Keresés

Részletes keresés

bubu88 Creative Commons License 2003.11.19 0 0 541
" "'Runtime error '9': Subscript out of range!" "

Erre elvileg kéne lennie ignore gombnak is! Ha jól tévedek kezelhetetlen értéket talált. De nem a 9. sorban, hanem ez a 9. sorszámú hibaüzenet!! Viszont valahol azt is beírja szerintem, hogy hányadik sor. Ennyi az egész hibaüzenet? Ez a hibaüzenet a pálya bármely részéről származhat, de elvileg csak egy objektumot nem helyez el a pályán.
Miután az OK gombra kattintasz, lefagy, vagy kilép? Ha lefagy, akkor próbáld meg, hogy vársz. Elképzelhető, hogy picit tovább tart neki a renderelés, és olyankor nem válaszol, de aztán elindul! Ha nem megy, írj!
bubu

Előzmény: czs2 (536)
czs2 Creative Commons License 2003.11.19 0 0 540
Ist!

Igen megvannak az általad említett dolgok. Más pályával is kipróbáltam, ott is ugyanez a hiba
:(((

Sajnálom, hogy nincs rá megoldás, mert nagyon érdekelt a dolog. Azért köszi szépen mindent!

czs2

Előzmény: IST (539)
IST Creative Commons License 2003.11.19 0 0 539
Akkor passz.
Nekem működött ugyanezekkel a cuccokkal.
Kérlek nézd meg a következőket:
Az Object\mfav könyvtáradban van-e 150baliv.csv, alapszurke.bmp, sinegyenes.bmp
Ha ezek megvannak, akkor passzolom a dolgot...
Előzmény: czs2 (538)
czs2 Creative Commons License 2003.11.19 0 0 538
Szia IST!

Az m1_mfav.csv 9. sorában a következő áll:

With Structure

(Az üres sorokat is bele kell számolni, ugye? Ha nem, akkor a 9. sor tartalma:

.Rail(1) mfav\150baliv.csv

Előre is köszi!

czs2

Előzmény: IST (537)
IST Creative Commons License 2003.11.19 0 0 537
Szia!

Örülök, hogy idetaláltál!
Írtam mail-t is, de azt hiszem, hogy már túl vagy rajta.
Kérlek nézz bele a csv file-ba, és írd ide le pontosan, hogy mi van a felülről számított 9. sorban!
Merthogy ugyebár az a hibás, és csak ezesetbe tudunk segíteni.

WinXP nem lehet baj, nekem is az van otthon, gond nélkül elmegy.
Mondjuk az újabb verziójú BVE már párszor kidob, de ötödik-hatodik alkalomra megnyitja a pályát...

Előzmény: czs2 (536)
czs2 Creative Commons License 2003.11.18 0 0 536
Szia bubu88!

Először is köszi szépen a megértést és a segítséget!! Tényleg nem lett volna kedvem végigolvasni az "ókortól" a hozzászólásokat! Mégegyszer köszi!

Szal, végigcsináltam, amit tanácsoltál, már van is némi fejlemény (megjelenik a gép képe a progiban), de mielőtt elindulna előjön egy hibaüzenet:
"'Runtime error '9': Subscript out of range!"
Ekkor csak OK-ot tudok választani, ami bezárja a progit! Töbször is uninstalláltam a progit, majd újra felnyomtam, de semmi változás. Nem tudom, hogy számít-e: XP alatt próbálkozom, s 2.5.3-as BVE verzióval.

Van ötleted?

Előre is köszi!

