Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.02 0 0 4325

Üdv mindenkinek. Nem vagyok szakértő, csak egy kissé dühös nő. 2005 óta van upc műholdasunk és nagyon meg voltunk vele elégedve, egészen tavalyig, amikor ugye műholdváltás, meg összevonás mifene egyéb történt. Korábban nagyon szerettem a rengeteg szabadon fogható angol nyelvű csatornát. Nos a jelenlegi állapotok borzasztóak. Teljesen az a benyomásom, hogy Magyarországot a Balkánhoz csatolták "UPC-ileg". És a minőséggel sem vagyunk elégedettek, nagyon nem. A gyakori kimerevedések, kép szétesések, nem győzzük a csatornabeállításokat frissíteni. Korábban talán ha egy évben egyszer kellett.Szóval panaszkodni jöttem. De hogy jót is mondjak az "új" UPC-ről, a Diginél sokkal jobb. Egy hónapig voltunk digisek, de ha az égen egy bárányfelhő megjelent, már nem volt jel.

Mint laikus nő, az a kérdésem, hogy lehetséges-e egy sima parabola szettel valami jó eredményt elérni? S ha a UPC-től valaki ezt a topicot olvasgatja, üzenem neki, mint már korábban valaki: Köszönjük emese!

pajaci Creative Commons License 2011.06.30 0 0 4324

Ezt kérdeztem én is, kb hat hete:-)))

Előzmény: csab2 (4321)
Degeczi Creative Commons License 2011.06.30 0 0 4323

guglizás találata: "Thor-műholdak: kódot kaptak a Filmbox-csatornák (...) Az SPI International 2010.  októberében határozta el csatornáinak térségünkben való megjelenését, az előzetes hírek akkor úgy szóltak, hogy az év dec. 31-ig lesz kódolatlanul látható a program. Utóbb már tudjuk: ezt 5 hónappal meg is fejelték örömünkre."

Előzmény: csab2 (4321)
V.Gy. Creative Commons License 2011.06.30 0 0 4322

Nálam igen, tán már két hónapja is van.

Előzmény: csab2 (4321)
csab2 Creative Commons License 2011.06.30 0 0 4321
Sziasztok!
Nálatok is eltünt a két ingyenes Filmbox csatorna? Nem mintha sajnálnám, csak a kíváncsiság hajt, hogy megkérdezzem.
ficere50 Creative Commons License 2011.06.29 0 0 4320

Nagyon sajnálom, de hát ez is egy szakma...

Előzmény: naomicica (4319)
naomicica Creative Commons License 2011.06.29 0 0 4319

Na, ma ismét pont addig jutottam el, mint a múltkor... Durva jelerő megvolt.. király... aztán semmi.

Finom jelerőre várva eluntam magam és kiléptem a telepítésből, majd kikapcsoltam minden ketyerét és gondoltam újra indítok mindent.

Rosszul tettem, mert se kép se hang nem lett.... 

A parabola maradt ugyanott... Műhold jelző kütyü visított, durva jelerő meg valahol elmaradt... szóval kikapcs minden, tányér forgat, áramtalanít, szétszed, újracsatlakoztat, bekapcs, tányér forgatás, visítás, hangolás... és jelerő lóf*sz...

 

Most jutottam el arra a pontra, hogy feladom és az első adandó alkalommal hazaviszem az egész cuccot és visszaadom a kedves szolgáltatónak.

 

Nincs lelkierőm tovább szórakozni vele.

 

Ja, ma már odáig jutottam, hogy a környékbeli összes helyi parabolás szakit felhívtam. Kb. 10-et.

Egyik se vállalta el. Aki bevállalta volna az meg olyan vicces árat mondott, hogy abból inkább előfizetek 1 évre valami más, helyi szolgáltatóra.

 

Egyedül csak a nagyimat sajnálom, akinek az egyetlen szórakozása lett volna itt a magyar nyelvű tévé....

V.Gy. Creative Commons License 2011.06.29 0 0 4318
naomicica Creative Commons License 2011.06.24 0 0 4317

Azóta is várom, hogy jó idő legyen. :)

 

Amikor nem felhős és nem esik, akkor nem érek rá..

