Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

sansan Creative Commons License 2001.05.31 0 0 175
Sziasztok!Egy ideje olvaslak benneteket.Nekem nincs traktorom ,de mindkét szomszédom gépészkedik.Az egyik egy öreg Szuperrel jár darálni, a másik,egy idős kovácsmester,pedig egy régi 45-össel dolgozgat.Tudjátok,a 45-ös MTZ-t még kismotor indítja.Van egy jó haverom is ,akinek sok földje van és hozzá 3 MTZ,meg egyéb szerkezetek.Ő sajnos nagyon vakmerő volt mindíg,már csak virtusból is lenézte a munkavédelmi szabályokat.Ezért nagy árat fizetett,mert 2 éve berántotta a csőtörö a kezét és az egyik kézfején csak a hüvejkujja maradt meg.Azóta megtanulta használni a sérült kezét is és újra dolgozik.Amiért tulajdonképpen beírtam:A hétvégén nagy kiállítás lessz Mezőhegyesen,A Ménesbirtok RT-nél.Nagyon sok érdekes gép látható.Gumilánctalpas John Dere,Lamborghini traktorok,teljesen új formájú MTZ-k.A hatalmas kiállítási területen érdekesség a régi Hoffher és egyéb öreg gépek bemutatása is.Gyertek Ti is el érdemes!
Crash Test Dummy Creative Commons License 2001.05.17 0 0 174
Cool!

Visszatérve a fityóhoz szvsz rohadt sok munkával 50 rongyból olyan fűnyírót csinálsz, hogy egész Mány a csodájára jár!
(még én is...) :o)

Előfeltétele: 1 db minnél olcsóbb, de indítható P 126.

kabrió legyen, az jobb!

Üdv.: CTD

Előzmény: patye (173)
patye Creative Commons License 2001.05.16 0 0 173
Mány. Ez Zsámbék és Bicske között van. A rokonság meg mint írtam kisújszállási. Mányban sajnos olyan "vízhozta" nép vagyunk, a John Deere-esek között sajna nincs rokon :(((
P
Előzmény: Crash Test Dummy (172)
Crash Test Dummy Creative Commons License 2001.05.16 0 0 172
Kiráj rokonság!
:o))

Merre lax, patye?

CTD

Előzmény: patye (171)
patye Creative Commons License 2001.05.16 0 0 171
Sziasztok!
2,5 éve lakunk egy falusi házban, itt szoktam irtani a zöldet. azért nincs olyan sok, hogy indokolná a kistraktort (gyári), inkább a gépészeti része érdekel a dolognak. Az ilyen irányú tapasztalataim a fémépítővel megszakadtak. Ja, apósomnak van egy tanyája Kisújszálláson, neki mindig van 3-4 öreg traktorja. Legszebb darab egy DT(?) volt. Ez egy orosz (szovjetúnió-beli) gyártmányú lánctalpas volt egy bazi nagy ekével. Szép darab.
Ja, a faluban meg van egy csomó viszonylag új traktor. Biztos van valami TSZ maradvány, Ősszel négy-öt új JohnDeere, elöl-hátul iszonyú lámpákkal kivilágítva járnak éjszakai szántásra.
Szal van itt gép bőven.
Ja , még az építésről: Apósom, meg a tanyaszomszédja szoktak érdekes dolgokat csinálni (valami régi diesel opel motorral hajtott kombájn). Elég elvetemültek :)))
Patye
Előzmény: Crash Test Dummy (163)
tcaoe Creative Commons License 2001.05.16 0 0 170
Igazad van!:)))
Egyebkent kaptam a totalcartol levelet(remelem nem baj, hogy kikotyogom), hogy lehetne Steyr trakikat teszteln, Gyor mellett. Hatha erdekel valakit....
Előzmény: Crash Test Dummy (169)
Crash Test Dummy Creative Commons License 2001.05.16 0 0 169
jó, tied az utolsó szó!

