Keresés

Részletes keresés

miki Creative Commons License 2012.07.29 0 0 24139

Akibacsi, mi eddig is figyeltünk, amúgy meg ki a fene az a sportgeza :-)

 

Már régen is sokat vitatkoztunk erről, hogy érdemes-e keresni a celebmédia figyelmét. Akit érdekel a dolog, az amúgy sem onnét tájékozódik, akit nem, azt meg csak még jobban félrevezeti.

Előzmény: akibacsi (24137)
EperésSör Creative Commons License 2012.07.28 0 0 24138
Sziasztok
komáromi 6h top 5 közel a félidőhöz:
Mózsik József 32 km
Máró Csaba 30
Pálfi János 30
Boros Miklós 30
Koncz Levente 30
nőknél Schnid Adrien vezet.
Együtt a mezőny, jó meleg van...
akibacsi Creative Commons License 2012.07.28 0 0 24137

Gratulálok Ádámnak a fantasztikus eredményhez és a világraszóló sikerhez!!!

 

- A 2008-as BéBu-t Jaroslaw Janicki nyerte, Zahorán Ádám második lett. (vagy a lengyelek nem emberek?)

- a 202.9 km-es eredmény valóban szép. Igaz, hogy Sárváron ez az első három helyre sem lett volna elég, elég sokan futottak már 200 km felett (idén is és úgy egyébként), ami 'világbajnoki kvalifikációs szint'. (WOW!!!, C szint) (a pályák persze nem összehasonlíthatóak)

- ha rákeresek a sportgézán az 'Ultrabalaton' vagy 'Lubics Szilvia' nevekre, akkor az idei évről miért nincs találat,  De Zahorán Ádám fantasztikus futásáról sikerült beszámolni... 

 

Üdvözlettel,

 

akibacsi

a 2006-os Sárvári 24 órás OB győztese (ja, hogy csak második lettem Román Attila után, hoppá...), aki világbajnoki kvalifikációs szintet futott (ja, alig 200 km felett, éppen C szintet) több órás esőben, rendkívüli időjárási körülmények között...

Na majd szólok is sportgézáéknak, hogy figyeljenek rám.

 

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (24136)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2012.07.24 0 0 24136
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2012.07.24 0 0 24135

Alapból nem annyira, de legutóbb egy kupac fagyott hallal a kezében láttam, az sokat dobott az összképen.

Előzmény: sneci (24134)
sneci Creative Commons License 2012.07.24 0 0 24134

Szép lány lehet ez a Végh Attila.

Előzmény: Németh Zoli (24133)
Németh Zoli Creative Commons License 2012.07.24 0 0 24133

Alakul a névsor, úgy néz ki, hogy egy jó kis csapat várható a bajai edzőtáborba.

 

   Lányok:                                                        Fiúk:

 

Horváth Mónika                                            Soós Péter

Lubics Szivi                                                   Szitó Ervin

Vajda Anita                                                   Tóth Attila

Tomán Edina                                                 Lőw Andris

Végh Attila                                                    Sznopek Józsi

                                                                     Rudolf Tamás

                                                                     Szabó Béla

                                                                     Lesi Zoli

bodhiszattva Creative Commons License 2012.07.23 0 0 24132

+ Lesi Zoli

Előzmény: Németh Zoli (24131)
Németh Zoli Creative Commons License 2012.07.23 0 0 24131

Az edzőtáborozók jelenlegi névsora: Horváth Móni

                                                           Tóth Attila

                                                           Szabó Béla

                                                           Lőw Andris

                                                           Szitó Ervin

                                                           Végh Attila

                                                           Sznopek Józsi

Jelentkezni lehet: zoli0626@gmail.com, vagy itt a fórumon.

 

Németh Zoli Creative Commons License 2012.07.23 0 0 24130

Csabikám, gratulálok! Az idei UB-t egyáltalán befejezni is fantasztikus teljesítmény volt.

_pecsenye_ Creative Commons License 2012.07.21 0 0 24129

Egy kicsit megkésve, egy kis olvasnivaló a jótifuti előtt: Így éltem meg az idei UB-t.

LINK

 

Németh Zoli Creative Commons License 2012.07.20 0 0 24128

  Sziasztok!

