Keresés

Részletes keresés

Joeyline Creative Commons License 2009.03.16 0 0 26822
Ez távban mekkora kerülőt jelent az eredeti útvonalhoz képest?
Előzmény: HEV (26821)
HEV Creative Commons License 2009.03.16 0 0 26821
Nem! A területet mindkét oldalon masszívan bezárták, meg kell kerülni. A fiatal csemetésen nem lehet átmenni. 
Előzmény: Törölt nick (26820)
emgergo Creative Commons License 2009.03.15 0 0 26819
Börzsöny turistája ezüst, Kisinóci th. - Nagybörzsöny.

Eredetileg Kisinóc-Kóspallag-Törökmezőt akartam, de azt bármikor csinálhatok, és mindenki arra ment szinte a turistaháztól. Így én az ellenkező irányt lőttem be.

Kisinóci th.-nál a bélyegző rendben, a mellettem bélyegző idősebb úr kéktúra-atlasza jó régi volt!

Érsek-tisztásig a zengő madárcsicsert láncfűrészvisítás egészítette ki: több helyen is vágják a fát az erdészeti (Nagyirtáspusztára vezető) út mellett. Könnyen lehet, hogy a Z- néhány festett fája is megsínyli ezt, de én a betonon maradtam, mert erős dzsuva volt.

Az Érsek-tsztáson több túrázóval is találkoztam, akik a legkülönbözőbb irányokba spricceltek szét. Kivéve a szétdózerolt sarat, abba én mentem bele... OK, hogy az erdészeti járműveknek is menni kell valahol, de nem ér (szinte) járhatatlanná túrni egy utat. A S- bejárata sem látszik, az alsó út az, ha valaki itt keverne. A tisztástól olyan 50 m-re egy fán látszik jelzés, de nem elég erős. A tisztás útjelző tábláján rendben ott van az EET-kód.

Innen nagyon szép (és annyira nem is saras!) lejtő jött Kisirtáspusztáig, zúgó patakokkal és laza patakátkelésekkel. Pont elértem volna a kisvasutat, ha március 15-én megindították volna - de ápr. 4-ig az időjárás (gondolom, főleg a magas vízállás és árvízveszély) miatt nem mennek a vonatok.

Pecsétet nem volt esélyem szerezni (a Toboz kulcsosháznak gyönyörű van, ha épp ott vannak - de persze zárva volt), jött a Hosszú-völgy a faluig. Az első 2 km megtévesztően jó minőségű, aztán egyre sarasabb, és egyre több a vízátfolyás fentről. Sasszéztam szépeket. Gond még itt sincs, a tavaz első gombáit is megtaláltam egy rakás gyönyörű (és nem ehető) piros csészegomba formájában.

A probléma olyan 300 méterre a kisvasút végállomásától jelentkezik, ahogy a Börzsöny atlasz is írja: dupla gázló 50 méteren belül, és egyik patak nagyobb, mint a másik (meg csatlakozik hozzájuk a harmadik)! Az első simán megvan a gázlónál, a másodiknál 45 centit mér a botom, ez rossz vicc...

Hátra arc, patakág visszafelé átvágva, aztán a S- - val párhuzamos patakon kell átkelni. Egy torlasznál meglett, de azért kissé meredek volt... Mivel a Magas-Börzsönyben van még hó bőven (és az le is jut...), a következő hetekben, ha valaki erre jár, inkább maradjon végig a kisvasút pályáján!

Cipőcsere és pihenő után innen a csendes, tavaszillatú esőben már nincs esemény. A Börzsöny étteremben irgalmatlan a füst, cserébe van nagyon szép Börzsönyi Kéktúra bélyegző. A pultos lány készséges, számított is a kérésre.

Jó széles az Ipoly, de hát minden patak nagyon virgonc formáját futotta. Kellemes volt!
HEV Creative Commons License 2009.03.15 0 0 26818

DDP Bábonymegyer - Alirét - Töreki  2009.03.14

 

Útvonal változás Alirétnél, és találtunk egy forrást is a DDP közelében, nyáron nagyon jól jöhet.  Tuhura feltöltve.

