Keresés

Részletes keresés

L_áma Creative Commons License 2022.06.15 0 0 31938

Van csónak, ami 10-el alíg hullámzik, és van ami összedönt mindent. Valahogy a fejekbe kellene beleverni:

 

Úgy menj, úgy élj, hogy ne rongálj.

 

Azt ne kérdezd ezt hogyan........

Előzmény: Rendszer.hiba (31937)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2022.06.15 0 0 31937

Egyetértünk, bizony. A sebességhatárokat kéne betartatni. S aki megszegi, azt nem csak egy könnyen kifizethető csekkel kéne honorálni, hanem X időre vagy végleg kitiltani a vízterületről, hogy ott nem vezethessen többet vízíjárművet. Csak nem efelé halad ...

 

Kajakkal sokat csavargunk a VI-os környékén is, a Csapóin, Rebence, Ravaszthát és az Óhalászira is bemegyünk. Ez utóbbin is  többször is volt bent böhömnagy batár ... :( Pedig oda belső égésű motorral abszolút tilos bemenni.

 

Ne a horgászokat csesztessék a 9.9-esekkel vagy akár 20 -asokkal, hanem a 100-200-300 lovas motorral meg a Jetskikkel a védett területre becsászkálókat. Igaz, ezeknek aprópénz a büntetés...

A 4 KW-os korlátozás idejétmúlt... Az volt a cél véle, hogy a vezetői engedéllyel nem rendelkezők bemehessenek ... Más senki. Most már a hullámkeltésre hivatkoznak. Némely csónak és hajótest 5 lovas motorral is olyan hullámokat kelt, hogy kilométerre is érezni... Ezért kéne a sebességet figyelni. A védett területen mondjuk 8-10 Km/óra... Bőven elég.

 

Előzmény: BWels (31934)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2022.06.15 0 0 31936

Nem nagyítottam rá, látok ilyet bőven élőben is... :(( ... a topikban görgetve meg nem látszik...

Előzmény: The Dark Side of the Moon (31935)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2022.06.15 0 0 31935

Nem én fotóztam, a kép alatt a forrás. Egy fotókiállításon volt a "művészi" kép.

Előzmény: Rendszer.hiba (31932)
BWels Creative Commons License 2022.06.15 0 0 31934
Üdv.: igen nagyon igazad van.
" Van sebességkorlátozás a tározón, a sok idióta nem tartja azt be. Olyan helyre is betévednek, ahova tilos bemenniük ". Annyi frissen bedőlt fát az élőn még nem láttam mint most, a hullámok rendesen mossàk a partoldalt.
A VI-os öblítőn hétvégén mostanában rendszeresen ellenőriznek mert ott csak max. 4 kW os motorral lehet közlekedni. Megy a bünti írás a nagyhajóknak de a ladikosoknak is.
Előzmény: Rendszer.hiba (31933)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2022.06.15 0 0 31933

Ha lesz rá lehetőséged, akkor mindenféleképpen tölts el több időt a Tisza-tónál. Lehetőleg ne csak parton... 

Ha a szebbik arcát s a jóságos adakozó kedvét elcsíped, akkor életre szóló élményekkel gazdagodhatsz. 

 

Sajnos a paradicsomi állapotoknak már meg vannak számlálva az évei... Nagyon túlterhelt lett a tározó. 

Az élőn tavasz végétől csak hétköznap van értelme lent lenni, olyan iszonyatos hajóforgalom van. S megjelentek azok a hajók is, melyeknek inkább a tengeren lenne a helyük. Van sebességkorlátozás a tározón, a sok idióta nem tartja azt be. Olyan helyre is betévednek, ahova tilos bemenniük. 

A szemetelés az egész országban gond, ez alól a Tisza sem kivétel. A tó körültekerése divat lett, a sok vadbarom a szemetét lazán a gátoldalban elhajígálja. Mellesleg a legelemibb közlekedési szabályokkal sincsenek tisztában, s míg a marhák tudnak egymás után haladni, ezek nem... 

