Keresés

Részletes keresés

Makai Pisti Creative Commons License 2003.08.17 0 0 395
Sziasztok,
én nagy ilyen közlekedés rajongó vagyok. Örültem, amikor megtaláltam ezt a progit, de sehogyse sikerül beindítani a metrót abban a Bve programban, amirQl még a topic legelején beszéltetek. Próbáltam azokat a gombokat, vmikor el is indul a vonat, mintha nem én irányítanám, meg leáll magától, és nemnagyn értem hogyan tudnám én irányítani. A zajtókat se én csukom, és alig akar elindulni, Nagyon megköszönném a segítségeteket!
KFMboy Creative Commons License 2003.08.11 0 0 394
Hi!

Lengyel barátaink a Mechanik után alkottak egy mai igényeket teljesen kielégítő szimulátort:
http://www.eu07.prv.pl/
Van angol nyelvű oldal, és leírás. Érdemes megnézni, de erőmű kell hozzá. Nekem jobban tetszik, mint a Zusi, pl: tök poén, amikor a pálya melletti autóúton elzúg az álló mozdonyod mellett egy kispolski.

IST Creative Commons License 2003.08.08 0 0 392
Szia!

Írok neked majd egy mail-t ezügyben az itt szereplő címedre.

Előzmény: MCM (387)
bubu88 Creative Commons License 2003.08.07 0 0 389
Bocsika, ezt rossz helyre írtam, a vasútmániásba szerettem volna. Neked azt akartam, hogy köszi, amikor még V63_1668 oldalán működtek a letöltések, onnan is le lehet tölteni.
Jut eszembe:
Nincs kedved véletlenül mozdony fejlesztgetésre? Adunk hozzá angol segítséget is, meg félkész állapotban lévő magyar mozdonyokat (pl. M62, M43).
bubu
Előzmény: bubu88 (388)
bubu88 Creative Commons License 2003.08.07 0 0 388
Egy kis segítséget kérek. Tudna nekem szolgálni valaki egy olyan Mo. térképpel, amin meg vannak jelölve a vasútvonalak számai? Ha megdobna egy ilyennel a mail címemre (rohadtjo@freemail.hu), azt megköszönném.
bubu
Előzmény: MCM (387)
MCM Creative Commons License 2003.08.07 0 0 387
Hello Mindenkinek!
Hát, nekem úgy tűnik, hogy sehogyan sem akar összejönni ez az MFAV pálya. Próbáltam e-mailt küldeni IST-nek, de a kiszolgáló valamiért nem fogadja. Ha valaki esetleg tudja a postai címét, nagyon megköszönném, ha elküldené nekem.
Más. Találtam egy hasznos segédprogramot a BVE-hez (a neve BVE Route Randomiser), amely segítségével egyszerűen lehet tetszőleges pályákhoz járműveket hozzárendelni. Ez akkor jó, ha pl. nincs meg egy pályához egy jármű, vagy egyszerűen egy másik géppel szeretnék egy pályát végigvezetni. A program első indításakor meg kell adni a BVE TRAIN és ROUTE könyvtárainak elérési útját. Ezután ki kell választani először egy útvonalat, majd utána azt a járművet, amelyikkel azon az útvonalon szeretnék menni. Ezután a program létrehoz egy BRRTEMP.CSV vagy BRRTEMP.RW fájlt a ROUTE könyvtárba, ami a módosított útvonalat tartalmazza a kiválasztott járművel. Így nem kell a CSV és RW fájlok átirogatásával bajlódni.
Akit esetleg még nem ismeri, az letöltheti a programot a http://www.zodiac-infosystems.co.uk/rail/bve/routes.html oldalon. (a fájl: RandLul3.EXE)
IST Creative Commons License 2003.08.07 0 0 386
Gyors beugrás, netem továbbra sincs. (Most viszont mákom van. :-))

Akinek kell az mfav pálya, az írjon nyugodtan mail-t az ist@datatrans.hu címre nekem, és postázom neki. A tudnivaló csak annyi hozzá, hogy nagyjából 5 mega, tehát így kéretik kalkulálni postaláda ügyileg.

