Keresés

Részletes keresés

hotibi Creative Commons License 2010.10.11 0 0 506
T. forumtársak, kérném szépen a tanácsotokat . Van pár (15db) 5 éves brabant tujám ami 3-3,5 méter magas, egymás mellett kb. 90 cm távolságra ültetett. Most szeretném kb. 2-2,5 méter magasságban elvágni, és az oldalát is sajnos elég drasztikusan megvágni (mögötte gázcső festése kezelése miatt) Lesz nekem ebből még szép brabantom? Nagyon köszönöm a választ.
üdvözlettel,
Horváth Tibor
ZsuR Creative Commons License 2010.09.30 0 0 505
En szeretem az atulteteseket osszel tenni. Meg van a legtobb novenynek arra ideje, hogy megszokja az uj helyet - tavasszal nincs megtorpanas, jobban nonek.
El is kezdtem az idei atulteteses jatekot :)).
Előzmény: A77 (503)
natenedu Creative Commons License 2010.09.30 0 0 504
Télen is növekszik.
Előzmény: A77 (503)
A77 Creative Commons License 2010.09.30 0 0 503
Ha most összel ültetném el a növényeket akkor jövő ilyenkorra nagyobbak lennének mintha csak jövő tavasszal ültetném? Szóval fejlődés szempontjából mindegy , hogy télen nálam lennének kiültetve, vagy a faiskolában telelnének?
ZsuR Creative Commons License 2010.09.19 0 0 502
Nem permetezte le a szomszed valamivel?

Ha nem... akkor egy tipikus felkopaszodas, mert nagyon surun lett ultetve. Ha megreked a levego, elofordul...meg ha nem volt rendszeresen vagva, foleg a teteje. Eloregedett.

Mennyi idos a sovenyed?
Előzmény: Esplanade (500)
jó hír Creative Commons License 2010.09.19 0 0 501
tápanyaghiányos, és a talaj sem biztos, hogy elég savanyú...ránézésre vasgálic+ és folyékony fenyőtáp...csak esővízzel locsolni, még télen is, ha nem fagy...nem kell megrémülni, de a vezérágat viszavágva dúsabb lesz lent, és egy oldalág majd átmegy vezérágba...addig is lent dúsul....nálam bevált...( a szomszédok legnagyobb gyönyörűségére)


...és persze türelem...
Előzmény: Esplanade (500)
Esplanade Creative Commons License 2010.07.18 0 0 500
Segítségeteket szeretném kérni, van egy sor Leyland Ciprusunk a kerítés mellett, régen szép sűrű volt
pár éve a szomszéd levágta az átnyúló ágakat azóta évről évre ritkul, sárgul, szárad el
ellenben 6-7 méter magasságban szép üde zöld
mit kellene vele csinálni? levágni úgy 2-3 méteres magasságra?
azt szeretném hogy ne felfele zöldeljen hanem alul legyen jó sűrű
mit tegyek? rakok két képet



ZsuR Creative Commons License 2010.06.20 0 0 499
En is igy vagyok vele. Tudod mi a jo hinta ala? Mulch! Korbeasni, feltolteni vele, nem lesz saros, nem uti meg magat a gyerek ha elesik - es nem kopott, hanem rendezett.

Nekem fontos, hogy ami van, szep legyen ES funkcionalis. Nincs tisztaszoba, nincs "fure lepni tilos" :)).
Előzmény: kod1111 (498)
kod1111 Creative Commons License 2010.06.19 0 0 498
Tudod ha egy kert annyira szép, hogy már rá se lehet lépni a fűre, azt már nem szeretem, lehessen használni. Tavaly ősszel volt a kicsi leányzónak a szülinapi kerti partija, hát bizony a 11 gyermek lábnyomát a hinta környéki fű már nem tudta elviselni, kikopott. A feleségem azt mondja másnap, hogy ott azon részen újra vetjük ugye, mondom azért, hogy újra kikopjon, majd egyszer kikerül a hinta onnét és majd akkor. Az idén tavasszal is jött hozzánk egy ismerős, ilyen meg olyan szép a füvünk, de erre lehet lépni, kérdezi, mondom azért van. Itt egy tavalyi és+ egy tavaszi kép.

Előzmény: ZsuR (497)
ZsuR Creative Commons License 2010.06.19 0 0 497
:)) Meg mindig tetszik a hortenziad!!! :))

Kell, hogy a gyonyorkodtetesen kivul mast is adjon a kert... kell a funkcio is! Jo benne ide menni meg oda... :)) akkor is ha kicsike, akkor is ha nagy. Ha vannak gyerekek az akkor meghatarozza a kert funkciojat - jatek!
A nagyobbak meg ... szinten :)), csak mas jatekkal.