 

5 sorozat fotó a honlapunkon: http://www.szkte.extra.hu/turabeszamolok9.htm

 

 

 

G(Dzsí) Creative Commons License 2009.03.15 0 0 26817

OKT Galyatető-Mátraverebély

 

A Népstadiontól induló busz tele volt, úgy látszik, vasárnap korán is felkelnek emberek. Gyöngyösig aludtam, így végül is frissen és kipihenten szálltam le Galyatetőn, ahol a büfében ismét kedves volt, bélyegzőt egyből kaptam a kávé-tea-palacsinta reggeli mellé. Jóllakva indultam neki a kéknek a hóban, szerencsére már jól letaposott volt, így gyorsan haladtam a napsütésben. Mátraszentlászlón a műküdő mini sípályát ki kellett kerülnöm - most már tudom azt is, milyen látvány, ha valaki rövidgatyában síel - s sétáltam át Mátraszentistvánra, ahol a 3 Patak Panzióban pecsételtem, kihozták nekem a teraszra a bélyegzőt. Nem pihentem, mentem tovább, a villanyoszlopon lévő bélyegző is meg van. Kiérve a faluból emelkedőbe váltott az út - balra a sípályán sokan síeltek - s indultam neki Ágasvárnak. Itt csaltam, nem a kéket, hanem a kék3szög jelzést választottam a turistaház felé, s nem bántam meg. Egyrászt jól elfáradtam, mire felértem, de a panorámáért megérte. Lefelé neccesebb volt a havon-jegen, de szerencsésen lezúdúltam a házhoz. Itt a reggeli buszon velem együtt utazó iskolások csapata zajongott. Rendeltem egy zsindelyes féle feles birspálinkát - pöpec - , majd üdítőt, illetve vettem a házi csokoládéból. A pálinkafelhozatal egyébként is parádés, bélyegző rendben. Kint a ház előtt egy kéktúrázó család családfőjével váltottunk pár szót, majd nekivágtam verebély felé. Az eddigi hó hirtelen eltűnt, jelentős sár fogadott, ami kitartott az út végéig. Ezen a részen inkább a lábam elé figyeltem, hogy minél kevésbé legyek saras, s negyed háromra már a vasútállomásnál voltam. A fémbélyegző a ledózerolt állomás mellett a fán rendben van, itt pecsételtem. A kocsmai bélyegzőt így nem néztem meg, bár láthatóan jól telt az ünnep a helyi arcoknak, az utcán is söröztek vagy hatan-nyolcan. Hamar kiértem a buszmegállóba, igen frappáns ez az espresso fantázianevű buszmegálló. Itt jól mutathattam azon autósoknak, akik azt látták, hogy egy fekete ruhás egyén szteppel a buszmegálló kijárt nyomvonalában megállt esővízben, de így legalább a sarat a cipőmről nagyrészt le tudtam szedni. Megebédeltem éppen, mire jött a pesti busz. 5-re itthon is voltam.

[PSP] Creative Commons License 2009.03.15 0 0 26816
Megint minden rendben működik, de volt egy másfél nap halál...
Előzmény: Güsziológus (26810)
G(Dzsí) Creative Commons License 2009.03.13 0 0 26815

Vasárnapra tervezek vagy egy Galyatető-Mátraverebély, vagy egy Mátraverebély-Bableves csárda OKT szakaszt, ha esetleg valaki nem tudna mit kezdeni magával vasárnap és csatlakozna, az szóljon, egyeztetünk.

asciimo Creative Commons License 2009.03.13 0 0 26814
én a Bajcsyn vettem az MTSZ-ben. Jó kérdés, hogy Zalában hol lehet. Zala megyei Term.barát szövetség?
Előzmény: zalai ASZFALTSZAGGATÓ (26813)
zalai ASZFALTSZAGGATÓ Creative Commons License 2009.03.12 0 0 26813
Az Országos Kerékpáros Körtúra igazolófüzetét hol és hogyan lehet beszerezni?
Hiába írtam az MKTSZ-nek nem kaptam választ.

Segítséget előre is köszönöm
cr_lupin Creative Commons License 2009.03.12 0 0 26812
Egy pici közöm nekem is van a dologhoz:

Az volt a helyzet, hogy novemberben amikor arra Kékeztünk betértünk a helyre forralt borozni. Majd amikor tovább indultunk akartunk pecsételni az oszlopnál de a pecsétnek csak a foggantyúja volt meg. Ezután visszamentünk a vendéglőbe pecsétet kérni, és akkor mondta a tulaj, hogy Kéktúrás pecsétjük nincs, csak céges, de kérdezte, hogy mi van egy kéktúrás pecséten, mert csináltat szivesen egyet. És ekkor néztem meg neki az MTSZ elérhetőségét a füzetben, hogy szabályosan el tudja intézni azt.

Jó hallani, hogy azóta meg is lett a pecsét.
Előzmény: Joeyline (26786)
lükepék Creative Commons License 2009.03.12 0 0 26811
???
nem szidtalak, csak a bejárás időpontjánál vagy hol június 1-i dátum szerepelt. erre írtam, h a jövőből jössz. :)
Előzmény: HEV (26807)
Güsziológus Creative Commons License 2009.03.12 0 0 26810
Nemrég még belenézhettem:-)
Előzmény: [PSP] (26806)
Güsziológus Creative Commons License 2009.03.12 0 0 26809

Templomromok a Dunán túl

 

http://www.mn.mno.hu/portal/587450

 

Felkerestük nemrég a romot.

