Keresés

Részletes keresés

KingaNia Creative Commons License 2011.12.09 0 0 55722

Lányok, mint enyhén IR-es, és lazán pco-s, de már két lombikgyerek boldog anyukája, írnék nektek. (Régi bútordarab vagyok az indexen, csak nem enged be a régi nickemmel:)

 

Szóval, arra gondoltam, mivel tartok egy mozgásórát, hogyha innen jön valaki a fórumról, akkor annak én adnék 50% kedvezményt. Tudom, hogy mennyire fontos a mozgás (én sem csináltam baromi sokáig), nekem moderált kajálással, teljesen rendben tartja a ciklusomat. Amit én tanítok, úgy hívják, hogy Nia. Ha ideje engedi, Zentai Andink is fel-felbukkan néha rajta:) Ha valakit érdekelne, írjon nekem nyugodtan, szívesen írok még a mozgásról, a Niáról, az IR-es "karrieremről".

 

Szorítok nektek!

 

Kinga

 

 

marchesa Creative Commons License 2011.12.09 0 0 55721

Ha a petefészkeid tele vannak cisztákkal és ehhez ilyen inzulin eredmények társulnak, plusz esetleg vannak még egyéb tüneteid (hajhullás, zsírosodás, aknék, ciklus gondok), akkor tuti PCOS vagy, aminek az alapja az IR.

A 2 órás cukrod nem ment vissza az eredeti érték közelébe, és bár a kezdő inzulinod jó, a 120-as érték max. 4-szerese lehet az éhgyomrinak, a tiéd pedig 14-szeres. Persze nem vagyok orvos, de saját tapasztalatból azt mondom ez IR. Amúgy jó ez a hozzááláás az orvos részéről, nincs IR-ád, de azért a sport és a GI diéta nem árthat.

Egyébként nincs olyan, hogy CH megvonásos diéta, mert a CH-ra szüksége van a szervezetnek, csak az nem mindegy, hogy mikor, mennyi és milyen minőségű CH-t veszel magadhoz.

Az Aviváról sok jót hallottam már, és fel is vettem a kapcsolatot az egyik oktatóval. Januárban tervezek elmenni egy 4 órás oktatásra.

 

Előzmény: korkis (55719)
smithbetty77 Creative Commons License 2011.12.09 0 0 55720

Kicsit elbizonytalanodtam ezért én is szeretnék kérdezni egyet:

Eddig mindig én sütöttem magamnak otthon kenyeret , teljes kiörlésű lisztből, de mostanában nem jutott időm a sűtögetéshet, ezért vettem teljes kiörlésű PUR PUR kenyeret. Ami zavar, hogy az összetételnél az van írva hogy van benne cukor és burgonyapehely.

Nyilván kevés cukker van benne, de szerintetek ez a két összetevő nem okoz gondot az IR szempontjából??

 

Ti szoktatok ilyen kenyeret enni???

 

Megmondom őszintén másrészt a saját gyártású kenyér ízét már nagyon meguntam, jó volt egy kis váltás, de jó volna tudni, hogy ezzel a kenyérrel minden ok. e.

 

Köszönöm előre is a segítséget!

 

korkis Creative Commons License 2011.12.08 0 0 55719

Sziasztok!

 

Én is új vagyok a témában, igyekeztem visszaolvasni a topicot, de még nem jutottam a végére :)

Nálam a hormonsor ill. peteérés rendben van, eredetileg minimális pajzsmirigy-alulműködéssel kerültem endokrinológushoz (TSH: 5 fölött volt, a jelenlegi ismeretek szerint ennek 1 és 2 között kell lenni ahhoz, hogy összejöjjön a baba. Jelenleg erre gyógyszert szedek, már 2,8 az érték).

Mivel a petefészkek tele voltak cisztákkal, IR vizsgálat is történt, eredménye:

 

0 perces :    4,7 mmol/L

60 perces:   5,7 mmol/L

120 perces: 5,5 mmol/L

 

Inzulinértékek:

 

0 perces:    3 mIU/L

60 perces:  64,4 mIU/L

120 perces:42,5 mIU/L

 

A doktornő erre azt mondta, hogy nem sorolna az IR-es kategóriába (ebben a kérdésben megosztott a szakma, a különböző munkacsoportok különböző értékeket tartanak mérvadónak), de a sport és a magas GI-indexű ételek fogyasztásának csökkentése nem árthat, javíthat az eredményen. (Szerinte a lakosság nagy részénél ilyen értékeket mutatna az esetleges IR vizsgálat). Tehát még szénhidrát-megvonásos diétát sem kell tartanom. Ennek ellenére mégis elkezdem a diétát, mert hátha segít.

