Keresés

Részletes keresés

B.Panther Creative Commons License 2014.03.14 0 0 2503

Szia Sky.

Vissza térve a 8,5x11-es DD fejre, csináltam légméréseket. Ezek olyan 12-15 cm körüli mintavételek. Távolabról is ezt hozza. Ha Furcsa jelet kap az ember, meg kell nézni távolabról is, úgy pontosat mutat :P... fura XD

Azt el tudom mondani, hogy 4-4,5cm alatt mindenre kettős jelet dob, azaz 2x érzékeli. Gondolom ez a 15 & 18kHz közti különbségből adódik. A légteszt természetesen semmi, ugyanis egyáltalán nem élethű. Vizes talajban az alábbi értékek rendesen elmozdulnak, és hát... némely dolog megállapíthatatlan :), majd egyszer ha addig nem veszel te is, akkor csinálok egyet parti vizes, meg víz alatti környezetben is.

 

-1Ft-os (majdnem kisbronzt írtam, hehe :P 61-62+-1 (azaz60&63de azt kevésbé adja rá ki)

-14 karátos karika gyűrű: lapra: fix70+-1, élére, és oldalvást pedig 69-80 között ugrál, de néha ledobja 10-40 közé is..... mondjuk 10%-ban.. szóval ha furcsa jelet kapsz az alábbi fejjel, érdemes megásni ;)

-10 filléres fix 75

-20 filléres fix 77

-5Ft-os 68+-2

-10Ft-os fix53

-100Ft-os, jelen korunké: 40-65, néha bedob 25+-5 környékieket is. ugye kétféle fém, eléggé megzavarja

-200Ft-os fix 76... na ezt ne kérdezd miért, pedig ez is 2 féle fémből van :P, lehet a 100Ft-osban több vas van, v a fene tudja

-ólom fix80 amit tudok mondani, hogy ez a nedves/vizes, parti környezetben fix 65-re jött

üdv,

V.

Előzmény: Törölt nick (2502)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.14 0 0 2502

Haha én annyira nem őrülők! Német sisaknak jobban örültem volna az is van ott bőven csak találd ki melyik jel a sisak!

 

Előzmény: TOM976 (2501)
TOM976 Creative Commons License 2014.03.14 0 0 2501

De jó, mesélj merre van? Nekem jó életbiztosításom:) Örülne a család.

Előzmény: Törölt nick (2500)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.14 0 0 2500

Hát gyerekek én elmentem egy olyan helyre ahol régen a németek menekültek az oroszok elől és nagy háború volt azon a helyen! Mondanom se kell halomra lőtték a németeket! Na most az a hely arról híres hogy tele van hadianyaga meg taposóakna tüzérségi cuccokkal meg miegymás  ! 5 lengetésből 2 kézigránát meg egy taposóakna na utána pakolás és irány haza! Nem akarok megmurdálni biztos van ott más is de én nem próbálkozom csak ha lesz 3D grafikai megjelenítésű keresőm  ! KB 15 percet töltöttem ott aztán mentem is!

B.Panther Creative Commons License 2014.03.13 0 0 2499

Ez jó :D

Viszont ő is társat keres lengetéshez, olyat aki figyel :D mert ő tuti semmit sem hall  a fülestől XD

(főleg ha az ellen csörtet)

apropó, hányan találkoztatok már vaddisznóval..... durva :) többször sem megyek egyedül erdőbe :P

Előzmény: hopecke. (2497)
TOM976 Creative Commons License 2014.03.13 0 0 2498

Van köztetek pécsi?

hopecke. Creative Commons License 2014.03.12 0 0 2497

  :))))))))))

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.11 0 0 2496

Nem ez a nevem  úgy 15 évig Tornyiszentmiklósi voltam csak 15 éve lakok itt !De gyakran hazajárok mert a mamám még ott él !

Előzmény: B.Panther (2495)
B.Panther Creative Commons License 2014.03.11 0 0 2495

Sky, lehet hamarosan összefutunk :) én Kanizsai vagyok, és vsz haza kölözünk, majd dumálunk még erről.

Apropó, nekünk nem is tudom, v 3-4 ágon vannak lentiben rokonok. Véletlen nem Német a vezeték neved? :)

Előzmény: Törölt nick (2494)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.11 0 0 2494

Helló! Én Lenti vagyok de kiesik a térség sajna!

Előzmény: cibola (2493)
cibola Creative Commons License 2014.03.11 0 0 2493

Fémkeresözésre társat keresek,keszthely,tapolca,sümeg térségéböl. andras01@citromail.hu

B.Panther Creative Commons License 2014.03.11 0 0 2492

:) tudom h nem nézek ki 30-nak :D. Amúgy te idősebb vagy, többet tudsz a régi szörnyűségekről :/

jaja, vissza a témához

Előzmény: hopecke. (2489)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.11 0 0 2491

Na akkor vissza a hobbi témákhoz!!! :)

hopecke. Creative Commons License 2014.03.11 0 0 2490

OFF POLITIKA

hopecke. Creative Commons License 2014.03.11 0 0 2489

Kb 25  évesen a tapasztalat beszél belőled?

