Keresés

Részletes keresés

ghepard Creative Commons License 2011.10.21 0 0 206

Tudom, hogy nem egyszerű a dolog, mégpedig saját tapasztalat alapján. Nekem is nehezen ment. Én is irigykedtem a gazgadokra. Nekem miért nem lehet ilyen meg olyan cuccom, autóm, nagy vagyonom stb. De semmi kedvem gazdagnak, vagyonosnak lenni és nem is irigylem már Őket. Meg van nekik is a maga bajuk. Csak azt szeretném, hogy legyen annyi betevő falat, hogy ne a hiányától forduljak fel, a haláltól se félek, csak a szenvedéstől. Ezért mindent megteszek, hogy szenvedés nélkül haljak majd meg - de sose tudni, mit hoz a jövő........

Előzmény: Taktus (202)
ghepard Creative Commons License 2011.10.21 0 0 205

Megértelek, nem egyszerű a dolgod. De ha még félsz az emlékeidtől, az azt jelenti, hogy nem oldottad meg, csak hordod magaddal. Tehát nincsenek átírva jobb dologgal.........

Előzmény: msz67 (201)
gynomed Creative Commons License 2011.10.20 0 0 204

Jól van, ennek örülök. Ne szorongj ne foglalkozz a probémáddal és máris jobban leszel.Majd ráérsz akkor foglalkozni ha vacakul vagy. Élj bele a világba és ne görcsölj.

Előzmény: msz67 (203)
msz67 Creative Commons License 2011.10.20 0 0 203

A körülményekhez képest minden rendben, folytatni kell az eddigi dolgokat.A hasi ultrahang nem mutatott semmi rosszat.Novemberben kell visszamenni addig is hetente vérképellenörzés.

Taktus Creative Commons License 2011.10.19 0 0 202

Sajnos ez nem ilyen egyszerű,mert aki bántot /bántottak azok a legközelebbi rokonaim is,akik ebbe a helyzetbe hoztak és nem álltak soha ki mellettem,nem is probáltak változtatni amikor elpanaszkodtam magam.Ez bonyolult.Mi nagyon rosszul álltunk anyagilag a költözés után,volt hogy karácsonyi ajándékra sem futotta,amit kaptam nagyszülőktől ment anyuéknak tűzelőre.A nagyszülők meg hiába tudták milyen rosszul állunk,és hiába mondtuk mi miben segítünk otthon,mindig lerendezték mi már nagoyk vagyunk,meg sem dícsértek,se egy fej simogatás.Mindig csak azok voltak a rosszak akik semmit nem segítettek otthon amior leszoktunk látogani ünnepekkor,tudták  mi van nálunk és mintha dikret de el kezdték az ottan i unokatesóimat dícsérgetni,sajnálni,mert a félszázezres ajándékok mellé már márkás cipőre nem jutott. nekik.Közben meg elmondták nem csinálnak semmit.Ezt utáltam,mintha alsóbb rendűek lennénk.mintha direkt lett volna.Bonyolult hosszú is lenne,De utálom hogy irigy vagyok,mert tudom az vagyok,mert nem értem mért van hogy sokak semmit nem tettek fiatalként és jól élhettek és jobb munkahelyük van,sok mindent kapnak csak úgy.Mért szeretik jobban az ilyen fiatalokat,gyerekeket mint aki csinál is valamit.De itt a munkahelyen is sokszor amikor a gyerekeikről beszélnek valahogy az a gyerek aki segít otthon kevésbbé értékesnek tűnik,kevsbbé szeretik,sajnálják,beszélnek róla kedvesen mint aki lusta,mindent megkapó fiatal,gyerek.Utóbbiakról állandóan úgy beszélnek a legtöbb helyen arany kisfiam/lányom,szegénykém,kis bogaram stb  és úgy beszélnek róla mint ha ők mindent megérdemelnének.Nem értem az egészet,pedig sokak írtak úgyan ilyen tapasztalartól.Na mindegy nálam elég bonyolult  minden.