Üdv!

KFMboy Creative Commons License 2003.08.07 0 0 385
Szia! Nézd meg a www.c3.hu/~kid oldalt, ott találsz egy 2-es metró pályát, félkész állapotban, meg sok linket.
Előzmény: MCM (383)
bubu88 Creative Commons License 2003.08.06 0 0 384
Szia MCM!
Sajnos jelenleg nem érhető el az MFAV pálya, IST honlapjáról lehetett letölteni. Viszont IST sajons elég rég óta internet-hiánnyal küzködik, firssítések hiányában az oldala is megszűnt. A szerelvénnyel is hasonló a helyzet. Őt V63_1668 kolléga oldaláról lehetett letölteni, de a TÁR-as korlátlan tárhelye betelt (botrány, nem?), ezért kénytelen volt letörölni az összes eddig elkészült gépet kénytelen volt letörölni. Aztán tönkrement a gépe, így most nem tudja visszatenni az oldalára a gépeket, többek közt az MFAV-ot sem.
Nem tudom, hogy mikortól fogod tudni elérni a pályát, de nem hiszem, hogy a közeljövőben. Viszont ha minden jól megy, akkor szeptembertől lesz egy gyorsabb internetem (eddigi Vodafone GPRS helyett kábelnet), akkor én feltöltöm a tár-amra, azt pedig itt közzéteszem!
bubu
Előzmény: MCM (383)
MCM Creative Commons License 2003.08.06 0 0 383
Üdvözlet! Egy hónapja töltöttem le a BVE-t és nagyon tetszik. Főleg azért is, mert metrómániás vagyok, metrózni viszont nem túl sokszor van lehetőségem, mivel Pesttől 120 km-re lakom, de a BVE-vel otthon is tudok hódolni a szenvedélyemnek. Már letöltöttem rengeteg metrós pályát, kedvencem egyébként eddig a Hong-Kong-i. Olvastam, hogy IST elkészítette az MFAV-ot hangos utas tájékoztatással együtt. Az lenne a kérdésem, valahol le lehetne -e tölteni a pályát és a szerelvényt, mert én eddig sehol sem találtam. Ha pedig nem, kb. mikorra várható?
Előre is köszönöm!
bubu88 Creative Commons License 2003.08.05 0 0 382
Süllyedünk! :)
bubu88 Creative Commons License 2003.07.28 0 0 381
Azt hiszem, a feltöltés egyelőre nem fog menni, mivel a legkisebb tömörített (kb. 1,5MB) file-t sem tudom felrakni a tárra, mert folyamatosan valami belső hibát jelez. Nem tudom, hogy ez a TÁR, vagy a Vodafone-os GPRS netem a hibás, igazság szerint mint2ről el tudom képzelni. Ha majd esetleg lesz egy szélesebb sávszélességű netem, megpróbálom újra, addig esélytelen (márcsak azért is mert kb. 20 MB-ot akarok feltötleni, és Vmax: 0,5 KB/sec sebesség mellett ez elég veszélyes)...
bubu
bubu88 Creative Commons License 2003.07.26 0 0 380
Nem tudom hogy működik-e, de ha minden igaz, akkor gépeket a www.tar.hu/rollingpower63 oldalon találod. Ha nem megy, én megprbálom feltölteni a táramra, amit tudok és belinkelem. A pályálk pedig az ist.uw.hu-n voltak, de az oldal jelenleg nem elérhető. Ha tudom, azokat is felrakom a táramra.
bubu
Előzmény: mavesz (379)
mavesz Creative Commons License 2003.07.19 0 0 379
sziasztok!

letöltöttem a bve-t.hol lehet magyar pályákat és járműveket letöltenihozzá?

bubu88 Creative Commons License 2003.07.15 0 0 378
Igen, nekem is dobott egy mailt.
Nekem egy kérdésem lenne. ha egy gépbe (mondjuk a Bud2-be) be van építve a sebességtartás, akkor azt hogyan lehet használni is?
bubu
Előzmény: PETya (377)
PETya Creative Commons License 2003.07.15 0 0 377
Hello!