 

Edzőtábor Baján!

 

Felkészülési lehetőség az őszi versenyekre: Spartathlon, 24 órás VB, 12 órás OB, Bécs-Budapest )

Szeretettel várunk mindenkit, aki futna, kirándulna, vagy esetleg csak egy jót beszélgetne!

 

Időpont: aug.17-20 ig             Szállás: 2000 Ft/fő/éj   ( Ifjúsági-tábor, Petőfi-sziget )

                                                Étkezés: vacsora 600 Ft/fő  ( 2 x )

                                                              20-án halászlé ( összedobjuk+ megfőzzük )

 

Futó program: aug. 17-én   Petőfi-sziget   2,68 Km/ kör

 

                        aug. 18.án   Zombor - Baja futóverseny   61 Km

                http://zomborbaja.bacskaisport.hu/?page_id=2

 

      Természetesen, nem kötelező. Aki nem szeretne résztvenni rajta, annak kitalálunk más útvonalat.

 

                        aug. 19-én   Gemenc-kör  47 Km  (   benne 2 db kocsma   )

 

                        aug. 20-án    Több variáció is van: - terep  40 Km   homok, asztfalt

                                                                                 dunafalvi kör  56 Km  asztfalt   

                                                                                 sziget  2,68 Km x  ?

 

Szeretettel várunk Benneteket!  Móni, Zoli       

 

csika_ Creative Commons License 2012.07.17 0 0 24127

Hát nekem már megvan a repjegy, így én most a buszozást kihagynám ...

Előzmény: _pecsenye_ (24125)
bor_kedvelő Creative Commons License 2012.07.17 0 0 24126

Mike Morton nyert, 1 perccel maradt el a pályacsúcstól! :-o

Előzmény: olipapa (24123)
_pecsenye_ Creative Commons License 2012.07.17 0 0 24125

SPARTATHLON! SPARTATHLON!SPARTATHLON!SPARTATHLON! SPARTATHLON! SPARTATHLON!

Végh Attival szervezünk buszt. Kedvező az ajánlat, üzianyag és pályamatrica, a költség, bérleti díj nincs. 8főre van lehetőség. Eddig 4fő jelezte szándékát. Többiek?

csika_ Creative Commons License 2012.07.16 0 0 24124

Respect Pecsenye!

Csatlakoztam hozzá volna szívesen (a cél miatt), de amire eljutott hozzám a hír, már más programom volt ... majd talán legközelebb!

Előzmény: _pecsenye_ (24121)
olipapa Creative Commons License 2012.07.16 0 0 24123
im911 Creative Commons License 2012.07.16 0 0 24122

Üdv mindenkinek! Szerintem a szervezök és a segitök is mindent megtettek értünk értettlen emberek mindig is voltak és lesznek is!Én személy szerint jól éreztem magam köszi mindent, remélem jövöre is ott leszek!!!!

_pecsenye_ Creative Commons License 2012.07.16 0 0 24121

Sziasztok!

Az UB árnyékában szeretnélek bennetek tájékoztatni a jótifutiról is:

Térképek itt: http://www.futoterkep.hu/cimkek/j%C3%B3tifuti2012/

Erdélyi útvonalterv: https://docs.google.com/open?id=0B867gqXZqj4jRzVYeFo5ZHdRVkk

Magyar útvonalterv: https://docs.google.com/open?id=0B867gqXZqj4jVDhsMWttd2ZtVXM

Plakát: https://docs.google.com/open?id=0B867gqXZqj4jNExJWGdYbWthNHM

 

ha van kedvetek csatlakozni, várlak benneteket sok szeretettel:)

Üdv

pecsenye

csanya. Creative Commons License 2012.07.14 0 0 24120

Semmi baj. A beszámolód még "frissiben" készült. Nyilván erősen az élmény hatása alatt voltál. Remélem azóta már szépülnek az emlékek és találkozunk még az UB-n.

Előzmény: Csóványos (24119)
Csóványos Creative Commons License 2012.07.14 0 0 24119

Kedves  Csanya!

A versenyről nem csak negatív dolgokat írtam. Szégyellem, hogy elfelejtkeztem Rólad, köszönöm és hálás vagyok, hogy elvittél Akarattyára.  Annak idején a sárvári versenyeken is jól esett a segítséged és szurkolásod.