Előzmény: ghepard (196)
msz67 Creative Commons License 2011.10.19 0 0 201

Sok évig nem szorongtam, csak gyerekkoromban amikor orvoshoz vittek. Ugyanakkor segitettek feldolgozni a traumát, mindig vett szegény anyám valami fájdalomdijat, bevitt cukrászdába, ha lejöttünk az SZTK-ból mindig a büféhez vitt.Szegény szüleim azt sem tudták mit csináljanak ha dokihoz vittek.Mindig jó volt a vége. Hiába élném ujra, nem akarom ujraélni. Örülök hogy egyszer átéltem.Sajnos kéretlenül eszembe jutnak a rossz részek az életemböl, de a jók is, sok gyerekkorban látott helyet megnéztem ujra. Városliget, Vidámpark , állatkert. Persze már semi nem olyan mint akkor volt. Jó forgalmasak voltak ezek a helyek. A multkor a Madarász környékére kellett menni teljesen más ügyben, ott összeszorult a szivem, mert eszembe jutott, hogy mennyit féltem. Kéretlenül elöbujik az az emlék, hogy nagy 13 éves lányként ott bögtem anyámnak hogy nem maradok bent. Azt sem tudom hogy éltem tul azt az egészet, most itt vagyok nem akarom hogy elöjjjenek az elmékek, de elöcsusznak néha.Csak elég arra menni, pedig azt a környéket is jól átépitették azóta Alig jártam arra, de ha arra megyek belémhasit, ahogy anyám bevitt a taxiból  a kórházba.

Nem is szeretnék hipnózisra menni mert félek hogy rossz emlékekekt hozna ki és csak sirógörcsöt kapnék. Mindig elöre kell nézni.Nem szabad a multba visszarévedni, bár ezt néha elég nehéz megcsinálni.

Előzmény: ghepard (198)
msz67 Creative Commons License 2011.10.19 0 0 200

A bevitt leleteimmel meg voltak elégedve, levettek a ök is vért ujjból vénából.Csináltak EKG-t,vérnyomást mértek.belémnyomták ma is a vért, de ma életemben elöször émelygés környékezett, nem sok hiányzott hogy hányjak, nagyokat lélegeztem. Nem tudom kinek a vérét kaptam meg ma hogy hányásközelbe kerültem. szoktak hányingert kapni olyanok akik vért kapnak. Azt mondta a dokibácsi aki ott volt, hogy örüljek hogy csak most volt, az eddigiekné meg szerencsém volt.Holnap megultrahangoznak.Remélem semmi rosszat nem találnak.Most megyek aludni, mert megint csak azt kivánok.

Előzmény: Taktus (199)
Taktus Creative Commons License 2011.10.19 0 0 199

Ne is foglalkozz a múlttal,amiket anyukádról beszélnek az lehet hogy csak merő rosszindulatúság,sőt biztos.Arra emlékezz amit te éltél át velük.Más ne érdekeljen és csak a gyógyulásodra össszpontosíts.Ha beteg lennék és folyton orvoshoz,vizsgálatokra,injekciókra kellene járnom én is szoronganék,amúgy sem bírom a kórházi szagot sem.Remélem holnap minden rendben lesz nálad.

Előzmény: msz67 (197)
ghepard Creative Commons License 2011.10.19 0 0 198

De míg Te élsz, visszamehetsz oda, azokba az időkbe. Felelevenítheted a történteket és aztán másképp játszhatod el gondolatban. Addig ismételgetve, míg aztán a rágondolás nem tölt el szomorúsággal, félelemmel vagy hasonló szorongó érzésekkel. Ha a múlttal nem tudsz elszámolni, akkor a jelennel és a jövővel is gondok lehetnek. Mert az érzések benned vannak, beléd vannak kódolva és előjönnek. Meg kell(lene) próbálni átkódolni őket, mert másképp ugyanazt a hatást fogod érezni. És hasonló környezetben (ahol kb értek a hatások) elég erősen előjönnek, mint láthatod magadon is............

