Keresés

Részletes keresés

_chillout_ Creative Commons License 2014.08.30 0 0 2243

A csontizotóp-vizsgálatnál a kontrasztanyag sugárzik tudtommal és annak van egy felezési és egy kiürülési ideje, arra az időre az összes testnedved sugárzik. Szóval egy "kicsit" komolyabb sugárveszély ez, mint a röntgen...

 

Procedure                        Average effective dose (mSv)

 

Bone density test+                     0.001

X-ray, arm or leg                         0.001

X-ray, panoramic dental              0.01

X-ray, chest                                 0.1

X-ray, abdominal                         0.7

Mammogram                                0.4

X-ray, lumbar spine                     1.5

CT, head                                      2

CT, cardiac for calcium scoring     3

Nuclear imaging, bone scan      6.3

 

Az utolsó, vastaggal szedett a csontizotóp, hatezerszer akkora sugárzás éri a testet, mint egy kar- vagy lábröntgennél. Ez nem ijesztgetés, hanem a tények leírása. Egy hasi CT vagy PET vizsgálat alatt még ennél is nagyobb sugárzás éri az embert, szóval nem életveszélyes ez, de nem egy elhanyagolható szempont.

Előzmény: zkovaxxx (2241)
L0riana Creative Commons License 2014.08.30 0 0 2242

Úgy látom, nem teljesen ment át az irónia. Igazad van, legközelebb leírom a teljes indikációt, nehogy valaki beparázzon :). Na de a viccet félretéve, én továbbra sem tudom, miért küldött el a doki erre a vizsgálatra, ráadásul az ottani orvos is elég furának tartotta a kérést. Amit kimutatott, azt addig is tudtuk, hogy porckopás van a sérült térdemben.

Dede a röntgenhelyiségben nem töltesz el 2 órát annak tudatában, hogy a melletted ülő másik 15 beteg kitudjamilyen izotópot kapott és azt épp feléd sugározza :).

Előzmény: zkovaxxx (2241)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.08.30 0 0 2241

Mielőtt szegény Arzeen-t teljesen beparáztatnád "Egyébként a csontrákot szoktál ezzel vizsgálni" ez a vizsgálat sokkal szerteágazóbb.

A csont izotóp vizsgálatot az ortopédiánál kóros csont és ízületi folyamatok kimutatására alkalmas nagyon érzékeny, de kevésbé specifikus módszer. Leggyakrabban  gyulladásos csont-ízületi folyamatok,  csont vérellátási zavarok és protézisek lazulásának kimutatására használják, de aktív és degeneratív ízületi folyamatok vizsgálatára is alkalmazható.  Akár egy a csontban lévő hajszál repedés (amit sokan nem is vesznek észre) megtalálnak vele ami a röntgen képen nem látható.

Abban igazad van, hogy ugyanezt használják a csontszerkezetre áttétként jelentkező daganatos betegségeknél, de nála gondolom nem ezt keresik főleg abból kiindulva amit leírt az állapotáról.

A röntgen helységeknél is kint van a sugárveszély piktogram:)))

Az izotóp diagnosztikai vizsgálatok sugárterheléssel járnak, de ez általában kisebb, mint a röntgen vizsgálatok sugárterhelése, cserébe hosszú és unalmas nap elé néz szegény Arzeen:))

 

Előzmény: L0riana (2239)
L0riana Creative Commons License 2014.08.30 0 0 2240

(Elnézést a hibákért, helyenként kimaradt egy-egy szótag :D.)

Előzmény: L0riana (2239)
L0riana Creative Commons License 2014.08.30 0 0 2239

Anno volt nekem is ilyen csontizotópos vizsgálatom, csontszcintigráfiám technécium-izotóppal. Mókás volt, azóta sem voltam még olyan váróteremben, aminek az ajtajára és a kukára is nagy matricával ki van ragasztva a sugárveszély jele :). A kinyomtatott papíron annyi látszik, hogy sokkal erősebben halmozott a térdemnél (meg a vállamnál és a koponyatetőmnél, ami még abnormális volt). Mi semmivel nem lettünk okosabban... Egyébként a csontrákot szoktál ezzel vizsgálni. Az elkészült kép nagyon jó profilkép-alapanyul szolgált egy időben :D.

