Keresés

Részletes keresés

Exxon73 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 954

lejjebb leirtam mi a baj a kikuldtessel.ahogy 2002ben velem is tettek es minden kikuldo ceg tette.magyarul lenyultak az otthoni penzt.

 

szerencsere majus 1 utan vagyunk,letelt az atmeneti idoszak es erre a kikuldeteses kokanymutatvanyra nincs szukseg.

 

voltam en tolmacsolni 2 magyar fazonnak 2008 nyaran Bielefeldben, akik idefele jovet mar azt is kiszamoltak hany ezer eurot fognak zsebrevagni... aztan nem jott ossze a buli,sot hazafele Becs elott meg kivittek a kocsival vagy 8 10 muanyag oszlopot, az autopalya mellett verekedtek ossze, hogy bevitte az egyik az asszony kocsijat a cegbe.

 

azert megkerdeznem toled hogy ha mondjuk kihoznal 30 hegesztot akkor lenne ugy kb 80 150ezer eurod arra ha nem tobb hogy ezeknek az embereknek lakast berelj,eloleget adj ha kernek,ha 2 honapig a partnerceg nem fizet akkor a fizetesuket is odadd?

 

 

hetfon mondta be a Merkel a teveben hogy a tavasztol a zeitfirmaknak is befellegzik.nem fogjak megengedni hogy egyes cegek abbol profitaljanak hogy a melosokat huzzak le.

Előzmény: dermahuba (953)
dermahuba Creative Commons License 2011.11.14 0 0 953

Nem egészen értem a dolgot. Korábban nem értem rá, most is csak kényszerből csinálnám a vállalkozósdit.

 

Mi baj a kiküldetéssel, eddig akivel találkoztam 90 %-ban kiküldetésben dolgoztak.

 

Persze lehet vogy vannak itt rejtett titkok

 

A magyar alapfizetési problémát meg nem nagyon értem, hiszen minden világos megegyezés kérdése.

Előzmény: Exxon73 (951)
T. Szilárd Creative Commons License 2011.11.14 0 0 952

Ha valaki tudna esetleg valami olyan munkát ahol nem kell nagy nyelvtudás vagy esetleg magyar csapathoz kellene ember. Bármilyen munka érdekel csak fizessenek.

Előzmény: Linzi2003 (937)
Exxon73 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 951

par evet kestel ezzel az otlettel.

nagyon sok vallalkozo megtollasodott ezen,de ma mar keves olyan ember akad aki annyira tajekozatlan hogy kikuldteses jogviszonyban menjen ki dolgozni.

 

en 2002ben dolgoztam kinn ebben a formaban a magyarorszagi akkori 50ezres minimalberemet el is felejthettem mert az beepult a kinti euros fizetesembe...

 

magyarul a munkaltatom megtartotta maganak...

Előzmény: dermahuba (950)
dermahuba Creative Commons License 2011.11.14 0 0 950

Szeva Gyerekek!

 

Kicsit beleolvastam a topikba. Tudna valaki nekem segiteni?

Épitőipailag. Szóval egy  vállalkozó azt kérte, hogy vigyek neki magyar kömüveseket, és más szakmunkásokat.

Nem vagyok jártas ennek szervezésében. Épitőiparban biztos nem, de sok vacak dolgot megoldottam már, és nagy bajok vannak idehaza, úgyhogy lépni kellene. Van egy Kft-m amiben mással foglalkoztam ezidáig, úgyhogy nem tudom mire számitsak, annyit hallottam, hogy itthon kell az embereket  minimálbérrel felvenni, TB-t fizetni ez után, de hogy hogyan varázsolódnak ebből az 1300- 1800 eurós nettó fizetések a melósoknak, plusz hogy lesz ebből még kifizetve a szállásés egyéb azt nem tudom. Magyarul nem tudom, hogy a munkák elvállalásakor vagy az emberek rendelkezésre bocsátásakor mire kell ügyelni?

Esetleg e-mailban?

 

e-mail-om dermahuba@freemail.hu

 

Annyagilag sem lennek halatlan ha valaki bevezetne a rejtelmekbe.

 

Nem sok valasz jott...senki sem tudja?

Linzi2003 Creative Commons License 2011.11.13 0 0 948

Sok sikert az állásinterjúhoz, írd majd meg hogy sikerült!