 

Szerintem nem a sok évi nyugalomért fizetsz most, hanem a nyugalom előtti idők szorongásaiért........... Ezt kéne feldolgoznod és nem elfelejteni, mint írtad. Az ember azt hiszi, ha valamit elfelejt az már nincs benne. Egy frászt, addig  míg meg nem változtatod a régi emlékeket, addig úgy vannak ott, és csak alkalom kell, hogy előjöjjenek.... Hát nálad mostanában igencsak előjöttek a régi rossz idők emlékei........ Persze, azt hiszed, nem így van, a múltnak semmi köze a jelenhez szerinted..............

Előzmény: msz67 (197)
msz67 Creative Commons License 2011.10.18 0 0 197

sokszor az embert olyanok alázzák meg gyerekkorában akiket már nem ér utól. Én nem szoktam a multtal foglalkozni csak az aktuális idöszakkal. A jövövel nehéz nem foglalkozni, mert holnap beémnyomnak egy zacskó vért szép lassan, holnapután egyek hasi ultrahangra.Lesz vérvétel  ujjból is vénából is. Ezen a két napon is szeretnék túl lenni.  szerencsére nem kell bennmaradni, hazajöhetek és vissza kell menni csütörtök 11 órára.Amig egészséges voltam a jövön sem ettem magamat. A betegség  kezdete óta vagyok ennyire szorongó.Túl sok már a fehérköpenyes körülöttem, tul sok az ujabb és ujabb probléma. Hosszu évekig nem tudtam mi a betegség. Gyerekkoromban is sok sok torokgyulladás volt, de tizennyolc éves  korotól a tavalyi évig szinte semmi bajom nem volt a megfázások is ritkán jöttek egy egy napra. Ne kellett ennyi vitamint szednem. Beadták az influenza oltást évente, szedtem télen egy kis c vitamint de semmi mást.Csak az utóbbi idöben fizetek a sok évi nyugalomért betegséggel. 

Előzmény: ghepard (196)
ghepard Creative Commons License 2011.10.18 0 0 196

általában elég jó paszban vagyok de néha a sok évig elnyomott,vagy évtizedekig elnyomott sérelmek előtérbe jönnek és hiába mondom ki,azokat nem lehet megoldani,mert nem lehet az időt visszaforgatni

 

Az időt valóban nem lehet visszafordítani, de a régi problémákat meg lehet oldani. Menj vissza gondolatban oda, akkori időbe, beszélj azzal aki bántott, verd el vagy kerekedj felé, beszéljétek meg mi történt és játsz el magaddal a legőszintébben, hogy felül kerekedtél rajta. Erősen érezd, hogy tényleg így történt, ha jól csinálod még sajnálni is fogod az illetőt. Ha ezt eléred, nyert ügyed van a probléma többet nem fog levenni a lábáról.......

Előzmény: Taktus (188)
msz67 Creative Commons License 2011.10.17 0 0 195

kisérleteztek kommunistákon politikai foglyokon cigányokon homoszexuálisokon, nekem anyám egy barátnöje mondta,de az is lehet hogy valami gyógyszerkisérlet.Anyám soha erröl nem beszélt. Anyám nagyon fegyelmezett volt minden területen.Jobban birta a fájdalmat mint én.Igaz ez a néni azt is  mondta hogy szerette a férfiakat anyám, sok szeretöje volt, ennyit erröl. A másik meg az apám multját feszegeti.Nem érdekelnek ezek a pletykák, elengedem a fülem mellett. Most az érdekel hogy hogyan telik ez a hét a fehérköpenyesek közelében. semmi más.A hasi ultrahang lelet érdekel a legjobban, nincs e lépmegnagyobbodás.A csontvelőbetegeknél gyakran a lép veszi át a szerepet és megnagyobbodik ilyenkor mütenek.Csak elhzzam az időt ugy ahogy vagyok. Jó volt a közérzetem az idegességet leszámitva.Az meg majd elmulik ha tul leszek az egészen.