Csodálatosan vadregényes a táj, jó dolog csónakkal s kajakkal bejárni, de sajnos itt is vannak szemetelgetősök...

A Neresek felfedezték maguknak, őrült építgetések-fejlesztgetések indultak meg... 

 

Viszont még vannak olyan eldugott részei, ahol kilométeres körzetben ember nincs pl egy szép őszi napon...  :)

Előzmény: laabdi (31926)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2022.06.15 0 1 31932

A Balatonon fotóztad? :(

Ha van a pecásnál apró szemű merítő, alájuk kell nyúlni, s kikapni... amit lehet...

Előzmény: The Dark Side of the Moon (31929)
BWels Creative Commons License 2022.06.15 0 0 31931
Oh, a kis genyók. Idén még nem láttam.
Előzmény: The Dark Side of the Moon (31929)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2022.06.15 0 0 31930

Szlovák területre nem lehet magyar rendőrt küldeni... Márpedig a Sajót a Szlovákok mérgezték meg. 

 

Amúgy igenis fontos a kérészek védelme. Nem a szedegetők okozzák bennük a kárt, hanem a virágzáson ezerrel végigcsapató idióták.  

Előzmény: lapar (31925)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2022.06.15 0 1 31929

A kép művészi... nekem viszont elborzasztó...

 

L_áma Creative Commons License 2022.06.15 0 0 31928

Ne viccőj, ez a tuti. Amit a Sajó lemérgez, oda már nem kell rendőr!

Előzmény: lapar (31925)
laabdi Creative Commons License 2022.06.15 0 0 31927

Így is van, állítsunk minden kérész mellé egy rendőrt! ( vagy inkább politikust, de azt a vízbe, betonkockával!)

Előzmény: lapar (31925)
laabdi Creative Commons License 2022.06.15 0 0 31926

Megértem, hogy oda vagy érte, végülis ennél sokszínűbb, változatosabb horgász terepet nem igazán kívánhat magának, aki természetes vízen szeret horgászni. Egyszerűen egy paradicsom, bár sajnos csak ritkán járok arra, mindig is szerettem volna ott egy jó pár napos horgászatot összehozni. Hátha idén… csak lenne 10x annyi szabadidőm 😀

Előzmény: Rendszer.hiba (31924)
lapar Creative Commons License 2022.06.15 0 0 31925

Eszem-faszom megáll az ilyen látszat intézkedésektől!

Nem inkább a Sajóhoz kéne küldeni a rendőröket, meg abban az ügyben intézkedni?

Rendszer.hiba Creative Commons License 2022.06.14 0 0 31924

A Tisza-tó s a Tisza (is) nékem szerelem :))

Sajnos holnap napközben már indulnom kell haza. Vasárnap jöttem, így ez a pár nap nonstop peca megint jót tett a lelkivilágomnak. Akkor is jo lett volna, ha nem fogok semmit, vagy csak ippeg lesz halszagú a kezem, de szerencsére újfent rátaláltam a halakra. Bár picit keresgélni kellett őket... :)

Kb 18 kilométert jöttem el a kikötőtől idáig, ez az én tempómmal majdnem két óra ... :)))

Előzmény: laabdi (31923)
laabdi Creative Commons License 2022.06.14 0 0 31923

Ezt még Matula bácsi is írigykedve olvasná, nemhogy én 😀😀😀

de holnap estére talán már én is vízre teszem magam, legkésőbb csütörtökön biztos!

Előzmény: Rendszer.hiba (31922)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2022.06.14 0 0 31922

Szép fogás, gratulálok. :) Jó móka a padrózás. Valamikor nékem is kéne... :)

Most ippeg a tározóról kijöttem s az élő Tiszán ringatózom, itt pickerezve jellemzően tisztességesebb méretű karikák s dévérek jönnek, illetve még kárászok s pontyok teszik tiszteletüket. Érdekes, hogy nem a rézsű oldalán-padkáin vannak, hanem a rézsű alján mederben, ahol 10 méteres víz van. Hirtelen mélyül, a hajó orra bent a sásban-nádban szárazon, a végénél már ippeg eleg a 4.5 méteres leszúró, s innét kb 10-12 méterre már medermélység. Hajnalban bojlira a jobb pontyok is innét jönnek... 