 

A D-vitamin szint csak most érkezett meg, a határérték legalján van: 21,1 ng/mL. Remélem, ha pótlom ezt a szintet, magától csökken majd az inzulin-érték.

 

Még egy kérdés: az elolvasott 20 oldalon sehol nem találtam írást az AVIVA tornával kapcsolatban. PCO-ra és IR-re is ajánlott. Tornázik valaki? Én 6 hónapig tornáztam, amikor kiderült a pajzsmirigyes dolog. Ki tudja, anélkül milyenek lettek volna pl. a hormoneredményeim...

Van valakinek tapasztalata?

 

Előzmény: bibü_ (55693)
b.gina Creative Commons License 2011.12.08 0 0 55718

Használhatsz még durumlisztet is, meg persze jó a teljes kiőrlésű, graham, tönköly meg még van pár féle ami jó...  Bioboltokban, egészségtudatos boltokban tudod beszerezni ilyeneket, nem tudom hol laksz, de általában minden nagyobb városban vannak ilyen boltok.

A nádcukor nekünk nem jó, ami jó, az a nyírfacukor (xilit), de a mesterséges édesítők is jók pl. kávéba, teába, a xilit annyival jobb, hogy természetes édesítő, és teljesen olyan mint a cukor, ízre, állagra is.

Előzmény: lilly8585 (55717)
lilly8585 Creative Commons License 2011.12.08 0 0 55717

Lányok!

 

Ti milyen lisztet hasznátok süteményekhez stb.? Elég ha teljes kiörlésűt veszek? És hol szerzitek be? Mert egy "mezei"élelmiszer üzletben nincs sok választék ezen a téren. Továbbá néztem a nádcukrot de szerintem nagyon drága. Esetleg jobban édesít mint a kristálycukor?bocsi a hülye kérdésekért csak annyira nem látom még át. És mivel jobb nekünk a nádcukor mint például az édesítőszerek vagy a cukorpótlók?Még nem tudtam elmenni az orvoshoz az eredményeimmel, ezért még csak próbálok beletanulni, hogy mivel jár az életmódváltás.

 

Köszönöm!

Lilla

lilly8585 Creative Commons License 2011.12.08 0 0 55716

Gratulálok a babához!

smithbetty77 Creative Commons License 2011.12.08 0 0 55715

Hatalmas gratula!!!!!

Előzmény: bootat (55711)
yoyo444 Creative Commons License 2011.12.08 0 0 55714

Túlságosan nem értek hozzá, de az biztos, hogy az éhgyomri inzulinod jó, de a terhelt magas. Ami még fura, hogy a 60 perces cukrod alacsonyabb, mint az éhgyomri :S nah én ilyet még nem láttam, de a doki biztos tudni fogja majd miért :)

Előzmény: kicsimanom (55704)
yoyo444 Creative Commons License 2011.12.08 0 0 55713

sz30: Nekem is így kellett kezdenem, nem szabad egyszerre bevenni! Először este 1, aztán reggel 1 és este 1, végül reggel-délben-este.

 

bootat nagy gratula! szorítok, hogy minden rendben legyen veletek :)

Előzmény: sz30 (55709)
b.gina Creative Commons License 2011.12.08 0 0 55712

Óóóó, szívből gratulálok! :)))

Előzmény: bootat (55711)
bootat Creative Commons License 2011.12.07 0 0 55711

bootat Creative Commons License 2011.12.07 0 0 55710

Sziasztok!

 

Voltam dokinál és azt mondta hogy baba vana pocakban. :) nagyon örülök neki!!!!Akkor még nem ábrázolódott szívhang. Irt utrosestant hogy megmaradjon a baba. Ez Csütörtökön volt. Vasárnap este elkezdtem vérezni nem jött sok csak a Wc-papriron lehetett látni a friss vér. Nagyon megijedtem egész este bőgtem. Reggelre már csak barnázás volt. Hívtam is a dokit azt mondta nyugodjak meg szedjek mageB6-ot és nospát. Csütörtökön elmentünk megint. Szerencsére nem volt semmi baj már volt szívhang is de a bisztonság kedvéért irt fel még Duphasztont. De 22.én megyek megint akkor lesz a babó 8-9 hetes. Remélem nem lesz semmi gond, már most izgulok!!!. Majd irok mi volt.

