Keresés

Részletes keresés

...:: PEGI ::... Creative Commons License 2010.05.15 0 0 9441
Sziasztok.

Az unokám fogta két hete Zsennyén spiccbottal:

Még csak most próbálom vele megszerettetni vele, de úgy látom jó úton halad. :-)
T. Thick Creative Commons License 2010.05.13 0 0 9440
Mennyiért?
Előzmény: Törölt nick (9438)
Zsófi11 Creative Commons License 2010.05.13 0 0 9439

Sziasztok!

Szerettem volna nektek gigafotót hozni a hétvégi horgászatomról (Tiszán, csónakból, cseresznyényi jégesőben, fél órás viharban,...), de nem készült használható fénykép. A haltermés sem volt említésre méltó.:(-viszont csalihallal bespajzoltam!

Van valakinek ötlete,jó tanácsa, hol lehet kapitális:) halat fogni a Tiszán? Sarudi kikötő a kiindulási pont:)

Törölt nick Creative Commons License 2010.05.11 0 0 9438
Elado egy preparalt csukafej, falapon, hossza 33cm, szelessege 19cm
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.24 0 0 9437

a megsebzés akkor is megvan, ha utána megölöd. :(

a horgászat már csak ezzel jár.

ha ennyire bánt a dolog, akkor ne hozz botot! ;-)

az angoloknak eszükbe sem jut elvinni a halat, de horgászni szeretnek.

és gyönyörű kis magántavaik vannak.

mondjuk a Haldorádó biztosan zajosabb lesz, de hétköznap talán elviselhető.

és nem annyira műanyag, mint a Préri, vagy a MobyDick.

ráadásul nekem csak párszáz méter! :-))))

Előzmény: Törölt nick (9436)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.24 0 0 9436

Gratula!

Azért néha én is megyek majd, de csak a fenevad miatt.

És ha már ott vagyok, akkor megsebzek néhány halat is.:-(

Előzmény: Törölt nick (9435)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.23 0 0 9435

görbült. ;-)

nem túl jó kezdet után helyváltoztatás, és tudatos horgászat (nád szélén kis víz) mellett legalább 15 db 2,5-4,5 kiló közötti pontyot fogtam.

a tükrösök szépen küzdöttek, a pikkelyesek könnyen adták magukat.

fogtam még dévért, kárászt is, és egy csomó törpeharcsát.

mint megtudtam, eddig csak kb. 32 mázsányi halat tettek a tóba, a végső cél a 80 mázsa.

kb. tízen voltunk ma a parton, holnap biztosan többen lesznek.

szerintem máskor is le fogok menni! ;-)

Előzmény: Törölt nick (9434)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.23 0 0 9434

Hát még én.:-(

Azért görbüljön!

Előzmény: Törölt nick (9433)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.22 0 0 9433
sajnálom. :-(
Előzmény: Törölt nick (9432)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.22 0 0 9432
Nem megy sajnos, robot van egész este 7-ig.:-(
Előzmény: Törölt nick (9430)
D-zoli Creative Commons License 2010.04.22 0 0 9431

Üdv!

A videót itt a munkahelyemen nem tudom elindítani, de a leírás elég jól érzékelteti, hogy a  Nevis egészen remek darab lehet, és az ára is egészen elfogadható.

Egyedül a visszaforgás-gátló kapcsolójának elhelyezése nem tetszik benne.

Előzmény: r1 (9428)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.21 0 0 9430

nem ugrasz ki pénteken?

úgy néz ki, a halőrház környékén leszek majdnem egész nap.

Előzmény: Törölt nick (9420)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.21 0 0 9429

nem biztos, hogy ezek elfogulatlan tesztek! ;-)

Előzmény: r1 (9427)
r1 Creative Commons License 2010.04.21 0 0 9428
Itt pedig a Nevis Metalim amit emlitettem (az oldal aljan videon is megnezheted a szetszerelest):
http://www.haldorado.hu/articles.php?articleid=2358

De megemlitenem meg a Viva orsokat is amik szvsz az arukhoz kepest szinten jok:
http://www.haldorado.hu/articles.php?articleid=1307
Előzmény: r1 (9427)
r1 Creative Commons License 2010.04.21 0 0 9427
Szia!
Ezen az oldalon szetszedik az orsokat es velemenyezik a latottakat, igy nem kell megvenni ahhoz, hogy lassuk, hogy mi van belul:
http://www.haldorado.hu/articles.php?topicid=9&subtopicid=36
Előzmény: D-zoli (9425)
D-zoli Creative Commons License 2010.04.21 0 0 9426

Igen szoktam, de nagyon ritkán sajnos.

Ha összejön, akkor a Balaton a cél Akali, Tihany, Udvari könyékén.

Néha összejön egy kis kocapeca is.

