Keresés

Részletes keresés

gyongyhaju lany Creative Commons License 2009.03.27 0 0 26910
ÜCS-vel nem valószínű h. buszon lehet jegyet venni, mert arról ÁFÁ-s szlát kell adniuk. Azt pedig a buszvezető nem fog nekiállni irogatni.
Előzmény: nagypapi (26908)
G(Dzsí) Creative Commons License 2009.03.27 0 0 26909

OKT Mátraverebély-Bableves csárda holnap, vagy holnapután - bár szerintem inkább holnap, szombaton, mert jobb időt mond - érdekel esetleg valakit, az szóljon. Természetesen a végén a Bableves csárdában fogyasztanánk is :) Eddig ketten vagyunk.

nagypapi Creative Commons License 2009.03.27 0 0 26908

"Tudtok-e az útvonalon (nagyon) olcsó szálláslehetőségeket, ahol üdülési csekket is elfoganak (kemping is jó)? "

Keress rá az üdcsicsekkes honlapon a nógrádi településekre, talán segít a logisztikában:

http://www.globalnet2000.hu/ucs/

Célszerű olyan helyet választani, ahol kajálni is lehet, így azt is fizetheted üdülési csekkel. A romhányi Fáradt Vándor pl. ilyen lehet.

Nem üdülési csekkes hely, de olcsó szállás van Cserhátsurányban is, a ttt fórumán találsz róla infót.

 

"- Ismertek-e biztonságos sátrazóhelyet arrafelé? Bár azt hiszem, manapság egyre nagyobb felelőtlenség vadkempingezni, főleg egyedül..."

Szerintem annyira nem gáz a vadkempingezés még manapság sem, nemrég volt róla szó, hogy valaki(k) a Szandavárban kempingeztek. Hangulatos lehet, főleg egy napfelkelte...

 

"A kedvezményes hungaricardos vonat/buszjegyet lehet-e üdülési csekkel fizetni, vagy csak készpénzzel? Egyáltalán: buszon lehet üdülési csekkel jegyet venni?"

HC-os vonatjegyet lehet ÜCS-vel fizetni, bár régebben csak kijelölt forgalmasabb pénztárakban fogadták el, nem tudom, most mi a helyzet.

Hogy buszon mi a helyzet, azt passzolom, viszont kíváncsi lennék én is... Mindenesetre a Volánbusz hírdette, hogy aki ÜCS-kel vásárol jegyet, az 10%-kal többet utazhat ugyanazért az árért. Hogy ezt hogy tudják megoldani akkor, ha buszon veszed a jegyet, nem tudom. (De szerintem sehogy.)

 

 

 

 

Előzmény: neduddgi(én) (26907)
neduddgi(én) Creative Commons License 2009.03.27 0 0 26907

Sziasztok Kékezők!

Piszokrég nem jártam itt...

Hála szeretett vezéreink áldásos tevékenységének, én is, mint oly sokan, átmeneti likviditási gondokkal küzdök. :o)

(Ha jól emlékszem, szép hazánk legutóbbi átmeneti gazdasági válsága úgy negyven évig tartot...)

 

Ezévre (túlzott optimizmusomtól vezérelve) azér' beterveztem, hogy a cserháti szakaszt (Katalinpuszta-Mátraverebély) valahogy végigjárom, ehhez kérnék némi infót:

 

- Tudtok-e az útvonalon (nagyon) olcsó szálláslehetőségeket, ahol üdülési csekket is elfoganak (kemping is jó)?

- Ismertek-e biztonságos sátrazóhelyet arrafelé? Bár azt hiszem, manapság egyre nagyobb felelőtlenség vadkempingezni, főleg egyedül...

- A kedvezményes hungaricardos vonat/buszjegyet lehet-e üdülési csekkel fizetni, vagy csak készpénzzel? Egyáltalán: buszon lehet üdülési csekkel jegyet venni?

 

Asszem, bemelegítőnek ennyi bőven elég...

Köszi!