Előzmény: Arzeen03 (2236)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.08.30 0 0 2238

Teljes mértékben egyet értek Gurabli véleményével, a másod harmad vélemény fontosságával kapcsolatban.

Szívesen segítek az Uzsokiban amennyiben igényled.

A csont-izotóp vizsgálat egy jó ötlet, mert sok mindenre választ ad. Gondolom már utána néztél, hogy miként működik és mit akarnak tisztázni.

 

Az igazán hasznos izom lazítók vagy gyógyszer formában léteznek amit 2-3 hétig kell szedni, és lassan kezdi kifejteni a hatását, vagy ott van az injekció ami azonnal hat viszont sztereoid tartalmú. Manapság már megváltozott a terápiás felfogás, ezért az injekciót helyezték előtérbe.

Esetedben a Richtofit krém semmit sem ér hasonlatosan a többihez.  Csak fölösleges pénzkidobás.

A Flector termékkel óvatosan bánj, mert közép távon sem túl egészséges, bár hatékonyabb mint a sport krémek, de csodát nem képesek tenni.

Az ezekre fölöslegesen elköltött pénzeket fordíthatnád arra, hogy az MR vizsgálat időpontját előbbre hozd.Átérzem a helyzeted, és teljesen jogos a kétségbe esésed. Még is most az a legfontosabb, hogy állíts fel egy tervet és azon menj végig lépésenként.

A nyirokmasszázs egy jó dolog, de ez a te esetedben most nem fog előre vinni. Mondom ezt úgy, hogy maga a masszázs szerintem a gyógyulási folyamat egyik legfontosabb része. Számtalan sérülésem, ( részleges boka szalag szakadás, stb) gyógyulási ideje feleződött meg mert egy szakmáját jól értő gyógymasszőr csodákra képes. Ez manapság egy divatszakma és egy rakás olyan ember nevezi magát masszőrnek akit max egy gyorstalpalót végezve csak ront a helyzeteden. Egy profi olyan anatómiai ismeretekkel bír ami elengedhetetlen ahhoz, hogy igazán gyógyítani tudjon.  Segít a gyógytárnásznak is a letapadt izmok kilazításában, ezzel elő segítve a regenerációt és a vérkeringést az adott izom csoportban ami elengedhetetlen, hogy teljes hatékonysággal tudjad a gyógytornát végezni.

Amennyiben igényled ebben is tudok segíteni.

 

Mielőtt magad állítasz össze egy gyógytornát, kérlek konzultál egy az orvossal és egy jó gyógytornásszal, abban a kérdésben, hogy a jelenlegi állapotodban neked mi a legjobb.

 

 Kitartást, sok erőt és gyógyulást!

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Arzeen03 (2236)
Gabeszgrx Creative Commons License 2014.08.29 0 0 2237

Szia

 

Neked is és chilloutnak is köszönöm a választ. Kedden este megyek az orvoshoz akkor sokkal okosabb leszek. Elmeséltem neki is hogy mi történt és gondoltam hogy minél előrébb legyünk addigra megcsináltatom az Mri-t,de azt mondta hogy nem kell mert lehet fölösleges lesz. Bízok benne hogy ez pozitív dologra utal. Ha kiderül mi van vele akkor megírom. 

Előzmény: Arzeen03 (2220)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.08.29 0 0 2236

ja igen, még valami..

ez a csont izotópos vizsgálat ha jól emlékszem amit mondott az orvos, arra akar kitérni majd, hogy volt e csontrepedésem, és hogy sérülhetett e a csontvelő, de ahhoz nagyon nagy ütés kellett hogy érje a térdet, ami nincs kizárva, mert birkóztunk a kövön és többször elestünk, nem csak a térdem, hanem a könyököm, derekam is fáj utána

na hülyeségeket nem akarok irni, majd a vizsgálat után irok, mi volt

 

most 4-5 napot pihentetem az agyam, egyébként guri köszi a hozzászólásod, ha kell a doki elérhetősége, jelezni fogom

 

Előzmény: Arzeen03 (2235)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.08.29 0 0 2235

szia g.

