Keresés

Részletes keresés

legirepa Creative Commons License 2008.11.05 0 0 1195

Ha jó minőségű a felület akor 2-3mm-nél nem kell több rés. Ytong válaszfalat nem illik amúgysem összevissza rakni. Én dryvit ragasztóval ragasztottam gipszkartont most a házamban, szinte mindenre 150 táblával, és erősebbre kötött mindt mondjuk a flexibilis csemperagasztó. No meg olcsóbb is (1500Ft/zsák).

A táblákat függőlegesen állítva tettük, és szintén függőlegesen 4 sorban kentük meg fánglival a táblát (kb 40cm). Utána egy nagyobb kb 15x30x5 cm-es fadarabbal ütögettük a helyére.

NeomatiK Creative Commons License 2008.11.05 0 0 1194
Az alkalmazási útmutató azt írja, hogy nagy pacnikra kell rakni a gipszkartont. Illetve fordítva, a gipszakartonra rakod a nagy (vastag) pacnit és úgy nyomod neki a falnak. Tehát lesz ott 1-2 cm légrés mögötte.
Előzmény: frmusr (1192)
decsibalint Creative Commons License 2008.11.03 0 0 1193

A kétoldali gipszkarton borítás nagyon megerősíti a falat, és könnyű lesz a festőnek a dolga. Kicsit olyan ágyuval verébre megoldás. A glettelés, hálózás, sima ügy, még vakolatkapirgálással is. Ha egy erősebb falat akarsz, akkor jöhet a karton, de nem szükséges. Leírom az én házamnál kapott friss árakat tájékoztatóul, ezek csak munkadíjak:

 

Dryvit glettelés hálóval 2 rétegben: 1000 Ft

Glettelés, festés: 1500Ft

 

Gipszkarton ragasztás: 1300Ft

Gipszkarton glettelés festés: 1000 Ft

 

 

A gipszkarton nm ára kb 400Ft, a ragsztó ára is hasonló, de az mindenképpen kell. Neked kell eldönteni, mennyit szánsz rá.

 

Végülis ilyen árakon alig van különbség (100Ft) és a gipszkartonos megoldás sokkal jobb, de kérdés, hogy te milyen árakkal tudod ezt megcsináltatni.

 

Én vettem hungarocell csiszolót (2500Ft) és mindent azzal csiszoltunk a házban. Igaz, hogy tönkre is ment, de ennyit megér. Szerintem simán viszi a kifolyt ragasztót, ill. az ytong fal egyenetlenségeit. Könnyű vele dolgozni, és nagyon látványos. Még a végén az aljzatbetonról a glettet is ezzel szedtük fel.

Előzmény: frmusr (1192)
frmusr Creative Commons License 2008.11.03 0 0 1192
Sziasztok,

Mi a velemenyetek az ytong valaszfalra glett helyett gipszkarton megoldasrol?
A fal egeszen egyenes, de a helyenkent kifolyt ragasztot le kelle csiszolni, majd uveghalo, gletteles 1x, 2x (3x). Egyszerubbnek tunik fogazott glettvassal gipszkartonra ragasztot huzni es nekinyomni a falnak...
NeomatiK Creative Commons License 2008.10.30 0 0 1191
Más egy bevasalt, egybe kiöntött prokoncept fal, mint egy ytong falra koszorúként ezt használni.
Előzmény: decsibalint (1186)
NeomatiK Creative Commons License 2008.10.30 0 0 1190

Helló!

Melegíteni nem szabad tudtommal.

Vegyél egy 50cm és 100cm (de ez lehet hosszabb is) hosszú vascsövet. A rövidebbet támaszd meg két oldalról zsalukővel, pakold tele földdel vagy valamivel ami megtartja. A betonacélt told a félméteres csőbe, majd húzd rá az 1 méteres csövet. Ennek végébe kapaszkodva hajlitsd meg a betonacélt.

Ha két helyen kell hajlítani, akkor a rövidebb csőbe ne húzd bele, hanem csak tedd a két zsalukő közé.

Előzmény: weend (1189)
weend Creative Commons License 2008.10.30 0 0 1189
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy a 12-es betonvasat melegíthetem –e hajlításkor? Ugyanis a hajlítóm eléggé nyöszörög már a 10 vasnál is. Vagy valami ötlet a hajlításhoz?

