Keresés

Részletes keresés

vélemény Creative Commons License 2016.08.03 0 0 19095

A Tour befutón láttam döbbenten, hogy áttették az óriáskereket a Rivoliról a Concordra. A Rivolin is szörnyűvolt, de ez az "Anyám borogass" kategória. Gyakorlatilag tönkreteszi a fő perspektívát.

 

A beszámolót én is várom!

Előzmény: Törölt nick (19094)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.03 0 0 19094

Ez a kép eszméletlen jó!!! Részemről nagyon várom a beszámolót!

Előzmény: seci (19093)
seci Creative Commons License 2016.08.03 0 0 19093

No szóval: megjártunk Párizst :) Szép volt, jó volt, rovid volt.

Irok majd rendes beszamolót, addig is:

-seci

Törölt nick Creative Commons License 2016.06.30 0 0 19092

Jaj, bocs, asszem kicsit félreértettelek. Most megpróbáltam egy regisztrációt, de tőlem nem kért semmit, csak egy nevet, egy mélcímet és egy jelszót.

Előzmény: huculpajti (19088)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.30 0 0 19091

Hű, már elég rég nem léptem be a fiókomba, máshol foglaltam tavaly és idén, de tuti, hogy nem magyarul regisztráltam, hanem angolul.

Előzmény: huculpajti (19088)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.30 0 0 19090

Többször foglaltam szállást az oldalon, soha semmi gondom nem volt.

Előzmény: Mr. Heisenberg (19089)
Mr. Heisenberg Creative Commons License 2016.06.30 0 0 19089

Azon az oldalon én biztos nem foglalnék csak olyan szállást, ahol már járt valamelyik itteni fórumtag.

Előzmény: huculpajti (19088)
huculpajti Creative Commons License 2016.06.30 0 0 19088

Szia!

Lehet, hogy én vagyok a béna, de nem tudok a Homeaway-en magyarként regisztrálni, illetve üzenni a tulajoknak. Nem választható az oldalon a magyar. Te hogy csináltad? Jó szállásokat találtam, de nem tudom, hogy lépjek tovább.

 

Zsuzsa

Előzmény: Törölt nick (17779)
Manyi55 Creative Commons License 2016.06.28 0 0 19087

Bármely metróállomáson. 

 

Előzmény: Katze85 (19085)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.28 0 0 19086

Nagy eséllyel ott helyben, a metróállomáson automatából, vagy pénztárnál. Pénztárnál csak kártyával lehet fizetni, automata elfogad kártyát és fémpénzt, a legújabbak papírpénzt is.

Előzmény: Katze85 (19085)
Katze85 Creative Commons License 2016.06.28 0 0 19085

sziasztok!

 

Egy kis segítség a reptéri transzfer a Porte Mailloton tesz le, és szeretnék egyből venni egy T10-es jegyet. Hol tudom ezt megtenni ?

köszönöm

Mr. Heisenberg Creative Commons License 2016.06.23 0 0 19084

ez nagyon durva. A kép láttán elkezdett zsibbadni deréktól lefelé :-)

Előzmény: Törölt nick (19083)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.23 0 0 19083

Az én barátom is tériszonyos, levetkőzte az antiszocialitást a lépcsőkön, az üvegpadlóról nem akart csak hallani. Végig olyan mintha ketrecben mennél, szerintem egy ilyen lelkületű egyénnek sem lehet ez probléma, és én nem szoktam csak ritkán 21-re lapot húzni. Mutatom:

Manyi55 Creative Commons License 2016.06.23 0 0 19082

És ? Mire jutottál ? Szerintem ellentmondásos válaszokat kaptál- de ha rám hallgatsz úgy csinálod, ahogy akarod ! Meg : ahogy Seciné akarja. 

 

Előzmény: seci (19081)
seci Creative Commons License 2016.06.23 0 0 19081

Koszonom mindenkinek a valaszokat, most mar konnyebb donteni :D

-seci

Cilikécske Creative Commons License 2016.06.21 0 1 19080

Szia. Nekem pont ilyen a bajom, mint Secinének. Nem lesz gond, mindenképp menjetek fel, lifttel. Lefele lehet gyalog. Az üvegpadlóra ne menjen, annyi az egész.Hatalmas élmény, nehogy kihagyjátok! Ja, és inkább sötétben.Üdv.