Előzmény: Exxon73 (946)
KZsne Creative Commons License 2011.11.13 0 0 947

Köszönöm, sajnos a tulaj nem hajlandó még szétszedni sem, nemhogy feladni, ezért keresek olyan kint lakót, aki vagy csak annyit megtesz, hogy odamegy, szétszedi, bedobozolja és elviszi magához, és én küldök oda érte futárt, vagy ha esetleg jönne karácsonyra, akkor elhozná.

Nálunk a "lomispiacon" elég húzós egy ilyennek az ára, sőt nem is nagyon van.

 

Köszönöm. hogy reagáltál. Legfeljebb kapok egy negatívot az e-bayen...

Előzmény: Exxon73 (942)
Exxon73 Creative Commons License 2011.11.13 0 0 946

depis azert nem vagyok,de a szam se er korbe a mosolytol.

lengyel lakotars is gozerovel keresi a munkat o villanyszerelo es Hessenbol kidobott neki a net vagy 20 allast 13 15 eurokert.itt meg o is 10bruttobol vegetal.

az en esetem meg annyi hogy ha tetszik ha nem akkor 4evig itt kell lennem dolgoznom mert a bank nem fog megdicserni ha nem fizetem a kocsilizinget...eleve 899ezer Ft lenne  a regadoja ha hazavinnem ha mar az enyem...

 

na mindegy,holnap Munchen,allasmegbeszeles

Előzmény: Linzi2003 (945)
Linzi2003 Creative Commons License 2011.11.13 0 0 945

Szia Exxon73!

 

Ne legyél negatív, biztos találsz megfelelő munkát, ha morgolódsz csak depis leszel!

 

Abban teljesen igazad van,hogy nem nyaralni mentél, de az itthoni helyzetnél akkor is jobb, és több lehetőség van külföldön, persze élelmesnek kell lenni ott is, és nem válogatni a munkák között. Meg spórolni!....Tudom most azt gondolod, hogy osztom az észt itthonról, majd akkor meséljek amikor már én is kinn dolgozom!!!

Jogos, tervezem is, hogy blog formájában megírom a magam és mások tanulságára, hogy milyen magyarnak lenni Németországban.

Előzmény: Exxon73 (941)
Linzi2003 Creative Commons License 2011.11.13 0 0 944

Köszi Nyüffi!

Előzmény: nyüffi (938)
Csopaki malom Creative Commons License 2011.11.13 0 0 943

"szerintem amugy jobban csinalja aki elmegy takaritani, foleg ha het 1-2 napban van egy fix 400 euros munkaja, abbol van biztositasa, a tobbi meg ugye nem tiszta..."

 

A "400-euro-Job" vagy más néven a "Minijob" nevü munkaviszonyban az embernek NINCS biztosítása, még akkor sem, ha hivatalosan be van jelentve. Mivel ez egy olyan munakviszony, ami adó-és járulékkedvezményekkel jár mind a munkaadónak, mind a munkavállalónak, ezért nem fizetsz se  tb-t, se nyugdíjjárulékot, hanem a brutto keresetedet nagyjából teljesen készhez kapod. Viszont nincs betegbiztosításod!Szóval nem éri meg, hidd el....

 

 

Előzmény: egerszegi (933)
Exxon73 Creative Commons License 2011.11.12 0 0 942

hat ez az ize 396kmre van tolem nyugatra...

 

szerintem olcsobb ha a tulaj a koltsegedre feladja DHLel,az 20kg felett 43euro.vagy otthon 5000forintert veszel egy ilyet a lomispiacon...

Előzmény: KZsne (939)
Exxon73 Creative Commons License 2011.11.12 0 0 941

tapasztalt? hat ez jo.megis perpillanat a szopasnyalasgorogtuz allapotaban vagyok es allast keresek ezerrel mert ha nincs meg a 12 13 euro oraber akkor az ember tulajdonkeppen minek van kulfoldon? nyaralni melegebb videken is lehet mint a hideg Bajororszagban DDDD

Előzmény: Linzi2003 (936)
Exxon73 Creative Commons License 2011.11.12 0 0 940

online lohnkalkulator,hanyas adokategoria vagy,hazas vagy avagy nem 1 2 3 gyereked van,egyhazadot fizetsz e vagy nem szoval pontos osszeget nem lehet mondani.

