Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

bigjohni Creative Commons License 2008.01.09 0 0 3345
Ha szeretnétek mosolyogva, könnyezve eltölteni néhány percet, nézzétek meg EZT
kristo Creative Commons License 2008.01.09 0 0 3344
mondeno=mondeo
Előzmény: kristo (3343)
kristo Creative Commons License 2008.01.09 0 0 3343

Jól néz ki.

Előről bmw, hátulról mondeno, nem?:)

Jót tett neki, hogy előről kicsit morcosabb lett.

Előzmény: joemaster (3342)
joemaster Creative Commons License 2008.01.09 0 0 3342
Mit szóltok az új Superb fotóihoz? Most már van hátulról is kép, meg oldalról.

Superb
Chris905 Creative Commons License 2008.01.09 0 0 3341

Sziasztok!

 

Ismertek olyan helyet, ahol lehet ülésfűtés kapcsolókat kapni?

Nagyságrendileg szerintetek mennyibe kerül darabja?

 

kristo Creative Commons License 2008.01.09 0 0 3340

hy

 

én magamnak szereltem be a xenont, ráadásul ugy hogy kiszedtem az egész lámpát, pont azért hogy lássam is mit csinálok. Feltűnt volna ha nem jó a gumi vagy nem jól lenne a helyén.

Még azt gyanitom hogy nem beázik, hanem csak lecsapódik a pára, és most a xenon miatt nem melegszik ugy a belseje, emiatt nem szárad ki.

Na de akkor miért csak nálam??? :)

Fasz kivanmá:)

 

Előzmény: zzoollyy (3338)
kristo Creative Commons License 2008.01.09 0 0 3339

Hali !

 

Bigjohni

 

Nekem is fedél van rajta, alul kell beakasztani, felül meg rápattintani a rugót. Van másféle megoldás is?

Sajnos a kocsi nem garázsban áll, igy nem tudom megoldani a éjjeli száritást. Amúgy a szétszedés csak azért érdekelt volna, hogy szépen ki tudjam pucolni a lámpát belül. Előtte e34-es bmw-m volt, azon faszán, darabokra lehetett szedni a lámpát, és igy ki is tudtam tisztitani. Hihetetlen mennyiségű kosz tud belerakódni. Ráadásul az egy zárt búra, ez pedig végülis nyitott, a két kis levegőző miatt. Szabad szemmel nem is látni, de ha pl a lencsét letörölnéd egy puha ablakpucolós ronggyal, meglepődnél milyen fekete lesz. De hát az elmés hellá-s kollégák olyan faszán kitalálták ezt  az egész kurva lámpát hogy a kis fedélen keresztül, hátulról nem lehet kibelezni a lámpát. Én már egyszer megpróbáltam, kicsavartam a 4 csavart ami a foncsort meg a lencsét tartja, de akárhogy ügyeskedtem nem fért ki a lyukon az egész. Szétszedni is próbáltam, hogy leszedjem az átlátszó részt a fekte hátsó részről, de reménytelen. Hiába kapargattam ki a ragasztót, a belső felénél nem lehet kikapargatni és emiatt nem jött szét :S

Lényeg, hogy nagyon balfaszul van kitalálva az egész lámpa:)

Végignéznék azért egy olyan izzócserét amit egy nő hajt végre az országút szélén:) Pláne a légszűrő felöli oldalon:)

Na mindegy, majd buzulok még vele.

 

Előzmény: bigjohni (3337)
zzoollyy Creative Commons License 2008.01.08 0 0 3338

Hali!

 

Nekem is így csinálták a xenont lyukat furtak stb, de a gumitömités két pereme között volt kitörve a gumi, képzelheted elég volt rájönni.Jól nézd át a gumigyűrűket lehet neked is az van kitörve egy nagyon pici helyen, mint nekem volt!

 

"A tömitésnek meg kb 1 cm-es pereme van kivül belül, szóval kétlem, hogy ott bármit engedne." nekem pont itt engedett.