Előzmény: seci (19070)
Manyi55 Creative Commons License 2016.06.21 0 0 19079

Tudom miről beszélsz...... Azóta voltunk már szép helyeken, nade Párizs az Párizs ! 

 

Előzmény: Törölt nick (19078)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.21 0 0 19078

Hagy némi kívánnivalót a minősége, de nagyon szép emlék:)) Hiányzik.

Előzmény: Manyi55 (19076)
Manyi55 Creative Commons License 2016.06.21 0 0 19077

Ha most gonosz akarnék lenni , azt mondanám : bekötött szemmel...... De , akkor meg ugye minek ? Egyébként az én lányom tériszonyos. Legalábbis amíg egy létrára kell felmászni, vagy ablakot pucolni az első emeleten ( mi lenne feljebb ? ) De autóban is képes rosszul lenni, repülni viszont imád és ablak mellett szeret ülni, fotózni. Nem tudom megmondani, hogy egy valódi tériszonyos mit szól az Eiffel toronyhoz, csak azt tudom, hogy mi imádtuk. A lift pedig, ami fel-levisz, annyira tele tud lenni, hogy inkább az vele a baj, kilátni nem csak nem muszáj, de szinte lehetetlen. Az egyes szinteken pedig olyan a korlát, hogy ha akarna se tudna kihajolni, nyílt teret nem lát csak távolabbit- a torony alját konkrétan nem. Na, megkönnyítettem ? :D 

 

Előzmény: seci (19070)
Manyi55 Creative Commons License 2016.06.21 0 0 19076

Hú, nagyon jó képek ! :) 

 

Előzmény: Törölt nick (19075)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.21 0 0 19075

Az estét javaslom, látványos onnan a kivilágított város, no meg amikor az Eiffelen egész órakor beindul a csilivili. Szép, ahogy lassan besötétedik és egyre látványosabbak a fények.

 

(Sajna nem túl jó minőség, de a lényeg látszik.)

Előzmény: seci (19074)
seci Creative Commons License 2016.06.21 0 0 19074

Akkor oda egyutt szepen felmegyunk es ebedelunk/vacsorazunk :)

Aztan majd en jol felmaszok egyedul az Eiffelbe/re, secinét meg leultetem egy padra egy uveg vorosborral es 1/2 kilo sajttal+bagettel, hogy ne unatkozzon!

-seci

Előzmény: Törölt nick (19073)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.21 0 0 19073

Saját tapasztalatom nem lévén, csak, mint külső szemlélő, úgy gondolom, ha szegény ilyen fóbiával küzd, akkor nem feltétlenül kell erőltetni.

Esetleg, amíg mentek fel a lifttel, addig Seciné boruljon Seci vállára-kebelére, hogy ne lássa a környezetét:))

 

A Montparnasse toronyban viszont van saját tapasztalatom, ott sem a liftből nem lehet kilátni, sem közvetlenül nem lehet föntről lefelé látni, mégis remek a panoráma és számomra vonzóbb volt onnan, a ronda toronyból megnézni a kivilágított, szép Eiffel tornyot, mint a szép Eiffel toronyból nézni a ronda Montparnasse tornyot. Ja és persze itt a sorbanállás gyakorlatilag nulla.

De ez szigorúan személyes vélemény, tudom, hogy az emberek 99%-a nem jön el Párizsból anélkül, hogy föl ne menne az Eiffelbe. Ezt is tökéletesen meg tudom érteni.

Előzmény: seci (19072)
seci Creative Commons License 2016.06.21 0 0 19072

Ezek szerint akkor leginkabb azt javaslod, hogy ne kiserletezzen lifttel sem felmenni az Eiffelbe, meg az elso megalloig sem.

-seci

Előzmény: Törölt nick (19071)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.21 0 0 19071

Esetleg vidd fel a Montparnasse tornyba, az tökéletesen neki való lesz és onnan legalább láthatja az Eiffel tornyot is.