Most IST üzenetét közvetítem:

Sajnos nethiányban szenved, amíg nem lesz internetközelben, addig a kérdéseket az ist@datatrans.hu címre küldjétek, a honlapja pedig azonnal újraéled, ha lesz internet nála.

V63_1668 Creative Commons License 2003.07.08 0 0 376
Kedves uraim!

Korábban megtehettem volna, sajnos bejelentésem van, mégpedig hosszu időre befejeztem akartlanul is a BVE-dolgokat. A PC-m tonkrement, most Amigarol nyomulok, azon meg nincs BVE.Nem hiszem hogy vissza akarnék térni PC-re, de megeshet hogy veszek egy ujat, ez még a jovo dolga. Aki ugy érzi, hogy átvenné a folyó fejlesztéseket, illetve a meglevők jogait, az dobjon mailt.

PETya Creative Commons License 2003.07.08 0 0 375
IST!!!

A honlapod hogy lehet megnézni???
Én akárhogy próbálom mindig error szöveg jelentkezik!

Előzmény: IST (48)
bubu88 Creative Commons License 2003.06.09 0 0 374
A Gigantot beraktam gépmenetre, kb. 10 km-en felgyorsult 299-re, komolyan olyan hangja volt szegénynek, mint egy régi porszívónak... :-)
Ja rájöttem, hogy hogy lehet úgy elindulni egy állomásról, hogy menetrend szerint még nem mehetsz. Szépen kikapcsolod az ATS-t (Ctrl+F2), és gyorsítasz. Akkor elindul, csak idegesítően csörög. Visszakapcsolod az ATS-t (Shift+F2), aztán rögtön megint kikapcsolod. Akkor normálisan gyorsul, nem csörög, cak azt írja ki, hogy "a vonat csúszik". Aztán pár másodperc múlva becsukódnak az ajtók, (gondolom az ijedt utasok nem akarnak kiesni), visszakapcsolod az ATS-t és lehet nyomulni...:-)
KFMboy Creative Commons License 2003.06.03 0 0 373
HI!

Ha kell, tudok segíteni tárhellyel kapcs. A c3 szerverén van elég helyem, ha érdekel, dobj mailt a ha5cjn@freemail.hu címre.

Előzmény: V63_1668 (372)
V63_1668 Creative Commons License 2003.06.02 0 0 372
Türelem:) Most erőltetett menetben nyomom a Dizelgigantot MSTS-hez, elég kevés idő marad a BVE vonalra, de nyugi, nem felejtettem el. Hamarosan fent lesz. Amugy a mozdonyok nem elérhetőek, a tar.hu megszophatja a faszomat. Fel kellett tennem pár dolgot, és mivel a korlátlan tárhely BETELT!!!!, ezért le kellett törölnöm őket. Miután letöröltem a dolgokat, amik miatt a gépeket leszedtem, akkor meg nem volt elég hely visszatenni a mozdonyokat. Hamarosan visszakerül minden ha a tár.hu végre megunja a suxolást:)
Előzmény: bubu88 (371)
bubu88 Creative Commons License 2003.06.02 0 0 371
V63, hogy vannak a mozdonyok? Mikor lesznek kész? Már kedvem van Daciazni meg Szergejezni...
BOMA Creative Commons License 2003.05.24 0 0 370
A Linie10el vltak gondok, de már megcsináltam. Ha csak a route-t meg a train-t (TW6000) pakoltam a könyvtárakba, akkor nme indult el, kellet neki még a soundsok meg a objectsek is.

de azért kösz

V63_1668 Creative Commons License 2003.05.24 0 0 369
Üdv!

