Keresés

Részletes keresés

matildtiti Creative Commons License 2017.08.30 0 1 34449

kÖSZÖNÖM

Előzmény: Amaribp (34448)
Amaribp Creative Commons License 2017.08.30 -2 0 34448

Ulcinjban semmi kikötő félét nem láttam, esetleg Milena csatornáról olvastam, mint érdekesség, ami a halászathoz kapcsolódik.  Szerintem nem.

Előzmény: matildtiti (34446)
Amaribp Creative Commons License 2017.08.30 -2 0 34447

Hát akkor a Óváros alatti kis strandra ne járjál :) Majd felfedezel kisebb, vadregényesebb kis strandokat, majd kapsz ötletet, ott ! ( nagyon nehéz, egy hét, akár 10 nap alatt) De , ahol sokan vannak, ott szemét is van. Légy nyitott, hogy ez más világ, semmi sincs közel, vagy kocsi, vagy gyalogolás, ha érdekesnek találtad, akkor visszamész, ha nem, akkor nem. Szeptemberben is sokan vannak, ha jó az idő, ha nem.

Előzmény: Mr.DanaXI (34434)
matildtiti Creative Commons License 2017.08.30 -1 0 34446

Érdeklődni szeretnék ,hogy Ulcijnban "létezik-e olyan" hogy meg lehetne nézni a halászatbol visszatért emberek "zsákmányát" a parton.

Köszi

termosz Creative Commons License 2017.08.30 0 0 34445

Ez durvaaaaa ! Pont ezt látom !

Előzmény: termosz (34444)
termosz Creative Commons License 2017.08.30 0 0 34444

Ha jól látom ez Petrovácból van filmezve !

Előzmény: szervezkedő (34442)
termosz Creative Commons License 2017.08.30 0 0 34443

IGEN   ! Pénteken délután indulok !  Ha másként nem lesz majd besegítek az oltásba...

Előzmény: szervezkedő (34442)
szervezkedő Creative Commons License 2017.08.30 0 0 34442

A túloldalán?

Buljarican?

 

...nem akarlak stresszelni...

 

https://youtu.be/XlqBqh4i-4Y

Előzmény: termosz (34441)
termosz Creative Commons License 2017.08.30 0 0 34441

Ezek nem jó hírek ! Én épp a hegy túloldalán leszek :(((((

 

Inkább bevállalom az egész hetes esőt csak ne legyen tűz !

Előzmény: szervezkedő (34439)
portugéza Creative Commons License 2017.08.30 0 0 34440

Az elmúlt egy évben kevesebb lehetett a csapadék az egész országban. Zabljakban (aminek ugyan a környékét most nem érintik a tüzek, de tanulságos, hogy) vízkorlátozás van éjszakánként az idei nyári szezonban. Kevesebb volt a téli csapadék ott (is), a vízhálózatot tápláló források hozama csökkent. 

 

Klímaváltozás. Boszniában felvittek minket júliusban olyan helyekre a hegyekben, ahol évtizedekkel ezelőtt ilyenkor is hó volt.

Előzmény: szervezkedő (34438)
szervezkedő Creative Commons License 2017.08.30 0 0 34439

http://rtcg.me/upload/boxFileData/2017/08/30/244144/video.mp4

 

Van baj másutt is és van szél is!

 

Tehát amitől termosz retteg, hogy jön egy kis eső, azért most nagyon sokan imádkoznak!

szervezkedő Creative Commons License 2017.08.30 0 0 34438

Cigaretta? A hegy tetején?
Ha egy picit jobban tájékozódtak volna a cikk kiadása előtt, tudhatnának arról, a megyei tűzoltóparancsnok teljesen mást nyilatkozott.
Iszonyat száraz minden. Hetek óta vannak tüzek, amelyeket esténként lehetett is látni. Napok óta a szomszéd településeken már érezhető volt a füst is. Az elmúlt nap szeles időjárása, a szárazság, a kialakúló röpptüzek és a jelenleg is tapasztalható 40-50km/h szél kedvez a tűz nagy távolságba történő "eljutásának".
A helyszínen a beavatkozás, a tűzoltás magyar fejjel egyszerűen elképzelhetetlen. A kinti tűzoltók is gyakorlatilag csak terelgetik, mint puli a nyájat és kisebb- nagyobb repülőkkel "locsolgatják" majd a tetejét!

 

http://www.blikk.hu/aktualis/kulfold/menekultek-a-magyar-turistak-fotok/ep741c2

portugéza Creative Commons License 2017.08.30 -1 1 34437

Ulcinj és nyelv: filozofáltam annak idején, jól tettem-e, hogy szerbül köszöntem adott helyzetben. A város 2/3-a albán. Nem hinném, hogy megsértődnek, inkább semleges a reakció. Valószínű, hogy aki albán nemzetiségű, nem kedveskedésnek fogja fel. A szállásadóm szerb volt, közös nyelv híján elővettem a pár szavas tudásomat. Ami akkor is jól jött volna, ha az illető albán lett volna. Ulcinjban alapvetően az angolnál maradtam.

