Keresés

Részletes keresés

Boszka Creative Commons License 2003.11.15 0 0 192
Lehet hülye kérdés, de kb milyen árfekvésben található egy két hetes út?
Csak mert most láttam egyet 190.000-ért és máshol általában ez 1 hét szokott lenni.
Nem szeretném, ha otthagynának :o))
Előzmény: Hermione_Granger (188)
satine Creative Commons License 2003.11.14 0 0 191
Sziasztok,
bocsánat, hogy picit off leszek!

Szia, H.G.!
Nincs igazi nagy "szerelem",
még Zakynthoszon voltunk legutóbb,
gyönyörű volt,
de írni sem volt időm még oda sem; lakásfelújítás, és két pici cica miatt most az utazás szünetel... no meg dolgozni is kell valamikor...
Tul.képpen mindenhova mennék, most nincs egy kiválasztott cél... Bér talaán Hawaii mindig és örökre is az marad...
Kenya is annyira rég volt,
hm....

Örülök Nekedf,
majd figyelem azért, "merre jársz"!

Szia!

Előzmény: Hermione_Granger (190)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.11.14 0 0 190
Szia!!!
Tényleg de régen találkoztunk! :)
Mik az új szerelmeid? Marokkónál vagy Djerbánál vesztettem el a fonalat :)
Nálam jelenleg nincs úticél-keresési krízis, mert nem nagyon tudok menni semerre. Bár már nincs meg a visszahúzó pasi :)))
Előzmény: satine (189)
satine Creative Commons License 2003.11.13 0 0 189
Szia, H.G.!
Ezer éve nem futottak össze a szálak!
Mi zújs veled?
kenya még mindig?
Látod, azért még én is benézek,
bár vannak új szerelmek...
Veled?
Előzmény: Hermione_Granger (188)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.11.13 0 0 188
Már számítottam rá, hogy feléled a topic :)

Én december-januárban voltam, így a tavaszi időjárásról nincs közvetlen tapasztalatom. De mi is történhetne? Max. esik mindennap valamennyi eső, azt meg elég jól át lehet vészelni a koktélbárok fedett teraszán :)
A safari-parkok biztos akkor is üzemelnek, és esős évszakban még látványosabb is a növényzet, meg gondolom több az állat.
Szerintem akkor kell menni, amikor az embernek ideje van rá, nem érdemes függővé tenni az időjárástól.

Mi a Malév Air Tours-szal voltunk, korrektek voltak.

Előzmény: Boszka (187)
Boszka Creative Commons License 2003.11.12 0 0 187
Sziasztok!

Lehet egy kicsit korán kezdem el a tervezgetést, de én húsvétkor szeretnék menni Kenyába. Nekm akkor van 2 hét "kényszer szabadságom" :o)

Akkortájt milyen az idő ott? Érdemes akkor elmenni oda vagy inkább télen jobb? És melyik utazási irodát ajánlanátok?

Nekem már régóta nagy vágyam eljutni Kenyába csak a páromat kell még rávennem erre :o) És most, hogy olvasgattam itt a topicot egyre inkább látom, hogy szegénynek nem lesz sok esélye velem szemben :o)

Előre is köszi a segítséget

Hermione_Granger Creative Commons License 2003.08.05 0 0 186
Azt álmodtam az éjjel, hogy ülök a medenceparton, és egy fekete pincér hatalmas tál Jumbo Prawn-t tesz elém. Ez már elvonási tünet??? :)
satine Creative Commons License 2003.07.21 0 0 185
Mariskánk,
itt várjuk a beszámolót,
de már hetek teltek el!!!
Már el is felejtettél mindent?
Bennünket is?? :((
Előzmény: mariska_xx (182)
alyz Creative Commons License 2003.07.21 0 0 184
Sziasztok! Bele akarunk vágni egy lastminitbe, két hét múlva megynnénk Kenyába a barátnőmmel. (2 hét Bécsből az ASC-vel, coral-palm beach)
Viszont felmerült néhány kérdés bennünk, hálás lennék ha valaki ezekre felelne aki mostanában volt az ASC-vel arra:
-kell e oltás (1 napos szafarit is tervezünk) ha igen milyen(ek), vagy valami speckó gyógyszer esetleg?
-mi teljes ellátással mennénk, kont. reggeli és ebéd-vacsi menü - milyen a kaja, a menüt előre lehet ilyenkor választani? (a barátnőm nem eszik húst)
-Ja és milyen árban vannak az italok?
-visa elektron kártyát elfogadnak a szállodában (vagy valahol) vagy csak a dombornyomott hitelkártya jó?
-mit érdemes (és lehet is) hazahozni?
-meg még ha valamit fontosnak tartotok...