Persze, hogy kerdezz vissza! :))
Előzmény: kod1111 (496)
kod1111 Creative Commons License 2010.06.19 0 0 496
Szia Zsur!
Köszönöm, az nem mi kertünk, én csak gondozom. Mit szoktunk csinálni a kertünkben, gyönyörködni és játszani(van kicsi gyermek is még a családban, meg nagy is) A miénk így néz ki és én nem érzem annak a kérdést, főleg ha szabad visszakérdezni és ti. Ja bocs az elsőt csak a vicc kedvéért raktam be.(a gyönyörködés miatt), de bő egy éve még ilyen volt, és mára már mennyit változott. Ja és tudod az utolsó kép nem maradhat el, mennyire "hasonlít" a hortenziára.









Előzmény: ZsuR (493)
ZsuR Creative Commons License 2010.06.19 0 0 495
Meg a vegen at leszek iranyitva a HUSZ-ba :))

Komolyan erdekel, hogy ki mire hasznalja a kertjet!
Előzmény: Ladybee (494)
Ladybee Creative Commons License 2010.06.19 0 0 494
Illetlen kérdés. :-)
Előzmény: ZsuR (493)
ZsuR Creative Commons License 2010.06.19 0 0 493
Szep a sovenyed is, a fuved is. Mit szoktatok a kertben csinalni?
Előzmény: kod1111 (490)
Vikusz1977 Creative Commons License 2010.06.17 0 0 491
Ok.
Ez tényleg szép sűrű.
Az enyém ha nem kapja össze magát nem lesz egyhamar ilyen.
De hátha más is hozzá tud szólni a "hol kell megmetszeni" témához.

Milyen széles a sövényed?

Nekem egyik oldalon csak 60 centije lesz-a kerítés mellett, a másik irányba lehetne több is, de nem tudom jót tenne-e a növénynek a féloldalasság.
Tehát alapból olyan 120 centi szélesség lenne. Ha besűrűsödik az szerintem már elég a belátás ellen.
Előzmény: kod1111 (490)
kod1111 Creative Commons License 2010.06.15 0 0 490
Egy évben 3-szor vágom, soha nem azt nézem hogy hol kell sárga, zöld, piros, ami túllóg a képzeletbeli sikon, azt levágom mind. Ez sövény már 4. éve így néz ki, most 7. éves.

Előzmény: Vikusz1977 (489)
Vikusz1977 Creative Commons License 2010.06.15 0 0 489
Értem én hogy lehet vágni mindenhol, nem döglik bele (és ez már egy jó infó) de a kérdésemre választ még nem kaptam.

Mert az egy dolog hogy lehet, de ha nekem az a célom hogy minél sűrűbb legyen és átláthatatlan legyen szinte.

Tehát célszerű-e a kék vonalakkal jelzett vágásokat megejteni.
És ha igen, akkor ott mennyit érdemes -szabad azokból a kis oldalhajtásokból levágni.
Mert ágaknál a zöld résznél szabad, de itt szinte az egész kis oldalhajtás zöld.
Visszavághatom akár 5 centisre is ha akkor sűrűsödik majd jobban.

Előzmény: kod1111 (488)
kod1111 Creative Commons License 2010.06.15 0 0 488
Képeket tudok mutatni, vágom én minden hol csak síkban maradjon. Vágtam én már 3,5m-es Smaragdot 2m-re és semmi baja nem lett, de azt már láncfűrésszel végeztem, pedig a vágási felület brutális volt. erről sajnos nincs képem, de lehet jobb is ne hogy sokkot kapjon egyik-másik topicos társ. Az Encián is ilyen volt és télire meg kellet metszeni, hogy beférjen a teletetőbe, és most gyönyörűen hajt. Ha rá mész a nevemre visszakeresheted a leylandis képeimet is.

Előzmény: Vikusz1977 (486)
Ladybee Creative Commons License 2010.06.15 0 0 487
Ha a sárgánál metszed, akkor a hozzá közelebb levő két hajtás átveszi a vezérhajtás szerepét és tovább nő. Attól sűrűsödik, hogy ahol metszed ott elágazik , majd a következő metszésnél tovább ágazik.  Ha sövénynyíróval dolgozol, az pláne nem válogat.
Előzmény: Vikusz1977 (486)
Vikusz1977 Creative Commons License 2010.06.15 0 0 486
Nem is az hogy baja lenne, hanem azt mondják akkor ott már nem nő tovább.
Mi erről a tapasztalatod?