 

 

lükepék Creative Commons License 2009.03.27 0 0 26906
szerintem a patak mellett. :) most talán nem olyan szép, de amúgy jó hely!
Előzmény: gyongyhaju lany (26905)
gyongyhaju lany Creative Commons License 2009.03.26 0 0 26905
Kicsit off, vagy talán nemis annyira, mert biztos ide is útbaesik valami jelvényszerző mozgalom :)

Kérdésem volna tapasztalt erdőjáróktól: Solymárnál a Mátyás-domb után van értelme felmenni az Alsó-Patak-hegyre Z-Z+-on vagy a Paprikás-patak széle mentén a térképen jelzés nélkül jelölt utat válasszuk rá a sárgára?
Morcsi Creative Commons License 2009.03.26 0 0 26903
Ezek szerint hiába emlegettünk ma Bozsoktól-Szombathelyig gyaloglásunk közben?
Előzmény: Törölt nick (26892)
Güsziológus Creative Commons License 2009.03.26 0 0 26902

Jártam arra pár éve.

Nem állítom, hogy nem féltem.

 

A környéken fa már nincs, akkor sem volt.

Ha lebontják a házakat és eladják a téglát, akkor már épület sem lesz.

 

Ha nem maradnak olyanok, akiktől el lehet venni akármit, akkor már csak egy marad.

 

A klasszikusok azt írták, a proletárok csak a láncukat veszíthetik.

Csakhogy ezek nem proletárok, mert nincs munkájuk nem dolgoztatja őket senki.

Láncuk sincs.

Nincs veszteni valójuk.

Egész egyszerűen feleslegesek.

 

Belegondolni is szörnyű!

 

Nem kell nagy jóstehetség.

Összeállnak, és megindulnak.

 

Akkor felvonul a rendőrség?

Vagy oda mennek a jogvédők?

Előzmény: nagypapi (26899)
Zete Creative Commons License 2009.03.26 0 0 26900
S hány ilyen falu van még? Bár egy is sok...
Előzmény: Güsziológus (26897)
nagypapi Creative Commons License 2009.03.26 0 0 26899
Én talán 5 éve jártam arra a Kohász Kéken, már akkor is csak a falai voltak meg a templomnak. Onnan már nincs mit elvinni.
Előzmény: jzp2107 (26898)
jzp2107 Creative Commons License 2009.03.26 0 0 26898
> a templomot sem rögzítem, mert azt is lebontják zavartalanul....

a videóban azt mondták hogy a templomot felgyújtották

Előzmény: Törölt nick (26896)
Güsziológus Creative Commons License 2009.03.26 0 0 26897

Most akkor ki szegregál kit?

 

Döbbenet.

 

Azt hallottam Szelestén (pedig az nyugati "fertály" és nem olyantól hallottam, akit nem a nap barnított), hogy meglásd, előbb-utóbb egymást fogjuk lelőni.

 

Mondta ezt olyan a kocsmában, aki elvesztette állását és a törlesztő részlete megduplázódott.

Évekig gürcölt, hogy lakása legyen és most a kilakoltatás vár rá.

 

Pedig arrafelé még ott a lehetőség, hogy a "szomszédba" átjárjanak segédmunkára!

 

Innen már offtopic lenne, de talán még ennyi belefért.

 

Előzmény: Zete (26894)
Zete Creative Commons License 2009.03.26 0 0 26894

Csak kimondottan erős idegzetűeknek: friss helyzetkép videóval Somsályból (Kohász KÉk!):

 

 

http://www.hirtv.hu/belfold/?article_hid=262600

 

 

Zete Creative Commons License 2009.03.26 0 0 26893
Csak kíváncsiságképpen: 2000m szint hány km-es túrán jön össze Zalában?
Előzmény: Törölt nick (26892)
asciimo Creative Commons License 2009.03.26 0 0 26891
hello,

ja, igy már értem. Szerintem egy hosszútávú kékezésnél (T100 időd alapján) napi 40-45 km vállalható. Egy-két helyen jobban jársz, ha bemész a közeli nagyobb településre/városba esetleg bázisként használsz egy szállást több napig.
(pl. Bakonyban Veszprém : Zirc-Városlőd, Városlőd-Nagyvázsony szakaszoknál.)

asciimo

Előzmény: ervin68 (26890)
ervin68 Creative Commons License 2009.03.26 0 0 26890
asciimo!

