Keresés

Részletes keresés

szabo_s Creative Commons License 2018.06.12 0 0 12302

Köszönöm!

És lehet ilyet találni a Nextgen-hez?

Gondolom a CE-s .zip nem igazán jó?

Előzmény: BiharyG (12301)
BiharyG Creative Commons License 2018.06.11 0 0 12301

Azokat a branding.zip tartalmazza, nem mindegyik verzióban vannak színes-szagos ikonok.

Előzmény: szabo_s (12300)
szabo_s Creative Commons License 2018.06.11 0 0 12300

Nagyon köszönöm a tippeket, mindent bemásoltam oda ahova írtad és mind megvan!

De semmiféle ikon, kép nem jelenik meg csak egyfajta default!

Eddig a CE- es iGO minden kutat, üzletet, stb a saját ikonján jelentetett meg ez meg semmi!!!!!!!!

Rosszul csinálok valamit, vagy olvastam de nem tudom, hogy összefügg ezzel a DATA, BRANDING zip lecserélése.

Szerinted?

Előzmény: BiharyG (12292)
Ferenc1993 Creative Commons License 2018.06.10 0 0 12299

Sziasztok.

 

Van egy wayteq x995 max navigációm. Igo primo fut rajta. Tegnap autókáztam, és azt vettem észre autópályán, hogy ahol kiírja hogy melyik szakaszon vagyok az a kis sáv nem alul jeleneik meg hanem középen, és így elég zavaró. Hogyan tudom beállítani hogy alul legyen mint a linkelt képen is van?

 

http://www.kepfeltolto.eu/images/2018/06/06/8812788318238.jpg

 

Előre is köszi.

bopat Creative Commons License 2018.06.10 0 0 12298

Navigon mindezt tudta szintén. Sőt volt radar figyelmeztető rendszer is, de csak a statikusokat, azaz amelyek állandóan ott vannak. Szóval nem volt valami aktuális. 

Ebben is meg lehet adni a különböző címeket. 

Gugliban nem is próbáltam, de szerintem ott is lehet

Előzmény: lutria (12296)
József973 Creative Commons License 2018.06.10 0 0 12297

Én, pár napja 12€-ért vettem meg az iPhone X-re az iGO-t Teljes EU, +Traffipax, +Caravan, +TTS.

Az AppStore áruházból töltöttem le. Ennyiért ajándék volt.  És persze frissíthető.

Számomra megoldódott a navigávió kérdés, azt hiszem.

 

Előzmény: bopat (12295)
lutria Creative Commons License 2018.06.09 0 0 12296

Mert pl.nem mindenkinek elég az hogy 1 db címre el tud navigálni,aki munkára használja annak az még kevés,akár több tucat cím megtervezése,esetleg speciális beállítások(fuvarozáshoz)kellhetnek.

Amúgy az igo-t legalább 3 féle módon be lehet állítani hogy milyen utakat használjon,rövid,gyors,gazdaságos stb.,utakat elkerülni,ki lehet kapcsolni az autópályákat ha nincs matricád stb.(a navigonnál nem tudom volt-e ilyen lehetőség).

...

Előzmény: bopat (12295)
bopat Creative Commons License 2018.06.09 0 0 12295

Régebben olvastam ezt a topikot, aztán sok évig semmi. Most meglepődve vettem észre hogy még mindig él.

Lenne egy laikus kérdésem: mi értelme még az offline navinak, gondolok most iGo, Navigon stb. 
A gugli vagy waze sokkal jobb illetve aktuálisabb.

A múltkor használtam a telefonon levő Navigont, ami régebben top volt. Most se rossz, de egész másképp számol/navigál mint a Maps. Csak főutakon, hosszabb utakat választ.  Nem negatívként mondom, csak hogy másképpen működik.

 

Mióta nincs roaming EUban már leszoktam ezekről , mert nincs már értelme.

Ti hogy vagytok ezzel?

papp67 Creative Commons License 2018.06.09 0 0 12294

Mate 8  Kijelző felbontás: 1080 x 1920 

Előzmény: papp67 (12293)
papp67 Creative Commons License 2018.06.09 0 0 12293

Sziasztok! Most került hozzám egy HUAWEI MATE 8 készülék. Jó néhány telóra telepítettem már IGO-t.Többször segítséggel ,de leginkább magamtól szeretek rájönni hol a hiba!Most viszont kezdem feladni! Bármelyik verziót próbálom feltenni a végén mindig global cfg not found a vége!Nincs benne SD kártya,csak a saját 128 GB memória,tehát jó helyre telepítem. Segítség!!! Köszönöm

BiharyG Creative Commons License 2018.06.06 0 1 12292

A poi-kat a /content/userdata/poi könyvtárba, az ikonokat a /content/usericon-ba. Ha esetleg a kedvencek is érdekelnek, az a /save/profiles/01/user.upoi file.