Ez utóbbi idei eredményéről egy részletfotó, és egy egész alakos:

Előzmény: kivi (9423)
D-zoli Creative Commons License 2010.04.21 0 0 9425

Üdv!

Nem úgy értettem, hogy egyáltalán nincsenek jó orsók a mai kínálatban, de a kevés jó darabra (amit én nem tudok megfizetni) rengeteg gyenge példány jut, ami régebben szerintem nem volt így.

Nem ismerem a leírt olcsóbb orsókat, de ha eljutok egy horgászboltba, megpróbálok kézbe venni egyet.

Egyébként kissé félek a túl magas csapágyszámú orsóktól.

Ha minőségi anyagokból van az orsó, akkor 3-4 szintén profi csapágy bőven elegendő tud lenni.

(A csapágyak számának növelésével nem lehet pótolni az orsóból hiányzó anyagot.)

A saját orsóim közül a kékarcúakban van a legtöbb, kilenc csapágy. A többi orsóm nagyrészt csak 4 darabbal rendelkezik.

Előzmény: r1 (9422)
T. Thick Creative Commons License 2010.04.21 0 0 9424
Magyar pisztráng a Börzsönyből, múlt hétvégi fogás.

kivi Creative Commons License 2010.04.20 0 0 9423
Horgászol is?
Előzmény: D-zoli (9418)
r1 Creative Commons License 2010.04.20 0 0 9422
Szvsz vannak jo orsok, bar az aruk tobbnyire borsos. Pergeteshez hasznalok Stradicot, Biomastert, Jim hillt, Metallicat es minddel meg vagyok elegedve, de az olcsobb arkategoriaban is vannak szvsz nagyon jok. Ilyen pl. a Nevis Metalim, Energoteam Power spin. Utobbiban 5000 Ft-ert van 11db csapagy.
Előzmény: D-zoli (9410)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.19 0 0 9421

na látod, ez a mellékes információm nincs meg, mivel én nem fogok halat venni.

de mintha 850 Ft lenne a ponty kilója.

ha az időjárás engedi, pénteken részletesebben körülnézek a parton.

ismerősömék voltak lent szombat-vasárnap, sok és nagy halat fogtak.

élvezték ezt a műanyag horgászatot, néha ilyenre is szükség van.

ha csak nagyritkán jut le az ember a vízpartra, miért ne lehetne sikerélménye?! ;-)

Előzmény: Törölt nick (9420)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.19 0 0 9420

Légy itthon üdvözölve!

Akkor most sok szép nagy halacska van a tóban, már ideje volt.

Mennyiért mérik kilóját?

remélem, a horgászok nem teszik tönkre ezt a tavat is!

Dehogynem.:-((

Előzmény: Törölt nick (9419)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.19 0 0 9419

szombaton 10 kg feletti pontyokat és amúrokat hoztak.

kb. 50 napijegyes horgász volt a parton.

a halat már zsebben (is) megpróbálták ellopni.

remélem, a horgászok nem teszik tönkre ezt a tavat is!

Előzmény: Törölt nick (9417)
D-zoli Creative Commons License 2010.04.17 0 0 9418
Üdv!

A Twin Powerről eddíg sok jót hallottam már.
Szívesen kézbe vennék egyet, biztos nem csalódnék...

A saját gyűjteményem a közeljövőben egy kis rendezésen, szelektáláson esik majd át. A gyengébb daraboktól tervezek megválni, de a keménymag a Mitchell és ABU orsók maradnak. A B-Speciál még kérdéses, de az egyik ismerősöm keres egy keményebb orsót nádi pontyozáshoz, ezért lehet, hogy hozzá kerül a Papp féle műszer.
A tegnapi Cardinal eléggé komoly iránymutatónak bizonyul.
Sajnos nem állok se idővel, se energiával, pénzzel olyan jól, hogy minden jelenleg mmég meglévő gyűjteményi darabnak kellő figyelmet tudjak szentelni, ezért csak a legjobbek maradhatnak.

Egyébként a modern orsóimat is eléggé nehezen válogattam össze. Nehezen akadtam a megfelelő példányokra, de végül egészen jól összeált a TOP 10-es listám, egy Maver, egy Shimano négy Blue Arc két ABU és két Dam személyében. A Dam orsók jelentik egyedül a cserélendő ebből a csapatból, de még nem leltem megfeleő alternatívára.
Előzmény: Törölt nick (9416)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.17 0 0 9417
80 mázsányi halat raktak a veresi Haldorádóba!
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.17 0 0 9416

nekem egy "csak" tizebvalahány éves Shimano TwinPower-em van a "régi" szériából, de hihetetlenül jó orsónak tartom.

csak 40-es méret, de fonott madzaggal már több tonnányi busát segített a partra.

volt egy B Special-om, de annak kicsinyke volt a zsinórtároló dobja, és emiatt elcseréltem egy modern darabra.

a régi orosz, cseh, német, magyar orsóim a kukában végezték, vagy elajándékozásra kerültek.

