Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Törölt nick 2009. jún. 15. Creative Commons License 8466
a szombati verseny első helyezettje több mint 19 kg halat fogott a veresi Haldorádó-n.
most szombaton is lesz egy verseny, a General Electric 60 tagú csapata méri össze a horgásztudását.
cath555 2009. jún. 15. Creative Commons License 8465
Sziasztok horgaszok, uj vagyok (ebben a forumban) egy rakoncatlankodo geppel, probalok keresni, egyelore eredmeny nelkul: van kulon adok-veszek horgasz-topic? (Vennek.) Koszi.
Törölt nick 2009. jún. 13. Creative Commons License 8464
Préri tó.
Kiskunlacháza.
ott is a csatornát tudom ajánlani.
Előzmény: bigedy (8463)
bigedy 2009. jún. 13. Creative Commons License 8463
Egyetértek, csak az a bai, hogy a napijegyes tavakon sem lehet ilyen botokkal nagy eséllyel horgászni (gondolok itt az Újpest környéki tavakra), így nem tudok olyan vizet ahol a gyerekek talán élveznék is a horgászást.
Előzmény: Törölt nick (8461)
Törölt nick 2009. jún. 13. Creative Commons License 8462
Naplás tó?
Előzmény: duct (8457)
Törölt nick 2009. jún. 13. Creative Commons License 8461
szerintem ekkora spiccbotokkal inkább állóvízen kéne horgászni.
Előzmény: bigedy (8460)
bigedy 2009. jún. 13. Creative Commons License 8460
Ha már a Dunáról beszélünk.... Újpest magasságában van e a Dunán olyan úszózós hely ahol gyerekekkel horgászhatnék 3-4 méteres spiccbottal?????
Törölt nick 2009. jún. 12. Creative Commons License 8459
Bp.-i Duna-Szabadság híd budai oldalánál.
Tányérólommal-csontival.
Előzmény: duct (8457)
FrancisDrake1 2009. jún. 12. Creative Commons License 8458
Üdv Urak,

Megfogtam életem pisztrángját... Egy Ipoly fele méretű folyócskán, mindjárt 3-at is, 2 nap alatt. Kettő (kisebb) ment vissza, 1 (50 deka körüli) pedig felháborítóan finom volt. Eszköz, görgetés, csontival, de ez mit sem vont le az élményből.

Majd teszek fel képet is.
duct 2009. jún. 12. Creative Commons License 8457
Köszi!

Akkor kihagyva:(

A törpés vzet nem kedvelem:(
Vasárnap kellene valahova a közelbe (Bp) kiruccanni kipróbálni az új feedert:)
De nem akarok messzire és nem is egész nap pecázni csak kicsit szórakozni.
Előzmény: Törölt nick (8456)
Törölt nick 2009. jún. 12. Creative Commons License 8456
most hét végén (ha jól tudom szombaton) horgászverseny lesz a tavon.
sajnos bővebbet nem tudok mondani, mert mindjárt bemegyek Nagyfaluba, és csak szombat délután jövök vissza.
amúgy a feltételek a tavalyihoz képest nem változtak, 3ezer Ft a napijegy.
hal még mindig van benne, a fogás változatos.
érdemes törpeharcsa által nem kedvelt csalit használni.
Előzmény: duct (8455)
duct 2009. jún. 12. Creative Commons License 8455
Sziaqsztok!

Tudna valaki valami infóval szolgálni a veresegyházi haldorádóról?
ípontosan hogy lehet oda eljutni,érdemes-e elmenni (hétvégén szeretnénk),árak, egyébb aktuális infó.pl.mit lehet ott fogni?

köszi előre is
kivi 2009. jún. 7. Creative Commons License 8453
Hát a mai horgászást elmosta a víz... A Velencei-tavon másodfokú viharjelzés, és élénk szél volt, ezért a rendőrök még a szörfösöket is kiküldték. Így hát a mólón telepedtünk le, de cirka 1 óra múltán erősödni kezdett a szél. Végül már olyan hullámok jöttek, hogy felcsaptak a mólóra, eláztatva a cuccomat is. Egy kapásjelző karika volt a mai veszteség, azt elvitte a víz. :-)
T. Thick 2009. jún. 7. Creative Commons License 8452
Köszönöm, igyekszem. (Több ilyen hobbim is van, persze most ez van előtérben.)
Előzmény: Varapapa (8451)
Varapapa 2009. jún. 7. Creative Commons License 8451
Minden tiszteletem a Tiéd!

Én azt tartom, hogy az embernek kell egy olyan elvetemült hobbi, amit esetleg mások marhaságnak tartanak, mert különben olyanok leszünk, mint egy káposzta (ez a hasonlat az "A leggyorsabb indán" c. filmben hallottam).

Az a legjobb, ha ez haszontalan, sok fáradtságot, pénzt, kitartást igényel.
Neked sikerült teljesen kimeríteni.
Gratulálok, ez a hűtős megoldás eredeti!

Varapapa
Előzmény: T. Thick (8441)
T. Thick 2009. jún. 7. Creative Commons License 8450
Oké. Nem fordítom el, mert lesz benne felül még egy akvárium.
Előzmény: Erzsébeti (8449)
Erzsébeti 2009. jún. 7. Creative Commons License 8449
ÁCSI!