Előzmény: seci (19070)
seci Creative Commons License 2016.06.21 0 0 19070

Egy kerdes az Eiffel toronyrol. seciné kicsit teriszonyos, ami abban nyilvanul meg, hogy ha a lefele nezve nyilt ter van, akkor abba beleszedul, de ha nem latja, hogy alatta ott a szakadek, akkor semmi gondja nincs (pl hidon siman atsetal, csak nem nez le rola es persze az olyan hid, amin alul kilatsz az nagy NEM!)

 

Szoval meddig/hogyan lehet felvinni a toronyba, a nelkul, hogy arra a napra kitaccsoljon?

 

-seci

Törölt nick Creative Commons License 2016.06.14 0 0 19069

Az Air France is sztrájkol, én meg természetesen velük utazom. Viszont sok a vis major, mert itt esetlegesen az Uber miatti sztrájk amiért az utazóközönség nem jut ki időben a repülőtérre, de volt hogy a lutoni reptérre vezető út nyúlt 3 órásra egy baleset miatt, de az Orlyra is értem ki 40 perccel indulás előtt. Manapság már sok-sok szerencse kell hozzá, hogy eljusson az ember az a. pontból a b.-be, a nagy számok törvénye miatt ez nem is sikerül mindig időre.
Aki volt esetleg Disneylandben a Bastille napján, azon kívül hogy este extra tűzijáték van, mennyire busy? Én naivan azt várom gondolnám, hogy ideális lehet, de hátha valaki biztosabbat tud.

seci Creative Commons License 2016.06.14 0 0 19068

Remeljuk nem lesz sztrajk. Attol tartunk mi is leginkabb, amit Manyi55 is mondott: a franciak/spanyolok kivaloan informalnak mindenkit franciaul/spanyolul. Ha nem beszeled a nyelvuket, akkor (torolve) :) Persze ez nem vonatkozik arra, ha az erdeke az, hogy valamit eladjon, pl Calaisban minden francia, aki az angoloknak el akar adni valamit mosolyogva es kivaloan tori az angol.

-seci

Előzmény: tessloff (19067)
tessloff Creative Commons License 2016.06.13 0 0 19067

Off: ez egy örök konfliktus marad amit nem lehet megoldani. A tényleges munkabeszüntetés az utolsó fázis. Ha idáig jut a dolig akkor az összes tárgyalás ami sokszor hetekkel korábban zajlik nem vezetett eredményre. A spanyol utas tájékoztatást nem ismerem. Itt a mostanihoz hasonló sztrájk előtt pár nappal elkezdenek plakátolni, hangosbemondozni. A sztrájk napját megelőző nap délutánján pedig kihirdetésre kerül a menetrend (állomáson, interneten). 

On

 

A Párizsban való közlekedést csak kevésbé érinti egy vasutas-sztrájk. Az SNCF csak az RER hálózat egy részét üzemelteti.KonkrétanazRER E és D-t ahol ha jól tudom nincs semmi kulonleges látnivaló a nyomvonalak mellet, az RER C-t: A Versailles-ba valo kijutás válik nehézkessé, és az RER B északi szegmensét a Châtelet megálló után ami attól függetlenül, hogy a déli szegmenst az RATP üzemelteti zavarja a repterek megközelítését.

Előzmény: Manyi55 (19066)
Manyi55 Creative Commons License 2016.06.13 0 0 19066

Értem én- meg még valahol meg is értem. Csak azt nem, hogy mindezekért miért az ártatlan utazóközönséget kell szívatni ? Mert mi bizony annak vettük, és ha lekéssük miatta a gépet háááát elég nagy pácban lettünk volna. Mi a csudáért nem lehet már a bejáratnál kiírni, hogy bocs , de sztrájkolunk keress más megoldást ? Ehhez képest a bejáratnál lévő összes kijelzőn szerepelt az összes törölt vonat indulóként, időre- platformra lebontva. Tudom, ez itt kicsit off mert ez speciel Barcelonában volt pénteken, de talán a vasutas mindenhol vasutas...... Az utas meg mindenhol utazni szeretne. És nem mi keserítjük meg a vasutas munkáját. Ha a főnökkel van baj azt a főnökön kéne leverni ! :) 

Előzmény: tessloff (19065)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!