 

Ha albán nyelvvel próbálkozna a turista a helyi szerbeknél/montenegróiaknál, azzal nem szerezne nekik örömet szerintem. :) Arrafelé nem olyan kiélezett persze a helyzet. A fő a praktikum, hogy megértsék egymást a vendégek és a helyiek.

 

Azért tényleg nem kell mentegetőzni, mert áldoztatok a nyaralásra annyit, amennyit. Nyugdíjas szüleim most vannak lent Ulcinjtól délre. Olcsóbban is megúszhatták volna, de voltak szempontok, pl. ne kelljen lépcsőzni a szálláson. Így se került sokba, csak nagyobb férőhelyes az apartman, így többet fizettek. Az ajtajuk a járószinttel van egy vonalban. Néhány 10 méter a part (bár strandolni messzebb lehet). 15 méterre van a szállásnak egy kis étterme, ahol a reggelitől kezdve minden étkezést meg lehet oldani, ha úgy akarják. Nekik ideális, hiába lehetett volna spórolósan is megúszni.

 

 

A filléres fapados repülőjegyek világa meg megint más. Az egy illúzió. Mint a kőleves meséje. A kő itt a repülőjegy, ami hiába pár ezer forint adott esetben, azon kívül mindent piaci áron kell megvenni köré. Senkit nem fog érdekelni, hogy 6 ezer forintért repülők retúr Podgoricába. Azért nem fognak olcsóbban adni nekem semmit. (Ráadásául az nekem nem is 6 ezer, mert fel is kell jutnom a repülőtérre "vidékről". Már itt elkezdődik az illúzió.)

Előzmény: Bozó57 (34410)
Tasziló bácsi Creative Commons License 2017.08.29 0 0 34436

Nem igazán turisztikai téma, csak egy érdekesség Montenegróból.

Egy olyan oldalt linkelek alább, ahol a derék polgárok bejelenthetik a közérdekű panaszaikat. Mint pl. úthibák, számlaadás elmulasztása, illegális szemétlerakás vagy a hivatali autók magáncélú használata. De külön rovat van a jó példáknak is. Érdemes megnézni, van pár érdekesség.

 

http://www.budiodgovoran.me/

 

(A www.nyarilap.hu-n találtam)

 

 

szervezkedő Creative Commons License 2017.08.29 0 0 34435

Szeptemberi jóslatok? Nincs az aki a jövőbe látna!

...de esetleg az elmúlt 2 évben rögzített adatok segíthetnek:

 

 

Előzmény: termosz (34416)
Mr.DanaXI Creative Commons License 2017.08.29 0 0 34434

az "Óvár"  felett még kicsivel , a Plaza Liman 2  környékén .. 

Előzmény: Amaribp (34426)
nickd1977 Creative Commons License 2017.08.29 0 0 34433

Szabadkától Budváig :) Minél délebbre mész, annál jobban kiütközik. Persze ez szubjektív, saját véleményem. Èn imádom Montenegro-t, imádom a tájat, a mentalitással sincs gondom, igazság szerint ahogy megérzem a tenger illatát Budván, belém is költözik ugyanaz :)

Szerencsére, sose kellett autót javíttatnom a tengerparton, csak egy esetet tudok, az nem annyira sült, de lehet hogy csak pech volt. Az biztos, hogy kint a francia típusokat nem annyira kultiválják, a Belga ominózus zenéje pont a régi Jugoszlávia területére íródott :)

Előzmény: www.bunjevac.hu (34423)
portugéza Creative Commons License 2017.08.29 0 0 34432

Ha még annyit sem akarsz sétálni, akkor megoldás lehet a transzferbusz.

 

 

Velük partner a Ryanair Transfer is, ami már előkerült itt is. Podgoricába tényleg megéri 1-2 főnek: 4 euró / fő /irány. A tengerpartra 1 főre megéri (mármint a többi transzferrel összehasonlítva, nem a távolsági buszhoz vagy vonathoz képest), de csak egy irányban. Pl. Budva 20 euró / fő / irány. Az ilyen típusnál összeadódik a fuvardíj személyenként és irányonként.

 

Vannak még a taxiszerű, vagy konkrétan maguk a (megbízható) taxicégek, ahol fix a fuvar ára, amiért 1-4 (de legalább 1-3) főt elvisznek. A legolcsóbbak 30 euró / fuvar egy irányban Budvára. Pl. ők, neten is előrendelhetők:

 

http://montenegrotouroperator.com/

 

Személyes tapasztalatom velük van, de neten nem tudtam rendelni, magyar számra nem küldték az SMS jelszót a regisztrációhoz:

 

http://halotaxi.me/cijene/?lang=en

Előzmény: PSB fan (34421)
Amaribp Creative Commons License 2017.08.29 -4 1 34431

Na megint előjött a november, nos akkor leáll az élet, lehet taxisok, és autóbérlés, is kevesebb lesz :)  Forgalom, meg sokkal-sokkal kisebb . Lusticián Zajcinra, vagy autó, vagy hajó :) Úttalan utakon .