Előzmény: Taktus (194)
Taktus Creative Commons License 2011.10.17 0 0 194

Persze én ezt értem is,hisz maga a légkör,a szagok,a fertőtlenítő illata is már ellenszenvet kellt bennem,kirázz a hideg tőle.Fogdokitól nem félek,de nőgyógyász oda rá nem tudna senki se venni,sok a félelem,a tévhit bennem ebben a témában.Szerdán majd szorítok  neked,nem csodálom,hogy félsz,ki ne félne úgy őszintén.Hogy értették hogy kisérteleztek rajta és csak zsidókon elvégzett kísérletekről hallottam és sajnos ha történelembe kanyarodok vissza a leghíresebb vallatok,kihallgatok,kínzók azok mind zsidók voltak,ezért utálom,amikor ezen emberek leszármazottjai elkezdenek zsidógyűlöletről beszélni,amikor ilyen bűnöket követtek el az őseik és az ősők miatt ülvenk a legjobb helyeken a tv-kben,parlamantben stb.De mindegy is,ha kísérleti nyúlnak használták az anyukád az egy meg nem bocsátható bűn volt ellene.Remélem nem igaz,nem kellett ilyesmin végig mennie.Fel a fejjel,szorítunk neked.

Előzmény: msz67 (193)
msz67 Creative Commons License 2011.10.16 0 0 193

Én sem a vizsgálattól félek a vetközéstől sem, a bugyit nem vetetik le,Nők vannak jelen a hasi ultrahangon.Magától az egész környezettől,a leletem esetleges tartalmától. ha nagynak találják a lépemet akkor küldenek a mütöbe. Azt is olvastam a betegségemröl hogy kiveszik az ilyen betegek lépét ha nagy. Ha kiveszik akkor még fogékonyabb leszek a fertözésre, a gyerekkori oltásokat is megismétlik. Szerencsére semmit nem érzek a hasamnál, nincs feszitő érzés amiről irnak. Sűrűn van hasi ultrahang, augusztusban is csinálták. Tavasszal is kellett.valami van amit nem mondanak? Én is nehezen mentem el szürésekre, de néha kötelezö. Nem lenne divat nálam sem.Anyám elvitt a nőgyógyászához , de nem beszélte meg senkivel csak velem.  Azt másoktól hallottam már mikor meghalt szegény hogy fiatalkorában kisérleteztek rajta. Ö semmi ilyet nem mesélt, de nagyon erős volt , jól türte az ilyesmit.Én meg mindig nyafogtam ha orvoshoz vitt. 

Előzmény: Taktus (187)
msz67 Creative Commons License 2011.10.16 0 0 192

Nem akarnék foglalkozni de mindig eszembe jut sokszor simán a dátumról is, hogy nem sokára menni kell.Most is sik ideg vagyok, nemsokára szerda, adnak vért, vesznek is csütörtökön hasi ultrahangra megyek, nem mintha fájna, de csak be kell menni a kórházba, nem tudom mit találnak,Már a környezet is ijesztő, mert tudom hogy nem egészségesen megyek valamilyen szürésra, hanem megkévő problémákkal. Az is más  volt amikor alkalmasságia kellett menni, nem szerettem azt sem, de tudtam ha szerencsém van megkapom az alkalmas bélygzöt, egy két évente kibirtam.

Előzmény: gynomed (189)
msz67 Creative Commons License 2011.10.16 0 0 191

Én egy kicsi félek a fogorvosnál is amikor a fúró közelit, alig várom hogy túl legyek rajta, de mégis oda elöbb elmegyek mint a rákszürésre a nögyógyászatra.

Szerencsére a fogorvos rendes a jelenlegi is, ad injekciót fúráshoz is, de attól is félek egy kicsit. néha széttépem a nálam lévő zsepit. A fogkezelésen szeretnék minél hamarabb tullenni, azt nem halogatom, nehogy mélyebb  legyen a lyuk. Sosem értem azokat akik nem mennek el, csak amikor öt éjszakát nem aludtak a gennyes fog miatt. Jobb hamar átesni a fogászati kezelésen.Kisebb a tortúra.Mindig a gyerekkori doktornéni arra tanitott hogy el kell menni megnézetni, igaz ezt én sem szoktam, de ha valami gyanusat érzek azonnal megyek. 

