Keresés

Részletes keresés

starck Creative Commons License 2007.11.11 0 0 129
..jha igen..akciós hidro kádak a Kolpa-tól 107x70 aszimetrikus és sarok kivitelben 8+6-s rendszerrel január 1-ig! kb.: 160-tól-210-ig van a skála....
jó választást
Starck
starck Creative Commons License 2007.11.11 0 0 128
..KolpaSan.....www.kolpa.si..
amúgy egyik Sem magasárfekvésű..hanem Kedvezőbb pl. egy Gyári Jacuzzi-hoz képest..
így minden más ..játék:)))
Jarno Creative Commons License 2007.11.10 0 0 127

 

Sziasztok!

 

Hidromasszázs kontra "sima" sarokkád vásárlása előtt állunk.

Preferált a hidro...

Tudjuk, hogy a ravak cég gyártmányai egyfajta iránytként is szolgálhat(ná)nak számunkra, azonban most két olyan gyártó is akciózik, mely komoly elgondolkodásra késztet bennünket.

Természetesen több forgalmazót is megkérdeztem a ravak versus "egyéb" (konkrétean p. COLPA SAN) összehasonlítás kapcsán, és az áron kívül aligha hoztak fel több pozivumot a ravak mellett a Colpa-val szemben. Pedig ők talán a drágább (és így vélhetően nagyobb haszonkulcs) mellett lettek volna érdekeltek kardoskodni.

 

Tehát a kérdés:

Ki mit tud, kinek milyen tapasztalata van a COLPA SAN és/vagy a WELLIS hidromasszázs kádak kapcsán.

Legnagyobb "pechünkre" a Wellis is elkezdett elég komolyan akciózni, mindamellett (lehet hogy csak számunkra) de elég jól csengő neve van...

 

És még egy kérdés:

Olvasgattunk az ALGÁSODÁSról stb., mint a hidrok hátrányos "tulajdonságairól", és ennek kapcsán kérdeznénk, hogy minez miként előzhető meg?

Mit tud a hagyományos domestos-os hetenkénti kádfertőtlenítés? Godolom szétbarmolja a jet-eket. Tudom, hogy a gyártóknak jó pénzért van speciális tisztítójuk (ami mindig az isteni... :)), de ezt hagyományos módon miként lehet helyettesíteni???

 

Előre is köszönjük a válaszokat!

 

érdligeti anita Creative Commons License 2007.11.06 0 0 126

.:))))))

No igen,abban nagyon jók,hogy egész mutatósra csinálják.No de a minőség.........

Előzmény: starck (125)
starck Creative Commons License 2007.11.02 0 0 125
made in china:)))))
Előzmény: érdligeti anita (124)
érdligeti anita Creative Commons License 2007.10.25 0 0 124

Sziasztok!

 

Bathman ebben teljesen igazad van(mármint hogy olyanok árulnak kádat,akik még az acrylt sem tudják megkülönböztetni a poliészter kádaktól).Valamint nem ajánlanám a nagyobb üzletekben  kínált látszólag olcsó hidroval felszerelt kádakat sem.1:becsomagolva kapod,a sokszor rosszul tárolt,és így már sérült kádat.

2:nem épp jó minőség maga a kád sem(nem azért,hogy leszóljam,de kínai termék,és gyenge minőség az esetek többségében).A Ravak nagyon jó minőségű termék,a Riho is,nézelődj,olcsóbban is meg lehet szerezni a bolti áraknál.Hidro beépítését akár utólag is meg lehet csinálni,és olcsóbban,mint ha készen vennéd,ráadásul te döntöd el hány fúvóka legyen benne,és hol,plusz akkor már egy-két ledvilágítást is érdemes kérni,ami nagyon feldobja.Ráadásul egyedi is lesz.És az sem elhanyagolható,hogy meghibásodás esetén is van kihez fordulj,nem kell kutakodj egy hidroszervizes után,plusz többnyire ezek az emberek rendszertisztítóval és szakszerű tanácsokkal is tudnak neked segíteni.(és többnyire olcsóbb kádakkal is)

Ha segíthetek írj nyugodtan.