Kriszta

Előzmény: csanya. (24067)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2012.07.13 0 0 24118

Szerintem nem az a jó irány, hogy a dugókás embert, aki egész nap ott aszalódik ugyanabban a melegben, további nehezítőeszközökkel szereljük fel (ezek a feltűnő parókák pl. igen melegek). Én azt látom az előrelépés irányának és eddig is arra törekedtem, hogy a befutóutat tartsuk tisztán, hogy a dugókás ember és a futó messziről kölcsönösen lássák egymást (ha a dugókás látja a futót, akkor már az ő dolga is maga felé terelni és figyelni rá, mert neki tisztább a feje, a futó agya meg pl. azon jár, hogy mit fog csinálni a ponton és milyen sorrendben).

Előzmény: sistergő (24116)
olipapa Creative Commons License 2012.07.13 0 0 24117

Tudom hogy összetett. Annyit kell vállalni, ami megy a külső és belső nehézségek figyelembe vételével. Jobb szerintem 200 elégedett, mint 2000 féligelégedett versenyző. Nagyon sok minden nem a szervezésen műlik, ez is teljesen így van. Sajnos otthon komoly korlátokba ütközik a rendező. (pl nem lehet 200 segítőt összeverbuválni itthon, ez evidens). Ami rajtatok műlik azt kell erősíteni, ami nem rajtatok, azon kár erőlködni. Viszont hírlevélbe ki lehet küldeni a szabályokat, annak megszegésének szankcióit jóelőre, a frissítők pontos helyét kialakításuk, minden egyéb infót (lehet hogy eddig is így volt, akkor bocs). A technikai értekezleten ismét el kell mondani, a frissítő ponton megin csak a fő szabályokat. Nem hiszem, hogy a futók linkebbek lennének a montisoknál, csak a gyeplőt húzzák másképp itt és ott. Egy monti versenyen van, hogy több mint ezer cangást kell egyszerre terelgetni a rajtnál. Erre van hogy egy, jó esetben 3 bíró van. Előkészítve megszoktuk tudni oldani. Szalag, kordon, hangosbemondó, kommünikék, síp, ilyesmik. Simán megoldjátok szerintem jövőre, max ki lesz osztva pár bünti a sportszerűtlenebbeknek.

Én pl csapatnevezéseknél kérném, hogy delegáljon a csapat egy volunteert a rendezéshez a verseny idejére (adnék némi nevezési kedvezményt) . Az egyéni és a csapat frissítőzónát elkülöníteném, ilyesmik.

Hajrá!

Előzmény: norb29 (24115)
sistergő Creative Commons License 2012.07.13 0 0 24116

Ha az első helyem Zánka váltópont lett volna, lehet más lenne a véleményem. Enélkül úgy gondolom, hogy az  UB-ban van még tartalék. Vállalható (?) kisebb-nagyobb anyagi ráfordítással akár 20-30 %-al több résztvevőt is elbírhat.

Olipapa javaslatának örültem, egyszer elmegyek egy monti versenyre, hogy élőben is lássam a működését.

Bármely javaslat akármilyen hülyének hangzik elsőre, hasznos lehet. Sokszor fel lehet használni ezeket, esetleg nem arra, nem ott, és nem úgy.

... És egy ötletnek nem kell az egészt versenyt megváltania. Ha egy apró részletkérdést old meg, az is nyereség.

Például azon is gondolkodom, hogy a dugókás embert hogyan lehetne könnyebben megtalálni a tömegben egy váltóponton. Pl.: kirívó sapka/kalap/paróka, hátizsákra szerelt fej fölé nyúló tábla, stb. Egy próba után derülne ki, jó dolog, vagy az egész hülyeség. (Ha lett volna ilyenünk, Balázst nem zavarom el a szegélykőről.)


 

Idén a meleg volt a főellenség, ez a résztvevőket szortírozta. Pontőrként a széltől jobban félek. Az nem kis fejtörést okozna.

 
norb29 Creative Commons License 2012.07.13 0 0 24115

Csak úgy kiegészítésként...