A hűtőgépek "motorjai" nem igazán kultiválják még azt sem, ha nem sikerül pontosan vízszintesbe helyezni a készüléket! Nem hogy 90fokkal elfordítani!!

Kérdezz meg egy szakit erről előbb!
Előzmény: T. Thick (8447)
Szeplák 2009. jún. 7. Creative Commons License 8448
Na?A parasztnak kell megoldania a problémát?!:D
Előzmény: T. Thick (8447)
T. Thick 2009. jún. 6. Creative Commons License 8447
Mekkora ötlet! Komolyan nem jutott eddig eszembe!

Annyi csak a baj vele, hogy majd még egy kisebb akvárium megy a mostani fülé, mert van egy kisebb pisztrángom is, szinte ivadék, 3-4 centi körül. Ha beraknám a nagyhoz, az megenné.
Előzmény: Szeplák (8446)
Szeplák 2009. jún. 6. Creative Commons License 8446
Fektesd oldalra a hűtőt és vedd ki a rácsokat!:D
Előzmény: T. Thick (8445)
T. Thick 2009. jún. 6. Creative Commons License 8445
A hazai halakból kb. 23 fajt tartok itthon, jelenleg kilenc akváriumban, méret és különféle szinttájak szerint csoportosítva.

Sajnos, mint láthatod, ebbe a hűtőbe nagyobb akvárium nem fér. Ha lenne nagyobb hűtőm erre a célra, akkor nagyobb helye lenne a pisztrángnak. Egy darabnak ez így szerintem elég. Szemlátomást jól érzi magát, eszi szépen a kis sneciket és domolykókat.

Előzmény: Törölt nick (8444)
Törölt nick 2009. jún. 6. Creative Commons License 8444
én csapósügért és naphalat tartottam egy 150 literes akváriumban egyszer ősztől tavaszig.
szépen felhízlaltam őket, és egy esős tavaszi reggelen a városligeti tó kellő hőmérsékletű részén elengedtem a halakat.
annyira megviselte őket a lakótelepi áttelelés, hogy azonnal nekiálltak vízibolhát habzsolni. :-)
Törölt nick 2009. jún. 6. Creative Commons License 8443
jó nagy helye van. :-))))
Előzmény: T. Thick (8441)
Törölt nick 2009. jún. 6. Creative Commons License 8442
nekem mindegy.
de a halőrnek nem! ;-)

Előzmény: T. Thick (8440)
T. Thick 2009. jún. 6. Creative Commons License 8441
Van egy sebes pisztrángom is, Szlovákiában fogtam hálóval, az Ipoly felső folyásában. 12 centis. Direkt a kedvéért vettem egy üvegajtajú hűtőszekrényt, amibe beletettem akváriumostól. Így stabilan 9-10 fokos a vize.

Egyesek szerint őrült vagyok. :-)

T. Thick 2009. jún. 6. Creative Commons License 8440
Ugyan.

Mi a jobb? Ha egy 46 centiset hazahozok és megeszem, vagy ha egy 20 centiset tartok akváriumban (jó nagyban), és ha megnőtt 30 centisre, eresztem is vissza?
Előzmény: Törölt nick (8432)
Törölt nick 2009. jún. 6. Creative Commons License 8439
én biztosan pellettel feedereznék az etetés környékén, az önakasztós bojlizás nem az esetem.
Előzmény: Törölt nick (8438)
Törölt nick 2009. jún. 6. Creative Commons License 8437
egy ismerősöm a Balcsin napi rendszerességgel fogja az 5-15 kilós pontyokat.
egy hónapja kezdett el bojlival etetni, ezt kiegészítette némi büdös pellettel.
naponta kapom a híreket a fogásairól.
nem mondhatom, hogy nem vagyok picinykét irigy! ;-)
Törölt nick 2009. jún. 5. Creative Commons License 8436
pedig vihettél volna haza bugylicsukát. ;-)

a törvényeket szerintem könnyebb megmagyarázni, mint megérteni.

de ha egy horgászt elkap a halőr a szatyrában 1-2 méreten aluli hallal, akkor nehéz lesz megmagyaráznia, hogy csak az indexes topiktársának viszi azokat a kerti tavába.
Előzmény: Szemy tó (8435)
Szemy tó 2009. jún. 5. Creative Commons License 8435
Érdekes probléma ám ez! Ha valaki egy méretes szaporodó képes halat kifog és hazaviszi, megöli, megeszi az etikus és ha valaki egy méret alattit visz haza tovább tenyésztés céljából az büntetendő cselekmény. Most melyik ujjam harapjam meg???Természetesen értem én vinné, boldog boldogtalan, ahogy viszi is méreten aluli halat, de ezek jó része konyhán végzi. :-( Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy 1-2 db-al a kereskedők sem foglalkoznak, tehát, ha nem a piaci halastól akarom a továbbtenyésztésre szént halat hazavinni, mert az nem valószínű, hogy a másnapot megéli akkor marad ez a megoldás. Én a kis horgásztavunkba szerettem volna pár csukát a kárászok visszaszorítására, hát nem kisdolog volt elintézni. :-) Az egyik közeli egyesület telepített és onnan kaptam beszerzési áron pár darabot.
Előzmény: Törölt nick (8434)