Nagyon büszke vagyok magamra, hogy nem dőltem be a látszatnak.

Ez a templom nem régi, csak régies.

 

A turistatérképeken is megtalálható, de nem romként.

Morcsi Creative Commons License 2009.03.11 0 0 26808
Nézd meg a tuhu-n, elég pontos eredményt fog adni. A Kohász út biztosan alaposan fel van mérve (3 műszert cipeltünk végig :)), ha jól emlékszem a Partizán úton is legalább egy műszer volt Tamásnál.
Előzmény: Joeyline (26802)
HEV Creative Commons License 2009.03.11 0 0 26807
A válasz sokkal egyszerűbb, én találtam ki az egészet, így engem kell szidni :-(
Előzmény: lükepék (26805)
[PSP] Creative Commons License 2009.03.11 0 0 26806
Szolgálati közlemény: a kektura.eu oldal a tárhelyszolgáltató haldoklása miatt jelenleg nem elérhető, átmeneti megoldás ma estig lesz, semmi nem veszett el (3 példányban van mentés mindenről). Csak ha valaki kereste volna...
lükepék Creative Commons License 2009.03.11 0 0 26805
húúúú te a Jövőből jöttél??? Mester, elárulod a titkot?
Előzmény: HEV (26803)
lükepék Creative Commons License 2009.03.11 0 0 26804
köszi!
Előzmény: HEV (26803)
HEV Creative Commons License 2009.03.11 0 0 26803
http://www.turistautak.hu/routes.php?id=1257

Előzmény: lükepék (26801)
Joeyline Creative Commons License 2009.03.11 0 0 26802
Van egy tervem, szerintetek mennyi lehet a naponkénti táv és szint az alábbi bontásban?

1. nap: Salgótarján vm. - Istenmezeje (Kohász Kék)
2. nap: Istenmezeje - (Kohász kék) - Ökör-hegy nyerge - (Partizán út) - Hangonyi-tó
3. nap: Borsodnádasd - (Partizán út) - Ökör-hegy nyerge - (Kohász kék) - Ózd vá.
4. nap: Ózd vá. - Uppony (Kohász Kék)

Előre is kösz!
lükepék Creative Commons License 2009.03.11 0 0 26801
Tegnap szert tettem egy olyan b.földvári kistérségi tündéres ig.füzetre. Nagyon szép. :) remélem, egyszer tényleg meg tudom csinálni azt a jó kis meandert. :) Van róla körülbelüli adat, hogy mennyi az aszfalt?
Mazochistáknak csak július-augusztusban ajánlott. :D
gambolputty Creative Commons License 2009.03.11 0 0 26800
van egy ország közepe kistérség térkép, de azon emlékeim szerint nem szerepel a dabasi rész. jobban jársz ha nyomtatsz a tuhuból magadnak a T3D kimenet elég szép.
Előzmény: Zete (26798)
Zete Creative Commons License 2009.03.11 0 0 26798
Köszönöm az infót. Létezik vajon valami papíralapú térkép, amin rajta van az útvonal?
Előzmény: szucsati (26795)
út+kereső Creative Commons License 2009.03.10 0 0 26797
Gratulálok!
Előzmény: Törölt nick (26796)
szucsati Creative Commons License 2009.03.10 0 0 26795
A tuhu szerint ott az S egy nagy csigavonalat csinál: Dabas-Hernád-Újhartyán-Kakucs-Inárcs-Ócsa. Csak a térkép alapján néztem. A térképen a vasútállomástól indul, majd végigmegy Dabason.
Előzmény: Zete (26794)
Zete Creative Commons License 2009.03.10 0 0 26794

Mindenttudóknak:

 

Mikor legutóbb Dabason jártam, feltűnt egy S sáv jelzés a vasútállomásnál a sorompónál. Tud esetleg valaki erről valamit: pl. triviálisan: honnan hová vezet?

 

Viszonylag új keletű lehet a festés.

Güsziológus Creative Commons License 2009.03.10 0 0 26793

Menni kék

:-)

Előzmény: Törölt nick (26791)
olahtamas Creative Commons License 2009.03.09 0 0 26792
Majd szülinapodra festünk egy új kéket :)
Előzmény: Törölt nick (26791)
HEV Creative Commons License 2009.03.09 0 0 26789
Fodor Péter (SmTSZ) elkészítette a Somogy megyei turistautak aktualizált nyilvántartását.

Megtekinthető pld. itt:

http://somogyorszag.extra.hu

Joeyline Creative Commons License 2009.03.08 0 0 26788
Kösz, ezt nem tudtam.

Oda mentünk be kajálni a LeFaGySz ttúrán, akkor szembesültem az ottani kéktúrabélyegzővel, de az egység nevét ott sajnos nem jegyeztem fel.
Előzmény: asciimo (26787)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!