 

Azért ennél sokkal összetettebb kérdés. Itt alapvetően nem azzal van a probléma, hogy jönnek versenyzők esznek, isznak mennek tovább. A versenyzőknek vannak váltótársaik, akik adott részen nem futnak (mondjuk 9 fő) na ők addig unatkoznak, várakoznak a ponton.

A kifeszített szalagnak szimbolikus ereje van, sokaknak ez kevés. Érdemes lenne eljönnöd egy pl. Dörgicsei pontra, csak úgy, nézelődni, tömeg kontroll és ! Önkontroll nélkül hogyan viselkedik.  Nyilván megvan az idealizált megoldás, egyelőre távolinak tűnik, de évről-évre jobb a helyzet. Biztonságosan 8-15 fő kellene egy pontra. (Egyszerre 25 pont van nyitva)  Aki tereli a járműveket valaki tereli a futókat, áll a sorompónál, stb, stb.. Befutórész, váltórész, megkülönböztetett asztal. 5 db kordon fér fel egy közepes méretű 1 t-s teherautóra. (megjegyzem 3.5 t feletti járművel nem lehet hétvégén a déli parton közlekedni) Nagyjából 1 teherautó kell 1 ponthoz, és akkor a pont nem egy partysátorban van.

Amíg az első évben 2 teherautóval meglehett oldani az összes pont nyitását zárását, addig ebben az évben egy teherautóval 3 pontot lehetett  egyszerre (súly, eszközméretek miatt) kiszolgálni (és ebben nincs kordon).

A megoldás részben a "helyi erők" fokozottabb bevonásában rejlik, de azért azt látni kell, hogy itt a helyiek mentalitása nem nyugat-európai. Ámulva figyelem a statisztikát, hogy az UTMB-n Trient lakosságának 70 %-a vesz részt valamilyan módon az UTMB-n, addig pitiáner harcnak tűnik, hogy a mezőny elhaladása előtt negyed órával a Vonyarci vasútátkelőhelyen miért nincs ott a polgárőr. Ja mert "aznap 3 rendezvényük van" és inkább mégsem jönnek. Félóránként nem egy ilyen eset fordul elő... Persze, szerencsére vannak már igen jó tapasztalataink, ahol várnak,segítenek, szeretnek és ragaszkodnak, hogy jövőre is ott legyünk.

Ez egy hosszú folyamat, és hosszú út volt amíg idáig eljutottunk. A kritikus tömeggel természetesen mi is tisztában vagyunk... Egy ilyen rendezvény megrendezéséhez tömeg kell. A biztonságos megrendezéshez pedig több szabály, következetes szankciók kellenek, de leginkább humán és anyagi forrás. Hogy a biztonságos megrendezésnek meglesznek a feltételei ez még kérdés, de egy biztos csak akkor lesz jövőre UB, ha a "feltételek" adottak...

 

Emellett persze sajnálatos, hogy egy ponton a 150-200 fős frissítőszemélyzet egyik tagja nem 4 levest tett ki zárás után, vagy egy másik akinek jelezték, hogy megmelegedett a víz és nincs hideg... a boltban tud venni hideget (ha akar). Sajnálatos, de életszerű...

 

Mint mondtam törekvéseink vannak, de mi sem vagyunk tökéletesek...

Előzmény: olipapa (24107)
Babosi Gyorgy Creative Commons License 2012.07.13 0 0 24114

A magyar Nike néhány évvel ezelőtt zseniálisan kezdett itt a web 2.0-s térben. Blogolt, közösséget épített, finoman, nem tolakodóan. Az én véleményem szerint akkor rúgta el a pöttyöst messzire, amikor azt hírdették, hogy a félmaraton legyőzhető táv mindenkinek és erről a 8 perces ezrekkel 10 km-t kocogó embereket is meggyőzte. Nem mondta a túlsúlyosaknak, hogy ne gyere, mert a térded egy hónapig fog fájni. El kell olvasni sok ember beszámolóját, mi lett a vége. Erre gondoltam előző bejegyzésemben. Én bármikor lefutok egy félmaratont, de mindig érzem, hogy ez már az a táv, amit tisztelni kell. A Spartathlont lefutókat pedig megdöbbenéssel teli tisztelettel szemlélem. Emberfeletti. Remélem, egy picit árnyaltam a képet. :)))