Ez pl nagyon mutatós...:)(és ezt más,normál műanyag káddal is meg lehet csinálni)
Előzmény: bathman (116)
sornyito Creative Commons License 2007.10.24 0 0 123

Sziasztok!

 

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok. Tetőtér beépítésbe kezdünk lassan, és egy kis fürdőszoba is kialakításra fog kerülni. A födémet nem akarjuk/tudjuk betonnal terhelni, OSB lap és lépésálló nikecell lesz a tetőtér alatt. A burkolónk azzal bíztat minket, hogy ilyen megoldás mellett nem jöhet szóba járólap lerakása a fürdőben, mivel a födém mozgását még flexibilis ragasztóval sem fogja kibírni. Milyen melegburkolat jöhet számításba, amivel kiváltható lenne a járólap? Amit találtam, az a parafa, teakfa, brazil dió. Esetleg van valami ötletetek, használt már valaki ilyen burkolatot?

 

Köszi előre is!

 

Üdv,sörnyitó

starck Creative Commons License 2007.10.20 0 0 122
A MOSHATÓ: kivehető a betét és Úgy tisztítható meg.
A Visszaöblíthető: nyomás alatt úgy lehet a szűrőt kivétel nélkül megtisztítani, hogy a víz nem a rendszerbe áramlik hanem egy kis csapon keresztül le illetve el ..vhova...előnye, hogy nem kell szétszerelni a szűrőt hátránya, hogy emiatt szépen el is felejtheted-e tevékenységet:)))
egy www.aqua-maxima.hu honlapon kaptam további segítséget
Starck
Előzmény: Nőgyógyász (121)
Nőgyógyász Creative Commons License 2007.10.16 0 0 121
Találtam egy ilyen oldalt, erre gondoltál? A moshatót még értem, a visszaöblíthetőt nem igazán :)
Előzmény: Nőgyógyász (120)
Nőgyógyász Creative Commons License 2007.10.15 0 0 120
Milyen szűrőt kell berakni és hova, pár szóban el tudnád mondani, hogy ne tudjon megvezetni a szaki? Szerződött vízszerelője van a háznak, de még hozzászólni sem hajlandó, nemhogy megcsinálni, szóval kereshetek másikat.
Előzmény: starck (119)
starck Creative Commons License 2007.10.12 0 0 119
a frászt nem vághatja..ráadásul ha nincs szűrőd, még garid sincs.....
Előzmény: Nőgyógyász (118)
Nőgyógyász Creative Commons License 2007.10.12 0 0 118
A mai egykaros, kerámiabetétes csaptelepek mennyire érzékenyek a vízcsőben érkező szennyeződésekre? Idős lakó már nehezen birkózik meg a hagyományos tekerős csapokkal, engem viszont elgondolkodtat az a sok homok meg darabos valami, ami a cső végén levő szűrőben rendszeresen összegyűlik. Nem fogja ez hazavágni az új csaptelepet?
starck Creative Commons License 2007.09.25 0 0 117
t. a kivételnek:)))
Előzmény: bathman (116)
bathman Creative Commons License 2007.09.24 0 0 116

Kedves Kata Toth!

 

Szerintem nem csak a RAVAK létezik a minőségi termékek palettáján.

PolySan

RIHO

Kaldewei

stb.

Mi pl. RIHO kádakba szerelünk Osztrák (KOLLER) masszázsrendszereket és

a RAVAK árai alatt tudunk kínálni kiváló mínőségű termékeket is!

 

Szerintem érdemes a neten keresgélni, mert pl. a Polysan és a RIHO szinte alig

kapható a hazai "szak" kereskedésekben és a nagyobb probléma az, hogy olyan eladók próbálnak meg kádakat értékesíteni, akik pár hete még cipőboltban, vagy

esetleg fagyizóban dolgoztak.

