Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

CarpHunter 2009. aug. 24. Creative Commons License 8732
Tudhatnád... egy bojlis tó akármikor jól jöhet. ;)
Előzmény: Törölt nick (8731)
Törölt nick 2009. aug. 24. Creative Commons License 8731
Az Ordason lénai tok van, nem kecsege.

cimborám volt háromszor a Prérin, nem fogott semmit.
már van ott is bojlis tó. (csak azt tudnám, minek?! ;-)
Előzmény: FrancisDrake1 (8728)
Törölt nick 2009. aug. 24. Creative Commons License 8730
"Mivel többen irták, hogy törpeharcsafogó versenyt szeretnének, igy az a kérdés, hogy hol engedjem el öket, hogy jövöre - gondolom, ennyi idö kell nekik, hogy horogképesekké nöjenek - ki tudjátok fogni őket?"

szvsz. ezt hívják telepítésnek. :-O
Előzmény: redsw (8729)
redsw 2009. aug. 24. Creative Commons License 8729
Akkor gyértelműbben leírom, hátha végre felfogjátok:

NEM ÉN voltam az, aki azt a hülyeséget bedobta, hogy telepiteni akar, hanem egyik társatok, aki feltette a szemellenzőt és a saját szavait szajkózta. Sajnálom, hogy arra sem vagytok képesek, hogy megnézzétek, hogy ki mit ír. Annak viszont örülök, hogy nem volt sok válasz, és annak is, hogy amikor sajnos elkezdődött egy értelmetlen vita, mert másik társatok másnak válaszolt, szerencsére időben felismerték, hogy miről van szó, és nem estek egymás torkának.

Jó lenne, ha nem fognátok senkire olyasmit, amit nem állított, akkor rengeteg felesleges vita elkerülhető lenne.
Előzmény: T. Thick (8727)
FrancisDrake1 2009. aug. 24. Creative Commons License 8728
Jé én azt hittem, kecsegét csak Maconkán meg az Ordas féle kockavizeken tudnak fogni a teszthorgászok... :-)
Előzmény: Szeplák (8723)
T. Thick 2009. aug. 24. Creative Commons License 8727
Az nem jó, mert csak szeptemberben tudok oda menni. Remélem, lesz akkor is lent.

A törpeharcsás kérdésben pedig mindenki értelmesen beszél, kivéve, aki telepíteni akar. Az indulatok főleg az "őstelepítőknek" szólnak, akik egyáltalán idehozták ezt a halat. Érzékeny téma, ne csodálkozz, ha közutálatot váltasz ki az ilyen provokációkkal.
Előzmény: redsw (8721)
Szeplák 2009. aug. 23. Creative Commons License 8726
Így könnyebb lesz.
Előzmény: Szeplák (8725)
Szeplák 2009. aug. 23. Creative Commons License 8725
Ez a négy közül a legnagyobb.megcsócsált és ez okból félbevágott nadályra jött.A Tiszán fogtam.Tesóm feltette a haldorádóra ott szerintem leírta a részleteket is.
Előzmény: CarpHunter (8724)
CarpHunter 2009. aug. 23. Creative Commons License 8724
Szép!!!!! Hol fogtad és mivel?
Előzmény: Szeplák (8723)
Szeplák 2009. aug. 23. Creative Commons License 8723
A tegnapi fogás legjava(telefonos képek),Hátha érdekel valakit:
kivi 2009. aug. 23. Creative Commons License 8722
Azért van egy arcod, az biztos...
Előzmény: redsw (8720)
redsw 2009. aug. 23. Creative Commons License 8721
A heti vizállás jelentés szerint mostanáig apadt, minimumra csökkent, most kezd áradni.
Előzmény: T. Thick (8719)
redsw 2009. aug. 23. Creative Commons License 8720
Na, még jó, hogy a jó időt kihasználva strandoltam, és nem voltam web közelben, így már látom, kivel nem lehet értelmesen beszélni, mert csak ír, de nem olvas. :-(
Még jó, hogy rendeződött a dolog. ;)
T. Thick 2009. aug. 23. Creative Commons License 8719
Van itt valaki olyan, aki a Dráva közelében lakik, vagy oda jár horgászni?

Nagyon fontos lenne tudnom, hogy Szeptember folyamán mikor van nagyon lent a vízállás. Továbbá sekély, köves-kavicsos partrészt keresek magyar oldalon (Őrtilos és Barcs között), ahol könnyen vízbe gázolhatok, és amit meg lehet közelíteni kocsival. Olyasmit, mint a szentendrei korzónál a Duna-part (a képen):

OsztjaPenkó 2009. aug. 22. Creative Commons License 8718
A közeli bányatóba is ezért telepítettek sügeret, jó sok pénzért. Az eredménye eddig nulla, sőt lehet, hogy öngól lesz, mivel a többit is megdézsmálja, ami mozog, annak nekimegy. Sajnos keszeget is már csak igen ritkán lehet fogni. Ezek ketten le fogják rendezni az egész tavat. :(
A másik tavon meg azonnal meglincselik azt is, aki akár döglött törpét szánna csalinak. Nem mondom, hogy igazuk van, mert de.
Előzmény: Szemy tó (8717)
Szemy tó 2009. aug. 22. Creative Commons License 8717
Elképzelhető, ezt valahol olvastam, hogy az az egyetlen természetes ellensége, hogy milyen formában pusztítja arra nem emlékszem, bár lehet, hogy nem is tárgyalta a cikk. Azt hogy szúr megtapasztaltam már. :-(( Egy nyári horgászat alkalmával leficánkolt a horogról és bele állt a lábfejembe a hátuszony tüskéje. :-( Hónapokig meg volt a helye. Utána ha idegen vízre mentem, mindig volt nálam oldalcsípő fogó.
Előzmény: Törölt nick (8716)
Törölt nick 2009. aug. 22. Creative Commons License 8716
úgy tudom csak addig eszi, amíg nagyon friss ivadék.
mikor már szúr, rá sem hederít.
Előzmény: Szemy tó (8715)
Szemy tó 2009. aug. 22. Creative Commons License 8715
Nem én akarom szabadon engedni őket Teeeee!!!