Előzmény: bubu88 (535)
bubu88 Creative Commons License 2003.11.18 0 0 535
Szia Czs2!
Rosszul semmit nem csinálsz!
Csupán a gépet nem másoltad be a helyére. Namost ha Neked megvan az MFAV gép, akkor kincsnek tekintheted, mert nem sokan vagyunk így ezzel.
Ezekután: A BVE könyvtárban a RAILWAY könyvtár mellett van egy TRAIN könyvtár is (ha nincs, akkor hozd létre!!). Ide kell bemásolni a gépet. Ha megvan az MFAV, akkor azt, és ha megvan, akkor ezekután indíthatod a progit! Ha viszon nincs, akkor a következőket tedd:
Vegyük példának a Tw6000-et (amit a www.bve-train.de oldalról tudod letölteni, cca. 3 MB), amivel jó használni szerintem az MFAV-ot. Kicsomagolod oda, így elvileg lesz ott egy Tw6000 nevű könyvtár (elképzelhető, hogy úgy van betömörítve, hogy a Tw6000 könyvtár a train könyvtárban van, de ezt már megoldod szerintem). Aztán elmész a Railway könyvtárba, ott pedig a routes könyvtárban találsz egy m1_mfav.csv nevű fájlt. Ezt egy szerkesztővel (lehet ez Wordpad, Notepad, vagy akármi) megnyitod, és ott az első pár sorban van egy olyan, hogy Train.folder és utána valami (valszeg az, hogy MFAV). Na Te szépen ezt kijavítod Tw6000-re, elmented (de úgy, hogy a kiterjesztés ne változzon meg!), és már mehet is!

(Ezek a dolgok persze már korábban le lettek írva itt többször is, csak nem szeretem azt játszani, amit a VONATBUZULLS topicon többen is, hogy egy "olvass vissza" hozzászólással lerendezik az ártatlan érdeklődőt, akinek egy infoért nincs kedve végigolvasni 3xx hozzászólást.)

Ha nem megy, írj nyugodtan, szívesen segítünk!!!
Sok sikert!
bubu

Előzmény: czs2 (534)
czs2 Creative Commons License 2003.11.18 0 0 534
Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem!! Ma indítanám először a BVE-t, de sehogy sem sikerül. Bemásoltam egy pályát (Millenium Földalatti Vasút)a megadott helyre, s a program indítása után kiválasztom az alapból felkínált m1_mfav.csv-t. Ekkor azt mondja, hogy 'The train is not found'. Mit csinálok rosszul? Már nagyon nyomulnék vele!! Köszi!!
IST Creative Commons License 2003.11.18 0 0 533
Szia!
Ne a megnevezést írd be, hanem azt a könyvtárt, ahova a mozdonyt tetted a Train könyvtárban!
Ha minden jól megy és a terveim szerint alakul, akkor a héten felkerülnek a gépek. Addig a türelmeteket kérném!
Még valami:
Ha kiír valami hibaüzenetet, próbáld meg az Ignore-ral végigvinni, elég sok olyan apró hibát lehet elkövetni pályaépítéskor, ami igazából a vonalra nincs nagy hatással, de hibaként kiírja.
Előzmény: dylaan (532)
dylaan Creative Commons License 2003.11.17 0 0 532
Isten lássa lelkem én megpróbáltam beírom a Train.Folder után (az eredeti helyére) a kiválasztott szerelvény megnevezését, majd elindítom és valmi subscript 9 time error okosságot ír ki! Vagy valami ilyesmi! Megmondom őszíntén nem tudom mi lehet a gond!!
bubu88 Creative Commons License 2003.11.17 0 0 531
Hát ez egy nagy kérdés. Amint IST-nek lesz alkalma felölteni az oldalára. Hogy ez mikor lesz, nem tudom. Addig is azt tudom mondani, mint minden más itt felbukkanó topictársnak, hogy türelem, amíg nincs, addig jó a Tw6000 is! :)
bubu
Előzmény: dylaan (530)
dylaan Creative Commons License 2003.11.16 0 0 530
OK rendben megpróbálom! Ha elakadok szólok! Azt még megkérdezném hogy a földalattihoz mikor lesz elérhető a szerelvény?
bubu88 Creative Commons License 2003.11.16 0 0 529
Szia!