Előre is köszi az infókat:
Alyz

Hermione_Granger Creative Commons License 2003.06.25 0 0 183
>Na igen, nem szabad megfutamodni, de ha láttad volna...

Láttam... :)

>Kelet-Tsavo-t látogattuk meg, és ahhoz képest, mint amire számítottam sokkal, de sokkal jobb volt

Ez alapvetően szerencse kérdése. Tucatállat mindenhol van, de a komolyabbak elbújhatnak úgy, hogy napokig nem látni egyet sem. És a terület a Tsavo East-ben is elég nagy ahhoz, hogy ne lehessen keresztül-kasul bejárni.

>De még mesélhetnék....

És mi akadályoz meg benne? :)))

Előzmény: mariska_xx (182)
mariska_xx Creative Commons License 2003.06.24 0 0 182
Na igen, nem szabad megfutamodni, de ha láttad volna... de az is lehet, hogy én vagyok túl ijedős? :))
Egyébként én sem gondoltam volna, hogy a matatut kipróbálom... így utólag belegondolva elég húzós volt.
Egyébként Kelet-Tsavo-t látogattuk meg, és ahhoz képest, mint amire számítottam sokkal, de sokkal jobb volt. Az volt a legnagyobb élmény, amikor a buszunk előtt áthaladt egy elefántcsorda. Kicsiket is láttam. Közülük egy elég rendesen megindult felénk, és nekünk tolatni kellett.
A másik fantasztikus dolog az volt, amikor 8 méterre tőlünk, szemben állt egy kafferbivaly. De még mesélhetnék....
Előzmény: Hermione_Granger (179)
mariska_xx Creative Commons License 2003.06.24 0 0 181
Sok sikert hozzá!
Én ezzel az irodával voltam: http://www.conquest.hu/
Előzmény: sexon (180)
sexon Creative Commons License 2003.06.21 0 0 180
Szervusz!

Én pont most szeretném meggyőzni a barátnőmet, hogy mindig is ott akart nyaralni!
Elmondanád melyik irodával utaztál?