Előzmény: Taktus (190)
Taktus Creative Commons License 2011.10.15 0 0 190

Ma délelőtt mászkálgattam,emberek között voltam,nem a megszokott napi ritussal telt  a délelőttem, érdekes,mert ha kimozdul még nehezen is az ember,utána pozitívabban lát mindent.Néha jó kimozdulni és nem a megszokott,unalmas életvitelt,vagy a rohangást folytatni.

Fogorvostól nem kell félni,nálam az érzéstelenítő injekció nem használ,de még érzéstelenítő nélkül sem fájt sose a tömés.

gynomed Creative Commons License 2011.10.15 0 0 189

Nagyon helyesen teszed ha a fogászata idöben mész, kisebb fúrással meguszod. Gyerekkorodban jól szoktattak.Sokat segit ebben az iskolafogászat is, mert elöbb utóbb belenevelődnek a gyerekek a kezelés elviselésébe.

A gomba nehezen mutatható ki van olyan is hogy benned van és nem látják.

Ne foglalkozz annyit azzal hogy mi lesz, akkor nem álmodsz majd kórházzal. Csak azt csinálják amit szüséges. Nem szadiznak meg indokolatlanul. Jövö héten drukkolok neked, ha ujra menned kell.

Előzmény: msz67 (186)
Taktus Creative Commons License 2011.10.14 0 0 188

Igaz amit írtál,én itthon adom ki ami bosszant de visszafogottan,vagy kiírom így próbálok megszabadulni tőlük,néha bele mondom az emberek szemébe.Sajnos teljesen igazad van , van amit nem elég kimondani,általában elég jó paszban vagyok de néha a sok évig elnyomott,vagy évtizedekig elnyomott sérelmek előtérbe jönnek és hiába mondom ki,azokat nem lehet megoldani,mert nem lehet az időt visszaforgatni és visszakapni az éveket,nem lehet a múltat jóbbá tenni,anyám meg hazudik magának,nem vallja be milyen nehéz volt,őt elnyomták gyerekként így fiatal felnőttorára ez visszaütött és önsajnálattal volt csak elfoglalva.Félek én is ilyen leszek.Gyerekként sok támadásonak voltak kitéve,költözés után,addig egész jó volt minden.,új közösség,kiközösítás,állandó gúnyolódás a külsőm és  kőséább középsuliban a rossz anyagi helyzetünk miatt.Anyuékra meg nem számíthattam közös program sose volt,kirándulás,állatkert  stb..Valahogy minden elromlott.Persze néhány  jó percem volt azért de érdekes  duci barátnőim voltak,vagy ők is rosszabb anyagi környezetből valók.

 

Vannak sérelmek amik örökre megmaradnak,sebet hagynak,ez van.Néha kibeszéljük mindannyian és kicsit jobb egy időre.Valakinek rosszabb a helyzete.

 

Most már az étrendembe beiktattam  napi 2 paradicsomot,nem sok de több a semminél.Gyomor panaszom nem igazán van,és volt,csak a tejes ételekkel kell néha vigyázni.

 

De igen jól átlátod a dolgokat,és nagyon sok igazság van abban amit írsz. 

Előzmény: ghepard (181)
Taktus Creative Commons License 2011.10.14 0 0 187

Nem csodálom hogy szorongsz,én is félnék,ha rajtam múlna akkor orvos nem igazán látna sosem az tuti.Hasi uh-tól nem félek,de vetkőzni,meg hogy böködjenek azt nem bírnám túl jól.De elég jól elfedem az igazi érzéseim és gondolataim előttük.Beszélgetek ha dokihoz kell menni,elterelem a figyelmem,ahogy csak tudom,de őszintén ettől még nem jobb.Húzos egy  heted lesz,csodálom hogy így bírod.Jó hallani hogy pótmamád is van,akkor volt előtted jó példa.Nálunk nem divat a szűrésre járás,de nem is túl jó a kapcsolatom,az ő döntése miatt sokat szívtam,és támaszt azt meg nem kaptam.Így kizárt hogy vele elkísértetném magam,gyerekként sem tudott volna elvinni,ha azt mondtam nem akkor nem,akaratos részben,így tuti nem mentem volna tiniként vele nődokihoz,nem bírt volna csöndbe maradni,vagy lehet még könyörögni kellett volna hogy maradjon kinnt,ne szóljon bele a dolgaimba,meg mindig mindent elmondott volna,így első szűrésről az egész rokonság ki tudja ki nem tudott volna,na ezt már nem.Igen sokat ártott a rokonság ,azért tartunk ott ahol tartunk.