Amikor esik, akkor meg ki nem megyek. :)

Vasárnapra tervezek egy kis szerelést. Elvileg vendégeim jönnek, lehet befogok valakit, hogy segítsen.

Nem egyszerű ez.. ráadásul a hülye cső, amin a parabola van se áll egyenesen. :)

Viszont remélem, hogy hamarosan arról számolok be, hogy ülök a kertben és nézem Jóban rosszbant.. és nem neten. :))

Amúgy, ha be lett állítva, akkor meg lehet kábelezni. :o

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.22 0 0 4316

Hi,

 

Most csak néhány tanács.Mi Londonban vagyunk 90cm tányér.

Én is bírkóztam vele,mint román a medvével,de meg lehet találni.A csákány valóban nem segít,de néha már én is gondoltam rá...

Nem szakmai tanács,de arra azért érdemes figyelni,hogy elég finoman mozgasd és várj néhány mp-et mire a jel odaér.A régi Astra irányában próbáld keresni pontosabb infoért nézzél rá a dispointerre is.

+ még egy tipp ha van iphone-od (nekem nincs) arra lehet ilyen satfinder programot letölteni.Ha jól emlékszem ez a neve.Már én is ezzel akartam próbálkozni,de végül egy erősebb nekirugaszkodásra sikerült kézből belőni.

Nekem 90-es tányérral 95%  jelminőség.

A tp= transzponder.

Ha kell utánanézek a pontos adatoknak,de arra emlékszem,hogy itt nem 11727,28000,7/8.

Sok sikert.

Előzmény: naomicica (4315)
naomicica Creative Commons License 2011.06.21 0 0 4315

Sziasztok,

 

az igazság az, hogy ma semmit nem állítottunk. A változatosság kedvéért esett és kb. mostanra lett jóidő. Ilyenkor meg már nem sok kedvem van kimenni és tányért tekergetni.

 

Dishpointer nekem is megvan. Onnan néztem be, hogy nagyjából merre álljon. Azért köszi.

 

Remélem holnap jobb lesz az idő és sikerül valamit csinálni.

ficere50 Creative Commons License 2011.06.21 0 0 4314

Talán ez hozzásegít valamihez: www. dishpointer.com

 

Keresd meg az otthonod (lakásotok, házatok), add meg a Thor 0,8° W-et és megmutatja, hogy milyen közelben lévő "tereptárgyat" kell célba vennetek és milyen elevációs szöget kell állítani a "mount"

(tartószerkezet) hátsó skáláján. Ha már sípol, akkor érdemes a "mérőkütyü" érzékenységszabályzóját

lejebb venni és még igy finomítani a legjobb jelerőig. Ha véletlenül elkaptátok, akkor is mindig kell várni pár másodpercet, mert a beltérinek (mivel digitális) kell egy kis idő a jelfeldolgozáshoz!

"Türelem UPC-t terem!"

Előzmény: naomicica (4312)
95xf Creative Commons License 2011.06.21 0 0 4313

Állíts a műszer érzékenységén lefelé, akkor jó ha az erősebb holdnál (astra) megy maxra. A thor kb 50%-os lesz ilyenkor, de könyebben megy a beállítás.

 

A 80cm-s elbírja bármelyik tükörszár:))

 

Én most ennyit tudtam segíteni, kilépek a "mobilnet varázsából"

Előzmény: naomicica (4312)
naomicica Creative Commons License 2011.06.20 0 0 4312

Mocskosul sípol... a mutató kiakad.. Viszont lehet valami szomszédos műholdra csatlakoztam.

 

Sípolás közben és kussban is mozgattuk. Minden lehetséges pózban volt már a 110-es lavór, ami mellesleg pont 2 méterre volt a beltéritől. Mindent kivittünk a kertbe és a parabola mozgatása közben is ráláttunk a tévére. 

A tányér nagyon jó helyen van, nem árnyékolja semmi, nagyjából a megfelelő irányba áll. Nagyjából, mert folyamatosan mozgattuk.