:o)

CTD

Előzmény: tcaoe (168)
tcaoe Creative Commons License 2001.05.16 0 0 168
Naaze!:)
Előzmény: Crash Test Dummy (167)
Crash Test Dummy Creative Commons License 2001.05.16 0 0 167
Nálamis!
:o)
Előzmény: tcaoe (166)
tcaoe Creative Commons License 2001.05.16 0 0 166
Dehogyis!:))
Nalam benne van a kedvencekben, aztan neha felhozom.:))
Előzmény: Crash Test Dummy (165)
Crash Test Dummy Creative Commons License 2001.05.16 0 0 165
wazz, majnem elsüllyett a topik!
Előzmény: tcaoe (164)
tcaoe Creative Commons License 2001.05.16 0 0 164
Jarok en mindenfele!:))
Es hat eltunve sem vagyok, megjelenek itt-ott:))
Előzmény: Crash Test Dummy (163)
Crash Test Dummy Creative Commons License 2001.05.16 0 0 163
PATYE!

Nekem valamelyest (az előző)szakmámba vág a fűnyírás....
Csak nem valami agrártinédzser vagy (te is)?

Ötleteink vannak ezerrel!!!
Fordulj hozzánk bizalommal!

TCAOE!

El vagy tűnve mint a rajzszakkör!
Merre jársz mostanában?

PapiZetor rulz!

:o)

CTD

Előzmény: patye (162)
patye Creative Commons License 2001.05.15 0 0 162
A dolog úgy indult, hogy döglődik a fűnyíró+van egy nagyobb, befüvesítésre váró terület+néha hurcolok ezt-azt a kertben (kézben, talicskában). Tehát valami traktorféle jól jönne, ha olcsó. A gépészetben meglehetősen járatlan vagyok. A tervem, hogy vennék egy kisfityót, és egy-két év alatt összehoznám a dolgot, mondjuk a Ti segítségetekkel.
Ilyen fűnyíró traktoron vagy négy éve ültem, akkor nagyon bejött. A gép KUBOTA gyártmányú volt, hidrosztatikus hajtással. Nagyon bírtam, 10 hétig azzal vágtuk a füvet :))). Ahhoz képest az áruházi masinák elég rosszul néznek ki :(((.
Előzmény: tcaoe (160)
Detonátor Creative Commons License 2001.05.15 0 0 161
Akkor most kép nélkül maradunk? :(

Matiz!
Nincs újabb "kémfotód" a szomszédról? ;)))

Előzmény: tcaoe (160)
tcaoe Creative Commons License 2001.05.15 0 0 160
Vagy mondjuk kulon hajtassal... En is gondolkodtam mar ilyesmin, es arra jutottam hogy:
a: a hajtast le lehet venni a fotengelyrol, az ekszijtarcsanal, de izsonyat bonyolult elvinni elolre, vagy ha nem az, akkor meg kirazza a lelkem(megszuntetem a rugalmas kapcsolatot).
b: ha levagdosom rola a kasznit, akkor tehetek a kozepebe/ elejere/ vegere egy normal funyiro vazat, sajat motorral, magassagszabalyozassal, aztan go. Fogyasztasban valoszinuleg nem veszem eszre.... Az utobbin gondolkodok most, mert dragallom en is a traktorkakat.

Mas: het vegen eppen szemben alltam a nagyapi gepevel, amikor lemerult a kolcsonkert digitkamera....

Pedig szerettem volna vagizni egy kicsit:)))))))

Előzmény: Crash Test Dummy (157)
Crash Test Dummy Creative Commons License 2001.05.14 0 0 159
Én melóztam dajcslandban, és még ott is visszasírták a Dutráinkat az idősebbek.
Egyébként 2,4 és 6 hengerrel készültek, még a turbóval is kísérleteztek, de csak prototípus maradt.
u.a. a motorja mint a Csepel teherautóknak (4 ill 6 henger) valamint az MA 120 és MA 200 kerekes szívattyúnak.

Hogy miért szűnt meg?

Amiért a Csepel és a Pannónia.
Ugye hallottál Te is a Kölcsönös Gazdasági Segítség Tanácsáról?