 

Ime a babó 5-6 hetesen. :)

 

Üdv: Bootat

sz30 Creative Commons License 2011.12.07 0 0 55709

pár napja kezdtem el szedni a metet, és felmerült egy kérdés bennem. Tudnátok segíten? 1500mg-ot kell szednem  felépítve. Most 2 hétig fogok szedni esténként 1 db-ot, aztán 2 hétig 2 db-ot. Majd 3 db-ot. A kérdésem az lenne, hogy a 2 ill. 3 db-ot elosztva kell-e beszedni (tehát reggel-este, majd reggel-délben-este), vagy pedig egyszerre beszedve a 2 v. 3 db-ot (ahogy a gyógyszer leírásában van) ?

 

Köszönöm a válaszotokat! Nem akarom ezzel zavarni telefonon az orvosomat.

 

bibü_ Creative Commons License 2011.12.07 0 0 55708

Szaloncukor:) A páromnál is volt probléma de nyárra az ő eredménye is teljesen jó lett, de azt nem tudjuk, hogy úgy is maradt-e, meg hogy akkor pl mitől volt rossz.

Előzmény: szaloncukorka (55702)
szaloncukorka Creative Commons License 2011.12.06 0 0 55707

Azt nem tudtam, hogy már ilyen hatalmas babód van! ;) Na látod, szerettek ti ott lakni. Ne aggódj, meg fog oldódni a helyzet, így vagy úgy. A legtöbb dolognak az életben oka van, még a fűrészelésnek is, de semmi nem ér annyit, hogy sokat bosszankodjunk rajta. ;)

Ha mégis ilyeneket csinálok, általában elolvasom ezt: 

 

 http://punkosdikiralylany.blogspot.com/2011/09/egyik-kedves-baratom-emlekeztetett-ra.html#comment-form :) <3

Előzmény: vikiviki (55706)
vikiviki Creative Commons License 2011.12.06 0 0 55706

Most csak a legutolsóra: igen, próbáltam hordozni. Sőt, nem próbáltam, kirándultunk sokat kendővel az erdőben, mert az tök terepes, babakocsival oda nem célszerű:) Csakhogy közben 10 kiló lett és egyszer alszik, délben, kb. 2 órát. Párszor elviszem, de a derekam leszakad a végére:) Valamiért nehezebb, mint egy 15 kilós hátizsák, legalábbis érzetre...

 

A fásokkal nem csinálnak semmit a faluban, mert a polgármester nem akar velük ujjat húzni. Beszélni az emberrel nem lehet. Próbáltunk a közvetlen szomszédjával, de gyakorlatilag antiszociális. Nem vagyok boldogtalan, csak és kizárólag ezek zavarnak... és ez sajna nem így van, hogy megpróbálok még tíz helyen lakni, mert nem tudunk még tíz házat megvenni (vagy felépíteni) és eladni. Jegyzőnek lehet, hogy szólunk, de ez nagyon nem az én műfajom:-/

Előzmény: szaloncukorka (55701)
kicsimanom Creative Commons License 2011.12.06 0 0 55705

Elnézést elfelejtettem odaírni az inzulin mértékegységet amely a következő: µU/ml

kicsimanom Creative Commons License 2011.12.06 0 0 55704

Szia, na végre megtaláltam, hogyan kell átalakitani, osztani kell 18-al, tehát újra íroma a terheléses glükóz értékeimet

 

 

0 perces :    5,33 mmol/L

60 perces:   4,94 mmol/L

120 perces: 5,05 mmol/L

 

Az inzulin értékeimet is újraírom, hogy könnyebben áttekinthető legyen:

 

0 perces:    3,61

60 perces:  50,43

120 perces:28,9

 

 

 

Testosteron: 0,39 ng/mL

 

Megkérek mindenkit aki tudja, hogy mennyire rosszak illetve jók az értékeim az írjon, előre is köszönöm, kellemes estét!