 

Lehet beszerzek egy tükörszárat, hogy hajtogathassam a dőléshez. :) Bár még a DAF tükörszára se bírná el a 110-es lavórt.

 

Holnap újra próbálkozunk, hátha sikerül valamit állítani. :) Este jelentkezem, hogy mire jutottunk. 

Előzmény: 95xf (4310)
naomicica Creative Commons License 2011.06.20 0 0 4311

Köszi. :)

 

Finom jelerősségre gondoltam. Lövésem sincs, hogy mi az a Q (gondolom quality) a jelminőség alapján... De itt olyan van, hogy durva jelerő és finom jelerő.

Na meg mi az a tp??!! :D Ok, majd, ha mindent visszaolvastam, arra is rájövök, gondolom....

 

Holnap remélem 2 eső között sikerül megfognom, azt amire szükségem van. :))

Előzmény: ficere50 (4309)
95xf Creative Commons License 2011.06.20 0 0 4310

Szia!

 

Kérdések:

-Mit jelent a sípolás? "Rendes" nagy jelet vagy csak van egy "alapjeled"

-Mire vártál 1 órát? Az a jel még kevés, valamerre még mozdítani kellene parabolát a beltérinek nem sok köze van a jelhez.

-A parabola beállítást hogy csinálod? Gondolom az a 110es lavór nincs a beltéri közelében.

 

Másikra, komolytalanul:

-Angliában vagy az semmi (hacsak nem az, hogy ott sokat esik és nagy a beltenyésztett "főnemesség"), én németbe vagyok (ma), holnap franciába (ha minden igaz:))

-Upc-d magyar, mint itt legtöbbünknek

-Minden a helyén, de a lavór és LNB kissé rosszul áll: esetleg a fej távolsága vagy dőlése nem jó

-Csákánytól nem lesz jó jeled:)

-Nem tudod áthelyezni parabolát máshová egy próba erejéig, hátha kijönne valami a hibából

 

Én úgy csinálom esténként a "kis" 35x40cms tányérkámmal ha "simán" nem lelem Thort, hogy műszerrel meglelem Astrát. Ez kb délen van, a jele "jó erős". Innen (órajárással megegyezően) jobbra a harmadik hód a "miénk":)

 

Ha esetleg látod a tv-t, akkor próbáld meg azt, hogy amikor van valamennyi jelerősséged ránézel a discovery-re, az megy gyenge jelminőségnél is. a Tv2 ami háklis a min 50%os jelminőségre.

 

A többi trükköm nálad nem jó, mert nincs "mobilitásod": nem tudod áthelyezni a lavórt jobbról balra, esetleg tükörszárat hajtogatni dőléshez:)

Előzmény: naomicica (4308)
ficere50 Creative Commons License 2011.06.20 0 0 4309

Neked is azokat a lépéseket javaslom, mint alább "purist"-nak. A digi-szat jeleknél nem elég csak a jel megléte, ott az összes paraméternek "stimmelni" kell.Ha most  jelet kapsz, az még lehet egy másik hold is, ami 1-2 fokkal mellette van, csak ott nem az a csatorna ad ami a te beltériden be lett állítva.

 

"a finom jelerő..." alatt, gondolom a "jelminőségre (Q)" gondolsz. Itt majd akkor lesz "%", ha egyeznek a

tp-adatok.

Olvasd át a purist-nak írtakat!

Ui.: ha már mindenképpen műszer nélkül akarod megkeresni a Thort, akkor egy már előre (kipróbált)

programozott, "nem kódolt" csatornára állított (Duna) beltérivel kisérletezz.

 

A "mérőkütyü" az összes műholdnál sípol, nem tesz különbséget Thor, Astra, Amos stb. között, az igazit neked kell megfognod!

Előzmény: naomicica (4308)
naomicica Creative Commons License 2011.06.20 0 0 4308

Sziasztok,

 

elakadtam parabola szerelésnél. Illetve a parabola a helyén van, elvileg jól be van állítva. Mérőkütyü sípol, beltéri mutatja, hogy a durva jelerősség 70% körül van. Viszont várom, hogy jöjjön be a finom jelerő... Na, az meg nem jön.... Semmi. 1 órát ültem és vártam, nyomkodtam, továbbra is semmi.