Tudtommal a fekete sügér eszi, viszont az is tájidegen, és ott a hazája ahol ennek a kis veszedelemnek.
Előzmény: CarpHunter (8710)
Szemy tó 2009. aug. 22. Creative Commons License 8714
Jaj dehogynem!!! :-))) A kis tavunk szomszédságában lévő macskák kitűnően értenek a törpe megöléséhez. :-)) Sajnos kifognunk nekünk kell. :-( Ha neki ülünk horgászni, nemsokára megjelennek a macskák és várják türelmesen a törpéket, szerencsére egyre kevesebb a törpe állomány, mert a cicák gyomrában végzik. Nagyon ügyesen addig püföli, pofozza, amíg szusz van benne, hiába a szúrós uszonyok.
Törölt nick 2009. aug. 22. Creative Commons License 8713
sajnos az őrbottyáni tó összeköttestésben van a veresiekkel.
lehet, hogy innen kerültek oda. :-(
Előzmény: nicksok (8711)
T. Thick 2009. aug. 22. Creative Commons License 8712
Nálam akváriumban a csuka még azt a törpeharcsát sem támadta meg, amelyiknek előzőleg levágtam a tüskéit. A ragadozók ösztönösen tartanak ettől a haltól, sajnos.
nicksok 2009. aug. 22. Creative Commons License 8711
Nem tudom ki szokott járni Őrbottyánba horgászni, de én ott 2 éve kb 40 darabot fogtam egy nap alatt. Felvett mindent. Fogtam mellette pontyot is technopufival.Szerintem már annyira ki voltak éhezve a pontok, hogy bármit megettek amit a törpék nem. Aki törpét akar elengedni valahol, annak azt javaslom úgy tegye, hogy ne lássa meg egy horgász sem, mert nem megy haza két lábon. Ez kb olyan, mintha a Forma1-ben engedélyeznék kb 100 trabant indulását is. Élvezhetetlen a horgászat...
CarpHunter 2009. aug. 22. Creative Commons License 8710
Nemcsak hogy tájidegen, de még a ragadozók se eszik meg őket... Amelyik egyszer megpróbálta, az többet nem felejti el. Szerintem tartsd magadnál őket akváriumba amíg elég nagyok nem lesznek és süsd meg őket... vagy csinálj belőlük humuszt. ;)
Előzmény: Szemy tó (8709)
Szemy tó 2009. aug. 22. Creative Commons License 8709
Már kettő nem azonos nemű is sok, nem hogy 84 db. :-( Szerintem keress egy két kóbor macskát aztán segíts rajtuk. Tudom szörnyű ezt kimondani, meg nem is szerencsétlen törpék úszkáltak ide szabad akaratukból, de értsd meg ez tájidegen faj, tehát nem ide való!!!
Előzmény: redsw (8702)
T. Thick 2009. aug. 22. Creative Commons License 8708
Észak-Amerika, akarom írni...
Előzmény: T. Thick (8706)
T. Thick 2009. aug. 22. Creative Commons License 8707
De sokat jelent, mert szaporodnak. De úgy látom, neked hiába beszél az ember. Sőt, nagyon úgy tűnik, hogy te itt szándékosan provokálod a topikot olvasókat.

Konzultálj szakemberekkel, halbiológussal, horgászegyesület vezetőjével, halászmesterrel (stb.) - mindegyik felnégyelné legszívesebben azt, aki törpeharcsákat TELEPÍT bárhová az országban. Abszurd ötlet.
Előzmény: redsw (8702)
T. Thick 2009. aug. 22. Creative Commons License 8706
Mi a fenének tanulmányoznád őket ennyit? Észak-amerikában őshonosak, ott mindenféle ilyen vizsgálatot elvégeztek velük.

Ne játssz halbiológusosdit, és süsd meg a törpéidet.
Előzmény: redsw (8704)
Törölt nick 2009. aug. 21. Creative Commons License 8705
te nem vagy tisztában az ötleted következményeivel. :-(

egy nagy, eddig szűz horgásztavat tehetnél tönkre ennyi törpével.

itt Veresen is úgy kezdődött, hogy valami barom beöntött egy vödörnyi törpeharcsát az egyik tóba, kb. 15 évvel ezelőtt.

azóta mindhárom tó megfertőződött.
Előzmény: redsw (8704)
redsw 2009. aug. 21. Creative Commons License 8704
Azért is megirom még egyszer.
Tehát fel sem merült bennem, hogy halastóba viszem öket, nemcsak azért, mert nincs haragosom, vagy halastavas ismerősöm, maga a szemlélet idegen tőlem. Sajnálom, hogy másoktól nem. :-(

Vizet kellett cserélni a "fekete sereg"-nél, igy sikerült megszámolnom őket: 84-en vannak. Ennyi szerintem elegendő egy-két évvel későbbi befogásuk adatgyüjtéséhez, elemzéshez. Nem akarom növelni a számukat, mert ezek egy rajból származnak, tehát azonos idösek, súlyúak, stb. Emiatt 1-2 évvel késöbbi befogásuknál lehet majd ellenőrizni a méretüket és súlyukat, befogás módját, csalit, béltartalmat, stb.
Előzmény: Törölt nick (8697)
redsw 2009. aug. 21. Creative Commons License 8703
Hova lett a másik hozzászólásom?