 

igen, igazad lehet

MR-re október 13.-ára kaptam időpontot, az új MR-t össze fogják hasonlitani a régebbi MR felvételemmel, amit ugye a CD lemez tartalmaz

de a csont izotóp vizsgálat az más, ahhoz kell a kontrasztanyag, amit vénásan adnak majd be, utána két liter folyadékot kell meginni vagy mi és aztán jön a vizsgálat, valami szuper vissza a jövőbe 6 jellegű dolog

már nem is nézem meg a neten, mert nem paráztatom magam többet :)

 

egyébként gondolkoztam, a sérülésemet követően a 2. punctionál kértem fájdalom csillapitót, és azt a térdem fölé adták az akkor még lágy és folyadékkal telitett részbe, ami most kő kemény...

itt olyat olvastam, hogy a fájdalom csillapitó injekciót ugyan oda adják, a térd oldalába, ahová utána szúrják ezt követően a másik tűt, nem? nem pedig a térd fölé

de ezek csak elmélkedések, de azért majd mondani fogom ezt is a dokinak

 

 

majd azért megirkálom, ha történik valami.. meg előbb vettem Rich. sportkrémet, majd meglátom, mit és mennyire használ, illetve a barátnőm jövő héten bejegyeztetett egy gyógymasszőrhöz nyirokmasszázsra, hogy be van dagadva a lábszáram 

 

nyirokmasszázson volt már esetleg valaki? 

Előzmény: gurabli (2234)
gurabli Creative Commons License 2014.08.29 0 0 2234

Jut még eszembe: a kontrasztanyagos MR nagyon pontos képet ad majd a lábad állapotáról. Bizonyos dolgokat (pl. szalagszakadás) nem látni azon sem rendesen, de ez esetben nem is ez az elsődleges, szerintem látni akarja a láb állapotát, van-e esetleg bármilyen elváltozás, rendellenesség. 

 

Mikorra kaptál MR-re időpontot?

 

Előzmény: Arzeen03 (2229)
gurabli Creative Commons License 2014.08.29 0 0 2233

Az biztos, hogy ez így leírva nem egy átlagos eset, fogalmam sincs, hogy mi lehet. Egy biztos: no para, meg fog oldódni valahogy.


Én a te helyedben a következőt tenném: mivel egy nem megszokott esetről van szó és az orvosod sem tudja, hogy mi is a gond pontosan, kikérnék legalább egy, de inkább két szakvéleményt másik orvostól is. Elvinném minden eddigi papíromat, leletemet és megbeszélném vele (velük) nyíltan a dolgot.

Ilyen esetben biztos nem bíznám magam egy (legyen bármennyire is jó) orvos véleményére! Nem vagyok híve annak, hogy cserélgessük az orvosokat, de ilyen esetben szerintem kötelező a másod/harmad vélemény.

 

Egy szakrendelés nem olyan vészes összeg. Rögtön meglátod, hogy mit mond, szintén tanácstalan, vagy egyértelműen tudja, hogy miről van szó, esetleg találkozott is már ilyen helyzettel. Abban az esetben érdemes hozzá átmenni. Ellenkező esetben nem váltanék orvost.

 

Próbáld meg az itt oly sokat dicsért és valóban elismerten jó T.A.-t, de én ajánlom harmadik véleménynek az én dokimat is (sportolókkal foglalkozik, NB1-es focistákkal, kézilabdásokkal, stb). Aránylag könnyű hozzá időpontot szerezni a magánrendelésén (ha jól emlékszem, 3-5e forint körül van?). Ha érdekel a dolog, jelezd, és megbeszéljük.

 

Kitartást és jobbulást!

Előzmény: Arzeen03 (2229)
Diótörő Creative Commons License 2014.08.29 0 0 2232

Kedves Arzeen és Pompon !

Kösz szépen a válaszotokat, egy kissé megnyugodtam. Ahogy látom, mások sajnos sokkal rosszabbul jártak, én csak ne szóljak semmit sem.

 De az azért röhej, hogy vonattal bemegyek, senki sincs a váróban, megnézhették volna és egy pult mögött ülő alkalmazott dönt a sorsomról, talán mert utálja a betegeket.