Előzmény: B.Panther (2483)
B.Panther Creative Commons License 2014.03.11 0 0 2488

Hát. Ha erőszakra nem erőszakkal felelne még csábítónak is találnám. Sajnos a múltban ez nem így volt :/

(sajnos abban nem hiszek, hogy ezeket a problémákat így meg lehetne oldani, ez már nem az a kör, de értem azt is h mit akarnak, és meg is értem az indulataikat, de ahhoz nagyobb erő kell, hogy a gonoszra ne gonosszal feleljünk. Sajnos akkor sosem lesz vége, a harag csak haragot szül :D Valahol egyszer hallottam, hogy a szeretet a legkeményebb feladvány az ép észnek.. ez igaz :) )

;) de nem szeretnék politizálni. Kicsiny hazánkban meg már megszokhattuk, hogy a kormányprogramban mindig hazudnak, és ígérnek fűt fát... mindenki. Szerintem ez alól a jobbik sem kivétel, viszont sokkal többet nyom a latba nálam az, hogy hogyan "oldotta" meg az eddig felmerült problémákat, ez számomra tisztább képet ad a párt programjukról. De itt abba is hagyom , tényleg nem akarok politizálni, ez az én véleményem volt, de ha rám hallgattok :D tudjátok, mindenki azt csinál amit akar :P

Előzmény: Törölt nick (2487)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.10 0 0 2487

Megértem hogy ezt gondolod de olvasd majd el a programját 85 oldal és a netten is fent van én a Fideszét is elolvastam könnyen! csak azért olvas vagy olvassátok el mert kíváncsi lenék a véleményetekre! Perdöntő tud lenni!!!  http://jobbik.hu/programunk

 

Előzmény: B.Panther (2483)
morisz102 Creative Commons License 2014.03.10 0 0 2486

Ha eltöltenek  pár órát a szántásban, pár napot az erdőben és csak nem jönnek elő az "aranyrudak" néhány eladó detektorral több lesz a Vaterán meg az apródon.

Előzmény: hopecke. (2477)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.10 0 0 2485

Bocsi, de" ügyesen" bemásoltam vfr  nick elérhetőségét,(nem én vagyok),nem biztos ha kapna sok kérdést, örülne-e neki.Bár ki tudja...  :)

Előzmény: Törölt nick (2484)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.10 0 0 2484

 

 

Re: Pinpointerek

 

Szerző: vfr » 2013. november 20., szerda 20:45

Többen kértétek a kapcsolást! Itt van lay-ban is!

http://data.hu/get/7145700/Minimax_PP_II.rar

 

Tessék Dáááááááááávid444 :) Sok sikert az építéshez, nagyobb ferrittel állj neki, a tekercs nálam kb 8-9mH-nél muzsikált a legjobban, jó ha 0,3mm vagy vastagabb a huzal(ohmikus ellenállása ne legyen számottevő),15-20 kHz  környékén mozog a freki,(nálam) a tekercsre kb 50 mA-75V került.,de akár műszer nélkül is megejthető, nagyobb ferritre kb 250-300 menet,de nem kritikus annyira,sokfajtával szöszöltem,4-20mH között majdnem mindegy, de olvass utána a By petruchko-s oldalon(vagy mi a szösz) a minimax pp az ic-s nélküli, az is nagyon jó,a pp2 az az ic-s.   Ja, ez az eredmény "dobozolva" van(nem mindegy), mert sokan "meztelen "elektronikát videóznak,úgy nekem 7 cm volt :)A fémkeresők fóruma pointer topicját javallom tanulmányozásra...

Előzmény: Dáávid444 (2475)
B.Panther Creative Commons License 2014.03.10 0 0 2483

OFF/ Hát... én megértem az indulatokat mind a két nagyobbik párt miatt :/ ellenben... ha a jobbik kerül hatalomra... anarhia lesz, az meg .. egyetlen egy családnak nem lesz jó. Aztán lehet sorba állni az élelmiszer jeggyel, de közel se lesz olyan élhető MO mint a II. vh után..... nem kívánom senkinek sem.

De ez is csak az én véleményem (mint mondtam, az indulatokat megértem, és remélem h nincs igazam :( )

ON/

arról a pointerről kérhetek egy kapcsrajzot?

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.10 0 0 2482

Én se politizálok csak nyerjen a Jobbik! 

Előzmény: Costa69 (2478)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.10 0 0 2481

  Nekem van engedélyem természetvédelmi területre ! Az ott felügyelő szerv adott engedélyt hihi de tényleg! Meg is lepődtem bár még nem mentem oda keresgélni de már tervezem!

