Keresés

Részletes keresés

KömKel Creative Commons License 2013.04.27 0 0 54534

60 cm terméskőfallal számolva ha sikerül megcsinálnod jól a párazárást, akkor nincs probléma.

Viszont ha a légrétegbe be tud jutni a pára, akkor komoly problémákat jelez a program, gyakorlatilag pár napon belül már penészedhet a gipszkarton mögött.

 

Ha felraksz rá 10 cm hőszigetelést kivülről, akkor már a párazárás hiánya miatt sem lesz probléma.

 

 

Előzmény: firestorm82 (54533)
firestorm82 Creative Commons License 2013.04.27 0 0 54533

szia

Nincs hőszigetelés a házon,de később sor kerülhet rá. 60 cm durván a vastagsága. Hogy milyen kő lehet,a fene tudja :) De vannak benn szép darabok is,mármint méretre.

Előzmény: KömKel (54532)
KömKel Creative Commons License 2013.04.27 0 0 54532

Livülről van hőszigetelés a falon?

Milyen vastag a kőfal? És milyen kőből lehet?

 

Ezekből lehet számolni nagyjából egy páratechnikát, amiből meg lehet állapitani, hogy átszellőztetett gipszkarton előtétfal kell-e, vagy mehet párazáró fóliával.

Előzmény: firestorm82 (54531)
firestorm82 Creative Commons License 2013.04.27 0 0 54531

sziasztok

Tanácsra lenne szükségem. Kőépítésű a családi házam. Le vertem teljes egészében belül az omladozó vakolatot (nem volt nehéz). Szeretnék mindenképp függő falakat,de a nyugati és a keleti oldalon van ahol 6-7 cm vagy több vakolat is rámenne,amit nem szeretnék ha egy mód van rá. 

A kérdésem az lenne,ha csinálnék egyszerű előtétfalat gipszkartonból hőtükrös fóliával alá az úgy jó e? Vagy lehet ebből valami gond a későbbiekben,ha nincs a csupasz főfal levakolva valamilyen szinten alatta?

Köszönöm a válaszokat előre is

Herr X Creative Commons License 2013.04.26 0 0 54530

OFF:

 

A Word-del elboldogulsz? Ha igen, akkor vannak ingyenes weblap szerkesztők és össze tudsz lapátolni egy honlapra valót.

 

A Joomlára csak akkor lesz szükséged, ha dinamikus tartalmat akarsz a honlapodra.

 

A "hivatalos" megoldások azért drágák, mert a design-ra rengeteg idő el lehet cseszni.

 

 

Amire még figyelned kell, hogy a google-nak meg kell tanítani a honlapod és számára érdekesnek kell lenned.

 

 

 

Én a helyedben kitalálnék pár honlap nevet, ellenőrizném a domain.hu-n, hogy szabad-e és beregisztrálnám.

Keresnék egy jó tárhelyszolgáltatót és amit a saját számítógépen összelapátoltam egy hozzáértővel feltenném a tárhelyre.

 

Tárhely szolgáltatót is inkább hozzáértővel választass, mert vannak "sunyik szolgáltatók".

 

 

Ha túl leszek az építkezésen és még nincs honlapod, szívesen segítek!

(terveim szerint ősszel)

 

Addig is rajzolgasd papíron a honlapod, a tartalmat írd meg word-ben, gyűjtsd a fényképeket!

Előzmény: gdzsozy (54526)
KömKel Creative Commons License 2013.04.26 0 0 54529

A legnagyobb hülyeségnek tartom az ingyenes szolgáltatókat. Egy .hu-s domain asszem 2700 Ft/év.

Egy rendes céges honlap és mailcim hitelességet ad a cégnek, ami manapság jelentős plusz a vevőköri bizalomban.

Előzmény: tgwh3 (54528)
tgwh3 Creative Commons License 2013.04.26 0 0 54528

Ingyen is meg lehet oldani, az említett sablon mellett van olyan weblapmotor is, amit feltelepítesz, és ott a weblap :D joomla pl. vagy hogy hívják.

Amúgy ha nincs nagy igény, nagyon egyszerű összedobni egy weblapot, pl.:

http://knights-and-merchants.host22.com/

http://kert.atw.hu/kert.html

 

Aki egyet megcsinál, az már akármilyen sablont ráhúzhat. Csak az a nehéz, amíg rájön az ember, hogy a szabványos megoldás bizony sok helyen nem működik :D

 

Tanulság: rossz helyen érdeklődtél, hobbi szinten egy-két hét alatt elkészülhet, akár ismeretlen is elvállalja két karton sörért...