Arzeen03 Creative Commons License 2014.08.29 0 0 2231

köszönöm, aranyos vagy :)

ma 5kor keltem, ezen az egészen jár az agyam

igen, ezt kellene, pezsgőfürdő, pezsgővel, kaviárral és két lánnyal :)

 

letettem a mankót és úgy botorkálok a lakásban

most már improvizálnom kell :)

csinálok egy tornatervet, lebontom, nyújtó gyakorlatok, hajlitó gyakorlatok, comberősitő gyakorlatok, labda gyakorlatok, járás gyakorlatok, emellett ha tehetem úszás, kondi terem, szerzek szobabiciklit és ha fele tudok rajta hajtani, akkor csak felet fogok, ha meg fáj a térdem, vagy beveszek egy fájdalomcsillapitót, vagy megiszok egy felest és lesz ami lesz!

 

Flector krémen kivül milyen izomlazitó krém jött be nektek? 

 

chilli, azért erősitgetni tudod a combidat? vagy most inkább próbálod békén hagyni amig nem mész a kórházba?

egy műtét sem egyik pillanatról van a másikrade majd mindenképpen ird meg, mi van :)

a vérhigitókat én mindig az ügyeleten adattam be, nem tudtam beadni magamnak sosem :)

Előzmény: _chillout_ (2230)
_chillout_ Creative Commons License 2014.08.28 0 0 2230

Nagyon sajnálom... :-( Gyógytorna, valami, akármi? Pezsgőfürdő?

 

Mi is most végeztünk az ügyeleten, be van akadva a térdem, ahogy sejthető volt, kaptam sínt, mankót (lassan kiállíthatom őket, annyian lesznek), vérhígítót, amivel lőnöm kell magam, hétfőn konzi a térdsebésszel, aztán végre műtét, ha minden igaz.

Előzmény: Arzeen03 (2229)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.08.28 0 0 2229

voltam ma orvosnál.. én is eléggé kivagyok, de majd agyban is valahogy helyre teszem a dolgot és próbálom összeszedni magam

 

következő a helyzet, teljesen egyedi eset

 

ugye nekem műtötték a térdem május elején

jelenlegi állapot, a térdem részben hol hajlik, hol nem, hol könnyebben hol nem, passzivan max 70 fokban

doki megnézte, sosem látott még ilyet, a térdem olyan, mintha pulhabbal lenne telefújva, a térdem felett még egy megkeményedett csomós terület, az egész belső duzzanat akármi merev, és megszoritja az izületet, ami mozgatásnál fáj és nem engedi és akadályozza a hajlitást, továbbá a térd felett lévő megkemyényedett lágyrész is akadályozza a hajlitást

műteni nem meri, és igy nem is akarja, mert csak rosszabb állapotot idézne elő, illetve szerinte lehet még az eszközt sem tudná műtét során a térdembe vezetni a megkeményedések miatt

azt mondta, ehhez a térdhez senki nem mer ilyen állapotban hozzányúlni 

 

valami rendellenes folyamat indult be a térdemben valami oknál fogva, amiről nem tudja, mi lehet

a lábszáram is be van dagadva, nem jó a lábamban a keringés sem

 

kért új MR-t, valamint kontrasztanyagos csont izotóp vizsgálatot

 

mivel több mint 6 órát kellett várni mig bekerültem, közben a kórházban a röntgenes hazament, igy a röntgen elmaradt / hoztam a formámat / 

igy is régen llejárt a rendelési idő, mire bekerültem és vagy 30-40 percet voltam bent

 

illetve kaptam egy-egy fájdalom csillapitó injekciót a bal és a jobb LAPOCKÁM!! alá az ott lévő kitapogatott izomcsomókba, letettem a mankót és kb 10 percet járkáltam a rendelőben / hozzáteszem április óta nem álltam és nem mentem mankó nélkül a lábamon!! /

 

na erre varrjatok gombot!