Meg hát ő szült meg és még átlagos külsejű sem lettem,így miatta szívhattam egy életen át,a rút kis kacsa,én ezért sem fogok szülni,az én döntésem miatt nem szenvedjen senki.Elég pesszimista a szövegem de ez van,még átlagos sem vagyok,jó emlékek nukú és hát a küsőm és az anyagi hátrányaink miatt is bőven belém rúgtak,a seb,a heg az örökre megmarad.Persze hiába mondtam el a sérelmeim senkit nem érdekeltek itthon sem,nem igaz hogy  a pofonoktól erősebb leszel,ez  nem igaz tapasztalatból mondom.Irigy leszel,életunt  sokszor,nem érted majd mért pont te,hisz nem voltál rossz ember,még szorgalmas is voltál és mégis amikor Isten a jót osztotta téged kifelejtett.De ez egy másik történet.Általában tök jó paszban vagyok aztán kitör belőlem és utána megint igen jó passzban leszek,a kiírás,kimondás az segít,ha gondom van.Ez a gyógyszerem-

 

Remélem hétvégére jól leszel és megint a szeretteid fognak körbe venni.Fel  a fejjel és majd szorítunk neked a héten is.Jó hétvégét!:)

Előzmény: msz67 (180)
msz67 Creative Commons License 2011.10.14 0 0 186

Tudom, gondolom sok adalékanyag van bennük, de mégis finomak.Valamit talán ellensúlyoznak a természetes dlolgok. A vércukromat sokszor nézték már, még  sosem volt magas,  Azt már mondta orvos is hogy a cukorbetegek sok folyadékot kivánnak, én is sok sok folyadékot meg birok inni, nem értem azokkat akiknek probléma a folyadékbevitel. A fogászatra néha elmegyek, mieött még nagyobb baj van, pont azért mert félek a fúrástól hózástól A fogakkal idöben kell elmenni orvoshoz. Belémnevelte még a gyerekkori doktornénim, aki dalgolt adott mielött fúrót fogott volna. Nem várom meg amig fáj, ha érzékeny már megyek. Candida, nem hnném, csak szóltak volna ha a véremben let volna, nagyon átvizsgáltak, nem irtk semmi gombaölöt.Attól még lehet,csak nem tudok róla. A nőgyógyászaton sem mondták hogy gombám van, régen pár éve kellet canestent feldugni.ha gomba lenne most is irnának valamit. Nagyon jól vagyok mostanában, el sem hiszem, majd akkor leszek rosszul amikor be kell menni jövö hétn a fehérköpenyesekhez.

Tegnap éjjel kórházzal álmodtam, lefogtak férfi ápolók és valami vastag tüt mutattak  olyasmit amivel a csontvelőt veszik hogy belémdöfik,és arra emlékszem hogy szaladtam meg akartam kérdezni az orvostól hogy kell e ilyet, hogy tud e róla?. Már az agyamra mennek a fehérköpenyesek teljesen. Csak addig emlékszem hogy szaladtak utánam és szerencsére felébredtem.Egyszer még nagyon régen azt álmodtam hogy lefognak és oltásra visznek, valami nagy vastag tűt véltem látni akkor is, még 16-17 éves lehettem.Akkor is valami BCG próba volt és féltem amikor vissza kellett menni. Most eltünök hétvégére pótanyámékhoz. Próbálok nem gondolni a jövö szerdára és csütörtökre.Vinni kell a vérképes leleteket a kórházi dokikhoz. szerencsére jobbak voltak az eredmények mint az utóbbi időkben bármikor, kevesebbett voltak rosszabb  napjaim.

