Keresés

Részletes keresés

Havilaci Creative Commons License 2017.08.11 0 0 27656

Hali

 

Erről vélemény?

 

Az S 8000 IQ 6 kamrás ablakok jellemzői:
Kiemelkedő hőszigetelési tulajdonság a hat kamra kialakítás miatt  a tok és a szárny esetében is.
Nagyon jó stabilitás a nagyméretű acélmerevítés miatt a tokban illetve a szárnyban.
Kiemelkedően jó tisztíthatóság a nagyméretű falcokban.
Egyenes szárnnyal,  íves üvegléccel.

A nyílászárók főbb paraméterei:

•6 légkamra
•egyenes vonalú ablakszárny
•modern formavilág
•74 mm-es tok és szárny vastagság
•horganyzott acélmerevítés
•optimális hangszigetelés
•íves üvegezőléc
•német  ROTO  vasalat
•szürke, duplán körbefutó gumitömítés
•extra erősített sarokpánt és sarokcsapágy
•Famintázatú (RENOLIT) színek
•alumínium hatású Acryl (RAL) színek
•kétrétegű (4-16-4, k=1.0 W/m2K) ill. három rétegű (4-12-4-12-4 k=0,7 W/m2)  hőszigetelt üvegezés
•hibás működtetés gátló
•opcionálisan résszellőző
•opcionálisan Aereco, vagy Gecco 3  ill.  4 szellőzőrendszer

 

köszi

Petya79 Creative Commons License 2017.08.10 0 0 27655

A műanyag nyílászárók vasalatainak olajozásához létezik/kell-e valamilyen speciális kenőanyag, vagy egyszerű műszerolaj, esetleg WD40 is megfelel hozzá?

kiss_atti Creative Commons License 2017.08.10 0 0 27654

Gyártanak némelyek azért

 

olyan széltömítéses profilrendszereket, amelyeket én nyugodt lélekkel ajánlok. Ne általánosítsunk, ha kérhetem ...

Előzmény: matkat1203 (27651)
kiss_atti Creative Commons License 2017.08.10 0 0 27653

Nehéz dolog távgyógyítani,

 

de néznék két átlót a szárnyon, és visszahúznám a zsanér felé a szárnyat 1-1,5 mm-t.

Ha ez nem segít, valszeg félre van fúrva a vasalat a szárnyon, ezért működik nehezen a kilincs. 

Általában a sarokváltót szokták elcseszni, ez ilyenkor cserés. Hiába szedjük szét miszlikre a vasalatot és csavarozzuk be jól, jó sosem lesz, csak a félrefúrt sarokváltó cseréjével..

:-(

Előzmény: gazzalmegyek (27649)
matkat1203 Creative Commons License 2017.08.10 0 0 27652

Széltömítéses ( szélső tömítéses ) rendszer, ez a nyílászárók legalja... szerintem felejtsd el!

Előzmény: Csaba Gyurcsó (27641)
matkat1203 Creative Commons License 2017.08.10 0 0 27651

Szia!

Ha szigetelt a panel,akkor nem dobnám ki a pénzt az ablakon 2 rétegű üvegezésért.
A kamra száma mindegy,nem az határozza meg, hogy jó a profil vagy sem. A legfontosabb, hogy ne széltömítéses (szélső tömítéses ), hanem középtömítéses legyen! Üvegezésnél érdemes a 4-14-4-14-4 vagy a 4-18-4-18-4 rétegrendet előnyben részesíteni ( ennél kisebb vagy nagyobb légrés nem feltétlenül jó ! )
Amennyiben a méretek megengedik, mindenképpen nyíló-bukó ablak javasolt ( egy szárnyból maximum 130(140)x150-es méretben (szélesség X magasság ), ennél nagyobb méret esetén 2 szárnyú megoldással lehet élni. Fekvő téglalapnál érdemes bukó ablakot választani, mert az ide tartozó vasalat, nem arra lett kitalálva....nagyobb a vetemedés kockázata.

