Keresés

Részletes keresés

bulis22 Creative Commons License 2018.09.13 0 1 5024

Szia! Na ilyen tippeket várok köszi ;)

De Casares lesz az mert Caserta Olaszban van. Ahogy látom.

 

Üdv,

Laci

Előzmény: szkati (5023)
szkati Creative Commons License 2018.09.13 0 1 5023

Tegnap Casertában voltunk, ani egy szenzációs hegyi, fehér falu.

bulis22 Creative Commons License 2018.09.12 0 0 5022

Szia!

 

Hogy sikerült a bérlés Marbesol-lal? Én is őket néztem ki, mivel elég jó akciók vannak. Olcsóbb mint a Malagacar és közvetlenül ott van mellette az iroda is.

Malagacar-ral már voltam, megbízható, rendes cég. Marbesolnál is full biztivel bérelnék de úgy is olcsóbbak.

Szóval minden OK volt?

Előzmény: Mexike74 (4878)
szkati Creative Commons License 2018.09.12 0 1 5021

Bocs. Bulis 22-nek szántam:-)

Egyébként Estepona jó kis hely.Aranyos a régi városrésze, tele virágokkal, jó kis vendéglőkkel, elfogadható strandszakasszal. De leginkább nagyon jó kiindulási pont a különféle kirándulásokhoz. Malaga 90 km, Marbella 32 km, a többi, általunk kinézett helyek max.150 km-re vannak. Sevillába 2 napra megyünk, mert messze van és sok a nézni való.

Előzmény: Flower2000 (5020)
Flower2000 Creative Commons License 2018.09.12 0 0 5020

Hát én máshová megyek egyenlőre, ide csak később. No Esteponában nem voltam még, írjál arról milyen.

Előzmény: szkati (5018)
szkati Creative Commons License 2018.09.12 0 0 5019

Mókás=Mijas, de a tablet azt ír, aki akár:-)

Előzmény: szkati (5018)
szkati Creative Commons License 2018.09.12 0 0 5018

Mi éppen egy hete vagyunk Esteponában, és innen csillagtúrázunk:- Voltunk tegnap Nirjában, és azt tényleg ajánlom én is, bár a barlangba sajnos nem tudtunk bejutni. Mókás is nagyon aranyos hely.

 

Remélhetőleg neked jobb időd lesz, mert jelenleg nagyon párás meleg van, a tenger hideg, és a nap nem süt.

Előzmény: Flower2000 (5017)
Flower2000 Creative Commons License 2018.09.12 0 0 5017

Marbellából megy egy parti sétaút Puerto Banusba, kb 6-8 km, nem tudom pontosan. Azon szerintem eltolhatjátok a babakocsit, szép nagyon. Ha nem végig, akkor visszafordultok. Én busszal jöttem vissza. Vannak izomerősítő gépek is helyenként.

Autóval meg Gibraltárt és Esteponát javaslom,  meg Mijast.

Előzmény: bulis22 (5016)
bulis22 Creative Commons License 2018.09.11 0 0 5016

Sziasztok!

 

Pár tanácsot és javaslatot kérnék :)

November közepén repülünk Andalúziába 8 napra 10 hónapos babánkkal. KOrábban már voltunk kettesben 2 hetet, amikor nagyjából meglátogattuk a kötelező dolgokat (Malaga, Sevilla, Cordoba, Nerja, Frigiliana, Ronda, Granada...)

Autónk lesz bérelve végig és a kicsi is jól bírja-szereti a kocsikázást.

Tudnátok ajánlani Marbejához max 1.5 óránnyira lévő megéri-megnézni helyeket? Sétálgatni, nézelődni, lazulni :) Kis fehér faluk is jöhetnek.

 

Előre is köszönöm!

 

Üdv,

Laci

Flower2000 Creative Commons License 2018.09.11 0 0 5015

https://elpais.com/elpais/2018/09/10/inenglish/1536593452_206957.html

Hiperaktívaknak, akik már unják a sok múzeumlátogatást és valami különleges programra vágynak.

feketefelho Creative Commons License 2018.09.09 0 0 5014
Előzmény: bulis22 (5013)
bulis22 Creative Commons License 2018.09.08 0 0 5013

Sziasztok!

 

November közepén milyen időre lehet számítani Malaga és környékén? Mi az átlag.Nem fürdős utazás lenne.

Köszi!

 

Üdv,

Laci

klepi Creative Commons License 2018.08.11 0 0 5012

Szia Eszter!

Megírnád hogy honnan béreltetek autót? Az email címem nyilvános.

Köszi.

Előzmény: majóca (5010)
Limetree Creative Commons License 2018.08.10 0 0 5011

szerintem megvan, hogy ki az a kolcsonzo, lattam a Facebookon, nem hiszem, hogy sok magyarnak van Opel Zafiraja :-)

Előzmény: majóca (5010)
majóca Creative Commons License 2018.08.09 0 0 5010

Szia! Nem a Zulicartól béreltünk, ha érdekel, küldd el az email címed, szívesen megírom, kitől. 