 

Előzmény: pablito8 (2480)
pablito8 Creative Commons License 2014.03.10 0 0 2480

Üdv Neked. Olvass vissza kicsit a hozzászólások közt. Eléggé részletesen és mindenre kiterjedően ki lett tárgyalva az ügy. Meg fogsz találni mindent.

Röviden:

-A gépedet, mivel magántulajdon senki se kobozhatja el. Ugyanis ahhoz bűncselekményt kéne elkövetned. Azt meg, hogy épp hol voltál épp, nagyon nehéz bizonyítani. Vagyis nem eszik forrón a kását.1711 előtti tárgyat hivatalosan be kell jelenteni. Ha egy ennél korábbi rozsdás bigyuszt találnak nálad, hát az már gond lehet..

-Nem kutahatsz közterületen, védett régészeti lelőhelyen, műemlékeknél, természetvédelmi területen. A föld tulajoktól -ha jelen vannak- érdemes engedélyt kérned. Ha nincs ott senki, hát sorry. A lyukakat vissza KELL temetni, vetésen meg nem lomolni! :-)

-Nem ajánlott kutakodni közutak közvetlen közelében, jól megközelíthető helyen, ugyanis az elmúlt komcsi korszak genetikai mutációt hagyott jópár bugris dns-ében,akik anno beépített spiclik voltak, vagyis kapásból telefonálgatnak, ha kell, ha nem. Aztán magyarázkodhatsz..

Vigyáznod kell a vadászokkal is. Érdemes valamilyes jobban látható ruhadarabot magadra venni, mert az álcaruha eleve gyanús nekik. Kapásból agancsgyűjtőnek, orvvadásznak néznek. (ezt csak nekik szabad..bocsi akit ezzel megsértek, de van ilyen is)vagy kapásból s*ggbe durrantanak. Bár ők nem lőhetnek vélt mozgásra,..ááá dehogy. :-)

Aztán újabban a fatolvajok után is kutatnak..

Az se árt, ha a kocsidat távolabb hagyod, pl. egy nyilvános helyen, nehogy valaki azon kezdje a fémgyűjtési képességeit pallérozni, amíg távol vagy :-) Kerekek nélkül meg ugye, nehéz hazavezetni :-)Szal van mire figyelni.:-)

Előzmény: Costa69 (2476)
hopecke. Creative Commons License 2014.03.10 0 0 2479

:DD

Előzmény: Costa69 (2478)
Costa69 Creative Commons License 2014.03.10 0 0 2478

Nem politizálok, de nagyon nem szeretnék találkozni ilyen emberekkel :D

Előzmény: hopecke. (2477)
hopecke. Creative Commons License 2014.03.10 0 0 2477

Lassan  mindenki fémkereső lesz ebben az országban.. az is előfordulhat,hogy Orbán V al találkozol majd a susnyásban.

Costa69 Creative Commons License 2014.03.10 0 0 2476

Üdvözlet Mindenkinek!

 

Azért bátorkodtam ide írni, mert új hobbiként szeretném elkezdeni a detektoros fémkeresést.

Mivel még kezdetleges gyerekcipőben járok ezen a téren, így érdekelne a tapasztalt társadalom tanácsa, hogy pl: szabad földterületekhez, honnan tudok engedélyt szerezni, ha az nem magánkézben van. Az Önkormányzatoktól vagy kitől kell kérni a szántóföldek, vagy erdőkben való kereséshez az engedélyt. Mik a tapasztalatok, hol érdemesebb keresgélni?

Mivel nem a mai fiatal korosztályhoz tartozom, így el kellene a segítség a tapasztaltabb hobbitársaktól.

Én Budapest XVII. kerületében lakom és azt hallottam, a környéken sok érdemes helyet lehetne felkutatni, természetesen a tiltott helyek kivételével.

De nem tudom, merre induljak elsőként, hogy a leendő műszeremet ne az első bevetés után kobozza el tudatlanságom miatt a rendőr.

 

A válaszokat előre is köszönöm!

 

Costa69 

 

 

Dáávid444 Creative Commons License 2014.03.10 0 0 2475

Szia!

 

Én is imádom ezt a hobbit és már régóta gondolkodom egy pointer barkácsolásán, el tudod esetleg küldeni a rajzokat, vagy valamilyen leírást ?

 

Nagyon szépen megköszönném!

 

daavid444@citromail.hu

Előzmény: Törölt nick (2472)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.09 0 0 2474

Ah,tök sok időbe van a kísérletezgetés,a házcsinálás, stb. Az egyiket 9 v-os elemmel hajtom ,a másikat meg 3 db AA elemmel(amit egy kis zseblámpából loptam, mármint a tartóját), nem éri meg...Viszont a készítés öröme nagy! (mindig is szerettem bütykölni,) meg hobbim volt az elektronika...Csak időm nincs a gyerekek mellett, meg mindig fut a ház...

Előzmény: pablito8 (2473)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!