Előzmény: Panel_ablakcsere (27497)
matkat1203 Creative Commons License 2017.08.10 0 1 27650

A kettő nem ugyanaz: A thermo profilnál a tokban és a szárnyban is van szigetelő mag ( lsd. általad csatolt rajz ) , ami javítja a hőszigetelési értékét a teljes szerkezetnek. 
A sima 90+ esetében pedig csak a tok egyik kamra részében van szigetelő mag, kisebb is a hőszigetelési értéke.

Előzmény: Toporjack (27571)
gazzalmegyek Creative Commons License 2017.08.10 0 0 27649

Szia!

 

Megmértem az egyiknél és felrajzoltam, hogy nehogy félreérthető legyen:

 

A zsanérnál, most nem látom a rajzon, de 3mm a mit rátakart.

Előzmény: kiss_atti (27646)
háGábé Creative Commons License 2017.08.10 0 0 27648

Szia Csaba,

 

nem konkrét válasz a kérdésre, érdemes megszívlelni a benne foglaltakat!

 

26924 hozzászólás, kiss_atti tollából, jóindulatáért és munkájáért, áldják meg az istenek

Előzmény: Csaba Gyurcsó (27641)
háGábé Creative Commons License 2017.08.10 0 0 27647

szia ganser,

 

köszönöm szépen.

 

privátban esetleg javasolnál bp-i céget?

Előzmény: ganser (27640)
kiss_atti Creative Commons License 2017.08.10 0 0 27646

 Csukd be a szárnyat.

Ceruzával jelöld be a szárny mind a négy oldalán, mennyit takar rá a tokra,és ird ide ezeket az értékeket.

Előzmény: gazzalmegyek (27644)
gazzalmegyek Creative Commons License 2017.08.10 0 0 27645

A bekarikázott elem sarkán  -  2 nap után - már látszik, hogy nagyon feszes és nem enged, hanem deformálódik, nyomódik az anyag.

 

 

A sarokelem pedig nem állítható fajta, csak az excenterek de azok pedig maxra nyitva vannak!

 

Kérem aki tud adjon valami tippet, megoldást.

Előzmény: gazzalmegyek (27644)
gazzalmegyek Creative Commons License 2017.08.10 0 0 27644

Hát sajnos továbbra sem oldódott meg a problémám.

Nehezen járnak az ablakszerkezetetek

A beszerelő szerint biztos jó- de eddig akárki volt itt mindenki szerint nagyon nehezen járnak a "kilincsek"

Megpróbálok feltenni egy képet, hogy milyen a ROTO vasalat sarok része, mert azon nincsen távolság állító hernyócsavar, az excenteres állítók meg a max legtávolabbi részre vannak állítva, de egy papírlapot sem lehet kihúzni még így sem a zsanérnál.

Az első - kilincs - részen igen, az már lassan lötyög, de a hátsó része nem "enged" többet.

Amúgy már látom a vasalatnak sem tetszik, mert az egyik már kicsit deformálódott!

 

Mit lehet tenni?

Előzmény: gazzalmegyek (27632)
sylvanus67 Creative Commons License 2017.08.10 0 0 27643

Azért majdnem jó megoldás, mert az üvegtégla amúgy is kevés fényt enged be, akkor meg már minek a tejüveg???

Előzmény: sylvanus67 (27635)
ganser Creative Commons License 2017.08.10 0 0 27642

Van. Ez az amit ne vegyél meg.

Előzmény: Csaba Gyurcsó (27641)
Csaba Gyurcsó Creative Commons License 2017.08.09 0 0 27641

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék van-e valakinek információja esetleg tapasztalata Decco nyílás6árókkal kapcsolatban?

Válaszokat előre is köszönöm!

ganser Creative Commons License 2017.08.09 0 0 27640

NEM!

 

Előzmény: háGábé (27639)
háGábé Creative Commons License 2017.08.08 0 0 27639

 

Tisztelt Mindenki, 

 

Ablakcsere miatt keresek bp-i céget, ennek kapcsán merült fel kérdésként:

 

Véleményetek alapján a kivitelező által vállalt 2 év garancia a beépítési munkálatokra, megbízhatóbb munkát takar (-hat)

szemben az általános 1 év garanciával?