Előzmény: OrSoLy (34413)
OrSoLy Creative Commons License 2017.08.29 0 0 34430

Novemberben kirándulni megyünk:) jövő nyáron fürdeni, azért kérdezek ennyit és ennyifélét :)

Előzmény: Amaribp (34427)
termosz Creative Commons License 2017.08.29 0 0 34429

termosz Creative Commons License 2017.08.29 0 0 34428

Pont ezt akartam én is mondani...

 

Nem csak a VelikaPlaza létezik ! Sok kis strand van 5-10-15-20 percnyi autózásra !

Előzmény: Amaribp (34427)
Amaribp Creative Commons License 2017.08.29 -3 0 34427

Kedves Orsolya! Jól láttam, hogy novemberben mész Montenegróba? Akkor már senki sincs a strandon.

Előzmény: OrSoLy (34417)
Amaribp Creative Commons License 2017.08.29 -2 0 34426

És hova mész Ulcijnba?    Mert az egy tág fogalom, Velika Plaza már kívül esik, vannak Óvárnál vagy közelében észak vagy nyugat felé......

Előzmény: Mr.DanaXI (34420)
H_G Creative Commons License 2017.08.29 0 1 34425

A teherkikötőre néző betonlap? Hát az nem csoda, ha nincs olyan zsúfolt, mint a budvai szép.

 

Előzmény: PSB fan (34422)
www.bunjevac.hu Creative Commons License 2017.08.29 0 0 34424

Hát erre nem jöttem volna rá, hogy rohcsi meg, aki ezeket így kitalálja!

 

Előzmény: szervezkedő (34384)
www.bunjevac.hu Creative Commons License 2017.08.29 0 0 34423

"A szerbeknél kissé laza a munkamorál, szerintem tuti nem lesz kész, amúgy a francia típusokhoz nem is nagyon értenek."

 

Nekem olyan benyomásom volt, hogy szerbiai szerbekről alkotsz véleményt.

Előzmény: nickd1977 (34383)
PSB fan Creative Commons License 2017.08.29 0 0 34422

Tivatban egyáltalán nem volt zsúfolt a strand, de Barban sem.

Budván minden négyzetcenti foglalt volt.

Előzmény: szervezkedő (34414)
PSB fan Creative Commons License 2017.08.29 0 0 34421

A vonathoz eljutás nem gáz, azzal tudsz menni a másik irányba is, azaz Podgoricába, a vasútállomás mellett van a buszállomás, onnan bárhová eljuthatsz.

Ha még annyit sem akarsz sétálni, akkor megoldás lehet a transzferbusz. Mi azzal mentünk, mert az akkori érkező géphez nem volt vonat. Podgoricába szerintem vállalható az ára, a tengerpartra én már sokallottam, de még egy pár jött ezzel a minibusszal, ők Budvába mentek.

Előzmény: OrSoLy (34404)
Mr.DanaXI Creative Commons License 2017.08.29 -1 1 34420

Lehiggadtam  - meg a szállást sem lehet lemondani , úgyhogy marad MN. / Ulcinj /

mindenesetre nem kicsit lettem ideges mikor megint előjött ez a szemét téma  ( ráadásul ennyire kiakadva valaki )

aki lehet hogy műveltségi vetélkedőt nem nyerne , lásd : "Jordánba , Horváthba "stb - mindegy én nem akarok másokat minősíteni

( megtették 1 páran)  de az ő véleménye is vélemény .. meg azt sem értem , mi oka lenne vkinek azt állítani - hogy vmi szemetes - mikor nem szemetes

( mi ebben a poén ? ) 

 

"olvassátok a fórumot,akár 1 évre is vissza lehet keresgélni."      miért , akkor kevesebb lesz a szemét ..  ?? 

 

egyébként olvasom , mert pont azért vagyok kiakadva a szemét témán - életemben nem kellett még ennyit "foglalkoznom"

szemét kérdéssel mint itt ..

 

a másik jó tanács  :  XY  vonaltól ne menj délebbre , mert az már Albánia .. 

Ulcinj -Tivat  88 km    autóúton  - légvonalban  69 km   !!!   rövidebb mint a Balaton !   nincs ez kicsit túldimenzionálva ?? 

 

nem hiszem hogy ekkora távolságon belül  drasztikus különbségek lennének .. és igen pont a HSZ -ek ben is

ugyan úgy írják a szemetet Budvara - Petrovacra -Kotorra is,  nem csak Ulcinjra

 

ja és ha beütöd a keresőbe a szemét szót - 8 !!!    oldalt ad ki  ... 

na mindegy , részemről zárom a szemét témát  / mert így én is növeltem 1-el  a HSZ-ek számát :))   /

 

Előzmény: monti2000 (34338)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!