Látogass el az IST.UW.HU-ra, ott találsz építkezési segédletet. Ha pedig egyéb kérdésed, kérésed, óhajod, sóhajod, búbánatod, vagy csak megosztandó örömöd van, bizalommal fordulj hozzánk! IST és én már egész profi pályaépítők vagyunk... :)
bubu

Előzmény: dylaan (528)
dylaan Creative Commons License 2003.11.16 0 0 528
Üdv Minden kedves Bve fórum látogatónak! A minap találtam rá és bízom benne hogy tudtok nekem segíteni! Pályaépítésbe szeretnék fogni, de fogalmam sincs hogy kezdjek hozzá! Még próbálkozni sem próbálkoztam vele, ugyhogy teljesen amatőr vagyok! Előre is köszönöm!
bubu88 Creative Commons License 2003.11.10 0 0 527
ha játék közben valahol az ablakon jobb gombbal kattintasz, ott lesz egy (talán) option nevű menüpont. És ott a (talán) controllers fülön saját magad be tudod állítani (nem otthon vagyok...).
bubu
Előzmény: mazsi6000 (526)
mazsi6000 Creative Commons License 2003.11.10 0 0 526
Már el tudom indítani, de picit furcsa még. Rég játszottam már a játékkal, és keresgéltem a gombokat. Írjatok légyszi billentyűkiosztást!
Előzmény: bubu88 (523)
bubu88 Creative Commons License 2003.11.09 0 0 525
Hogyne, hogyne! A vezetőállásban nem tudsz forogni, mert arra nincs meg a gép textruhája. Csak ha kizoomolsz a gépből tudsz forogni!
bubu
Előzmény: SanyaBoy (524)
SanyaBoy Creative Commons License 2003.11.08 0 0 524
Sziasztok!
Föl, és le tudok forgolodni. Viszont jobbra, és balra nem csinál semmit, hiába nyomkodom a kijelőlt gombokat.
Tud vki vmi megoldást??
bubu88 Creative Commons License 2003.11.08 0 0 523
ÉLJEN!!
Sikerült! Végre játszottam a 2.9-cel! Az első benyomás: kerály! Második: Picit hiányzik, hogy nem látom, be van-e kapcsolva az ATS, meg nem látom, hol kéne megállni. Viszont iszonyat jó a zoomolás, meg a forgolódás. A jelzők is valóban jobban látszanak. Viszont voltak még olyan gondjaim, hogy: mikor elindítottam pl. a Linie10-et a Gt6z-vel, és a fél vezetőállás kék volt. Valamint, mikor gyorsítottam, a gyorsító kar textruhája romlott, és ezek igencsak zavartak. A developer alapban benne van, szóval SHIFT+F7-tel lehet gyorsítani, most már 360 a lehetséges max. sebesség. Tetszik még, hogy én állíthatom be, hogy melyik gomb mire funkcionáljon. Majd ha valaki rájön, hogy a menetrendet hová dugták, szóljon kérem!
Ja, Mazsi! Ha nem sikerül elindítani, akkor próbáld meg, hogy ha van felhasználói fiókod, akkor ne legyen benne ékezet!
bubu
bubu88 Creative Commons License 2003.10.31 0 0 522
Igen, viszont pont ma voltam egyik barátomnál, és ott egy XP CD-vel szórakoztam, és ott ott volt, hogy .NET framework telepítése. Az itthonin meg nem találtam meg, pedig van Home Edition is meg Professional. Na majd még keresem szorgalmasam, csak Vodafone GPRS-szel necces 23 MB-ot letölteni. Majd suliból, ha nincs meg.. :(
bubu
Előzmény: IST (521)
IST Creative Commons License 2003.10.31 0 0 521
Bizony, hogy nincs benne. Én sem tudtam ezért egy csomó ideig kipróbálni. Szóval le kell tölteni hozzá szorgalmasan!!!
Előzmény: bubu88 (520)
bubu88 Creative Commons License 2003.10.30 0 0 520
Nincs benne? Lehet hogy félreolvastam, de mintha azt olvastam volna valahol (lehet, hogy rosszul fordítottam le magamnak), hogy XP-ben nem kell felrakni. De akkor majd jövő héten letöltöm, és akkor majd megint kipróbálom, most már nagyon kíváncsivá tettetek... :)
bubu
Előzmény: SanyaBoy (518)
IST Creative Commons License 2003.10.30 0 0 519
Kipróbáltam tegnap én is végre valahára a bve .net verzióját, azaz a 2.9 bétát.
Ez valami nagyon klassz lett!!!
Bár jópárszor meghalt a drága pályabetöltésnél, de pl a 29-es vonalam 4. vagy 5. betöltésre már működött is.
Ez a zoom dolog iszonyat király! Főleg, hogy rázoomolsz valamire, aztán forgatod a fejed. Eszméletlen!
Mondjuk az gáz, hogy az infoknál (F3 sokszori megnyomása) japán krix-krax-okat ír, de azért a sebesség pl leolvasható.
Amit nem találtam, az a menetrend. Tudja valaki, hogy hogyan lehet előcsalni?
Nagyon jó még benne a jelzők megváltozott fénye. Így tényleg úgy tűnik, mintha világítana.
Ja, eddig még csak windowed módban sikerült elindítanom, egyebekben nem, mondjuk nem is nagyon próbálkoztam.
Lényeg a lényeg: tetszik nagyon ez a változás, csak így tovább!
(A telepítésével nekem semmi zűröm nem akadt, szóval bátran neki kell állni!)
SanyaBoy Creative Commons License 2003.10.28 0 0 518
Bubu, Mazsi!
A területi beállításokat a windows-od vezérlőpultjában találod. ott kell mindent átállítani angol/amerikai beállításra.
XP-ben sincs benne a .NET Framework, ugyanugy fel kell rakni.
bubu88 Creative Commons License 2003.10.28 0 0 517
Semmi hibaüzenet nincs?