 

Ha esetleg Valaki cserélt mostanság ablakot (a közelben) és elmondaná a tapasztalatait (Uram bocsá, a cég nevét is), hálásan venném.

 

Előre köszönöm.

 

Sfjodorov Creative Commons License 2017.08.08 0 0 27638

Észak északkeleti fekvésű a konyha. Sajnos a nyílás már kialakításra került, így ilyen megoldásban kell gondolkoznom. Max akkor nem tejüveg lesz.

 

Csak magát a kivitelezést nem tudom elképzelni most így, de majd keresek képet google-val, aztán meglátom. 

Előzmény: Belzer (27637)
Belzer Creative Commons License 2017.08.08 0 1 27637

Ha a hőszigetelés felől közelíted meg a dolgot akkor az üvegtégla önmagában nem jó, belül pluszban rendes fix üveggel, ahogy írtad is már kielégítő tud lenni, bár fény szerintem nem sok fog átjönni rajta, tejüvegnél főleg. 

 

Milyen égtáj egyébként? 

 

Én elhagynám az ablakot és tennék fénycsatornát,

http://ezermester.hu/cikk-6893/Fenycsatorna 

 

Rengeteg fényt be tud hozni, igazi vakító fényáradatot. 

 

Előzmény: Sfjodorov (27634)
Sfjodorov Creative Commons License 2017.08.08 0 0 27636

Nem fontos a tejüveg, csak gondoltam szebb látványt nyújt, mint a sima üveg és mögötte az üvegtégla, esztétikailag gondoltam csak.

 

És mi a teljesen jó megoldás, ha ez csak majdnem? :)

Előzmény: sylvanus67 (27635)
sylvanus67 Creative Commons License 2017.08.08 0 0 27635

A másik megoldás az, hogy egy üvegtégla kívülre, belülre pedig egy kétrétegű fix üvegablak kerülne, szintén légréssel és az egyik üveg, az tejüveg lenne, hogy ne lehessen átlátni, de a fény átjöjjön.

 

 

Ez a majdnem jó megoldás.

 

Minek a tejüveg?

Előzmény: Sfjodorov (27634)
Sfjodorov Creative Commons License 2017.08.08 0 0 27634

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a most épülő házban a konyhai ablakok/bevilágítók, úgy lettek kialakítva, hogy 90 cm magasan kezdődnek el és 150 cm magasig tartanak, szélességük 120 cm és ebből van kettő.

 

A szabályozás szerint, mivel a szomszéd felé néz, így nem lehet ablak, csak üvegtégla. 

 

A kérdésem az, hogy egy jól szigetelt ház esetén ez hogy lehet megoldani úgy, hogy ne legyen túl nagy hőveszteség ezen a két nyíláson keresztül, mert a természetes fényre szükség van mindenképpen.

 

Gondolkoztam olyan megoldáson, hogy hőszigetelt üvegtéglával lenne kirakva, úgy hogy két sorosan és közöttük levegő lenne, de félő, hogy párásodás lép fel az üvegtéglák között, amit ezután sehogy nem lehet majd megszüntetni.

 

A másik megoldás az, hogy egy üvegtégla kívülre, belülre pedig egy kétrétegű fix üvegablak kerülne, szintén légréssel és az egyik üveg, az tejüveg lenne, hogy ne lehessen átlátni, de a fény átjöjjön. 

 

Milyen megoldás jöhet szóba véleményetek szerint, ami hosszú távon is megállná a helyét?

 

 

vzsnyer Creative Commons License 2017.08.08 0 0 27633

Sziasztok!

A Deceuninck Inoutic Prestige 76 mmes profil milyen minőséget képvisel? Hasonló kategória, mint a Kömmerling 76AD?