Előzmény: bibü_ (55689)
szaloncukorka Creative Commons License 2011.12.06 0 0 55703

Valamiért nem működik a babhordozós link, ezért ide teszem "normálisan" is:

 

http://www.pink.hu/data/cikk/2/7/71/42/cikk_2077142/215_290.jpg

Előzmény: szaloncukorka (55701)
szaloncukorka Creative Commons License 2011.12.06 0 0 55702

Az nagyon  jó! Remek hír! :)  Ne haragudj nem olvastam a fórumot egy ideje, akkor miért kell inszem /ha nem indiszkrét/? A párodnál vannak gondok? 

Előzmény: bibü_ (55697)
szaloncukorka Creative Commons License 2011.12.06 0 0 55701

Azért nem akartam itt megbeszélni, mert ez a fórum alapvetően a PCOS-ről szól, nem a lakhatásról. :D De nekem mindegy, ha a többieknek nincs ellenvetésük! ;) Nem szeretnék nektek semmit sem javasolni, mert általában senkinek sem javasolok semmit. Elmondtam, hogy én mit tennék, ha boldogtalan lennék valahol, elhúznék onnan, addig próbálnám, ahogy valahogy összejön! Ezért léptem le Szegedről, pedig így most napi 240 km-t ingázok, de boldogabb vagyok!

Mindenkinek más a fontos, ezért nem adok tanácsot! Nektek (azért írom többesszámban, mert neked és a családodnak közösen) kell megkeresni a helyeteket, mert a saját kezetekben van a döntés! ;))

A láncfűrészelésre nem tudom a törvényi kereteket, de elképzelhető, hogy van valami zajszint-küszöb. Próbáltál már beszélni a szomszéddal? Nem ledorongolva, hanem normálisan elmondani a kérésed? Nálunk még a Family Frostos autóssal is meg lehetett dumálni. ;) Ha ez nem megy, akkor beszélj a helyi képviselőkkel, hogy szabályozzák helyi rendeletben a kérdést (a zajszintet gondolom). Ezt egy faluban megoldani nem olyan  nagy ügy. A neten fent van minden jogszabályunk, elég jól kereshetőek is, sztem. ha nagyon foglalkoztat a dolog, nézz utána, hogy mit tehetsz te, mint állampolgár. ;)

A babaaltatásra sem tudok mit mondani, 6 éves a húgom, mikor baba volt, előfordult, hogy felkelt néhány erősebb zajra, de alapvetően megszokta a zajokat, nem volt belőle nagy probléma általában. Próbáltad a babádat hordozni? Például így.Lehet, hogy könnyebben elaludna, és mivel biztonságban érzi magát, nem riadna fel! 

Előzmény: vikiviki (55699)
ninett079 Creative Commons License 2011.12.06 0 0 55700

Sziasztok! Tudtok nekünk való mustárt? A norbis nem jó, ugye, mert aban maltodextrin van? Köszi

vikiviki Creative Commons License 2011.12.06 0 0 55699

Ja, és hova menjünk erről beszélni?:) Ha megoldási javaslatod van (és nem az, hogy menjünk megint máshová, mert az nem tetszik), minden érdekel:)

Előzmény: vikiviki (55698)
vikiviki Creative Commons License 2011.12.06 0 0 55698

OFF: A fűrésztelep (vagyis inkább a láncfűrész) addig nem zavar, amíg aznap harmadszor nem próbálod meg elaltatni a gyereket, aki épp elaludna, aztán üvöltve ébred. De akkor nagyon. Főleg, hogy törvényileg azért nem csinálhatnák ezt. 

Szóval persze, fognám én a sátorfámat és elmennék keresni egy másik helyet, de mégis, miből? Meg hova? Máshol nem történhetne ugyanez? 

 

Előzmény: szaloncukorka (55695)
bibü_ Creative Commons License 2011.12.06 0 0 55697

nekem is rendben van és peteérésem is van elméletileg. Tegnap látták uh-n meg a 21. napi hormonsorból kiderült.

Előzmény: szaloncukorka (55696)
szaloncukorka Creative Commons License 2011.12.06 0 0 55696

Igen! Simán lehet, hogy  így is jól leszel! Én sem szedem a metet és nekem is rendben vana ciklusom! ;) 

Előzmény: bibü_ (55694)
szaloncukorka Creative Commons License 2011.12.06 0 0 55695

Hmm, nem tudom a többiek örülnek-e, hogy ezt itt tárgyaljuk meg, mindegy, gyorsan leírom még ezt. Én nem menekülök. Ez egy tudatos elhatározás, amit megteszek, de aki menekül az fél, én pedig nem teszem. Mi tanyán fogunk élni, ami valószínűleg már akkora, és olyan távol van mindentől, hogy nem fognak zavarni a szomszédok. ;) Eleve olyan területet választunk, ami nehezen megközelíthető és kevés ember menne oda. 

