllőket is csontis szendviccsel fogtak páran...)

Itt az egyik azzal jött,hogy minek vettem napijegyet,mert nem lesz meg az ára...na szép is lenne,ha így állnék hozzá...

Előzmény: CarpHunter (8835)
CarpHunter 2009.09.15 Creative Commons License 8835
Egy hónapja a Kőrösökön nagyon hullottak a kagylók. (Gondolom a meleg víz miatt) Szinte semmit nem lehetett fogni, még a keszegekből kárászokból sem. Ott az öregek 1 szem öreg kukoricával horgásztak. Egy nap össz-vissz 1 kapásuk volt de azt meg is fogták és általában gyönyörű pontyok amúrok voltak. Azért mégiscsak tudhatnak valamit, főleg annyi év tapasztalattal. :)
Előzmény: bolero84 (8831)
r1 2009.09.15 Creative Commons License 8834
Esetleg egy konkret tipus?:)
Előzmény: aamen (8833)
aamen 2009.09.15 Creative Commons License 8833
"Piros-feher kombinaciot nappal csak balinra hasznaltam, de az szerette. "

a csuka is szereti. es a harcsa is:-)
Előzmény: r1 (8832)
r1 2009.09.15 Creative Commons License 8832
Uh! Nekem a legnagyobb a Rapala SSR09S es valahol itt meg is huznam a hatart meretben es sulyban (9cm/12g).:) Egy melyre toro muhalnal pedig a kisebbet is eleg bevontatni a nagyobb csore miatt. Ez a "redhead" tiszta vizre tenyleg eleg erdekes (nekem). Piros-feher kombinaciot nappal csak balinra hasznaltam, de az szerette. Ezustot pedig delelott es sotededeskor felszin kozeleben zavaros vizben harcsara, bar ott nem is biztos, hogy szamitott a szin.
Koszonom a valaszt.
Előzmény: cath555 (8830)
bolero84 2009.09.15 Creative Commons License 8831

Hellóztok...érdekelne ilyen dolog engem is...

Kiskunhalason a sóstón horgásztam hétvégén...03 órátol 21 óráig...pajorkukaccal fogtam még reggel 9kor egy 2.50 es tövest...

Aztán semmi...eredetileg úszóval szerettem volna süllőzni,de ott kiderült,hogy az átlag vízmélység 25 cm (!)... felszereltem egy 20 g-s csúszó olmot egy horoggal...mindenféle csalit kiprobáltam...kis keszeg,iszapgiliszta,kenyérrózsa,kukorica...a többi horgászok is csak csínyán fogtak retur potykát meg egy ember amurt...viszont a sekély vízben hajnalban és este,fürödtek a pontyok...a süllők meg akkorákat raboltak egész nap,hogy nem egyszer egész testükkel kivágódtak a vízből...

Sötétedéskor már harcsa rablást is láttam...

A víz igen sekély és fehéres színű,a tó nem igen iszapos...

A 270 es A 80g-os pergetővel mit lehetne nekik bevetni? Érdemes lenne szerintetek valamilyen műcsalival próbálkozni?

ui.: A helyi öregek kukoricát tettek a horogra,etetőkosárral nyomták...na mondom,ne csodálkozzanak ,ha nem fognak...meg sem próbáltak változtatni...inkább szidtak mindenkit,hogy kevés a víz ,meg telepítenek,de nincsenek meg a visszafogások...

Mondom,hajnalban ugrálnak a pontyok a felszínen...hal van,csak lépre kellene csalni...főleg a süllő téma érdekel,de ha tudtok valamit sekélyvízre pontynak akkor megfogadom szívesen...

cath555 2009.09.15 Creative Commons License 8830
Igazabol csukara, sullore tudnek listat irni, de jellemzoen 50-80g es 15cm+ wobblerekrol. Balinra, harcsara majdhogynem fogalmam sincs - sajnos egyik sincs arrafele, ahol vagyok, pedig a balinnak hejj, de orulnek.

En mind a gumihalakat, mind a jerkbait csalitokat jobban szeretem, foleg a jerket.

Ennek ellenere irhatok kimerito listat a wobblerekrol, amik szerintem bevalnak, bevaltak, csak felek, a fele "lokalis" lesz, nem is lehet oket kapni (Cisco Kid Jointed, Nils Master, Zalt, Zam...), meg eleg hulye dolog, amit mi csinalunk sokszor, pl. a "redhead" szinkombinaciot (piros fej, feher vagy ezust test) jellemzoen nappal hasznaljuk, nem zurkuletkorvagy ejszaka, es akar kristalytiszta vizben, es ez az egyik legfogosabb csali arafele. Erre itthon sokan felhuznak a szemoldokuket, legalabb az egyiket biztosan ;)
Előzmény: r1 (8829)