Köszi a választ. Rosszul fogalmaztam. Valami helyet kerestem volna, ahol az útvonalon lévő lehetséges szálláshelyeket találok. A választ erre megkaptam tőled. Egyébként én sem tudom mennyit gyalogolnék naponta, a tájtól és a kedvemtől függ.
Előzmény: asciimo (26888)
Zete Creative Commons License 2009.03.26 0 0 26889

Szia!

 

Tegnap én is voltam a Hegyes-Hegy ormon. A helyzet azóta változatlan :-) Nagyon gyengén jelzett az útvonal, a kb. félútnál lévő szintben haladó szekérúttól gyakorlatilag toronyiránt mentem fel. Nem egyszerű itt tájékozódni, ha bejön egy jó kis köd, komolyan meg lehet szívni. Látszik, nagyon ritkán járt ez a szakasz. A kilátás viszont szuper volt, gyönyörű képeket tudtam készíteni.

Feljebb a NHH alatt viszont vagy 30-40 cm hó volt, megpróbálkoztam a Nagy-Inóc meghódításával, de a hegy visszavert. Majd legközelebb, hómentes időben visszajövök.

Előzmény: asciimo (26864)
asciimo Creative Commons License 2009.03.26 0 0 26888
Ervin,

ezt most viccből irtad?
tervezze meg valaki helyetted a logisztikát? Elvileg azt se tudjuk, hogy mi Nálad az 1 napi adag. T100 időd alapján, akár napi 50-eket is nyomhatsz, de ha nézelődsz, nyilván lassabban mész. Most mondhatom, hogy első nap menj Boldogkőig, ott van egy jó szállás, de ha csak Makkoshotykáig tervezed....
ttt.tr.hu/kektura helyen a pecsetelohelyeknel sok szallasinfo is van.
Más helyen nincs összegyűjtve tudtommal.



Előzmény: ervin68 (26887)
ervin68 Creative Commons License 2009.03.24 0 0 26887

Sziasztok!

 

Tudnátok ajánlani szállást a túra útvonalán? Hollóházáról indulnék, és (ahogy szabadság engedi) 3-4 napos adagokban battyognék.

Előre is köszönöm

Ervin 

Joeyline Creative Commons License 2009.03.24 0 0 26886
Jó kérdés, de valószínűleg pl az a néni is meghalt, akinél korábban a bélyegző volt.
2008 júliusában tyúkudvarában már állt a gazos fű.
2006 áprilisában még nála bélyegeztünk.
Előzmény: nagypapi (26885)
nagypapi Creative Commons License 2009.03.24 0 0 26885

Statisztika-mániákusoknak:

 

Kezembe (gépemre) kerültek a 2007. évi települési népességadatok, és miután 2006 és 2007 között Tornabarakony lakossága az amúgy is igen alacsony 23 főről 15 főre csökkent, így ez lett Magyarország legkisebb (lélekszámú) települése. Elég kétes dicsőség, de miután az OKT érinti, gondoltam, megosztom ezt a "fontos" infót.

 

Hogy miért csökkent ennyire a népesség, azt nem írja a statisztika, bár akár 1 család elköltözése is okozhatta ezt a "lokális demográfiai katasztrófát".

asciimo Creative Commons License 2009.03.24 0 0 26883
en tettem emlitest a Bakonyi beszamolomban Jasdon egy uj kekrol, de nem harapott ra...
Előzmény: olahtamas (26882)
olahtamas Creative Commons License 2009.03.24 0 0 26882
Pláne ha megemlítjük Visztulának, hogy tulajdonképpen ez is kék színű jelzés :)
Előzmény: Güsziológus (26877)
Güsziológus Creative Commons License 2009.03.24 0 0 26881

Nem, nem a földváras füzetről "beszéltünk".