Előzmény: D-zoli (9415)
D-zoli Creative Commons License 2010.04.17 0 0 9415

Újra itt:)

Azt hiszem egy kissé gondban vagyok.

Át kell értékelnem a régi orsó gyűjteményemet, már ami az eddíg felállított sorrendet illeti a minőség tekintetében.

Ma érkezett egy 1974-es ABU Cardinal 66 postán és hát őszintén szólva ez a legjobb mind közül. Veri az összeset...

(A másik ABU(503) teljesen más jellegű orsó, így azzal nem lehet összevetni)

Ez persze nem jelenti azt, hogy ne becsülném a többi darabot ugyanúgy mint eddíg, de ez az orsó fényévekkel jobb a többinél. A meghajtás csigatengelyes, és valami hihetetlenül finoman fut. A zsinórvezető görgő forog, a visszaforgásgátló pedig a megfelelő ponton, a csésze nyakánál zár. A racsni halkan ciripel, egyáltalán nem zavaróan. A kidolgozás minősége jobb nem is lehetne, lógásnak/kotyogásnak nyoma sincs, a fék pedig mesés. Imádom:)

Kellene szerezni még pár darabot különböző méretekben, meg néhány pótdobot.

Legalább még egy 66-os, két 44-es és egy 33-as lenne jó:)))

Az-X Creative Commons License 2010.04.16 0 0 9414
Üdv Mindenkinek!

Mivel nem nagyon használom így megválnék a következő cuccostól:

Korum Deluxe Accessory Chair - A legkomolyabb szék amit valaha láttam és amiben valaha horgásztam. A lábszerkezete hasonlít egy versenyládáéhoz (ugyanúgy felszerelhetők rá mindenféle kiegészítők), de az ülő (vagy akár fekvő) része sokkal kényelmesebb egy ládánál. Ami van hozzá: 2 db oldalsó bottartó rögzítő, 1db hátsó bottartó, 1db csalizótálca. Tavalyi vétel, de csak pár alkalommal vittem le a partra tehát nagyon szép állapotú.

Ára: 35.000Ft

Megtekinthető, kipróbálható, átvehető Budapesten.

Érdeklődni:
06 harminc 6858472
az-x (kukac) freemail.hu

Korum
CarpHunter Creative Commons License 2010.04.15 0 0 9413
Teljesen egyetértek veled azzal, hogy a mai orsók nagy része nem veszi fel a versenyt a régi darabokkal. A régiek sokkal időtállóbbak, és ridegebb használatot is sokkal jobban bírják. Ma már inkább a a mennyiségre gyúrnak rá nem a minőségre. :(
Előzmény: D-zoli (9412)
D-zoli Creative Commons License 2010.04.15 0 0 9412

Köszönöm a választ!

Így már tényleg érthető:)

Ha nem voltak rossz tapasztalatai újabb keletű, modern orsókkal, akkor az nagy szerencse.

Nekem sajnos volt belőlük nem is kevés.

Hozzátartozik a dologhoz, hogy egy ideig foglalkoztam orsók javításával, szervízelésével, illetve dolgoztam horgászboltban eladóként is, így a a teljesen új, nem használatban leamortizált orsókról is tudtam véleményt alkotni.

Nincs műzsaki végzettségem, de érdeklődöm a műszaki dolgok iránt. Szeretem a precíz, jól kivitelezett orsókat. Tulajdonképpen egy apró gép van a botra szerelve, amiben maximálisan meg kell tudjak bízni, hogy fárasztás közben ne kelljen attól rettegnem, hogy vajon mikor tapad le a fék, törik el egy alulméretezett alkatrész, vagy marad a kezemben a hajtókar fogantyúja. Saját horgászmúltamban egyedül a fék hibája jelentett eddíg gondot fárasztás közben, a többi lehetőséget volt szerencsém horgásztársaknál megtapasztalni a vízparton.

Egyébként nem a mai, modern orsók technikai paramétereivel van a baj, csak azzal, ahogy le vannak gyártva. Sajnos, főleg a hátsófékes darabok rengeteg hibaforrást rejtenek magukban, tisztelet a kivételnek, de amúgy is a kikönnyített anyagspórolós megoldások jellemzik a mai tömegorsókat.

A régi orsók közül is elsősorban azokat preferálom, amelyek már elegendő technikai tartalommal rendelkeznek, és műszakilag is hibátlanok. Ez az a tulajdonság amiben egy új darab, nem nagyon veszi fel a versenyt egy régivel.

A megfelelő műszaki tartalom alatt értendő dolgokra később kitérek, most mennem kell.

Előzmény: CarpHunter (9411)