Melyik pályával volt ilyen jellegű problémád?
Tapasztalataim szerint ez a hibaüzenet bizonyos pályáknál forul elő. Ha a gond globális,javaslom a BVE legfrisebb változatának telepítését, amennyiben egy régebbi verzióval rendelkezel.
Kicsit több infóra lenne szükség, hogy megállapítsuk a problémát.

Előzmény: BOMA (368)
BOMA Creative Commons License 2003.05.23 0 0 368
hi!
1kérdésem lenne, ha vki tud légyszi segítsen. ha letöltök vhonnan egy pályát és egy járművet, majd elkezdem megnyitni már a progiban, elkezd tölteni,
erre

Runtime9error meg subscript is out of rate

ez mi? hogyan lehet megoldani a problémát?

kösz

bubu88 Creative Commons License 2003.05.19 0 0 367
Hát akkor csináljunk! Nekem sajnos nem igazán van programozó ismerősöm. De lehetőségeimhez, időmhöz és szoros pénzügyeimhez mérten próbálok minél többet segíteni. Az új fórummal nagyon egyetértek!
Előzmény: V63_1668 (365)
soris Creative Commons License 2003.05.19 0 0 366
Szűk anyagi és technikai lehetőségeimhez mérten nagyon szívesen segítek,mert én is nagyon szeretnék egy teljesen Magyar SZIMULÁTORT,ami tényleg szimulál.
A dokumentációk megírásában és más egyszerű munkában bármikor szívesen segítek.
Kéne valami fórumot alkotni ahol a felmerúlő problémákat közzé lehet tenni a megoldásokkal együtt.
Előzmény: V63_1668 (365)
V63_1668 Creative Commons License 2003.05.18 0 0 365
Uraim,akkor ne beszléjünk róla,szervezzük meg,hogy ne kelljen folyton vágyódni,meg anyázni a meglevőeket,hogy ilyen meg olyan dolog miért nincs,stb.Ki akadályoz meg bennünket,hogy csináljunk egy olyat ami szeretnénk?
SENKI
Tehát ha ismertek olyanokat,és esetleg érdekelné a projekt,akkor szóljatok neki.Mindannyiunknak van feladat,hisz nemcsak programozásból áll.Hangok,grafika,fotózás,design,doksiirás,stb.Eddig páran vagyunk,akik nagy lelkesedéssel állunk neki,remélem sikerül végre összehozni valamit.
Fzolee Creative Commons License 2003.05.17 0 0 364
Én sem érdek hozzá, de van programozó ismerősöm. (Egyébként trolit vezet.) Tesztelőként én is jelentkeznék, ha lesz belőle vmi.
Előzmény: soris (362)
bubu88 Creative Commons License 2003.05.17 0 0 363
Ahogyan így leírtad, hogya milyennek képzeltétek el a játékot, nekem spec. nagyon tetszik. Pontosan az a plusz (is) lenne benne, ami a BVE-ből (nekem) nagyon hiányzik: hogy nem egy helyben ülök, és mintha ki lennék kötözve forgolódni sem tudok. Egy kérdésem/vágyam volna és egy dologra kíváncsi lennék. Ugye akkor ez apszolute magyar lesz, tehát amire gondolok: magyar pályák, mozdonyok, személy és teherkocsik, nyelv, stb. ja és MÁV menetrend?? Szóval nem úgy kell a netről vadászni a hatalmas méretű pályákat meg gépeket, hogy egyáltalán játszani tudjak vele. Amire kíváncsi vagyok: a játék irányítását hogyan képzeltétek? tehát hogyan mozgok az emberrel, hogy irányítom a mozdonyt (itt arra gondolok hogy billentyűkkel, vagy kurzorral), ilyesmik. Vagy ezek már nagyon részletkérdések?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!