Előzmény: szabo_s (12291)
szabo_s Creative Commons License 2018.06.06 0 0 12291

Tagtársak! megleptem magam egy Wayteq 995 max androidos készülékkel, Nextgen progival.

Kérdésem, hova melyik könyvtárba kell bemásolni a saját POI-kat és ikonkészletet, illetve az iGO8 ból (ez a régi) másolható-e?

Köszönettel.

Schaf Creative Commons License 2018.05.07 -1 0 12290

HOgy a helyzet bonyolultabb legyen, létezik (ha.. még...) olyan Wayteq készülék, amelyen JOGTISZTA az iGO...  :D

Előzmény: lutria (12288)
BiharyG Creative Commons License 2018.05.05 0 0 12289

Jaj bocsánat, elfelejtettem, hogy az ilyen fórumokban mindenki szent és mindenkinek mindene eredeti.

 

Ez már régóta kikívánkozik belőlem, most leírom: természetesen itt sem csupa szent fordul elő, ennél sokkal egyszerűbb az ok. Az iGO annak idején egy kis magyar garázscégként indult, a fejlesztők sokunk személyes ismerősei voltak. Ilyen esetben az a minimum, hogy megtiszteltük a munkájukat azzal, hogy igo-t nem másolunk. Volt/van sok más navi program, a nagy nemzetközi cégeknek nem érvágás pár lelkes magyar user... Aztán az iGO megnőtt, a szokás megmaradt. Ennyi.

Előzmény: Törölt nick (12286)
lutria Creative Commons License 2018.05.05 0 0 12288

Azért szerintem nem ártana újrafogalmazni/kibővíteni/frissíteni a topik leírást-talán 12 év után-,pl.nem biztos hogy minden érdeklődő tudja hogy mit jelent a támogatott készülék jelző( és már nem is jó az ott szereplő webcím,ami működik:www.naviextras.com/shop/portal/devicessupport)mi az a telepített és telepítős változatú Primo,sokak lehet hogy csak annyit tudnak hogy rajta van a szofver,így vette/kapta használtan stb.és csak használják amíg nem jön elő valami probléma,rákeresnek,találnak egy fórumot...

(És hogy főleg ne írják le hogy a W***** márkájú készülékkel van gond mert akkor alaposan megkapják..:)

 

Schaf Creative Commons License 2018.05.05 -1 0 12287

HÁT...

Azokban a fórumokban AHOL EZ KIFEJEZETTEN SZEREPEL  TOPIC LÍRÁSBAN bizony TILOS a warez..

Előzmény: Törölt nick (12286)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.04 -1 2 12286

Jaj bocsánat, elfelejtettem, hogy az ilyen fórumokban mindenki szent és mindenkinek mindene eredeti.

Előzmény: Schaf (12285)
Schaf Creative Commons License 2018.05.04 -3 0 12285

1. Legalább 1-2 előző hozzászólást visszaolvasnál...  nem kell oldalakat.. egy párat...  tudod...  kicsit görgetsz... és voálá...


2. "A hibajelenség, hogy néha eldobja a jelet, és teljesen változó, hogy mikor jön vissza"...  Ez mit akar jelenteni? Hogy a Wayteq GPS programjában el-el dobja a jelet? Ott azt is látod, hogy éppen melyik műhold jelét és milyen jelerősséggel veszi. Ha a lopott Primod-ban probléma ez, akkor javaslom a TOPIC leírást és az 1. pontot.

Előzmény: Törölt nick (12284)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.03 0 0 12284

Kérdésem lenne. Adott egy normál Wayteq X985. A hibajelenség, hogy néha eldobja a jelet, és teljesen változó, hogy mikor jön vissza, van hogy fél óra múlva. Emellett gyújtás levétel után van mikor nem indul be magától.

Több féle letöltött Primo 2-vel próbáltam. Mindig ugyanaz volt a hibajelenség.

Schaf Creative Commons License 2018.04.26 -1 0 12283

Az NNG termékek sokféle térképgyártó adatbázisát használják. Csak Magyarországra létezett/létezik 4 féle gyártó 4 különböző térképe, ezekhez értelem szerűen a saát POI adatuk tartozik. Az ezekhez térképekhez tartozó adatfile-ok, különböző időpontokban aktuális un. zárás alapján tartalmazzák az érdekes pontokat, ráadásul nem is mindegyik gyártó érdekelt ezek aktualizálásában. 