 

most próbálgatom összeszedni a lelkierőmet, mert mondta az orvos, hogy amennyire tudom, mozgassam a lábamat amikor csak és amennyire tehetem, az meg alig megy, mert szorul az izületem mozgatás közben vagy mi az isten nyila, már fogalmam sincs

 

a mozgástartomány passziven 10-70 fok közötti, mindenféle szar érzés közepette

 

részletesebben nem akarok belemenni, a lényeget leirtam, egyenlőre várakozó álláspont, gyógytorna amennyire lehet, MR október elején, ha az megvan kontroll, addig várakozó álláspont és mozgatni, akármi..

szalago épek, meniszkusz elvileg rendben van, de ha szakad lenne is jobban kellene mozogni a lábamnak mint most

 

porcerősitőt is kérdeztem, értelmetlennek gondolja

 

hát ez volt ma..

 

 

 

Arzeen03 Creative Commons License 2014.08.28 0 0 2228

chillout! szörnyű..! együttérzek veled! tarts ki!! csak beakadt az a vacak, ez a mozgatástól lehetett 

pszichikailag is nagyon megterhelő..

ibus már túl van rajta, meggyógul, te is túl leszel, addig valahogy muszáj kibirni valahogy, mi a fene tart eddig már hogy nem csinálták meg a térded??

 

ma voltam kórházban a folyosón jött egy izmos fiatal lány, valamilyen sportoló lehetett, két mankóval jött és az egyik térdét vizszintesen tartotta előre párhuzamosan a talajjal, a térde meg kb 60-fokban áltt beakadva..

 

nem is értem, hogy tudott igy mankózni, meg igy tartania a lábát.. nem semmi volt látni is

Előzmény: _chillout_ (2222)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.08.28 0 0 2227

üdv!

annyira ne aggódj..

szemben lakó szomszéd néni most nyáron gondozta a csirkéket a kertben vagy valami hasonló, egyszer egy nagy reccsenés a térdében, alig tudott menni szegény, dedagadt, stb.

mondta nekem, mi történt vele

mondtam jegelje a térdét, pihentesse, igy is lett

orvoshoz nem ment, halasztgatta, nehezen tudott menni, pár napig alig aludt úgy fájt szegénynek

szedett izomlazitót, meg F. géllel kenegette illetve F. tapaszt is ragasztott rá

jelenleg rendben van a térde, elmúltak ezek a problémák nála, 3-4 hét alatt..

űgyhogy nyugodtan lehet bizakodni, addig is jobbulást kivánok :)

 

 

Előzmény: Diótörő (2223)
Ibus85 Creative Commons License 2014.08.28 0 0 2226
Sziasztok!!Most volt 2hónapja hogy megműtöttek,el sem hiszem hogy igy eltelt az idő,a dokim szerint minden rendben van még 2 hónap és mehet a futás,amúgy utállok csak ugy futni de most nagyon fogok szeretni az biztos,most 10tornán vagyok túll,még van 10és mondta a doki hogy nem is kell több!!Nyomom a szobabiciklit,hogy erösítsem a combom mert az még nagyon rossz!!Mindenkinek jobbulást!!!
pompom57 Creative Commons License 2014.08.28 0 0 2225

Szia!

 

Minél később mész az ortopédsebészhez annál jobb a diagnózist tud felállítani. Nekem amikor elszakadt a keresztszalagom én is tudtam menni.Szerintem neked is elszakadt. Ne legyen igazam.Nem késtél le semmiről.Azt már akkor sem varrják,ha traumutálól számított 1 órán belül műtőben lennél.Így sem biztos,hogy megműtenek. Attól függ milyen a fizikai állapotod,mire használod a a lábat,stb. De ne szaladjunk előre,lehet más trauma ért,. Pesti vagy? Én a Sportkórházban ajánlom T.A. 43 éves Megmondják a betegfelvételin,hogy hívják a kezdőbetűből.Ne  kell borogatni,ha nincs duzzadás.Jobbulást

Előzmény: Diótörő (2223)
pompom57 Creative Commons License 2014.08.28 0 0 2224

Nem is értem miért nem ütöd be a keresőbe.Sportkórház 4886100 a központi szám. Kérd a betegirányítót. És utána nevesítsd a dokit akihez menni akarsz.

Előzmény: richard4 (2213)
Diótörő Creative Commons License 2014.08.28 0 0 2223

Sziasztok!