:o)

CTD

Előzmény: rooby (158)
rooby Creative Commons License 2001.05.14 0 0 158
CTD: SMSrlz;) de akkor inkabb itt off:
szvsz UE28 a kiraly!:)
En ugy tudtam, h anno szovjet pajtasaink azert vettek (?) meg a gyartasi jogokat, vagy miket, h aztan ezt a gepcsaladot atdolgozva behozhassak az elso 50es mtzket. De ha nem igy volt akkor miert is kellett abbahagyni a Dutrak gyartasat?!

byTe

Crash Test Dummy Creative Commons License 2001.05.14 0 0 157
Ha valaki, HuG kartács akár még meg is tudná valósítani, de komolyan.
Kár, hogy ritkán néz erre... :o(

SZVSZ meg lehetne próbálni, olcsóbb lenne, de rohadt sok melóval.

Belemászol a részletekbe?
alváz, meghajtás, kasza meghajtás stb...
Jó csemege lehet..
Akkor errenézek néha.
CTD

Előzmény: patye (156)
patye Creative Commons License 2001.05.12 0 0 156
Sziasztok!
Valamelyik nap ,látva a barkácsáruházakban levő 400 kHuf árú fűnyíró"traktorokat" azon gondolkodtam, hogy egy kispolszki alá mennyiből jönne ki egy ilyen szerkezet. Van értelme ennek?
P
Crash Test Dummy Creative Commons License 2001.05.02 0 0 155
Tudok még képet beszúrni?

:o)

Kösz maz!

Crash Test Dummy Creative Commons License 2001.04.23 0 0 154
HuG!

Inkább itt offoljak, mint máshol!

Gratula a babához!
Házipöcsös rulz! :o))))
Ugyis fiu lesz!

Grat.: CTD

Crash Test Dummy Creative Commons License 2001.04.18 0 0 153

Ez teccik a legjobban.
TDI!!

Maz Creative Commons License 2001.04.14 0 0 152
Ja, és:
Kellemes húsvéti ünnepeket mindenkinek, jó locsolást a traktorral vontatott lajtoskocsival:-)
Maz Creative Commons License 2001.04.14 0 0 151
Crash Test Dummy Creative Commons License 2001.04.11 0 0 150
HuG!
Házi kispöcsös rulez! :o))))))))
Egyébként láttam Szombathelyen egy 128-as coupe-t, marhára nem hasonlít a 128-ashoz, totál vaddisznó, nagyon teccik. De ez off.
Házinénit rászoktatni a házipáleszra esetleg?
A házi kispöcsöst úgyis együtt hozzátok össze, legalább a trakiban is segíthetne. :o))))
Előzmény: HuG (149)
HuG Creative Commons License 2001.04.10 0 0 149
Ja közben alkotnom kellen egy házi kispöcsöst is mert a neveltem pöcsnélküli, és lehet hogy a lent bemutatott házi traktorgokartot a kispöcsös jobban szeretné!

Csak arra kell vigyáznom, a sok munka mellett, nehogy úgy járjak mint az egyszeri apa:

- Apu, melyik vonat késik a legtöbbet?
- Nemtom kisfiam!
- Hát amelyiket tavaly karácsonyra megigértél!

HuG Creative Commons License 2001.04.10 0 0 148
CTD!

Kiigazítanám a leírtakat: Házi pálinkám és házinénim már van! Házi trakim volt, és remélem egyszer újra lesz! Csaka házi nénim fél attól, hogy amíg készül a házi traktor akkor Ő, mint házi néni háttérbe kerül, és attól még jobban fél, hogy a házi pálinka is megelőzi!:-)))

Következők: hazi ház, házi Fiat 850 Sport Coupé, házi traktor, közben minden nap a gyerek házi feladata (főleg matekból).:-)))

Crash Test Dummy Creative Commons License 2001.04.10 0 0 147
HuG!

Házi trakid meg házinénid már van!
Mi lesz a következő??
:))))

Detonátor Creative Commons License 2001.04.09 0 0 146
Így, ebben a sorrendben jó is lesz! :)))
Előzmény: HuG (142)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!