Előzmény: gdzsozy (54526)
KömKel Creative Commons License 2013.04.26 0 0 54527

OFF

 

Az én tárhely szolgáltatómnál van kb 400 féle weblap sablon, és tök egyszerűen (magyar kezelőfelülettel) lehet összegyurmázni a weblapot.

Igaz, hogy nem csillivilli, csak egyszerű informális weblap, de cserébe nem kell rendszergizdázni, meg könyörögni valakinek, ha módositani akarok valamit.

 

10e körül van az éves dija + domain.

Előzmény: gdzsozy (54526)
gdzsozy Creative Commons License 2013.04.26 0 0 54526

sajnos nincs weblapom.

nincs olyan weblap készítő ismerősöm aki megoldotta volna, a sors 3félével hozott össze: 1. nagyon drága. 2. elméletben és dumában mindent tud, mindent mond, ilyen lesz oolyan lesz, de amikor le kellene tenni valamit az asztalra akkor a nagy kuss van.

 

3 a legrosszabb: a haver, számitógép zsonglőr, mindent tud, meg is igéri...de soha nem készül el.

Előzmény: Törölt nick (54516)
Herr X Creative Commons License 2013.04.26 0 0 54525

Nézd, erre mondom azt, hogy az internet távolság nélküli.

 

Ha van egy tisztességes honlap jó fényképekkel, rajzokkal, elérhetőséggel és árakkal, akkor simán labdába rúgnál nálam.

 

Egyszerűen azért, mert az ajánlatot mindig úgy kérem, hogy szállítás is legyen benne.

 

Engem nem a nyílászáró ára érdekel, hanem a minőség és a teljes bekerülési költség.

Tudom mit akarok, így a műszaki tartalomnak konstansnak kell lenni, az árak emiatt összehasonlíthatók.

 

Ha valaki valamiben jobb a többinél, írja oda és az "elbírálásnál" billenhet a mérleg nyelve a drágább felé.

Előzmény: gdzsozy (54513)
krisztian98 Creative Commons License 2013.04.26 0 0 54524

Maradok az elemmagasnál. 4db*3000 = 12eft oszt tuti, hogy fasza.

 

Köszi mindenkitől.

C20NE Creative Commons License 2013.04.26 0 0 54523

Mondjuk ebben teljesen igazad van, de akkor had legyek még szakmaitlanabb! Oldalanként 2  szál 12-es vasat végignyújt, alátámaszt, középen picit túlemel és jó szorosan, élére állított  kisméretűvel felfalaz...

 

:-)

 

 

Én elemmagas áthidalót használtam, mert amatőrnek sokkal kevesebb vele a hibalehetőség!

Előzmény: KömKel (54522)
KömKel Creative Commons License 2013.04.26 0 0 54522

Tudom, hogy most szakmaiatlan leszek, de ha nincs fölötte még egy emelet, akkor a 90-es nyilás fölé berakható nyomott öv nélkül is az áthidaló (utólagos nyiláskialakitásnál), mivel fölötte van egy koszorú, és csak a fal súlyát kell elviselnie.

Szigorúan akkor, ha nincs fölötte lakott tér, ami még jelentős teherrel jár.

Előzmény: C20NE (54521)
C20NE Creative Commons License 2013.04.26 0 0 54521

3000ft /db. Nem éri meg a másik,  amire még a nyomott övet ráfalazással vagy rábetonozással ki is kell alakítani. Az sem olcsóbb annyival, hogy megérje, ráadásul ez "bolondbiztos"

 

-Szerintem!-

Előzmény: KömKel (54520)
KömKel Creative Commons License 2013.04.26 0 0 54520

90-es nyilás fölé bőven jó a "rendes" porotherm áthidaló is, nem muszáj megvenni a drága elemmagast.

 

Van a 10x8.5 keresztmetszetű = A10

és a 12x6.5 km-ű = A12

 

A technológiai leirás egyébként jó.

Előzmény: krisztian98 (54518)
C20NE Creative Commons License 2013.04.26 0 0 54519

Én duzzadót nem használnék, maximum zsugorodáskompenzáltat! Nekem bejött a kiöntőhabarcs is, de precízen be kell zsaluzni mert olyan folyékony, hogy a legkisebb résen is elillan. Csinálsz egy felöntőt és egy levegőztetőt és addig öntöd az anyagot amíg a levegőztetőn meg nem jelenik. C50 -es szlárdságúak is vannak belőle. De láttam olyat is aki földnedves betont atomra bedöngölt a tetejére...

