Keresés

Részletes keresés

szaboildiko Creative Commons License 2010.01.08 0 0 2067
Édesem gyere a "Kreatívan kézimunkázunk és közben jókat beszélgetünk"-fórumra én oda is járok, nagyon-nagyon aranyosak és nemcsak kézimunkáról magadból is kibeszélheted, ha bánatod van, vagy örömöd. Ott együtt sírunk és együtt nevetünk, de komolyan, nem kell bátorság hozzá. Akár kötés, akár horgolás, zsinór, vagy szalaghorgolás, vagy xszemezés, zoknikötés, mindenről lehet beszélgetni, mintát küldeni, vagy csak éppen olvasgatni. Nagyon szeretek oda is járni. Csak lépj be és nem szabadulsz!
Előzmény: lliann (2061)
_tyúkanyó Creative Commons License 2010.01.08 0 0 2066
Azért annyira nem ijesztő az a sok kedves topiktag szerintem. :)
Nekem sajna az idővel van bajom, mostanában megint épp csak át tudom futni a hozzászólásokat.. És én se ismerek még sok mindenkit (személyesen meg senkit sem, egyelőre.)
Előzmény: lliann (2065)
lliann Creative Commons License 2010.01.08 0 0 2065
Veramami a másik fórumhoz kell a bátorság a horgolóshoz.
Előzmény: veramami1 (2064)
veramami1 Creative Commons License 2010.01.08 0 0 2064
Illián! Bátorságot, de mihez? Valahol elvesztettem a fonalat, szépek a munkáid
lliann Creative Commons License 2010.01.08 0 0 2063
A végén azt akartam írni addig is bátorságot gyűjtök.
Előzmény: lliann (2061)
veramami1 Creative Commons License 2010.01.08 0 0 2062
Ildikó! Nagyon szép lett, . Ha nincs mintánk, sajnos igy járunk. Én is voltam igy, csak nekem rövid lett, igy tudtam még hozzá kötni, nem kis munkával. Ugye nálad láttam lepkés ablakfüggönyt? Minden fele nézelödöm, és utána nem tudom hol láttam. Annyi szépség van, hogy nem lehet választani a kézimunkák között. . Örülök hogy itt is felélénkült a topik.
lliann Creative Commons License 2010.01.08 0 0 2061
Köszönöm a gyors segítséget mind kettőtöknek ez most olyan volt mint "szezám tárulj" és mennyi kincsre leltem:)
Gondolkodtam már én is a másik fórumon, de kicsit vissza rettent az a sok hozzászólás vissza olvasása plusz a rengeteg ember aki ír nem sok embert ismerek és nekem az olyan "furcsa" nem tudok jobb kifejezést. Nem is bántólag írtam, csak nekem kell egy kis személyesebb valami, persze tudom ide is ismeretlenül szóltam hozzá, de talán kicsit közvetlenebb. Viszont néha bele olvasok abba a fórumba is így nem idegen meg azért egy pár emberkével már összehozott a világháló aki ott gyűjtök:O)
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.08 0 0 2060
Aranyos vagy, hogy emlékszel rá, sajnos nem, kicsi lett. De mivel ez xszemes fórum nem akarom ide föltenni, hanem ha átmész a csipkekötés fórumra oda föltettem megnézheted. Nagyon sajnálom a mellényt is, meg magamat is. Most, hogy itthon volt a fiam vettem róla új méretet. Elvitte Bp-re, hogy megpróbálja eladni, de ugye nem azért készítettem, hogy eladja, hanem, hogy örömet szerezzek vele. Most kezdhetem előlről:((
Előzmény: veramami1 (2052)
Rece-fice Creative Commons License 2010.01.08 0 0 2059
Arany Lacit nem lehet lefőzni! (Még szerencse)

+ válasz: karitászkodás(NOÉ-ban ruhaválogatás közben) sok hagyaték-limlom kerül kezünkbe, és én áldozatos szívvel mentek!!!
Előzmény: Törölt nick (2058)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.08 0 0 2058
Sőt. Ha egy szinttel feljebb mész, van ott Beregi és Mezőkövesdi is...
Előzmény: Törölt nick (2057)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.08 0 0 2057
Csirip 46 könyvtárában megtalálod mintát. (remélem nem haragszik meg érte)
Nem magamtól vagyok ilyen okos, a másik fórumon már kiderítették :-))
Előzmény: lliann (2055)
Rece-fice Creative Commons License 2010.01.08 0 0 2056
Lliann!


Ehhez mit szólsz!? A Kézimunka fórumon máris megtalálták a forrást(érdemes bekukkantanod, mert párhuzamosan írok xszemesről itt-is-ott-is).

Gránátalmákra még visszatérünk( az irodánk udvarán van óriási bokorral.... idén jól termett - noha élvezhetetlen:-)).
A képtáramban a keresőbe beírván a Gránátalmás szót, két mintát találsz.

Nézted a gyűrűpárnámat itt korábban? Bocs, én recéző vagyok - és koca-szemező... Nagyon szerény kis (roham)munka volt...

Előzmény: lliann (2055)
lliann Creative Commons License 2010.01.08 0 0 2055
Ez aztán jól néz ki, hol találsz ilyen szépségeket?
A gránát alma meg különösen érdekel, a terveim közt szerepel egy almás mintakendő. Még nem állt össze teljesen a kép de lelki szemeim előtt már bevillan egy, egy szép gondolat és minta, sőt még az öltés variációkra is gondoltam. Szerintem túl sok minden kavarog még ezzel kapcsolatba bennem, de majd csak letisztul, ha egyszer eljön az ideje.
Előzmény: Rece-fice (2054)
Rece-fice Creative Commons License 2010.01.08 0 0 2054
Jó kis napot mindenkinek!