Előzmény: kristo (3334)
bigjohni Creative Commons License 2008.01.08 0 0 3337
Lehet hogy változtattak rajta. Nekem nem tekerős, hanem két fedél (~5x6cm) van amit felül rugó rögzít. (amin keresztül az izzót lehet cserélni)
Előzmény: zzoollyy (3333)
bigjohni Creative Commons License 2008.01.08 0 0 3336
Ha garázsban lakik az autód, lehet hogy nyitott lámpával, meleg motornál jobban száradna.
"Amúgy szétszedni tudott már vki ilyen búrát? Pl tisztitás céljából"
Láttam már ilyet, ki kell "faragni" a ragasztót.
Egyébként miért kellene tisztítani?
Előzmény: kristo (3334)
Licsimi Creative Commons License 2008.01.08 0 0 3335

Nálam akkor párásodott, amikor helyzetjelző ízzót cseréltek. Az egyik nem volt teljesen a helyén és ott ment be a víz egy mosás alkalmával.

De korrekten kiszáradt 1 nap alatt. Mondjuk akkor nyár volt. :))

Előzmény: kristo (3334)
kristo Creative Commons License 2008.01.08 0 0 3334

Hali !

 

Nekem nem hiszem, hogy a xenon miatt van. Amit változtatni kellett az csak annyi hogy a fedélen egy 21 mm-es lyukat vágtunk ebbe ment bele a tömités amiben már bennevoltak a kábelek. A tömitésnek meg kb 1 cm-es pereme van kivül belül, szóval kétlem, hogy ott bármit engedne.  Meg ahogy lentebb irtam, a jobboldali még a beszerelés előtt is mindig párásodott. De annyira hogy hogy jobb alul az indexnél meg bent a refinél alul már cseppek is megjelentek.

Csak azt nem értem miért nem szárad ki ha ott az két buzi lyuk neki:)

Amúgy szétszedni tudott már vki ilyen búrát? Pl tisztitás céljából

 

üdv

kristóf

Előzmény: zzoollyy (3333)
zzoollyy Creative Commons License 2008.01.08 0 0 3333

Hali!

 

Nekem az utólagos xenon beszerelése miatt párásodott, mert a gumitömités megtört ahogy belefurták a vezetékeket a kupakjára, amit rá kell csavarni, csere óta tökéletes.Nem tuom a teddel mi lehet a hiba, én is az egész lámpát ki akartam szedetni, de szerencsére csak piti gond volt.

Előzmény: kristo (3331)
bigjohni Creative Commons License 2008.01.08 0 0 3332
Zzoollyy jobban tudja. Biztos jelentkezik.
/nekem még nem volt vele gondom./
Előzmény: kristo (3331)
kristo Creative Commons License 2008.01.08 0 0 3331

mit igazított rajta? a kupakokat nem lehet rosszul rátenni. Amúgy én is most tettem bele a xenon-t, de a lyuk  tejesen precizen lett kivágva a kupakon és hát elég szorosan is megy bele az a tömités. De a jobboldali meg alapban is párásodott, xenon még nem volt benne. Amúgy meg ahogy néztem abszolút nem vmi zárt rendszer az egész. Van rajta az a két szellőző lyuk, egyiket befogtam, másikon befújtam füstöt és néztem hol jön ki :) Jött az mindenhol, a motoroknál stb. A kupakoknál viszont nem. És azt sem értem hogy miért nem szárad ki ha egyszer ott az a kurva szellőző rajta :S

Sőt a legbosszantóbb az egészben hogy nem lehet szétszedni a lámpát. Ki akartam szedni a lencsét hogy megpucoljam de nem fér ki a lyukon. Vagy sikerült már vkinek szétszedni ilyet?

Előzmény: bigjohni (3330)
bigjohni Creative Commons License 2008.01.08 0 0 3330
Az enyémen még nem párásodott.
Úgy emlékszem Zzoollyy autójában párásodott a xenon beszerelése után, de igazítás után megszűnt.
Előzmény: kristo (3329)
kristo Creative Commons License 2008.01.08 0 0 3329

Üdv Urak !

 

Kb 2 hónapja vagyok egy superb boldog tulaja.

Az lenne a kérdésem, hogy vki találkozott-e már azzal a problémával, hogy az ilyen retek, esős, párás időben párásodik az első lámpabúra???

Ismerőstől van a kocsi, tudom hogy a baloldali cserélve volt. Tehát az új. Eddig inkább csak a jobb oldali, tehát az eredeti csinálta, de most pár napja kicsit a bal oldal is be van párásodva.  A jobboldalit már kiszedtem, megnéztem centiről centire, semmi repedés, semmi oda nem való rés nincs rajta. Helyükön vannak a kis gumik a szellőzőjénél is.

Nem vészes a dolog de idegesitő :S

Találkozott már vki ilyen problémával? Orvosolható ez vhogy?