 

Régebben sokat jártam a Savoyához pecázni. Jó paducos-márnás pálya, szerintem még mindig. Bár igaz, idén kétszer voltam, de gyenge volt... Mostanság kevesen horgásszák. 

Előzmény: Nachat (31920)
Nachat Creative Commons License 2022.06.14 0 0 31921

Köszönöm! (És a Dunának is, hogy kegyes volt hozzám.) 

Előzmény: laabdi (31919)
Nachat Creative Commons License 2022.06.14 0 0 31920

Bizony, a paduc is, márna is szeret mindenféle érdekes dolgot megenni. :-) A márna (és a jász) talán még ínyencebb, mert amíg szabadon folytak-ömlöttek be a fővárosi Dunába (is) a kommunális szennyvizek, addig e két halfaj igen gyakori vendég volt az ilyen befolyós-kanálisos helyeken. Az Ördög-árok volt talán az egyik leghíresebb-hírhedtebb placc, a szürke szennylé és a "tiszta", zöldes-barnás Duna határán úsztatva temérdek szebbnél szebb jászt lehetett fogni, a szennyből (szó szerint a sűrűjéből) pedig dagadtra hízott márnák kerültek elő. Érdekes, de paducot innen nem sikerült fognom, inkább az algalepedékes kövezésekről vagy a klasszikus lapos-sóderos szakaszokról, lényegesebb messzebb az ilyen-olyan vizet eregető befolyóktól. 

A paduc íze nem ér az általam leginkább favorizált dévér és ezüstkárász nyomába, de alaposabb fűszerezéssel (főleg fokhagymásan) élvezhető. A márna sem rossz, de azzal jóval ritkábban találkozom, másrészt kínkeserves a pikkelyezése (tudom, lehet nyúzni is, de azért na, inkább paducot tisztítok, az könnyebb - még a "tintás" belsejét is). :-)

Tagadhatatlan, hogy remek szórakozás a kenyeres zsákról való paduc (és más hal) fogás, néha igencsak változatos népség gyűlik össze. A ragadozók is szívesen ólálkodnak az asztal körül összeröffenő fehér- és békéshalak körül, belőlük szemezgetve, balin, süllő, sügér (stb.) bármikor beugorhat a zsáktól kissé lejjebb bevetett halszeletes készségre. 

Minden horgásznak megvan a kedvenc hala és halétele, és ez így van jól. 

Előzmény: Vosseler (31918)
laabdi Creative Commons License 2022.06.14 0 0 31919

Szép zsákmány, gratulálok! Biztos élvezetes peca volt!

Előzmény: Nachat (31917)
Vosseler Creative Commons License 2022.06.13 0 0 31918

Mondjuk én a padrót nem eszem, mert szerintem, egy szemétevő hal, ( a márna is, de az valahogy más. Annak jó az íze) de akinek bejön, az egye!

Viszont nagyon szeretek pecázni rá, szintén kenyeres szákon. 

Amit megfigyeltem...:

 Egy időben, kísérleti célból, egy nyáron át, szinte minden nap, lementem délután 5-kor és úsztattam, amíg láttam az úszót. 

A szákot, nem vettem ki, csak tölteni. (lehúzós, rejtett bójás cucc) 

Este is megtömtem és reggel is. Egy viszonylag nagy, kézzel kötött, nagylyukó, pontyos szák volt. 