Kihúztam a beltérit, hátha egy újraindítás segít.. Az sem. Annyira jól sikerült, hogy akkor már durva jelerősséget se jelzett, nem hogy finomat. A tányér és minden más maradt mozdulatlanul...

 

Más infó: Angliában vagyok, van érvényes otthoni UPC előfizetésem, 110-es tányérom van és az LNB is jó.. Minden a helyén van, de mégse megy. :(

 

Szóval mit lehet tenni, ha a durva jelerő után a finom nem akar bejönni?

Lassan minden kedvem elmegy a beállítástól és egy csákányt állítok a tányérba... :(

patriote Creative Commons License 2011.06.20 0 0 4307

Köszönöm a jó tanácsokat! Megpróbálom.

Előzmény: *upc*** (4306)
*upc*** Creative Commons License 2011.06.19 0 0 4306

igen létezik de akkor mindegyik részre külön kell elöfizetni

alap , sport, film, zene stb ugy meg borsos egész

200euro full

 

http://www.sky.de/web/cms/de/abonnieren-preisinfos.jsp

add össze a számokat

HD kérsz akkor HD boxot adnak rossz kodolási rendszerel amit kártyát nem tudsz használni másik boxban 

 

Nagravision 3
Videoguard

 

talán a Videoguard talán használhatónem vagyok benne biztos egyedül öreg betacrypt osztható és használható de az nincs HD csatornákon

 

astra 19,2E re kell tenni tányért

ahol dsf ,orf, többi jön 

Előzmény: patriote (4296)
abani Creative Commons License 2011.06.19 0 0 4305

OK! Köszönöm a felvilágosítást!!!

Előzmény: ficere50 (4304)
ficere50 Creative Commons License 2011.06.19 0 0 4304

Ja, és még valami: nem minden beltéri tudja a kártyaolvasót+kártyát kezelni.Többféle kártya van forgalomban (A 02, A13 stb.)

A legbiztosabb út: előfizetés és bérelt receiver.

Előzmény: abani (4302)
ficere50 Creative Commons License 2011.06.19 0 0 4303

Legális előfizetés.+(német v. osztrák lakcím,igazolvány,banki átutalási megbízás)

Nagyon védett a rendszer és sűrün változtatnak a kódoláson.

Előzmény: abani (4302)
abani Creative Commons License 2011.06.19 0 0 4302

Pontosan erről van szó és ha lehetne.....

 

Kártyaolvasóm be van építve:Philips Digital satelite receiver/2011   

Előzmény: ficere50 (4300)
abani Creative Commons License 2011.06.19 0 0 4301

Sajnos nem tudom, de igen jó lenne, ha tudnám nézni, a kódolt adókat is.:-))

Előzmény: ficere50 (4299)
ficere50 Creative Commons License 2011.06.19 0 0 4300
Előzmény: ficere50 (4299)
ficere50 Creative Commons License 2011.06.19 0 0 4299

Ezek nem mind a SKY- csoport részei? Premiere-ből lett a SKY! (itt Ausztriában legalábbis)

Előzmény: abani (4298)
abani Creative Commons License 2011.06.18 0 0 4298

Szia,

Sky, Animal Planet,Beate Uhse,Cine+Premier, Erotik.TV, Discowery, Eurosport, Nat.Geo, Premiere,....

Köszi!

Előzmény: ficere50 (4297)
ficere50 Creative Commons License 2011.06.18 0 0 4297

Mely adókra gondolsz, mert a SKY és néhány p..o csatin kívül a legismertebbek mind free-k!

Előzmény: patriote (4296)
patriote Creative Commons License 2011.06.18 0 0 4296

Szia, érdeklődni szeretnék, hogy Németországban német adókhoz nincs e valakinek kártyája, amivel a kódolt csatornákat is tudnám fogni. Természetesen nem ingyen kérem.

 

Köszönettel!

Előzmény: *upc*** (4288)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!