Az ismerősöd feljelentheti a szomszédját, ha kínozza az állatokat! Ma Mo-on ez bűncselekmény! Viszont azt tudni kell, hogy a szürkemarhákat nem lehet istállózva tartani, tehát elképzelhető, hogy nem is kínozza őket, csak nem úgy tarja,mint a "szokásos" marhákat, de a fordítottja is simán igaz lehet, ezt így nem lehet megítélni.

Most mi is faluban lakunk és vannak ilyen dolgok. Nálunk is az utcában van a fűrésztelep, nem akadok ki rajta, mert tudom, hogy ezzel jár. Viszont nem keresek kifogásokat sem, ha annyira nem tetszene, fognám a sátorfám és elmennék! ;)

Valószínűleg a gyeremekeink nem lesznek allergiásak, mert véleményünk szerint az allergia kialakulása nagy mértékben függ a születés módjától, a meg/nem/kapott oltásoktól és a megfelelő táplálkozástól. Mindenki szabadon dönthet, hogy hol szeretne élni, mi neki a megfelelő. Mi ezt választottuk, ezt tartjuk jónak, de elfogadom, ha más nem tenne így. Különben nekünk a természetben élni nem azt jelenti, hogy a természetvédelmi terület közepén csücsülünk és nézelődünk. Mi is rideg állatartással, növénytermesztéssel fogunk foglalkozni, ami valószínűleg trágyaszaggal jár, amit a párom kifejezetten szeret és engem sem zavar. :D Én tehát nem látok problémát az életmódunkban, inkább kihívást és megoldandó feladatokat! ;) Szép napot! :)  

Előzmény: vikiviki (55692)
bibü_ Creative Commons License 2011.12.06 0 0 55694

Ezek alapján most úgy döntöttem nem fogok gyógyszert szedni, mert mesterségesen beavatkozni a cukor háztartásba az én értékeim mellett nem biztos, hogy szerencsés dolog, pláne ha azt vesszük, hogy a szervezet hozzá tud szokni a gyógyszerhez és még ennyire sem fog működni ha esetleg leállnék vele.

bibü_ Creative Commons License 2011.12.06 0 0 55693

Sziasztok!

 

Feltettem a kérdésem egy honlapon, ahol endo doki válaszolt, hátha érdekel valakit:

 

Tisztelt Doktor úr!

A párommal ... éve küzdünk babáért, és a kivizsgálások során a 3. ciklusnapon vett vérvizsgálat eredményei miatt elküldtek inzulin terheléses vizsgálatra is. Ezek az eredményeim születtek:
értékek)

LH 10.28 mIU/ml
FSH 5.06 mIU/ml
PRL 307.10 mIU/ml
Estradiol 81.66 pmol/l
TSH 2.078 mIU/ml

Glükóz 4,9 mmol/L 3,5 - 6,1
Glükóz terhelés 60' 6,5 mmol/L 3,1 - 10,5
Glükóz terhelés 120' 5,4 mmol/L 3,1 - 7,5

Inzulin 6,6 mIU/L 1,9 - 23,0
Inzulin terhelés 60' 43,8 mIU/L
Inzulin terhelés 120' 24,3 mIU/L

A nőgyógyászom azt mondta, hogy az inzulinom határeset, de az lh-fsh arányom nem túl jó, de még gyógyszert nem kell erre szedni és 160 ch-s diétát, valamint sportot írt elő. Ő azt mondja, hogy belevághatunk ettől még az inszeminációba de nekem kétségeim vannak efelől. A baba megtapadását nem akadályozzák ezek az értékek? Nagyon köszönöm a válaszát.

 

A közölt eredmények nem zárják ki a terhesség létrejöttét abban az esetben, ha párja andrológiai vizsgálatának eredménye rendben van, az Ön petevezetői átjárhatók és van peteérése is, mert ezek az igen fontos feltételek leveléből nem derülnek ki.
Amennyiben ezek a feltételek adottak,és két éve eredménytelen a családtervezés, valóban szóba jön az inszemináció.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!