Előzmény: gynomed (183)
ghepard Creative Commons License 2011.10.13 0 0 185

a sok folyadékfogyasztás is gyanus

 

Hát igen ez is gyanús. De ha elnézzük mit szed, mit csinálnak Vele, akkor nem olyan gyanús. A gyógyszerek (sok gyógyszer), a szorongás, meg mindenféle cuccok kiválthatnak a testben ilyen reakciót. Némely ember beszámolt, hogy bizonyos gyógyszer szedése mellett elképesztően megnőtt a folyadék kívánata, 6-7 litert emleget némely naponta, ami már szinte katasztrófa.........

Előzmény: gynomed (183)
ghepard Creative Commons License 2011.10.13 0 0 184

Igen, a szorongás az nem jó a szervezetnek. Már egymaga is elég a bajok előidézésére (és legtöbbször ez is idézi elő). De nem egyszerű neki. A nyugalom belülről jön, ezt nem érzi, mert sok minden kizökkenti egyensúlyából. Nagyon nehéz ebből kimászni, de más út nincs, meg kell próbálni nap mint nap és bízni, hogy jobb lesz - töretlenül.......

Előzmény: gynomed (182)
gynomed Creative Commons License 2011.10.12 0 0 183

Gyári pudingok és természetes kaják. Ha tudnád mi van a gyári pudingokban. Rengeteg E szám.Együtt a természetes készitményekkel, tök jó. Édesség? Néha nézesd meg a vércukrodat,a sok folyadékfogyasztás is gyanus. nem ártana egy gombavizsgálat sem, mert a candidások kivánják az édeset.Vért vesznek abban keresik az ellenanyagot. Az mindenképp pontosabb mint a candidavizsgálatot pénzért végzö bioboltokban történö. A fogaidat is nézesd meg, mert az édesség nem tesz túl jót nekik.

Örülök, hogy mostanában többször irsz olyat hogy jobban vagy. A szédülés nem tul jó, mondd meg a dokidnak. 

Előzmény: msz67 (170)
gynomed Creative Commons License 2011.10.12 0 0 182

Ne szorongj, nem tesz jót neked, a szorongás is megbetegithet. Tessék lezseren bemenni, már ismered a dokijaidat. Latinul beszélnek, mert az a hivatalos nyelv a kezelőkben vizsgálókban.Ami Rád tartozik, elmondják.

Előzmény: msz67 (180)
ghepard Creative Commons License 2011.10.12 0 0 181

Rosszul fogalmaztam nem is idegeskedő vagyok,hanem igen hamar fel tudom otthon húzni magam,apró dolgokon is,de nagyon,suliban még annó,meg munkahelyen teljesen elnyomom ezt a nem túl előnyös oldalam

 

Hát az kb ugyanaz. S még rosszabb, hogy magadban hagyod. Ha már egyszer el kell nyomnod, az nem jó szerintem. Ha magadba folytod, akkor az benned marad, míg meg nem oldod, fel nem oldod valahogy. Ha úgy gondolod, hogy idővel majd elsimul benned, akkor lehet tévedsz - az ott el van szépen raktározva és egy szép napon majd elemi erővel a felszínre jön, jönnek......

 

Hát mondjuk én is megeszek sok mindent is, ami talán nem egyeztethető össze  az egészséges táplálkozással, de a sok friss, nyers gyümölcs meg a zöldség segíti az emésztést. Azt hiszem mostanában már jó pár éve megint jó az emésztésem, sőt azt hiszem, hogy jobb, mint fiatalkoromban (mert akkor több dologtól egy kis problémám volt az emésztéssel)......

Előzmény: Taktus (176)
msz67 Creative Commons License 2011.10.11 0 0 180

Régen nemszédültem, csak ha valami nagyon rossz volt vagy fájt vagy undoritó volt, akkor azájulás környékezett. Az alacony vérnyomással sem estem össze. nem foglalkoztam a vérnyomással, mert nem volt panaszom töle. A nőgyógyászatra én is nehezen megyek, ugy zavarnak odáig. A  háziorvos is kérdezi rendszeresen, a barátnök is akik rendesen eljárnak.A pótmami is, 