Az letölthető és van is.

 

A tanösvényről (Magaspart) van egy ismertető füzet, melyet szeretnénk beszerezni, de jelenleg úgy néz ki, hogy csak nekem van egy példányom.

Előzmény: urajizold (26879)
Joeyline Creative Commons License 2009.03.24 0 0 26880
Ez engem is érdekelne!
Felcsigáztál :)
Előzmény: Güsziológus (26877)
urajizold Creative Commons License 2009.03.24 0 0 26879
Ha az Abaúji földvárak vagy egyéb társainak a füzetéről van szó küldök én borítékban, csak írd meg e-milben milyen címre. Vagy pedig a megyei szövetségek között megoldjuk az eljuttatását.
Előzmény: Güsziológus (26877)
Güsziológus Creative Commons License 2009.03.24 0 0 26878

Jaj, lemaradt a kép.

 

Megnéztem, természetesen.

Ilyen tábla van a földvárban is.

Az a 7. állomás.

A 2. a másik földvár, Gata. Ez Hernádbüdön van.

 

Összesen 14 állomás van, az utolsó Halmajon, a vasútállomás előtt nem sokkal.

 

Ahogy írtam, Hernádkércsen csak "átrohantam".

Kimaradt Kiskinizs is.

 

Közben eszembe jutott egy másik variáció is.

 

Perétől indulni és végig Halamajig.

Hangulatos a kis híd a Hernádon.

Előzmény: olahtamas (26876)
Güsziológus Creative Commons License 2009.03.24 0 0 26877

Szia!

 

Nálam van egy példány, Hernádbüdön kaptuk a polgármestertől.

 

Kicsi méretű, de sok-sok lap van benne.

Igényes a kivitelezése.

Nem ígérem, de lehet, hogy beszkennelem valamikor.

Reméltem, hogy a túrabázisban megtalálom, de nem volt sikerélményem.

 

A jelzések felfestése már-már tökéletes, kivéve a kurgánoktól Felsődobsza felé kb. 1 kilométer. Nincs út és fa se nagyon van:-(

 

A teljes táv 26 kilométer, a kitérőkkel együtt.

Gibárt és Felsődobsza között kb. 16 kilométer van, ez a szebb rész.

Ennyi elég is egy topictúrához.

 

Meglehetősen csapnivaló a közlekedés.

Encsen kellett várni kb. 3/4 órát.

Még szerencse, hogy ismerem a várost, elsétáltam a cukrászdába egy jó tejszínhabos kávéért. Bőven belefért az időbe.

 

Visszafelé 16:00 körül van busz, ez jó is lenne, de be kell menni Miskolcra, mert Halmajon nincs csatlakozás.

 

Az lehetne a megoldás, hogy kocsikat letenni Halmaj vasútállomáson, onnan személyvonattal Encs.

Ekkor csak néhány perc van a buszig.

Gibárton fel lehet "tankolni" és Perén a kocsma is megérdemel egy pici kitérőt.

 

Szerintem nagy élmény lenne sokaknak!

Előzmény: olahtamas (26876)
olahtamas Creative Commons License 2009.03.24 0 0 26876
Ezt már én is kinéztem magamnak, amikor arra járva találkoztunk a friss jelzésekkel
http://www.fotoalbum.hungarotel.hu/olahtamas2008/3492/172423#2

"Hernádkércsen belefutottunk a Magaspart tanösvény 10-es állomásán levő "Magyar Szentföld" pontjára, de ismertető tábla, és nyitott kocsma hiányában nem jutottunk több információhoz. "

Szervezhetünk egy topictúrát rá, részemről van rá igény :)

Meg lehetne valahol nézni azt a kis füzetecskét ?
Előzmény: Güsziológus (26871)
Joeyline Creative Commons License 2009.03.24 0 0 26875
Majd meglátom :)
Előzmény: jzp2107 (26873)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!