Ti, hogy készítettétek a hajlítást?    

nagy ivó Creative Commons License 2008.10.27 0 0 1188
Statikailag a fémkengyel annyira fontos egy vasalásnál mint a hosszvas. Nem véletlenül írják elő a kengyel anyagának átmérőjét és a távolságát.
Előzmény: decsibalint (1186)
fizzika Creative Commons License 2008.10.26 0 0 1187
Szia,

Az én koszorúm is 15 cm széles. Az igaz, hogy 40cm magas (2ytong magas). 5 db 12-es hosszanti vas és 30cm-enként 8-as kengyel van benne. Ez tartja az E-gerendás födémet, meg a betoncserepet. Egy darab repedés nincs a koszorún.
Nekem úgy jött ki, hogy a 30-as ytongon van kívül belül 5cm-es előfalazó elem. Ebben még 5cm-es EPS van a külső előfalazó belsején. És marad 15cm.
Persze ma már nem így csinálnám, mert az ytongra felkerült még 8cm EPS. Így már felesleges az 5 cm belső EPS. Így 20cm-es lehetett volna a koszorú. :(
Előzmény: NeomatiK (1184)
decsibalint Creative Commons License 2008.10.26 0 0 1186

A prokoncept is ezt ajánlja a saját rendszerébe koszorúnak. A fémkengyel szerepe a vasak helyzetben tartása, statikailag nem hiszem, hogy jelent valami egyebet. A 15 cm tényleg nem sok, de az eredeti ytong áthidalókban is hasonló méretek vannak. Az biztos, hogy statikus mondja meg hogy elég-e, én csak egy ötletet adtam. Igaz, én ebből csináltam az egész házat. :-)

Ytong csak a fürdőben van a kádnál, a zuhanyfalnál ill. a geberit tartálynál.

NeomatiK Creative Commons License 2008.10.26 0 0 1185

Ja már látom :) De ez nem a koszorúelem, hanem a sima falazó elem, igaz?

A koszorúból tudomásom szerint nem szabad kihagyni a fémkengyelt. Ebbe macerás lenne belerakni, sőt, talán nem is lehet.

Előzmény: decsibalint (1182)
NeomatiK Creative Commons License 2008.10.26 0 0 1184
Egy képet én is megnéznék erről az elemről. Viszont a 15 cm-es betonmag, hááát .. én nem merném ilyen karcsúra hagyni, szerintem a statikus sem.
Előzmény: decsibalint (1179)
NeomatiK Creative Commons License 2008.10.26 0 0 1183
Igen, "hagyományos" habarcs kell az alsó sor alá! Nem nagy összeg, kb 700 Ft egy 40kg-s zsák, ehhez csak vizet kell adni.
Előzmény: SZEGECS (1178)
decsibalint Creative Commons License 2008.10.25 0 0 1182

A képen lehet látni az elem szerkezetét:

az összekötő is polisztirol, méterenként 4 db van benne, és belefektethető a 12-es betonvas, mert a vályúk is megvannak hozzá. Alul felül ki van képezve. Az also vasakat le kell fektetni az ytongra, rátenni az elemeket, majd a felső vasakat belehelyezni. Dróttal fel lehet huzatni a vasakat a helyükre. A koszorú így 15x25cm lenne, középen 4 vagy 5 szál 12-es vassal. 30-as falat tekintve kívül 10 cm-es hőszigeteléssel, és jobb k értékkel mint maga az ytong falazat.

Az elem méterára olyan 2000 Ft körüli szigeteléstől függően Munkában azonban elég sokat meg lehet spórolni, és önmagát zsaluzza is.

 

kép
decsibalint Creative Commons License 2008.10.25 0 0 1181

www.prokoncept.hu

 

de keresek még képet sajátot.

Előzmény: weend (1180)
weend Creative Commons License 2008.10.25 0 0 1180
 Szia!

Van képed hozzá? Ezt a vasalást nem értem. A méreteit le tudod írni? Mi ez az anyag?

Előzmény: decsibalint (1179)
decsibalint Creative Commons License 2008.10.23 0 0 1179

jóóó reggelt,

 

most költöztem be a felépült házamba, mely prokoncept elemekből épült, de olvasgatok más topikokat is, így ezt is. Szóba került a koszorú probléma, erre javasolnám nektek a prokoncept elemet. van mindenféle falvastagságban, 15cm betonmaggal, és a két oldalt összekötő polisztirolban benne vannak a koszorúvasaknak előkészített hely, így nem kell a vasakat kengyelekbe drótozni. simán bírja a betonnyomást, és pl. a 30cm-es elemnél már 10cm külső hőszigetelés is be van építve. Nem kellene a zsaluzással sem szenvedni.

SZEGECS Creative Commons License 2008.10.23 0 0 1178
Tehát akkor az első sor alá nem jó a pórusbeton ragasztó, hanem mindenképp hagyományos habarcs kell? Majd megpróbálok valamelyik közeli építkezésről beszerezni ilyet, mert egy sorért nincs kedvem megvenni egy teljes zsákot :D
Előzmény: NeomatiK (1177)
NeomatiK Creative Commons License 2008.10.23 0 0 1177

Az első sor lerakása után jobb ha vársz 1 napot, különben a következő sort ha rárakod és püfölöd, akkor kimozdul az alsó. És az első sort falazóhabarcsra kell tenni, 1-3 cm habarcsvastagság megengedett.

Ilyen kis falmezőnél szerintem annyit rakj, amíg egyenes marad a fal :) 7,5-es elemnél nem lesz egyszerű. Ha van rá időd, akkor 3-4 sort tegyél fel egy nap.