Előzmény: mariska_xx (178)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.06.19 0 0 179
Nem szabad azért megfutamodni a beach boy-októl, el lehet azt viselni kellő határozottsággal. A matatura mi nem vállalkoztunk, ennyire testközeli élményekre én nem vágyom... Szeretem az élet sűrűjét, de a testi kontaktusnál szeretem megtartani a határokat...
Hol voltatok safarin?
Előzmény: mariska_xx (178)
mariska_xx Creative Commons License 2003.06.19 0 0 178
Egy kis összefoglalás:
Hol is kezdjem... Szóval összességében véve hatalmas élmény volt ez a nyaralás. A szervezés és a tájékoztatás elsőosztályú volt, az utazási irodára nem lehet panasz. Nagyon tetszett a szálloda (Coral Palm), a parkja egyszerűen meseszép volt. Az pedig, hogy a parkon belül akárhova mehettünk, külön tetszett. Sajnos nem tudtunk elmenni 2 napos szafarira az idő rövidsége miatt (majd jövőre). Viszont az 1 naposon is, oroszlánon kívül mindent láttunk.
A megdöbbentő élmények közé tartozik viszont az, amikor első napon lementünk a partra... Csodálkoztunk, hogy senki nincs arrafelé, de elindultunk. Alig értünk le, a beachboyok úgy ránkrepültek, hogy jóformán futnunk kellett visszafelé. Ugyanez volt a helyzet, amikor a szálloda területén kívülre mentünk. Egyszerűen félelmetes... Nem hagytuk ki a matatut, a helyijáratot :)) sőt, megnéztük hogyan élnek igazából ott az emberek. Gyengébb gyomorral rendelkezőknek ezt nem ajánlom.
Aki pihenni akar, annak fantasztikus ez a hely, nem lehet látni egyetlen egy siető embert sem, a helybéliek nyugalma átragadt rám is. Annyira, hogy még mindig képtelen vagyok visszarázódni...
Na, ki kell derítsem, hogyan tudok ide képet betenni, aztán kaphattok azt is :)) Meg azért írok még.
Előzmény: Hermione_Granger (177)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.06.16 0 0 177
Na csak szorgalmasan, szorgalmasan! :)))
Előzmény: mariska_xx (176)
mariska_xx Creative Commons License 2003.06.16 0 0 176
Sziasztok!
Hazaértem... Azt sem tudom, hol kezdjem a mesélést. Most körülnézek, mi történt itthon a cégnél, amig távol voltam, aztán összeszedem magam, és élménybeszámolok.
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.06.11 0 0 175
Satine-nek igaza van, képeket is kérünk ide, ha tudsz! :)
Érezd jól Magad, irigyellek egy kicsit.
(Nem is kicsit...:)
És a majmokkal vigyázz!
Előzmény: mariska_xx (173)
satine Creative Commons License 2003.06.10 0 0 174
Szerintem ne csak magánban!!
Engem minden érdekel!
Jó pihit neked, és örülök, hogy jól érzed magad ott!!!
Előzmény: mariska_xx (173)
mariska_xx Creative Commons License 2003.06.10 0 0 173
Hogy hooool?
Eppen Mombasabol irok nektek!!!!!
Fuuuuuuuuu nagyon jol erzem magam!! Nagyon jo idonk van, estenkent egy kicsi eso, ami eppen jo, kb 15 percig tart. Rengeteg majom a kertben, ma teknosbekat tartottam a kezemben, meg kameleont, bejartunk eleg sok mindent. Igaz, nehez elindulni, mert a helyiek egy-ket csoportja olyan eroszakos, hogy alig lehet toluk szabadulni. Ha hazaerek, akkor reszletesen beszamolok nektek mindenrol, ha erdekel, de abban mar most biztos vagyok, hogy ide meg visszajovok. Ha valaki igenyt tart ra, akkor maganban meg kepekkel is szolgalhatok :)))
Nos, en most el is indulok egy kis koktelt szurcsolgetni.
Előzmény: satine (172)
satine Creative Commons License 2003.06.08 0 0 172
Nem hiszem el!!
Hol vagy??
Előzmény: mariska_xx (171)
mariska_xx Creative Commons License 2003.06.05 0 0 171
Hát akkor felhozom a topikot...
Sokadszori módosítás után, (járattörlés, meg hasonlók) bizton állíthatom, hogy végre-valahára szombaton indulunk. Majd visszaérkezésem után mesélek, jóóóó? ;))
satine Creative Commons License 2003.05.23 0 0 170
És? Sikerült? tervezed? Vagy még álom?
Előzmény: erika.83 (169)
erika.83 Creative Commons License 2003.05.23 0 0 169
Hűű. Mindig is egy Kenyai nyaralásról álmodtam.
satine Creative Commons License 2003.05.21 0 0 168
Ja,
bocsánat,
most szanaszét vagyok,
assszittem, onnan már haza.. :)))

Jó utat!!!
Addig még írsz, ugye?
Aztán meg fotók - elvégre!!!!!!!!!!!

Előzmény: Hermione_Granger (167)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.05.21 0 0 167
Hova, hova, hát egyszer már kiderítetted!!! :)
Sri Lankára, a jövő héten indulok.
Előzmény: satine (166)
satine Creative Commons License 2003.05.20 0 0 166
Hova mégy már megint????
Még nem írtam privátban,
mert kitolódott egy könyv,
amit a figyelmedbe akartam ajánlani,
és itt nem merem, merthogy reklám-etikett meg ilyenek,
én ki voltam akadva,
iGAZ TÖRTÉNET,
MAJD MEGÍROM,
MIKOR ÉS HOL.

sZÓVAL HOVA UTAZOL????

Előzmény: Hermione_Granger (164)
mariska_xx Creative Commons License 2003.05.20 0 0 165
Sziasztok!
Nem tudom, figyeltétek-e a híreket, de állítólag feltűnt ugyanaz a terrorista, aki annak idején 98-ban felrobbantotta a követséget és valami szállodát Kenyában. Pár nappal ezelőtt az angolok leállították járataikat, amik oda indultak volna. Eléggé kétségbe vagyok esve, most hogy már ennyire közel van az indulás, nehogy én is így járjak. Mert akkor elég keményen bebukom ezt az utat.
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.05.19 0 0 164
Igen én szoktam kérdezni, jól emlékszel!!! De még nem kaptam meg a leveledet... :(
(Igyekezz vele, mert egy hét múlva külföldre távozom...)
Előzmény: satine (163)
satine Creative Commons License 2003.05.16 0 0 163
Szia, H.G.!
100x gondolok rád,
ha nem keverlek valakivel,
bocsi, ha mégis...
ugye, Te szoktad kérdezni, hogy nőknek/lányoknak mennyire biztonságos bizonyos ország?
Majd megmagyarázom, hogy miért kérdezem,
majd privátban;
de lehet, hogy rosszul emlékszem,
akkor bocsi,
:)))
Előzmény: Hermione_Granger (156)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!