 

Üdv : bathman

Előzmény: kata_toth (101)
Moka25 Creative Commons License 2007.09.24 0 0 115
Sziasztok,

felújítjuk a házikónkat, fürdőszoba burkolás következik. Tudnátok nekem linkeket ajánlani (kész fürdőszobák fotói érdekelnének főleg), ahonnan ötleteket meríthetnék, hogyan - milyen minta szerint - lehetne a kinézett csempét felrakni? Sikerült ugyanis egy olyan csempébe beleszerelmesedni;), amihez nincs szegőléc és nincs középdekor se, szóval nem az a klasszikus "alul díszcsík-felül díszcsík, közötte alapcsempe, elszórva pár dekorral" stílus és a gyártó cég honlapja és prospektusai sem lendítettek túlságosan előre. Van egy alapötletem, de szeretnék még kicsit körülnézni, hátha lehetne még jobban/szebben.
Előre is köszi, ha bármit tudtok ajánlani!!

Üdv,
Móka
troppauer Creative Commons License 2007.09.23 0 0 114
üdv mindenkinek!


Nem tudnátok ajánlani valakit, aki kb 2*2 méteres fürdőszobánkban a héten bontani tudna? (csempe lefelé történő verése)

Újpesti panel, bitang ragaszkodó csempe, én nem tudom megoldani időhiány miatt sajnos.




ha van ilyen kontakt valakinek, kérem ossza meg velem.










cernegeza22 kukac frímél pont hu
521478963 Creative Commons License 2007.09.23 0 0 113
Helyhiány miatt csak hátrafelé lehet terjeszkedni a mosdó környékén. Így tükrös szekrényt raknánk fel,(akár 21 cm-es IKEÁ-s mélységűt), ez alá viszont olyan mosdó kell amit nem fejel le az ember arcmosás során.
Látott valaki olyan szekrényes mosdót (60-65 széles) készen, ami a faltól távolabb indul, azaz a csaptelep mögött van egy arasznyi hely?
eastman Creative Commons License 2007.08.27 0 0 112
duguláselhárítás, karbantartás szerelés........ ahoj!
Szerelő1 Creative Commons License 2007.08.24 0 0 111
2%esésnek kell hogy legyen de kérdéses hogy a meg lévő wc-nél mennyire jött már fel a cső mivel ha nagyon fent van az uj wc-nél már magasabbra kerül és lehet hogy a
meg lévő szint fölé fog kerülni a cső így magasítani kell esetleg a meg lévő aljzat szinten.
Ha nem lesz az aljzat szinten gond akkor csak el kell vinned a csövet oda és fel állni a wc-hez.
2db 45-os idommal megoldható a kanyar és nem fog el dugulni.
Előzmény: szatpet (109)
Axióma Creative Commons License 2007.08.15 0 0 110
Laikuskent, amit az epitkezes alatt tanultam: a vizszintes reszen azt hiszem min. 1% max. 2% lehet, mert egyebkent leul a trutyi az aljara es a hig meg elszalad felette, abbol hamarabb lehet dugulas. Lassu viz partot mos alapon kell ilyen kicsire hagyni a szoget.
Előzmény: szatpet (109)
szatpet Creative Commons License 2007.08.15 0 0 109
Sziasztok!
 
Talán egy nagyon kicsit off a téma, de hátha valakinek van tapasztalata vízvezeték terén is.
Felújítás előtt állunk és azon gondolkodunk, hogy a WC átkerülne más helyre. Csatolok egy képet is, amin fekete X-szel van jelölve a jelenlegi hely és piros X-szel a tervezett. Ugyan légvonalban ez csak 150 cm, de a csövet meg kellene törni, kb. 90 és 120 cm-es szakaszokra, ha ugyanott akarjuk leengedni a lakásból a trutyit (társasház).
A kérdésem az lenne, hogy megoldható-e ez így, vagy örökké el fog dugulni a cső? Mennyi esésének kellene lennie, hogy rendesen lefollyon?
 
zsomica Creative Commons License 2007.07.23 0 0 108

Szia,

 

a Budafoki út 70-ben van az Excell2000-nek egy boltja (Lemex), náluk láttam nagyon szépeket (tök simákat is), nagyságrendileg 100e körül.