Előzmény: SZEGECS (1176)
SZEGECS Creative Commons License 2008.10.22 0 0 1176
Még egy kérdés eszembe jutott:
Az első sor lerakása, és beszintezése után van valamilyen pihentetési idő, vagy rakhatom rá a többi sort egyből?
Van valamilyen korlát, hogy egyszerre mennyi sort lehet lerakni?
Előzmény: SZEGECS (1175)
SZEGECS Creative Commons License 2008.10.22 0 0 1175
Köszönöm az infót.
Baumit gyártmányú "pórusbeton ragasztót" tudtam hozzá venni az építőanyag telepen. Gondolom ez is megfelelő minőséget fog adni.
Előzmény: nagy ivó (1172)
nagy ivó Creative Commons License 2008.10.22 0 0 1174
Igazából nem az számít,hogy mennyire keményedik meg, hanem mennyire köti össze a két ytonglapot. A tiszta cement is kemény lesz, de ragasztésra alkalmatlan.
Én vagy ytong vagy polisztirol ragasztót használnák.
Előzmény: weend (1173)
weend Creative Commons License 2008.10.22 0 0 1173
Sziasztok!

Én készítettem próbaragasztást, jó erősnek tűnik. Sima csemperagasztó 800ft-os. Letörni még nem próbáltam de már most látszik hogy nagyságrendekkel erősebb, mint az ytong ragasztó.

Előzmény: NeomatiK (1170)
nagy ivó Creative Commons License 2008.10.22 0 0 1172
Elég az L alakú profil 3 soronkénti használata, megfelelő ragasztó esetén, az ilyen rövid falazatnál. A friss falat tilos ékelni, az ékelés helyett használj púrhabot a ragasztó megkötése után.
Előzmény: SZEGECS (1171)
SZEGECS Creative Commons License 2008.10.21 0 0 1171
Szervusztok!
Régi (1971-es) társasházi lakásunkban a két nagyszoba közötti válaszfalon van egy négyszárnyas ajtó. Ezt szeretném megszüntetni, a nyílást befalazni.
Eredetileg 6-os válaszfaltéglával van építve, de a tüzéptelepen rábeszéltek arra, hogy 7,5-es Ytong előfalazólappal falazzam fel a nyílást. (Volt a telepen 6-os Porotherm válaszfaltégla is, de 10-ből 9 törött, vagy repedt volt, ezért nem azt vettem.)

A befalazandó nyílás 2 méter széles, és 1,9 m magas.
Elolvastam az Ytong weblapján a silabuszt, hogy hogyan kell ezzel az anyaggal dolgozni.

Kérdésem: a 2-2,5mm-es lágyacél huzalt azt ilyen kis méretnél is be kell építeni, ugye?
Kell neki hornyot vésni az Ytong elem tetejébe, vagy csak simán rögzítem a téglafalba, és ráfektetem az Ytongra?

Az L-alakú idomot, amivel az Ytongot a meglévő falhoz rögzítem, azt csak a falazat tetején kell használni?

A falazat tetején az ékelést hogyan kell végezni? Az ék benne marad véglegesen, vagy csak a megkötés idejére kell benne hagyni?


NeomatiK Creative Commons License 2008.10.16 0 0 1170
Csinálj egy próbaragsztást, aztán 2 nap múlva próbáld letörni. Ha jó erős, akkor bírni fogja a betont.
Előzmény: gefin (1169)
gefin Creative Commons License 2008.10.15 0 0 1169

Léccel összefogatom őket felülről, +a sarkokat összekötöm 45fokban még.

Szerintem ha szépen körbehaladva engedem a betont és inkább a födémre folyatva és innen behúzva, akkor szerintem annak a kb. 6-7cm-es lapnak ki kell bírnia a beton súlyát.

Remélem nem tévedek és sikerülni fog.

Előzmény: la_co (1168)
la_co Creative Commons License 2008.10.15 0 0 1168
a koszorú zsaluelemeit mindenképpen alaposan meg kell támasztani, még ha előfalazóból rakod akkor is! a betonnak nagyon nagy nyomása van kifelé ezt nem bírja megfogni még a ragasztott ytong lap sem, hiszen csak 5 cm-en fekszik fel. ha egyszer kidűlt a koszorú zsaluzata kezdheted előről az egészet!
NeomatiK Creative Commons License 2008.10.15 0 0 1167
Jóval kevesebb beton van benne. Szinte csak a betonacélt veszi körül, úgy tudom, legalábbis a válaszfaláthidalónál így van. Nem tudom, miért ajánlja a gyár, ha lesz hőszigetelés a homlokzaton, akkor csökkenthető a hőhíd, talán emiatt. Nekem ytongos szakember mondta, hogy a Ptá vagy Pmá áthidalót ajánlja az U-zsalu helyett.
Előzmény: weend (1166)
weend Creative Commons License 2008.10.13 0 0 1166
Ebben mi lehet akkor a trükk, hisz ebben is beton van. És én úgy láttam, hogy ytong anyag veszi körül. És akkor a gyárt miért ajánlja az U-zsaluelemet áthidalónak?

Előzmény: NeomatiK (1165)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!