Még nem olvastam el a topicot visszamenőleg, de majd fogom, hátha találok egy esetet, ami hasonló az enyémhez.

65 éves vagyok, tehát nem fiatal csirke.Másfél hete mentem a kertben és egyszer csak térdre rogytam, mert valahogy rosszul léptem, pedig nem volt semmi gödör, vagy egyéb akadály. Fél lábon ugráltam egy székig, de aztán ha nehezen is de rá tudtam állni.

 Lassan javult a helyzet, de a fürdők csak rosszabbították az állapotot, így ma elmentem a házi dokihoz.

 Mivel az itteni szakrendelőben ( Pest környéki ) nem volt traumatológia, beküldött a János-kórházba. Irány a vonat, odaérek. Rengeteg embert vártam, de csak egy öreg mamka volt. A pultnál ülő hölgy- amikor figyelemre méltatott - közölte, hogy csak időpontot tud adni. Kérdeztem, hiszen nincs senki, miért nem kerülhetek sorra. Na de az az ő szemétdombja, egyébként is miért nem jöttem előbb, egy szalag szakadás csak rosszabb lesz az idő múlásával.

 No a kérdésem Hozzátok:

 Nálam semmi duzzanat, piros folt stb. nincs. Tudok már menni, de ha fekvésből, vagy ülésből kelek fel, akkor pár lépés bicegés, kicsit fáj is, de pl. a füvet már le tudtam nyírni a kertben. Mozgatni tudom a lábamat, főleg ha a másikkal alányúlok, tehát nem térd lehet a gond. Lehet-e bajom, hogy másfél hetet vártam? Mivel borogassam, ha a meleg víz nem volt jó? Hideggel, gondolom, de kell-e, ha nincs duzzanat?

 Na azért most tisztességesen beleolvasok az előzményekbe. További javulást Mindenkinek.

_chillout_ Creative Commons License 2014.08.28 0 0 2222

Na, most akadt be igazán. 15-20 fokon áll, se ki, se be. A vonatra várok épp, valahogy haza kéne jutnom. Holnap 4-kor tud fogadni a háziorvos, hogy megpróbáljuk megsürgetni a műtétet és addig is adjon fájdalomcsillapítót. Nehéz szavakkal leírni az érzést. Nem fáj, de pontosan érzem, hogy mi történik belül. Hogy van ott valami, ami mintha húzná le a térdkalácsomat, ami megakasztja és percek alatt duplájára dagasztja a térdemet. Borzasztó.

Előzmény: Arzeen03 (2219)
richard4 Creative Commons License 2014.08.28 0 0 2221

Szólhattál volna előbb is, hogy vállaltok műtétet, akkor nem szenvedek az időpont kéréssel. :D

Sikerült közben bejelentkeznem, szeptember 23-ra konzultációra.

A műtét meg még ki tudja mikor lesz...

Előzmény: Arzeen03 (2216)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.08.28 0 0 2220

gabesz, mikor megsérültem, egy kis ideig, mondjuk kb egy órán át nekem is ment a mozgatás normálisan, bár rögtön fullra bedagadt

ha nem rögtön dagadt be a térded.. lehet csak részleges szalagszakadásod van és ha a mozgatással nem lesz bajod, és az MR sem mutat ki semmit, lehet 2-3 hét pihentetés, lemegy a duzzanat és meg sem kell műteni a térded 

olvashattad már itt a fórumban, ilyenkor jót tesz neki, ha jegeled, a fájdalmat és a duzzanatot is csökkenti, de a jegelést is csak úgy, ahogyan kell, ennek is utána tudsz olvasni

Előzmény: Gabeszgrx (2217)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.08.28 0 0 2219

chillout, nyugodj meg, rendbe fognak tenni! volt most pár jobb napod, egy kicsit erőt meritettél, mozgattad, behajlott, erősödtél! én több mint 4 hónapja nem tudom behajlitani a lábam, ez is szörnyű érzés és még nem tudom, hol a vége a dolognak

tényleg óvatosan, mert ha beakad és olyan helyen akkor fájni fog

ne keseredj el és ha nagyon szomorú vagy vagy ha bármi broplémád van, akkor ugorj be ide a fórumba és ird le a dolgot a jót meg főleg, tudod :) a múltkorit is jó volt olvasni, meg érezni, mennyivel jobb a kedved :)

engem érdekel, úgyhogy ha olyan van tessék tájékoztatni :)

lesz itt még közös vigyorgás :) látod mennyi mindenki meggyógyult közben akik már a fórum közelében sincsenek, mind mind rendben vannak

na készülök, mindjárt megyek pestre a sebészhez 

 