 

Valóban két sor volt a felvonó alsó állomásán. Amikor mi voltunk, érezhető volt a különbség a melegben. Továbbra is ajánlom az elővételt, biztos, ami biztos. :) 

Előzmény: Limetree (5008)
utazó61 Creative Commons License 2018.08.09 0 0 5009

Szia mindenkinek.

Egy kis pontosítás a gibraltári felvonóhoz: nem KELL előre jegyet venni. Vehetsz a felvonó alsó állomásán is. Ott két sor van, egy a jeggyel érkezőknek, egy az ott vásárlóknak. Nagyjából ugyanannyi a várakozási idő, úgy engedték fel a népet, hogy egyet innen, egyet onnan.

Mi a határon vettünk  jegyet, ingyenes busz-transzferrel, nem kellett volna. Az utolsó transzferbusz kb. 16 órakor jött kifelé, így maradt visszafelé a séta. Befelé is így kellett volna mennünk, csodálatos a város!

Előzmény: Limetree (5008)
Limetree Creative Commons License 2018.08.09 0 0 5008

Szia, koszi a beszamolot. Akkor megveszem a felvono jegyeket is elore, hogy ne kelljen sorbaallni. A magyarok, akiktol bereltetek, a Zulicar volt? 

Előzmény: majóca (5006)
klepi Creative Commons License 2018.08.08 0 0 5007

Szia!

Szia Eszter!

 

Nagyon köszönöm a sok információt. 

A lift elérhetőségét  az egyik "csapattag" felrakta ide a fórumra, úgyhogy lementettem, remélem megtaláljuk (ha meg nem akkor így jártunk).

Fontos információ volt számomra, hogy Gibraltárba előre kell jegyet venni a felvonóhoz.

 

Üdv.: Éva

Előzmény: majóca (5006)
majóca Creative Commons License 2018.08.06 0 1 5006

Szia! :)

 

Csütörtök hajnalban érkeztünk haza Torremolinosból, ígértem, írok pár sort a szállodáról.

 

A liftet mi nem használtunk, s bár az volt a kérdésed, hogyan működik, sajnos erre válaszolni nem tudok. Első nap a szálloda főbejáratán kiérve balra indultunk el a part felé, na ez nem a jó irány! :) Jobbra kell menni kb 50 métert, és ott, a keresztutcán (sétálóutcán) lemenni a lépcsőkön. Hangulatos a környék, tele étteremmel, butikkal, nem vészes a táv.

A szálloda recepciója, lobbyja felújított, a szoba, a folyosó még a régi, de nem teljesen megfelelt Nekünk. Az étel 1 hét után már nem volt változatos, de azért mindig találtunk ízlésünknek megfelelőt.

 

A recepción nagyon kedvesek, mindenben tudtak segíteni. Egyik nap elcseréltem a másnapi vacsoránkat ebédre, abszolút rugalmasak voltak. (félpanzióval voltunk)

 

Annak, aki Granadába, az Alhambrába készül, annak szeretném segítségül írni, hogy az interneten vásárolt jegy az már maga a jegy, nem kell bajlódni Caixa automatával, eredeti bankkártyával.

 

Sajnos a Cable Car-hoz (Gibraltár- felvonó) nem vettem előre jegyet, a szállodában pedig aznap már nem tudtak segíteni az elővételben, így a helyszínen kellett kb 1 órát sorban állnunk. Ezt ajánlom, vegye meg mindenki előre!

 

Autót magyaroktól béreltünk, Opel Zafira 25 Euro/nap, 200 Eur kauciót kellett adnunk. Parkolni a szálloda mélygarázsában parkoltunk, sehol nem volt hely, nemhogy ingyenes, még fizetős sem!

Mijast ajánlom mindenkinek, utolsó este ott vacsiztunk, valami fenségeset ettünk, csodás környezetben, jó áron, és még az adag is hatalmas volt, meg sem bírtuk enni.

 

Jó utat kívánok!

Üdv, Eszter

Előzmény: klepi (4959)
Flower2000 Creative Commons License 2018.08.03 0 0 5005

Igen, teljesen össze van épülve.

Előzmény: Limetree (5004)
Limetree Creative Commons License 2018.08.03 0 1 5004

Fair enough 😀 Ilyen messziről nézve a kettő majdnem ugyanaz, úgy össze van épülve. Remélem, hogy a navigáció majd jobban tudja, mint én 😀

Előzmény: gemike7 (5003)
gemike7 Creative Commons License 2018.08.03 0 0 5003

Szia Limetree!

 

Csak egy kis kiigazítás . Azt tudod, hogy a Selwo Benalmedenan van , nem Torremolinoson. 