A hasi szuri nem magy dolog, valaki mindig beadja. Négyen tudják, az egyikük magát is szurkálja, cukorbeteg.Az orvoshoz jövö szerdán megyek, most a héten csak a körzeti növér vesz vért.A doktornő mgnézi a leletet, egy hét mulva viszem az egészet magammal a kórházba. Szerdán vért kapok, csütörtökon hasi ulltrahang. Ha rágondolok elöre szorongok. Megint jönnek a fehérköpenyesek.Hiába nagyon aanyosak mégis félek amikor közeldnek. Néha latinul sutyorognak nem értem mit. Majdcsak ezen is tulleszek,most semmi fájdalms nem lesz.Vért adnak meg has ultrahang lesz.Jó lassan folyik le a vér.  több mint egy órát kell feküdni amig lemegy, két órát maradni kell. Másnap megyek vissza hasi ultrahangra.

Előzmény: Taktus (179)
Taktus Creative Commons License 2011.10.11 0 0 179

Holnap gondolok majd rád,valószínűleg fiatalabb korodban is a  szédülés valamiféle előjel lehetet,de ki gondolt rá,sokszor több évnyi utána járással lehet csak kideríteni mi is a valódi baj.Ebben a legszomorúbb,hogy mi civil emberek tesszük sokszor ezt meg,vagy nekünk kell kikönyörögni,hogy küldjenek további vizsgálatokra és nem mondják nincs semmi baj,legalábbis az én rokonságomban sok ilyen példa volt már.

Nőgyógyáshoz nem mondanám hogy járok,ahhoz el kellene kísérnie valakinek,kinnt meg megvárnia,és egy jó magán női orvost találni,aki ügyes is.Tudom ez  nem valami dícséretes dolog,hogy nem járok,de ez van.

 

Remélem holnap jobban leszel majd és jó napod lesz és a injekció sem fog fájni,ügyi lesz az orvos és megint szép hétvége elé fogsz majd nézni.

 

A szédülés és alacsony vérnyomás az ismerős számomra is olyan 11 éves koromtól 18 éves koromig eltartott,a mensivel egyidejűleg jött meg és szépen megszünt idővel.Akkoriban nyaranként még légszomjam és néha általnos gyengeségem is volt,de erőnléti tesin mindig jó voltam.Kinőttem,legalábbis remélem.Több barátnőm is volt akiknek korán jött meg a mensijük és velük is ez volt a helyzet.

Előzmény: msz67 (178)
msz67 Creative Commons License 2011.10.10 0 0 178

Ma egy kicsit megszédültem felkeléskor, de legalább nem találtam magamat a földön mint a betegsg elején nagyon sokszor.Majd elmondom a dokinak. Holnap hasbaszuri van, páratlan nap. A vérnyomásom volt alacsony 80/60, nem emlékszem rá hogylett volna ilyen, 90/70 100/70 szokott lenni. még ennél magasabb nem nagyon volt, de nem volt vele problémám.Nagyon ritkán iszom kávét,de ma magamba eröltettem. Itt a vérnyomásmérö, de nem foglalkozom vele.Régen nem ájuldoztam nem vágódtam el, minden ok nélkül, párszor az oltásnál a látványtól meg a nögyógyászati mintavétel után estem össze majdnem. Volt állóképességem alacsony vérnyomással is, még kérdezte az orvos hogy szoktam e szédülni, erre mindig nemmel válaszolhattam.Azt sem tudtam hogy van vérnyomásom.Mostanában eg minden szerven müködésére oda kell figyelni.

Taktus Creative Commons License 2011.10.07 0 0 177

addig jó amíg így elvagy és hétvégente legalább ki tudsz menni a természetben és barátokkal lenni,kicsit a gondok elől a természetetbe,barátok,szeretteid közé menni és nem a betegséggek foglalkozni.Remélem ez most hétvégéden is így lesz,jól fogod érezni magad.

 

Én sem szedek minden féle bogyót,de most c vitamint és multivitamint fogok beszedni ha már ilyen rosszul táplálkozom .Beteges nem nagyon voltam,de nem is szeretek enni sem,így ezekkel a vitaminokkal próálgatom pótolni,vagy kicsit egészebbé tenni a táplálkozásom.

Előzmény: msz67 (175)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!