Előzmény: _chillout_ (2218)
_chillout_ Creative Commons License 2014.08.28 0 0 2218

Szia, az, hogy sem kinyújtani, sem behajlítani nem tudod és be van dagadva, eléggé meniszkusz-sérülésre utal. Ha erről van szó, az MR ki fogja mutatni.

Én ezzel szívok 8 hete, szombaton végre jobb lett, tegnap délután óta viszont ki-beakadozik a térdem, nem részletezem az érzést, valahol a sírógörcs ésba hányinger közt félúton képzeld el. Ne légy olyan ökör, mint én, ha műtétet ajánlanak, fogadd el!!!

Előzmény: Gabeszgrx (2217)
Gabeszgrx Creative Commons License 2014.08.27 0 0 2217

Sziasztok.

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek.

Tegnap edzésen történt hogy egy felugrás után amikor leérkeztem halottam egy reccsenést és kívül egy nyilalást a térdemben. Szépen lassan egyre jobb lett a térdem rátudtam állni bár fájt de nem volt vészes. Bementem az Uzsokiban ahol megröntgenezték majd "megrángatták" hogy mennyire stabil a térdem. /sajnos ismerem már ezt a vizsgálatot volt egy részleges elülső szakadásom ahol a sportkorházban ugyan így vizsgáltak meg./ A doktor azt mondta hogy elég stabil a térdem nem érez semmi folyadékot benne, nem dagadt be és nem

is vérzett be sehol, röntgenen se lát semmi ezért nem gondolja hogy szalag szakadás lenne. Ment a kinyújtás,behajlítás fájdalom nélkül vizsgálat alatt és utána is. Ma reggel jobban fájt főleg belül, és nem tudtam teljesen se kinyújtani se behajlítani de még nem volt bedagadva. Munka közben azt vettem észre hogy egyre jobban dagad főleg a térdem fölötti izom, a fájdalom ugyan úgy megmaradt belül. Szerintetek szalag lehet?  A sportkorházba a doktoromhoz minden féle képpen elakarok menni meg a szokásos MRI-re is de eléggé izgulok most.

 

Előre is köszönöm a válaszokat. 

Arzeen03 Creative Commons License 2014.08.27 0 0 2216

Tisztelt Zkovax Úr!

 

Én is csak azokkal magázódom, akiket nem kedvelek  Érti, Zkovax Úr? :)

Talán nem vagy egy alvó terrorista sejt, aki itt a térdfórumon üzenget a neten keresztül kódoltan a kapcsolatainak, lásd az előző üzeneted elejét.. :)

Akkor fiad is szenved szegény rendesen, sajnálom. 

 

Loriana.. szoval akkor van egy térd, ami hol fáj, hol nem, mindenféle kellemetlenségekkel együtt, amihez idővel kénytelen hozzászokni az ember.. hát ez nem hangzik túl jól..

 

Richard4 Úr! 

 

üdv itt a fórumon, próbálkozz TA nál, állitólag nagyon jó orvos.Itt mindenkinek legalább kétszer műtötte a térdét, annyira jó :)

szörnyű lehetett a sérülésed.. Az enyémet én legalább észre sem vettem a sok adrenalin miatt, csak lestem, mikor be volt dagadva a térdem.

rendbe fogsz jönni, ha kell, pompom meg mi műtünk meg, legrosszabb esetben! bár akkor csak gombfocizást tudunk garantálni, de azt is csak akkor ha nem halsz bele a sebfertőzésbe, de fel a fejjel!

 

Észrevettétek, hogy egyre kevesebb a jó és emberséges orvos?