A POI plaza elvileg (bár ugye az aktualizálás azért erősen véleményes náluk is) a felhasználók és a cégek által megadott adatok alapján dolgozik. Ezek sokszor adott helyen (főleg Magyarországon) frisseb, aktuálisabb adatokat tartalmazhatnak, min egy-egy hivatalos térképgyártó adatbázisa.

Ez nem azt jelenti, hogy egyik vagy másik jobb/rosszabb, csupán hogy eltérő adatokat tartalmaznak. 100%-os naprakész adatbázis nem létezik, kivitelezhetetlen is lenne, de a POI plaza egyes témakörökben bőven naprakészebb lehet (másokban meg nem), mint az un. "gyári adat".

Előzmény: atomka70 (12282)
atomka70 Creative Commons License 2018.04.25 0 0 12282

Sziasztok.

Lehet buta kérdésem lenne, de érdekel...

Mi értelme van a poiplaza-ról letöltött poiknak, (pl. bankok, benzinkutak.) hiszen alapból az iGo-ban van egy rakás, elvileg márka szerint is.

Köszönöm!

 

Schaf Creative Commons License 2018.04.24 -2 0 12281

Nem lehetett rajta "gyárilag" ha fizettél is érte, akkor átvertek. Ennyi.

Amphenol

Ami a topicot illeti, errő már írtam nem egyszer. Ma is kapható olyan készülék, amihez gyárilag NNG szoftver van és a Google Play-en is megvehető nem egy verziója.

Azt viszont te is beláthatod, hogy tört/lopott szoftver amellett, hogy jogellenes, még support szempontjából is problémás. Hagyjuk hogy a magyar nép szereti a dolgokat okosba intézni, és hogy sokak szerint csak a kőműves a melós, de gondolj bele:
- A tört szoftver azért működik, mert olyan változtatás van benne, amit gyárilag nem tartalmaz
- Az innen/onnan megszerezhető szoftverek jó része eleve nem az adott készülékre készült, tehát kvázi a hardver sem minden esetben támogatott. (Azt hagyjuk, hogy "de elfut rajta")
- A legtöbb önjelölt skin buherátor még ma sem tudja pontosan mi mitől működik (jó.. az NNG se biztos), és így terjesztenek skineket, meg egyéb okosságokat. Láttam már Wayteq 820-on, agyon skinezett, millió grafikai elemet használó szoftvert ami alig döcögött. Nagyon nem mindegy, hogy a "vas" micsoda...
- Ezekkel együt beesik ide valaki és kvázi anélkül hogy elolvasna bármit is (akár csak 3 előző hozzászólást) beböfögi, hogy X kütyün nem megy a cucca... Erre valaki közli (orbitális baromság) hogy írjon felül ezt meg azt. Lásd a gyári szoftveren (ami egyébként esetünkben gyári listaáron a kütyüvel együtt 250e Ft) ha felülírod warez térképekkel az eredetit, onnantól rábasztál.. (már bocs.) Hiszen hogy mész be a kereskedőhöz aki ebből él? "Bocs szarok a bevételedre, okosba meg a akartam csinálni, de te most ingyé' csináld vissza"??  Margit.. nóóórmáális?


Annó arról is írtam (bár a sok warezhuszár, meg okostojás persze csak azt látja, hogy nem tetszik a warez), hogy a programozó is meg kell éljen valamiből. Ha te nem fizetsz a szoftverért, nem fizetsz a supportért, vajon ő miből fog fizetni a kifliért??  Ha pedig más állást keres, a te szoftveredhez ki fog frissítést vagy pach-et csinálni??

Aztán arról is írtam, hogy bár sok warez fórumon (többek között az én leírásaim alapján is) többnyire olyanok osztják az észt akik tapasztalati úton szereztek tudást, vagy más tollával ékeskednek (lásd lefordítanak egy orosz vagy angol warez fórumból). Na már most... ha nem érted a működést, hogy lehetsz benne biztos, hogy amit javasolsz az jó megoldás?

Arról már ne is beszéljünk, hogy szoftver és szoftver között is van különbség..  Nem véletlenek a verzió számok, ezek többnyire egy-egy gyártónak egyedileg készült verziók, vagy a megrendelő szájíze szerint kerültek elkészítésre. Van amelyik pl. hiába sokkal magasabb verziószámú, sokkal butább is, mivel a "megrendelő" nem kérte az adott fícsört az NNG-től a szoftverhez (mert úgy drágább lett volna)
Az eszem áll meg amikor látok egy egy új NNG terméket "frissebb"-ként reklámozva, miközben messze szarabb mint az előtte egy évvel megjelent verzió...  