 

üdv

gémi 

Előzmény: Limetree (4997)
Limetree Creative Commons License 2018.08.02 0 0 5002

Köszönöm az információt. Meggondoljuk, hogy mit nézzünk meg Malagában, az már most látszik, hogy minden nem fog beleférni  Szerencsére tudunk vasárnap menni, mert szombaton megyünk át a másik szállásra.

 

Gibraltárnál az a terv, hogy az autót La Lineában hagyjuk és gyaloglunk, akkor jegyet majd helyben veszünk. Nyelvi problémánk nem lesz, több, mint hét éve élünk Angliában, Malagába is Londonból repülünk. A spanyollal viszont nem állunk olyan jól :-) 

 

Flower, neked is köszönöm, ezeket másolom ki egy Word dokumentumba :-) 

Előzmény: utazó61 (5000)
Limetree Creative Commons License 2018.08.02 0 0 5001

Köszönöm szépen, meggondoljuk, a barlangok is érdekelnek. 

Előzmény: Flower2000 (4999)
utazó61 Creative Commons License 2018.08.02 0 0 5000

Malaga: ha a múzemok, fellegvár érdekel, vasárnap kell ott lenni,ingyen. Így egy egész napos program.

Alhambra: nekünk is 14:30-as belépőnk volt, előtte déltől a vár többi részét néztük meg. A Naszrid palotából negyed hat körül jöttünk ki, csak messziröl intettünk bánatosan a felső palota felé: majd legközelebb! Nem volt már erőnk további gyaloglásra- 40° körül volt a levegő délben.

Gibraltár: a határon van jegyiroda a felvonóhoz, ingyenes buszt adnak hozzá. Ha besétálsz a felvonóig, ott pont egy buszjegy árával olcsóbb a felvonó. A kifelé jövő utolsó busz nagyon korán, kb. fél ötkor indul. Ha van jártányi erőtök, érdemes kisétálni az Európa-fokhoz. Ha van csipetnyi angol-tudásotok, találtok helyijáratos buszt kifelére.

Előzmény: Limetree (4997)
Flower2000 Creative Commons License 2018.08.02 0 0 4999

A barlang nem érdekel Nerja mellett? Jól néz ki, közel leszel hozzá.

Előzmény: Limetree (4997)
Flower2000 Creative Commons License 2018.08.02 -1 0 4998

Ha rászántok 1 napot Granada városra ne hagyd ki a Carmen de los Martirest, ingyenes, de délben bezár, nézd meg mikor van nyitva, az Alhambrához közel van. Nagyon szép, jól látszik a Sierra Nevada onnan. A Mirador San Nicolas is nagy turistacélpont, a szűk utcákon ha mész fel zsebetolvajok vannak, turistának álcázva térképet nézegetnek. Beszélgettem velük, miután majdnem elkezdték kibontani a hátizsákom.

Előzmény: Limetree (4997)
Limetree Creative Commons License 2018.08.02 0 1 4997

Szeptember 9-en este indulunk, ejfelre leszunk Malagaban, ahol a Zulicartol fogjuk atvenni az autot. Ezen az ejszakan valoszinuleg nem alszunk, de csinaltunk mar ilyet maskor is. Az  Alhambraba es az El caminito del Rey-re mar megvettema jegyeket.
Frigilianabol indulva:
1. nap Granada varosa
2. nap Alhambra
3. nap a Rio Chillar szurdoka
4. nap furdes Nerja kornyeken, este varosnezes Nerjaban.
5. nap Cordoba
6. nap Hollywood village (Oasys)
7. nap elhagyjuk Frigilianat, megnezzuk Rondat, esetleg Malagat is, este elfoglaljuk a szallast Aloraban.
8. nap Furdes valahol Torremolinosban vagy Malaga, vagy mindketto?
9. nap Selwomarina es a botanikus kert Torremolinosban
10. nap El Caminito del Rey es meg valami, esetleg ujra Malaga
11. nap Gibraltar
12. nap furdes, pihenes, este indulas haza.

Probaltam 3 huzos nap utan egy lazabbat beiktatni, hogy ne purcanjunk ki.


A fejtorest az okozza, hogy Malagaba mikor menjunk es mennyi idot szanjunk ra, ebben segitsetek, legyszi. Illetve az egesz Alhambrara mennyi ido kell? A Nasrid palotaba 14:30-ra szol a jegyunk.

Limetree Creative Commons License 2018.08.02 0 0 4996

Persze, viszünk. Az első hat nap Frigilianában lesz a szállásunk, az innen tervezett legtávolabbi célpont az a Hollywood village Almeira fölött, illetve Cordoba. Utána levonulunk Alorába, ez Malaga közelében van, innen fogjuk megnézni a délebbre eső látnivalókat.

 

Előzmény: Flower2000 (4995)
Flower2000 Creative Commons License 2018.08.01 0 0 4995

Csak vigyel ivóvizet sokat es fejfedőt. Aludni hol fogtok?

Előzmény: Limetree (4994)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!