 

Egy kis izelitő a helyi kórházunkból.. /ettől függetlenül biztos sok jó dolog is történik itt, de a hírek már csak ilyenek, a rosszak maradnak meg/

 

- Utcánkban lakó szomszéd térdét is itt műtötték. Sántitott, fájt neki, nem hajlott /mint nekem/

5 hónap után ujra kellett műteni a lábát a sportkorázban, ahonnan már mankó nélkül jött ki /asszem ezt már egyszer irtam, mindegy/

 

- pár éve kollegáméknál szétment a szódás szifon, egy darab nekicsapódott az állának

bement az ügyeletre, menjen haza, nincs ennek semmi baja

mondta, de hát érzi, hogy külön mozog az állkapcsa, nem baj, nyugalom, pihenés

felment Pestre a balesetibe, két helyen el volt törve az állkapcsa

 

az én esetemet nem irom, majd ha végére értem :) na ez volt az izelitő...

 

 

 

 

 

zkovaxxx Creative Commons License 2014.08.27 0 0 2215

Szia Arzeen03!

 

Megtisztelnél a tegeződéssel mert egyrészt a fórumokon ez teljesen normális, hisz senki sem ismeri a másikat, másrészt csak azokkal magázódom akit nagyon nem kedvelek. Itt pedig nincs ilyen tag. :))) A koromról nem is beszélve:))))

Nem a műveltséged hiányos, csak a technika furcsa tréfája. Ez a heti tudományos feladvány)) Aki megfejti az kap virtuális csokit. ))

 

Nem folytatok orvosi tevékenységet egészen más területen mozgok. Az élet hozta, hogy bele kellett mélyednem a témába. Magam a versenysport alatt számtalan sérülés és gyógytorna tapasztalatával, a dédi miatt a térdprotézis, a fiam miatt pedig a keresztszalag  témakört kellett levezényelnem. Ez is pont olyan mint bármilyen más tevékenység. Rövid helyzet elemzés után, be kell gyűjteni az információkat azokat kontroll véleménnyel ütköztetni és ennek tudatában meg kell hozni az általunk legjobbnak vélt döntést. Utána végig kell menni az úton.

 

A fiam második hete a gyógytornával tölti a napjait. Még kb 2-3 hét és látni fogjuk az eredményt.

4 hétig volt rajta a fokállítós ortézis. Miután a műtétet követően két nappal hazahoztuk, majd utána két nappal belázasodott ezért megint élvezte 4 napig a kórház vendégszeretetét.  Végig csinálták az ilyenkor szokásos protokollt. ( seb váladék baktérium vizsgálat stb. )

A térdben elég sok váladék gyűlt össze folyamatosan ezért teszteltek rajta egy  elemmel működő vákumos szerkezetet ami folyamatosan ürítette a sebet és így itthon tudott lenni és nem kellett manuális leszívás miatt még egy hetet a kórházba unatkoznia. Találékony és hasznos szerkezet sokat fog segíteni ha bevezetik állandóra. A kereszt szalag rész teljesen fájdalom mentes neki, amivel nyűgje van az a visszavarrt meniscus. Eleve kellemetlen a belső varrat  ( érezhető nagy csomóval)ami lassan fog felszívódni, meg hát a gyógytorna is komplikáltabb így. Meglepően türelmesen viseli, nagyon büszke vagyok rá:)

 

A porerősítő témában nem foglalnék állást, de szerintem ez a tipikus nem árt nem használ kategória. Igazán csak pénztárca kérdése. Ez is az üzlet része, de ebbe megint nem mennék bele, mert túl messze vezetne és nem kifejezetten a fórum témája.  Szerintem ez is a protokoll része, hogy ezzel kezdenek az orvosok és ennek okai is messze vezetnek és nem túl tudományos. Én még nem találkoztam olyan emberrel, aki ennek szedése után elkerülte volna a műtétet.

 

 

 

Előzmény: Arzeen03 (2210)
L0riana Creative Commons License 2014.08.27 0 0 2214

Kb. fél oldallal alább linkeltem be: 488-6197.

Nekem ma a 7. próbálkozásra vették fel, szóval kitartást, 1 hónapra van időpont.

Ha gyorsabban kell, hívd a pasamedet.

Előzmény: richard4 (2213)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!