 

2200bol kb 1500 marad.ehhez jon a csaladi ha elintezted 184euro per gyerek per ho

Előzmény: Linzi2003 (936)
KZsne Creative Commons License 2011.11.12 0 0 939

Segítséget szeretnék kérni abban, hogy nyertem a németországi e-bay-en egy trambulint, helye: 69514 Laudenbach. Sajnos ott áll az udvarban, és abban kellene segíteni, hogy oda kellene menni, szét kellene szedni, mert a tulaj nem hajlandó és majd amikor esetlegesen Magyarországra jönne a kedves segítő autóval, akkor el is hozná. Természetesen mindezeket nem ingyen gondoltam!!! :)

Kérem szépen, hogy aki ez ügyben tudna valamit tenni, akkor jelezze.

A trambulin súlya szétszerelve kb. 50-65 kg körül van.

Nagyon-nagyon köszönöm!

Adrienn

 

Itt tekinthető meg miről lenne szó: http://www.ebay.de/itm/250925096241?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

nyüffi Creative Commons License 2011.11.12 0 0 938
Előzmény: Linzi2003 (936)
Linzi2003 Creative Commons License 2011.11.12 0 0 937

Mire gondolsz konkrétan?

Előzmény: T. Szilárd (926)
Linzi2003 Creative Commons License 2011.11.12 0 0 936

Köszi Exxon73!

 

Jó Neked, hogy már ennyire tapasztalt vagy a kinti lehetőségek terén, nekem még reszket a lábam... pedig német szerződéssel megyek ki, segítőkész a leendő munkaadóm, de mégiscsak egy idegen ország, más kultúra...

Remélem pár hónap múlva én is leszek olyan tökös mint Te!!!

 

Amit még szeretnék tudni:  szerinted 2200 bruttóból mennyi nettó marad?

 

Köszi   

Előzmény: Exxon73 (935)
Exxon73 Creative Commons License 2011.11.12 0 0 935

kerdes hol fogsz lakni.a ceged akar zeitfirma akar direkt tud e szobat biztositani.200 300 euro egy szoba havonta.ez olcso mert ebben az esetben nincs kaucio.

arak,sok esetben olcsobbak mint otthon.

internet.

aldis stick 39,95 hozza a simkartya 11euro es egy feltoltobon 15euro.feltelepited,felhivod a megadott szamot,atallittatod havira es havonta 15euroert van mobilneted.

 

csak a muncheni repter kozelebe ne koltozz mert gyer a halozat,kokorszaki szinten megy a mobilnet....

Előzmény: Linzi2003 (934)
Linzi2003 Creative Commons License 2011.11.12 0 0 934

Sziasztok!

 

Új fórumozó vagyok, januárban megyek Feldafingbe dolgozni. egyelőre lesz lakás, de megköszönném ha árakról tudna valaki tájékoztatni.

Mennyiért lehet kb. bérelni?

Élelmiszerek és ami a napi megélhetéshez kell mennyibe kerül?

Milyen internetet érdemes igénybe venni?

 

Köszi Mindenkinek aki válaszol!

egerszegi Creative Commons License 2011.11.11 0 0 933

az helyzet hogy pontosan amiatt amit irsz (ti. a kelet kozelsege) minel delebbre vagy annal inkabb nagy a verseny a munkaeropiacon es annal nehezebb ertelmes fizetest kapni olyan munkaert amit sokan tudnak

 

bezzeg 10+ ev tapasztalattal projektvezetot fekvenni IT-s ceghez az meg itt is minimum 3, de inkabb 6 honap....

 

szerintem amugy jobban csinalja aki elmegy takaritani, foleg ha het 1-2 napban van egy fix 400 euros munkaja, abbol van biztositasa, a tobbi meg ugye nem tiszta...

Előzmény: Exxon73 (931)
Exxon73 Creative Commons License 2011.11.10 0 0 932

Ez a német valóság (egy része), ami kívülröl olyan csillogónak tünik. A  "bérmunka", a "Zeitarbeit" meg az "Arbeitnehmerüberlassung" álnéven futó teljesen hivatalos lehúzásokat inkább "rabszolgamunka" jelzövel kellene ellátni.

 

 

jah meg az otthon hangoztatott reszmunkaido... na abbol se kell Acapulcoba menni nyaralni...

 

otthon mindent be lehet adagolni addig mig az atlagmagyar azt hiszi hogy a BMW szerelosoran a melos havi 3000et hazavisz.ezzel szemben a valosag havi 1400 1500 euro rohamtempo mellett.

 

nalunk a bebieteles cegnel 99% nemet dolgozik,zeitfirmaval es ugy vagnak ki heti 4 5 echte bajort hogy a labuk se eri a foldet.