A vezérlőpult területi beállításokat kell, nem?
bubu

Előzmény: mazsi6000 (515)
bubu88 Creative Commons License 2003.10.28 0 0 516
XP-n szenvedek vele, azon elvileg alapból is van ilyen, nem?
Előzmény: SanyaBoy (514)
mazsi6000 Creative Commons License 2003.10.28 0 0 515
De hol kell átállítani a területi beállításokat?

Nekem elkezdi betölteni, "pörgeti" a fájlokat egy kis ablakban hogy mit tölt éppen, aztán az egyiknél megáll és onnan sehova. Mondjuk ez még csak béta ha jól tudom. Próbáltam beállítani a területi beállításoktt a net frameworkban, de nem találtam ilyen opciót.

Előzmény: SanyaBoy (514)
SanyaBoy Creative Commons License 2003.10.28 0 0 514
Bubu, Mazsi!
Először töltsétek le a .NET Framework -hülyeséget, telepitsétek fel, aztán állitsátok át a ter. beállitásokat!
Működnie kell, nálam megy!
bubu88 Creative Commons License 2003.10.27 0 0 513
Ugyanez a helyzet, nem segített a területi beállítások módosítása... :(((
Előzmény: mazsi6000 (511)
bubu88 Creative Commons License 2003.10.27 0 0 512
"Kösz bubu, majd átnézem!
a hév-vel kapcsolatban tudsz vmit? "

Szívesen. Én igazából inkább pályázok, és ami leginkább visszatart, az az, hogy még életembe soha nem utaztam vele. Ellenben. Ha tudsz (vagy akárki más) szolgálni egyes adatokkal, akkor esetleg lehet, hogy nekiesek, mint bolond tehén az anyjának. A lényeg a vállalkozó szellem, meg az angoltudás (az utóbbi 2 és fél év tanulás után még picit necces). Tehát, ami kell hozzá. Hangok minden mennyiségben: állóhelyzetű, valamint különböző sebességeknél (ezt nem tudom pontosabban), kürthang, sebességszabályozó karok mozgásának hangjai, éberségi hangja (hanyagolható). Aztán: egy SZEMBÖLI vezetőállás kép, lehetőleg színes, kb. 640x480 felbontásban. Lehetőség szerint a karok minden egyes helyzetében (szintén hanyagolható, csak én pl. úgy szeretek játszani, ha nem kell a jobb oldali segéd csíkra néznem, csak a sebességért). Adatok minden mennyiségben. Úgymint: gyorsulás, fékezési erő, saját tömeg, terhelhetőség. Egyelőre ennyivel megelégednék... :))
Ha ezek megvannak, megígérem, megpróbálom (sikert viszont nem garantálok)!
bubu

Előzmény: SanyaBoy (508)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!