 

Vakolható redőnytokból többféle létezik? Vakolhatóra kértünk ajánlatokat, de nem arra kaptunk. Nem voltunk elég figyelmesek és nem vettük észre, így felmérés után 1 millióval magasabb lett az ár. nincsenek áthidalóink, direkt nagyobb nyílások lettek kialakítva, hogy oda férjen a vakolható tok. Jól gondolom, hogy belső vakolható tokokat kell néznünk és a külső esetünkben nem jó?

Köszi a válaszokat

gazzalmegyek Creative Commons License 2017.08.06 0 0 27632

Van pár meglévő Kömmerling 88 ablakom -remélem jól írom a  nevét- GU vasalattal

Most vettem VEKA 82 MARCO vasalattal.

Tapasztalatom:

A Köm. kilincse mint egy német fegyver: szó szerint 2 újjal nyitható, zárható. Szépen kattog finoman teszi a dolgát. Minden beszerelt ablakomra igaz!

Viszont a VEKA kilincse alig megy le. Mérsékelt erővel de erővel kell lenyomni. Minden beszerelt ablakomra igaz.

 

Kérdezem:Rosszul van beállítva?Tudom nehéz így ezt megválaszolni, de egyáltalán hogyan lehet ezt reklamálni?

Mert a beszerelők szerint ez ilyen.  Nade nem valami jó érzés ráfeszíteni az új ablakot a keretre.

Tudnia kell-e ennek azt a beállítást amit a 3 éves ablaknak?(Nyitási/zárási erősség, pontos járás)

Mi tudnák csinálni?Van független "beállító" ember erre?

 

Esetleg próbálja meg magam állítani?

(Megmondom őszíntén az egyiket meg is piszkáltam.

Körben az összes szorítónál volt egy olyan kis excenteresen járó csavar. Azokat csavartam, hogy ne feszítsen annyira rá, de még így is nagyon szorul, mást meg nem mertem állítani rajta!)

JóKilátásAblakstúdió Creative Commons License 2017.08.02 0 0 27631

Igen, a Schücho csak az alapanyagot, azaz csak az ablak profilokat gyártja! 6m-es szálakban általában.

Az ablakgyártók pedig, ezt veszik meg, és ebből gyártják a saját termékeiket, vagyis a kész ablakot (vasalattal, üveggel)!

Előzmény: lala1961 (27629)
bootscode Creative Commons License 2017.08.02 0 0 27630

Sziasztok!

 

Panellakás ablakcseréjét tervezem, nektek melyik a szimpatikus ajánlat? Árban 10-20 ezerrel térnek el, tehát nem ez alapján döntök. Mindegyik 3 rétegű üvegezéssel.

1. Kömmerling 76 AD, 76 mm, 5 légkamrás, GU vasalat

2. Gealan S8000, 74 mm, 6 légkamrás, GU vasalat

3. Rehau Synego 80, 80 mm, 7-6 légkamrás, ROTO vasalat

 

Brilla 80-as profilról tudtok valamit? Kb. 100 ezerrel olcsobb az ajánlatuk (Aranyablak). Neten nem találok semmi konkrétat, boltban azt mondják német, a weboldalon Aluplast 7000 van, ami hasonlo, egyébként Winkhaus vasalattal érkezik, 6 légkamrás.

 

Köszönöm!

lala1961 Creative Commons License 2017.08.02 0 0 27629

A gyártott ablakokon Schüco a  matrica felirat ,sőt a vasalaton is Schüco olvasható ! Ezt is saját terméknek hívjuk,Schüco alapanyaggal ? Vagy?:-) 

Előzmény: JóKilátásAblakstúdió (27625)
rmátyás79 Creative Commons License 2017.08.02 0 1 27628

Természetesen igen, elnézést!

 

Azt akartam írni, hogy még éljen soká a mama! Nála jobb palacsintát és rántott húst, senki sem csinál!

Előzmény: lala1961 (27627)
lala1961 Creative Commons License 2017.08.02 0 0 27627

Üdv ! Itt a nem az véletlen remélhetőleg ! "Reméljük, még (nem) soká él a mama, de előre tervezünk)"

Előzmény: rmátyás79 (27626)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!