 

csak azt veszi eszre az ember hogy a nemet kollega tegnap meg itt volt.kerdezem a tobbieket hat hova lett? kirugtak.miert? mert lassan dolgozott...

 

A magyarazat hogy ha  egy nemetet kirugnak 20 jelentkezo van a helyere.

 

en se sokaig leszek ezt erzem.DDDD reszben mert menni akarok,reszben mert ugyis ki fognak rugni,ezt en sem kerulhetem el

Előzmény: Kovács szaki (930)
Exxon73 Creative Commons License 2011.11.10 0 0 931

mire kifizetem az alberletet a kocsilizinget,a cascot,mert ugye kocsi nelkul munkam se lenne,gyakorlatilag semmi se marad.

Nieder Sachsenbol lecsabitott a firma hogy itt tobb lesz...766kmert jottem le,itt derult ki hogy 12,50 helyett 7,79...

 

ha ezt tudom akkor Magyarorszag kozelsege ide vagy oda,mert nalam ez dontott,nem mindegy hogy 1600km vagy csak 700km,akkor inkabb direktben jelentkezek az oldenburgi IKEAhoz havi 2500 bruttoert.fenn eszakon nem mennek igy a zeitfirmak csak itt lenn delen.

 

ja meg eredetileg a BMWrol volt szo nem egy bebietel raktarrol...

 

 

ennyit a zeitfirmakrol

Előzmény: Kovács szaki (930)
Kovács szaki Creative Commons License 2011.11.10 0 0 930

Ez a német valóság (egy része), ami kívülröl olyan csillogónak tünik. A  "bérmunka", a "Zeitarbeit" meg az "Arbeitnehmerüberlassung" álnéven futó teljesen hivatalos lehúzásokat inkább "rabszolgamunka" jelzövel kellene ellátni. 

 

Mondjuk nem tudom mi jobb: 8-9 euróért gályázni hivatalosan bejelentett bérmunkásként vagy feketén takarítani nagyságoséknál 10-ért. Mert a magánházaknál hivatalosan bejeletett takarítónök száma alulmúlja a fehér hollók számát, és azok 10-ért még a kisujjukat sem mozdítják: az ö tarifájuk 15-20 körül van, hiszen le is kell adózniuk.  

 

Ha választanom kéne, talán inkább bérmunkáznék egy darabig, akkor legalább be vagyok jelentve meg van biztosításom....

 

Előzmény: egerszegi (929)
egerszegi Creative Commons License 2011.11.10 0 0 929

ez tenyleg gaz, takaritas kerul 10 euroba orankent itt Munchenben...

Előzmény: Exxon73 (928)
Exxon73 Creative Commons License 2011.11.10 0 0 928

tessek Conceptas Erding,lehet ram hivatkozni,Szabo Attila.

ha fel tudod hivni ezt a szamot nemetul es el tudod mondani hogy munkat keresel akkor gond egy szal se.

004916094410944

 

munka van,komissiozo,villanyszerelo,lakatos,minden csak szarert hugyert.

7,79tol 9,50ig

 

az melegvizre se eleg

 

.sajat auto elvaras mert nem fognak beroptetni a melohelyre.

 

Előzmény: T. Szilárd (926)
Exxon73 Creative Commons License 2011.11.10 0 0 927

szia

 

en Erdingtol par kmre elek de amig 7,79es oraberrel vagyok addig nem hiszem hogy beulunk a Hofbrauhausba.allaskereses ezerrel aztan ahogy javul a helyzet bedobunk ott egy HBt.

 

Előzmény: Zigi20 (925)
T. Szilárd Creative Commons License 2011.11.10 0 0 926

Sziasztok! Én egy bajai 27 éves apuka vagyok és szeretnék kimenni Ausztriába dolgozni a jobb élet lehetősége miatt. A probléma az hogy a nyelvtudásom nem a legjobb. Tudna e valaki esetleg segíteni?

Zigi20 Creative Commons License 2011.11.10 0 0 925

Sziasztok

 

Münchenbe keresek magyarokat a kistlerhofstrasse közelében.

Meg ha a közelben tudnátok olyan helyet ahol a magyarok össze szoktak ülni pl egy sörre azt nagyon megköszönném

 

 

Exxon73 Creative Commons License 2011.11.09 0 0 924

juj ne keverd be a 2 3 4 6 fejes rendszerrel o magyar adot szeretne nezni DDDDDDD

Előzmény: Szipolyka. (922)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!