És arról tudsz valamit mondani amit mondtak nekem, hogy a kékkel jelölt vágásokkal az -oldalhajtásokat vagy leveleket nem tudom mik is azok pontosan meg lehet metszeni és attól is sűrűsödik?
Mert a piros metszés az ok. na de a kék? Az nekem kicsit gyanús hogy az már maga a levél. És furcsállom hogy azt metszeni kéne- lehetne.
Én vágom szívesen ha attól is sűrűsödik, de kárt nem akarok okozni. Megkopasztom azt úgy marad:).
Előzmény: kod1111 (485)
kod1111 Creative Commons License 2010.06.14 0 0 485
Volt, hogy 2-3 ujjnyi vastag ágakat voltam kénytelen vágni, semmi baja nem lett, de eszembe se jutott hogy baja lehet.
Előzmény: Vikusz1977 (484)
Vikusz1977 Creative Commons License 2010.06.14 0 0 484
Találtam egy fórumot leylandiról, ahol egy hozzáértő válaszol a kérdésekre.
Megkérdeztem hogy kell metszeni a növényt, fotón rajzoltam is neki:), és azt mondta hogy a fotón a piros vonalnál(ezt sejtettem), és a kéknél is!!! lehet metszeni. Ez engem meglep, mert bár én kérdeztem rá, de én azt hittem hogy azok már tulajdonképpen a levelek, és ha azt megmetszem, olyan mintha a levelet kettévágnám. De nem, azt mondta ott is metsszem.


A sárga vonal csak azért került a képre mert van ahol kénytelen vagyok ennyire visszavágni(kerítés mellett), de ez természetesen már nem jó mert ott már fás az ág.
Vikusz1977 Creative Commons License 2010.06.09 0 0 483
:(...
Előzmény: kod1111 (481)
juliokin Creative Commons License 2010.06.09 0 0 482
Sziasztok!

A csepegtető öntözést (sövénynél) mikor célszerű indítani?
Érdemes ezt is a késő esti, illetve hajnali órákban vagy tökmindegy?

Köszi!
kod1111 Creative Commons License 2010.06.08 0 0 481
Sziasztok!
Hát van egy nagyon nem jó hírem, Krampuszka1 elment, itt hagyott bennünket, sajnos többet nem ír már, nem látja el jó tanáccsal a kérdezőket, Isten veled Bea.
forum.index.hu/EditArticle/ReplayEditArticle?a=82891490&t=9068854
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.07 0 0 480
Már értem miért pusztult el a szomszédban 2 példány. :-)
kod1111 Creative Commons License 2010.06.05 0 0 479
Itt egy pár kép a Leylandikról amiket pár éve ültettem és gondozom is, az elsőt 4 éve, a másodikat 7 éve. Most először találkozom ilyen leszáradásokkal.






bodzakert Creative Commons License 2010.06.05 0 0 478
Szia! Nem vagyok ugyan leylandi szakértő, de én a következőt látom: Az enyémek még csak egy évesek, de most, valószínűleg a tengernyi esőtől óriásit nőttek. Igaz kaptak tujatápot is. Mióta megvannak minimum 40 centit nőttek, ha nem többet. Hallottam róla, hogy gyorsan nő, úgy látszik, tényleg. Ma volt a napja, hogy megcsipkedtem őket, mert már akkorák voltak. Egyébként amerre dolgozni járok, egy kerítés mögött van egy leylandi sövény, már vagy 10 éve nézem, és az azóta ugyanolyan, 3 m magas, és gyönyörű. Az angol szöveg, amit mutattál, valóban azt jelenti, szerintem is, amit gondolsz, de talán nem feltétlenül igaz, vagy nem mindig. De hátha írnak okosabbat is majd a hozzáértők. :-)
Előzmény: Vikusz1977 (477)
Vikusz1977 Creative Commons License 2010.06.05 0 0 477
Kezdek kicsit ideges lenni...
Nézegettem neten leylandi élettartam ügyben. Ezt találtam.

"Leyland cypress is often selected as an ornamental specimen. Its quick growth rate and handsome, dense foliage make it a good choice to plant in multiple as a screen, grouping or hedge. If pruned, its lifetime will be reduced to approximately 10 to 20 years."

http://www.ehow.com/about_5207760_leyland-cypress-characteristics.html

Innen származik.

Ha jól értem ha nyírva van a növény az élettartama 10-20 évre!!! lecsökken.Nyíratlanul 60 éves koráig nő, tehát minimum addig elél.
Magyarán ültetek egy sövényt 40 növényből, 5 év mire ér valamit (takar) és 5-10 év múlva kezd is megdögleni az állomány. És lehet előröl kezdeni, várni éveket míg megnő stb...

Nézze meg lécci valami angolul jobban tudó is hogy jól értelmezem-e amit írnak.
Persze a kertészcég akit kérdeztem azt mondta hogy szerinte több száz évig él mert fenyőféle...

Már ültettem 3 éve egy kisebb sövényt ami fontos hogy takarjon, most akartam ültetni egy másik 30 méterest.

De nem 10-20 évre!!! Akkor választok mást.

Li-Em Creative Commons License 2010.06.03 0 0 476

Szia!

Akkor az egész nagy ágakat is a törzsnél vágjam le?De azok már fás ágak:(((,és nem is kicsik

Némelyik teljesen féloldalas lenne alig lenne ág rajta.

Ráadásul van olyan amelyiknek a közepe kezdett el sárgulni.

Le lett permetezve hétfőn topsinnal,a napokban ujból érdemes permetezni?

Köszi:)

Előzmény: natenedu (472)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!