 

Üdv,

Zs.

Előzmény: chybee (105)
eastman Creative Commons License 2007.07.22 0 0 107

Ahoj!

No milyen legyen az az ajtó?

Kerettel, keret nélkül, fa, műanyag? egyedi gyártásban meglehet, be is szerelik garanciával.....

Előzmény: chybee (105)
eastman Creative Commons License 2007.07.22 0 0 106

Ahoj!

Véleményem szerint a termékek sokszínűsége nem csak az általad említett két gyártó termékeire korlátozódik , de lehet, hogy egy bizonyos szempontból igen..............

Előzmény: starck (100)
chybee Creative Commons License 2007.06.22 0 0 105
Erdeklodnek, hogy van-e valakinek tapasztalata belteri uvegajtokkal? Jelenleg falmozgatasok utan meg nincs meg a furdoszoba ajtaja. Uvegajtot szeretnek betenni, de az eddigi kereseseim tapasztalata az, hogy arak eleg szeles skalan mozognak.

Ha valaki van javaslata honnan lehetne rentabilis aron uvegajtot venni azt kerem ossza meg velem.

Ha nem lenne egyertelmu, nem frizes ajtora gondolok, hanem uveglap ajtora, amin legfeljebb 2-3 zsaner es egy kilincs van. Mindez a furdoszoba miatt homofujott (netan savmaratott) kivitelben erdekelne.

Koszonom!
chybee Creative Commons License 2007.06.22 0 0 104
Starck!
Tudom ez egy 2005-os hozzaszolas, amire reagalok, de hatha igaz meg az utolso elotti mondatod. Irtam a cimedre 6 napja, de nem vagyok benne biztos, hogy jo helyre ment, mert nem kaptam valaszt azota.

Ramon Soler Odisea Kuatro 4701 csapteleppel kapcsolatban kerdeztem.

Koszi elore is!
Előzmény: starck (35)
starck Creative Commons License 2007.06.21 0 0 103
Úgy legyen:)))..és hidd el..az első leszek aki erről értesül és ezt megosztja:)))
Előzmény: kata_toth (102)
kata_toth Creative Commons License 2007.06.19 0 0 102

Július elején állítólag már itthon is kapható lesz az alföldi Premio nevű termékcsaládja. És a honlapjukról azt is megtudtam, hogy hidro-rendszert is építenek bele a csehországi gyárban. Ésha olcsóbb lenne, mint a Ravak, a minősége pedig majdnem olyan jó! Tehát reménykedjünk!

Kata

kata_toth Creative Commons License 2007.06.10 0 0 101

Nem csalódtam, sajnos én is erre az eredményre jutottam, csakhogy ezzel nem vagyok előrébb.

Két rossz közül melyiket válasszam:

1. vegyek egy jó minőségű sarokkádat és kéásőbb szereltessek bele vmilyen hidro-rendszert

2. vegyek kádat rendszerrel együtt, nagyon ne építsem be, s cseréltessem évente ha elromlott pl. egy wat-air-es minőséget??

Apropó wat-air! Ez egy magyar gyártású képződmény, mennyire lehet jó?

Köszi, Kata

Előzmény: starck (100)
starck Creative Commons License 2007.06.05 0 0 100
Most lehet, hogy csalódni fogsz bennem, de Én nem tudok Tuti módon összerakott Olcsó kádat..még kedvező árban sem.........a hidro kádak talán nem szép ilyet írnom de valahol a Ravaknál kezdődnek....és ettől még Mindig a Jacuzzi az igazi......nem Csak a neve miatt....abszolút nem....
Starck
Előzmény: kata_toth (99)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!