Előzmény: krisztian98 (54518)
krisztian98 Creative Commons License 2013.04.26 0 0 54518

Sziasztok,

 

Egy régi sátorteső háznál házon belüli főfalba szeretnék ajtót rakni 90*210-est.

4db Porotherm elemmagas áthídalót raknák be a következő szerint.

 

Átfúrnám a tok tetejénél a falat. => meglenne az áthidaló alja.

Az egyik oldalról kibontanám az áthidaló helyét a fal 50%-ig.

A nyilást kitakarítani, majd betenni 2db 125-ös Porotherm elemmagas áthidalót, majd bemalterozni.

Mikor szilárdan megköt, akkor ugyanezt a másik oldalt is.

 

Az lenen a kérdésem, hogy jó a sima malter, vagy valami duzzadó malter kellene, ha igen milyen?

 

Illetve jó a fent leírt megoldás?

 

Köszi:

K

Törölt nick Creative Commons License 2013.04.25 0 0 54517

OFF

 

Nem muszáj saját magadnak megszerezni a papírokat ...

 

Vannak akik a kész doksi pakkkot árulják párszázezer Ft-os áron.

A vállalkozó pedig a "licenc" alapján gyárt (a saját nevében persze).

Akár másnaptól is...

 

Ill. az egyedi termékhez nem kell ilyesmi sem csak egy "műszaki dokumentáció"

 

------

 

Az internet korában bárhol lehet a gyártó bázisod :-)

Egy jól felépített, informatív web jelenlét elad kellő mennyiségű árút.

 

A gyors helyszínre kiszállítást kell megoldanod...

 

Ill. ablak csere esetén szinte mndig igény a kibontás-elszállítás-beépítés szentháromság is.

Ezt is kell  kezelni egy mozgékony kis csapattal, ha a kereskedői-beépítői árrés is érdekel.

... és egyelőre főleg ez a felújítós modi jön most pár évig divatba!

 

A budapesti MUNKADÍJ felár (+30-100%) már pár darabnál is fedezi a szállítási költséget :-)

 

Csak arra kell figyelni, hogy JÓL POZICIONÁLD magad a piacon.

Nem a tömegárúval kell versenyezni... az kicsiként, már rövid távon is lehetetlen!!!

 

Hanem az ár/érték aránnyal és lehetőleg minél több "kiegészitő munkát eladni" az ablak mellé :-)

(régi kibontása, eltüntetése, új beépítése, eldolgozása)

 

 

Az ötletszerű, majd alakul valahogy rendszerű vállalkozások kora már páréve véget ért kishazánkaban is!

 

Mamár neki kell fogni egy átgondolt, részletes "Üzleti terv"

kidolgozásának és előre felépíteni a következő 10-15 évet.

 

Ha, papíron összeáll és reálisnak tűnik már csak meg kell majd csinálni :-)

 

És mivel nem csípőből tüzelve törsz előre, hanem átgondolt terv szerint.... stratégia alapján.

Így sokkal-sokkal esélyesebb a siker, mint a vaktában vállalkozás, vevő lesés  esetén.

 

Ma már egyre inkább ezt vállalkozás felépítési részt is tudni-tanulni kell a sikerhez.

 

Előzmény: gdzsozy (54513)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.25 0 0 54516

akkor vmi rosszul csinálsz, én bp mellett lakom, de pécsről rendeltem a redőnyt.

 weblapod van? vaterán fenn vagy? ha havonta egyszer bevállalod, hogy felszállítasz pestre, lehet lenne innen is megrendelés.

 

Előzmény: gdzsozy (54513)
kiss_atti Creative Commons License 2013.04.25 0 0 54515

Rossz kereskedőket választottál, ez csak ezt mutatja.

Előzmény: Herr X (54505)
V. Rita Creative Commons License 2013.04.25 0 0 54514

Hát igen, de engedélyes építkezésnél meg kérik az ablakokra a szállítói megfelelőségi nyilatkozatot... :-(

Előzmény: gdzsozy (54513)
gdzsozy Creative Commons License 2013.04.25 0 0 54513

A helyzet az hogy Én miskolci asztalosként lassan megőrülök annyira kevés a megrendelő, A pest köezeliek meg csapnivaló kutyaütők és még a legrosszabb is 5x annyit keres mint én.

 

Na most szerinted lenne ilyen helyzetben értelme bármilyen ablakot nyílászárót bevizsgáltatni a kerminél vagy a CE tanusítvánnyal szórakozni?

 

Azt a pénzt befizetem a rezsire, kajára bármire.