 

üdv

kristóf

Licsimi Creative Commons License 2008.01.07 0 0 3327

Mostmár :)))

Előzmény: stevie wonder (3326)
stevie wonder Creative Commons License 2008.01.07 0 0 3326

Kicsit olcsóbb és a milotec.hu is tőle veszi...

 

Nem tole veszi :-)

Előzmény: Licsimi (3325)
Licsimi Creative Commons License 2008.01.07 0 0 3325
Azért jobban jár, ha a www.skodatuning.hu oldalról veszi. Ez a KoBé oldala. Kicsit olcsóbb és a milotec.hu is tőle veszi...
Előzmény: Chris905 (3324)
Chris905 Creative Commons License 2008.01.07 0 0 3324

 Ár: 33.990Ft (Gyártó: MILOTEC)

 

http://www.milotec.hu/index1.php?kateg=5&auto=5

 

"Acél kartervédő. Rögzítése a gyári felfogatási pontokra történik. Megvédi a motorteret az alulról érkező mechanikus behatásoktól és szennyeződésektől. Kérjük a motort és az évjáratot feltüntetni a Megrendelés oldalon".

Forrás: www.milotec.hu

Előzmény: Zsolti 440 (3323)
Zsolti 440 Creative Commons License 2008.01.07 0 0 3323

Üdvözletem a márkatársaknak!

 

Superb-hez keresek acél kartervédöt. Létezik ilyen egyáltalán a piacon?

 

Üzenhettek a henczzsolt@t-online.hu címre.

 

Elöre is köszönöm!

 

Üdv,

Zsolti

langsam Creative Commons License 2008.01.06 0 0 3322
Köszi szépen.
Az első beállításoknál mindenképpen ezekkel az adatokkal próbálom meg először.
Üdv.
Előzmény: Ursa Major (3321)
Ursa Major Creative Commons License 2008.01.06 0 0 3321

lemértem ahogy nálam megfelelő (még mindig nem 100% tökéletes, további finomítás lehet):

- első tartó: 97,5 cm a rúd alján a két talp között, a talpak és a rúd találkozásánál mérve 

- hátsónál ugyanígy mérve: 98 cm

ha ugyanilyen thule talpakat és rudat veszel, akkor kiindulási alapnak alkalmas. esetleg próbáld ki a thule adatot is, bár nálam az nem bizonyult jónak.

Előzmény: langsam (3289)
zzoollyy Creative Commons License 2008.01.06 0 0 3320
Teljesen jó!
Előzmény: bigjohni (3318)
bigjohni Creative Commons License 2008.01.06 0 0 3319
Most már akár ezt is rádughatnád:
http://www.ebolt.hu/product139485_category4033.html
(az igényes földi csatornák mellé)
Előzmény: zzoollyy (3317)
bigjohni Creative Commons License 2008.01.06 0 0 3318
Ezek szerint a felbontás is normális. (élvezhető)
Előzmény: zzoollyy (3317)
zzoollyy Creative Commons License 2008.01.06 0 0 3317

Hali!

A tunerkábelt behúzták a küszöbbe, a CAN-Bus összekötés a fejjel, mert persze anélkül semmi nem működik. Bettek egy tv-free kapcsolót is, hogy menet közben is használhassam. Vettem kint szélvédőre ragaszthatós antennákat, amiről azt hittem gázul fog kinézni, de nem zavaró. Tv tuner a csomagtartóba a cd tár mellé, meg áram kellett az antennaerősítőknek, nagyjából ennyi. Igaz 4 órába telt mire szépen minden a helyére került.

Rtl, m1, tv2 álló helyzetbe tökéletesen jön, mintha otthon nézném, igaz magas házak között gyengébb a jel, de még akkor is nagyon jó, ahhoz képest amire számítottam, megérte!!

Előzmény: bigjohni (3315)
kopernicus Creative Commons License 2008.01.06 0 0 3316

Köszi, de megoldódott! Csere utáni indításnál eltűnt magától!

Beleestem egy kátyúba a jó magyar utakon és megsérült a karter alsó felének a sarka. Kicseréltem és azt hittem, hogy indításnál fog hibaüzenetet visszaadni, de nem adott szerencsére!

Előzmény: bigjohni (3313)
bigjohni Creative Commons License 2008.01.06 0 0 3315
Ment simán? Gondolom csak a kábel hátra vezetése volt macera.
Mi lett az antennával?
Előzmény: zzoollyy (3314)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!