Ugye szép!? (Nekem a kézimunka szép, a nap meg legyen jó!)
A héten mentettem egy párnahuzatot: enyhén foszlik, kicsit pecsétes, de gyönyörű munka. Kézi szövésű vászonra lehet hímezve - nagyon apró öltések.

Szatmári-bereginek gondolom, de talán van köztetek hozzáértőbb: az általam ismert gyűjteményekből nem ismerős a minta - legalábbis a gránátalma szegélysor.
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.07 0 0 2053
Az a könyv nekem is megvan már. Köszönöm.
Nem feltétel a nagy minta, de általában a kicsiken van kontúr...
Előzmény: veramami1 (2052)
veramami1 Creative Commons License 2010.01.07 0 0 2052
Laci! Én kiváncsi vagyok hogy miért kérsz nagy mintát, bár én nem tudok segiteni, viszont van egy Tiszavidéki keresztszemes himzésminták cimű könyvem ,esetleg ez érdekel.... Láttam a lányok nagy kötésbe akarnak kezdeni, itt most nagyon lelessult a topik. Veramami........................... Ildikó! Jó lett a mellény?
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.06 0 0 2051
Köszönöm szépen mégegyszer, megkaptam. Puszi: Ildikó
Előzmény: szaboildiko (2050)
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.05 0 0 2050
KedvesTyúkanyó!
A spongyabob az öcsém lányának a kedvence. Elküldenéd nekem is a mintáját légyszives. Köszönöm szépen.
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.05 0 0 2049
Nagyon gyönyörű ez a szalaghímzés is.
Van a windowsodon olyan, hogy "paint", nos először azt a képet keresed ki, amelyiket kicsinyíteni szeretnéd, jobb gomb kattint, másol, paint, szerkeszt, beilleszt, majd nézet kicsinyítés(nyújtás) és ott a százalékot leveszed mondjuk 50-re. Mentés másként és már tudod is ide föltenni. Így is lehet, de lehet majd más is ad tanácsot.
Előzmény: Pcsiffy (2048)
Pcsiffy Creative Commons License 2010.01.05 0 0 2048

szalaghímzéses táska

 

Ezeket a táskákat szalaghímzéssel díszítettem. A szalaghímzés után kezdett nagyon érdekelni a gobelin és most a kereszteszemes.

Pcsiffy Creative Commons License 2010.01.05 0 0 2047

Köszönöm szépen.

Próbáltam a meglévőkből felrakni egy pár képet, de nagy a mérete. Majd keresek egy "tudóst" aki segít kicsinyíteni, akkor hátha sikerül felraknom a zoknis takarót az szinte semmibe nem kerül és még kézzel is meglehet varni.

Előzmény: lliann (2041)
Pcsiffy Creative Commons License 2010.01.05 0 0 2046

Köszönöm nagyon szépek, annyit találtam, ami tetszik. Most majd a bőség zavara lesz a baj, de az nem baj. köszönöm.

Előzmény: maria.vargane (2039)
veramami1 Creative Commons License 2010.01.05 0 0 2045
Hál istenek!
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.05 0 0 2044
Igen, megtaláltam az oldalt is, le is mentettem egy párat, köszönöm szépen.
Előzmény: veramami1 (2043)
veramami1 Creative Commons License 2010.01.05 0 0 2043
Ildikó! Én irtam megint privátba: Veramami
Gombelin Creative Commons License 2010.01.05 0 0 2042

Kedves Fórum-látogatók!

Spongyabobos minta gondunk megoldódott a kedves Tyúkanyó jóvoltából, akinek ezúton is köszönjük a segítséget!

Szép napot!

lliann Creative Commons License 2010.01.05 0 0 2041
Pcsiffy ezek jó kis munkák a varrásért külön irigyellek mert az nekem sem megy de azért szoktam próbálkozni Máriavargáné is nagyon szép foltvarrásokat tud készíteni. A képeknek külön örülök.
Veramami ez a kutyus tényleg szép és nagyon jól alakul.
Előzmény: Pcsiffy (2021)
grea Creative Commons License 2010.01.05 0 0 2040
Sziasztok!
A jogdíjas mintákkal vigyázzatok, mert a Picasa-n is sok oldalt töröltek miatta, képtárak vesztek el, inkább töltse le valaki és oldalanként küldjétek el egymásnak.
grea
Előzmény: szaboildiko (2038)
maria.vargane Creative Commons License 2010.01.05 0 0 2039

Pcsiffy!

 

Küldök privátban egy linket órákról, itt több rózsásat is találsz, remélem valamelyik megtetszik.

Üdv: M

 

Előzmény: Pcsiffy (2034)
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.04 0 0 2038
Édes veramami1, a baj az, hogy nincs mire kattintanom, mert egyik sem jelenik meg, csak továbbra is a férfi sziluettje. Nagyon köszönöm a fáradtságotokat, de úgy látszik ez nem megy. És, ha itt tennéd fel, legalább a kutyust? A horgolós indexen szoktunk föltenni mintákat is és még nem volt eddig baj, meg itt is tettünk már fel. Próbáld meg kérlek még ezt. Nem tudom mi lehet a baj, mert én már legalább 20 éve számítógépezek, de még ilyen problémával nem találkoztam.
Előzmény: veramami1 (2035)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!