 

A probléma ott van hogy idáig senki nem jön el a rendeléssel, pedig dolgozunk úgy sőt még jobban is mint a pestiek, csak hát 200km az 200km.

amerikában nokedli, Magyarországon pedig egy más világ.

Előzmény: Herr X (54499)
V. Rita Creative Commons License 2013.04.25 0 0 54512

Ja és előtte végigjártam a kálváriádat.

Jankó ablak adott egy ajánlatot és 2 nap múlva már nem tartotta, mert közben áremelés volt... Arról nem is beszélve, hogy első körben nem a kért műszaki tartalomra adott ajánlatot (ez egyébként általánosságban elég gyakori volt: az ajánlaton a műszaki tartalom hiányosan vagy egyáltalán nem szerepelt, aztán a keresztkérdésekből derült ki, hogy nem is az, amire ajánlatot kértem).

 

Egyébként még ők voltak nagyon rokonszenvesek:

http://borovi.eu/index.php/hu/

 

A végén a tofa és ők versenyeztek, a tofa nyert mert engedett az árból.

Előzmény: V. Rita (54511)
V. Rita Creative Commons License 2013.04.25 0 0 54511

Mi tőlük vettük tavaly:

http://www.tofa.hu/

Előzmény: drs (54501)
botsinkai Creative Commons License 2013.04.25 0 0 54510

Nem árajánlatokat akarnak írni, hanem eladni. :)

Bemész, megrendelsz, fizetsz. :)

Előzmény: Herr X (54499)
Gyurco78 Creative Commons License 2013.04.25 0 0 54509

Ide keletre mindig is az került, ami már nyugaton nem kellett, ez mondjuk nem újdonság. Ami azért bizonyos szempontból nem baj, mert pl. így mindig van az autómhoz bontott alkatrész :)

Szerintem a legtöbb kereskedő azért épít erre, mert az olcsóság az emberek 90%-ánál többet számít, mint a műszaki tartalom. Két öregasszony olyan jól tud beszélgetni azon, hogy spórolt a tescóban 50 Ft-ot, hogy nem csoda, hogy megélnek ebből az üzleti modellből.

Előzmény: halaloszto (54508)
halaloszto Creative Commons License 2013.04.25 0 0 54508

Vagy egyszeruen nem ert hozza! Nem vallalja be hogy elbeszelgessetek a muszaki tartalomrol, mert kiderulhet hogy tobbet tudsz rola nala. O nem azzal akar penzt keresn hogy a  tudasat adja neked, hanem azzal hogy egyel kisebb muszaki tartalmu arut ad el neked az adott aron. Ez az uzleti modellje. Es mivel sokan vannak ezzel a modellel, alapvetoen ez az altalanos a piacon, mukodik.

 

Kollegam most vett biciklit. Ugyanazon europai gyartok ugyanugy hivott es ugyanugy arazott modelljein HU es DE nem ugyanaz a felszereltseg van. Veszel egy 180ezres bringat, es ugyanannyi penzert, ugyanazon a neven DE egyel jobb cuccok vannak rajta. Mert itt el lehet adni alivio felszereltsegnek azt ha a hatso valto alivio, a tobbi meg tourney vagy meg lejjebb, alhonga fek, stb. Nemetorszagban meg kb nekedmenne a fogyasztovedelem ha rairnad hogy alivio, es nem abbol a csaladbol lenne rajta minden. Es nem arrol van szo, hogy nalunk nem viseli el az arat a piac, ezert csinalnak olcsitott verziot. Az ar ugyanaz, csak a tartalom kisebb. 

 

Vajk

Előzmény: Gyurco78 (54506)
Herr X Creative Commons License 2013.04.25 0 0 54507

Akkor hívjon fel telefonon és beszéljünk. Mint ahogy az az egy megtette és pontosítottuk a célt.

 

 

Itt látszik, hogy nem kereskedők vannak, csak eladók. :-(

 

Mindenesetre rájuk pirítottam telefonon, hogy érdekli őket a bolt vagy nem?

Előzmény: Gyurco78 (54506)
Gyurco78 Creative Commons License 2013.04.25 0 0 54506

Az is lehet, hogy amit kérsz, arról tudják, hogy drága, és az emberek 90% úgysem venné meg.

Előzmény: Herr X (54505)
Herr X Creative Commons License 2013.04.25 0 0 54505

Na ja, csakhogy én megírtam az igényeim, milyen infókat kérek és azt is, hogy tőlük várom a javaslatot. Szerintem kitűnik az ajánlatkérésemből, hogy nem a legolcsóbbra hajtok, ellenben tőlük várom a segítséget a marketing bullshit lehántásában....

Előzmény: halaloszto (54504)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!