Előzmény: Elm (24112)
CSERMANEK Creative Commons License 2012.07.12 0 0 24113
Nem is tudtam, hogy ez ilyen ikonikus esemény volt. Véletlenül talaltam rá anno, és e miatt lettem biztonsági játékos...
Előzmény: Elm (24112)
Elm Creative Commons License 2012.07.12 0 0 24112

Szerintem ezt nem nagyon kellett kitalalnia senkinek. Aki futni kezd, annak a kezdetektol benne van a tudatalattijaba, hogy egy maratont futni az az igazi (mintahogy ultrarol szinte sem almodik az elejen, de idovel jon az is). Aki hamar megunja es abbahagyja, annak talan nem, de aki megmarad, annak par honap utan is mar ott van hatul a kisokosban. Ahhoz meg kell egy felmaraton elotte... szoval a futas uzleti haszonelvezoi taplaljak es fenntartjak ezt a dolgot, de hat ez erheto normalis keretek kozott. Ezt mar nem kell kitalalni, az ujkori olimpiak ota a maraton mindig is a futas amatoroknek is elerheto csucsa. (Ahogy a hires noi befuto konan 97-ben adott egy hihetetlen lokest a hosszutavu triatlonnak)

Előzmény: Babosi Gyorgy (24106)
combnyak Creative Commons License 2012.07.12 0 0 24111

Sziasztok Kedves Futó Barátaim!

Örömmel olvasom a fórumot. Köszönöm a Jani, kihoztad a mélypontról a hangulatot.

 

Az UB tényleg nagy rendezvény lett és emiatt nehezen kezelhető. Azt gondolom , hogy nagyon jó, hogy van ilyen versenyünk. Fogjunk össze és segítő, tanácsokkal találjunk ki valamit, ami nem engedi az UB-t lecsúszni. A pontőrök hatalmas feladatot látnak el és talán ezért javítanának a szigorúbb szabályok a verseny szinvonalán is. Szerintem a csapatban futók élményét nem rontaná, ha bizonyos dolgokat megkövetelne a rendezőség. Időben ki kell hirdetni és szerintem a futók okos értelmes emberek és biztos megértik, hogy értünk vannak a szabályok, minket segít ha nincs káosz.

Nem tudom konkrétan mi a tuti megoldás, de beszélni kell róla és a döntést a rendezők hozzák meg. A szigorúbb szabályok nem hiszem, hogy csökkentenék, sőt szerintem növelnék a népszerűségét az UB-nek.

 A kalcium hiányról csak annyit, hogy én amikor a lábamat fúrta a doki megkérdeztem, hogy ha már bent van nézzen körül mitől tört el. Orrom alá dugdosta a fúrót és azt mondta alig bírja kifúrni, nyugodjak meg, nincs semmi baj a csontommal. Tehát marad a hülyeség mint ok. (az én esetemben)

 

Spartatlonra készülő kedves futók, hajrá! Okosan, ha nem morbid kijelentés ez 246km esetén

dorkapapa Creative Commons License 2012.07.12 0 0 24110

Az UB abszolút tömegrendezvény, ezt - ha tetszik, ha nem - figyelembe kell venni. Az indulók zömét a váltók teszik ki, sok olyan indulóval, akik nem futnak sokat. Ez egyben azt is jelenti, hogy azt a versenyzői kultúrát, ami szinte magától értetődő egy egyéni ultrán, nem biztos, hogy érdemes számonkérni. Rengeteg ember a buli kedvéért indul (céges csapatok, baráti társaságok jelentős része).

 

Ez nem negatívum, nem pozitívum, egyszerűen adottság. A Balatonfelvidék egyébként tényleg horror a zsúfoltság miatt (váltóknál). Ennyi ember, autó, busz, bringa nem fér el egyidőben.

 

A versenyzés kultúrájáról: az itteni fórumokon van talán 30-40 ember, akinek érdemi tapasztalata van ilyen téren (komoly ultrafutások, külföldi versenyek), a többiek (mint pl én is) kocafutók. Kocafutóból pedig van ilyen is, olyan is... 

 

 

Előzmény: olipapa (24107)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!