A térképekről ne is beszéljünk. Számos olyan térképcsomag van, aminek a kiegészítő file-jai nem is működnek együtt, illetve pl egyesz szoftverekkel nem működnek megfelelően. Lásd pl "hülyeséget tervez" vagy "levisz az autópályáról"... stb. A nagy tiszteletű warez usernek mi a válasza: "hát biztos szar a térkép, tőőccsé le másikat"....

Na már most.. írtam itt is valamikor, hogy pl az iGO 8 egyes verzióiban volt egy hiba, ami miatt a nem együtt fordított (értsd adott készülékhez tartozó) térképek használata esetén az országhatárok pl. nem illeszkedtek. Az újabb primo verziókban erre találtak megoldást, de a régebbi iGO8-ak esetében bizony nagyon oda kell figyelni, mihez mi való.

...és még sorolhatnám.


Összességében azért megkérdezném tőled is: Ki supportáljon? Az aki érti is, vagy az aki látott már ilyet?  Aki supportál az ingyen tegye, vagy pénzért? Építsük be a szoftver árába a supportot vagy fizess érte külön?


Szívesen segítek bárkinek ennek ellenére, ha a szoftvere jogtiszta és a megfelelő hardveren fut. Minden más esetben csak találgatni tud az ember és szerintem azt senki se akarná, hogy olyan orvos műtse, aki nem tudja melyik a vese és melyik a máj....  Persze...  hajat vágni nem csak a fodrász tud... ollót látott már mindenki.. csak kérdés a végén milyen lesz a frizura.


Na ennyit a topic bezárásról. ;)

Előzmény: clioIIdci (12280)
clioIIdci Creative Commons License 2018.04.23 0 0 12280

Ezer bocs ha rossz topikban vagyok, erre gyárilag ez volt telepítve direkt ezért választottam.

Előzmény: juhlacii (12278)
juhlacii Creative Commons License 2018.04.23 0 0 12279
Előzmény: juhlacii (12278)
juhlacii Creative Commons License 2018.04.23 0 0 12278

azt javaslom, hogy a következő belinkelt fórumon kérdezz lehetőleg privátban, ( vihar123, felhasználót) mert itt jön ez az őrült schaf és ordibál. A wayteq en hivatalosan nem lehet IGO Primo ( a content mappa map almappájába gondolom benne vanak az ftr térkép fájlok)

Előzmény: clioIIdci (12276)
Amphenol Creative Commons License 2018.04.23 0 0 12277

Egyébként be kellene zárni ezt a topicot , mert gyakorlatilag semmi értelme .

 

Ha komoly kérdés érkezik arra , nincs válasz .

 

Minden másra meg a szokásos : tolvaj vagy , nem értesz hozzá , vedd meg , az nem úgy van   :-)

 

Ha Admin olvasná kérem gondolja át  amit írtam ....

Előzmény: juhlacii (12273)
clioIIdci Creative Commons License 2018.04.23 0 0 12276

Üdv mindenkinek

Napokban vettem egy WayteQ - x995-öst igo primo +kamion/busz  verziót
A licencek között mutatja is mindet , viszont hiába állítom be járműprofilnak a 40tonnát-t és az 5 tengelyt ugyanúgy bele akar vinni a súlykorlátos hidakba
9.6.29.625822-es primo van fent...

Schaf Creative Commons License 2018.04.17 -3 0 12275

OFF:

Az meg csak hab a tortán, hogy van arcod a politikai topicokban lopásról hadoválni, miközben te magad is egy szánalmas kis tolvaj vagy.. csak kisebb fazékhoz férsz hozzá.  :D :D :D 


ON

Előzmény: juhlacii (12273)
Schaf Creative Commons License 2018.04.17 -3 0 12274

Én legalább nem mondok orbitális baromságokat a felhasználónak, aki aztán les, hogy tönkre vágta a negyed milliós beépített szarját, mert te olyan okos vagy hogy olvastál már warez fórumon két hozzászólást (lehet annyit se?)


Ez a baj a hozzád hasonló warezhuszárokkal..  fingja nincs a konkrét űködésről, "az enyém megy" felkiáltással osztja az észt és még ő van felháborodva...  szánalmas...  komolyan.


Egyébként, ha legalább kicsit értenél hozzá, az első kérdésed ez lett volna: "Milyen típusú készülék"?   Mert felvilágosítalak, hogy még a tertalmak és almappák neve sem ugyanaz minden cuccban. 


Amatőr...

Előzmény: juhlacii (12273)
juhlacii Creative Commons License 2018.04.16 -1 1 12273

Te már csak tudod osztani az észt! Vettél már eredetit vagy csak árulod. Te lehetsz itt a legnagyobb varezzos a fórumon

Előzmény: Schaf (12272)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!