Reggelről estére, szinte teljesen kiürült, de estéről reggelre, alig fogyott belőle. (szerintem annyi, amit a sodrás kimosott)  

Tehát kizárólag, nappal álltak rá és abból is inkább a késő délutáni órákban. Az arány, kb 10 paduc, egy keszeg féle, de a a haver, "utolsó dobásként" fogott rajta egy kölyökharcsát. (szép menet volt a húzós vízben, egy pillekönnyű match bottal, a kettes vízből)

Summa: a paduc, egy tipikusan nappali hal. (szerintem)

Előzmény: Nachat (31917)
Nachat Creative Commons License 2022.06.13 0 0 31917

Bizony, felénk szép nagyra, kövérre híznak a paducok, évek óta jó az állományuk. 

A ma kora reggeli kenyérzsákos invitálásra már több vendég érkezett. Ahogy a mellékelt ábra is mutatja, a kisebb keszegeket is megeszem, és nem szégyellem, mert mindenem a hal-étek, és főleg ilyen ínséges, horgászatokban, szabad időben gyér hetekben, sőt már inkább hónapokban minden vízparti alkalom ritkaság.

Előzmény: laabdi (31904)
Vosseler Creative Commons License 2022.06.13 0 0 31916

Melyik ez a víz?  (remek legyes pálya lehet) 

A rák egyébként, nyagyon jó indikátor.  A kicsit is szennyezett vizet, azonnal elhagyja. 

Akárcsak a gőte. Amiben gőte van, abból a vízből, bátran ihatsz. Az csak a kristálytiszta vízben marad meg. 

Előzmény: The Dark Side of the Moon (31907)
lapar Creative Commons License 2022.06.13 0 0 31915

Már a Felső-Tiszán sem gyakori, pláne, hogy a kedvenc kajája, a kérész olyan szinten lett védett, hogy rajzáskor is tilos gyűjteni az imágókat.

Aki ott kecsegét akart fogni, az csak kérészlárvával, vagy esetleg fagyasztott kérésszel próbálkozott.

Gilisztára nagyon ritkán kapott ott is.

Tehát lehet reménykedni, hogy  a Mosoniban is jóval több van, mint a horgász zsákmány mutatja.

Előzmény: csoppika (31896)
Törölt nick Creative Commons License 2022.06.13 0 0 31914

sajnos nálunk is jellemző ez a tavaszi fekélyesedés, ami egy idő után elmúlik. 

nem is vittem még haza halat az idén. 😬

Előzmény: The Dark Side of the Moon (31912)
laabdi Creative Commons License 2022.06.13 0 0 31913

😕

mifelénk is tapasztaltam ezt, bár még nem ilyen mértékben. Amiket én fogtam a nagy része rendben volt és a sebesek sem voltak annyira durvák.

 

remélem hamar lecseng…

Előzmény: The Dark Side of the Moon (31912)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2022.06.13 0 0 31912

Vegyes eredménnyel...

 

Nagyon nehezen indultak be a keszegek. Aztán amikor beindultak, nem volt benne köszönet. Mindegyik tiszta fekély, és sebhely.

Tavaly is volt hasonló. Tavasszal elszaporodik egy élősködő rák és a gyengébb pikkelyekkel rendelkező keszegek pikkelyei közé fúrja magát és gyulladást, fekélyt okoz. Ez most tömeges méretű, egy halon olykor 20-30 fekély is van.

Nyilván lesz jelentős halpusztulás is, mert a gyengébbek belepusztulnak.

Szóval amit fogtam, az egyből ment is vissza.

A 18-20 hal után abbahagytam.

Előzmény: laabdi (31911)
laabdi Creative Commons License 2022.06.13 0 0 31911

hogy sikerült a balatoni idény nyitás?

Előzmény: The Dark Side of the Moon (31907)
laabdi Creative Commons License 2022.06.13 0 0 31910

Pedig autó gumit még látni is a patakban itt-ott 😕

Előzmény: L_áma (31909)
L_áma Creative Commons License 2022.06.13 0 0 31909

"én nem nagyon tudom megkülönböztetni a rákokat"

 

Én könnyedén! Pl az autógumitól, vagy a körzeti megbízottól simán!

 

:)))

Előzmény: Törölt nick (31908)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!