Keresés

Részletes keresés

ironclad Creative Commons License 2005.09.26 0 0 8127
Tibcsi!
Oda fog érni.A fa-ragasztó:levételét érdemes valamin egy-kétszer próbálni,nagyon tapad,átlátszóra szárad,valamelyik sarokban szikével kissé alányúlva egyben jön le,abszolút nyom nélkül,én csak ezt használom.

Matricákról:
Én a Testors matricafeszítőjét próbáltam,nagyobb felületnél szerintem kell is ilyesmit használni.Hatás:profi a talpán,aki megállapítja,hogy ez nem festve van,annyira rászívódik a felületre.
Én OLFA szikével körül szoktam vágni a Matr Ica szélét.
HA-SLN Creative Commons License 2005.09.26 0 0 8126

Szia! Mit küldessz nekem??? Na mindegy meglátjuk mit, küldök egy mailt!!!

 

Más:

 

Ma sikeresen lefestettem, illetve lealapoztam az A321 Autrian Airlines gépemet.

Kicsit afféle katonai járgány lett így szürkén, de még így is gyönyörű. Bakker kicsit csúnya lett egy helyen a festés, mert túl kevés festék került egy helyre. Persze alapozáaskor ez még elmegy.... Tüzetes átvizsgálás után 5 kisebb "hangyakukinyi" hibát véltem felfedezni, ezt száradás után hibánként 2-3 csiszoló mozdulattal eltüntetem.

Kérdés: Mennyi idő múlva álljak neki csiszatolni, és festeni a fehér fényest?? Ma 7 órakor lett kész a revell matt festés viszonylag vékony rétegben. mennyi idő mulva nyúlhatok hozzá nyugodt szívval? Most m ég kicsit tapadós a festék!:-)))

 

Laci

Előzmény: skaloz (8122)
skaloz Creative Commons License 2005.09.26 0 0 8125

A Testorsnak valóban van ilyen lakkja, ki kell próbálni, a Humbrol Polished steel-t elrontotta.

 

Testors - Humbrol!!!!  Mint írtam - egyes fémfestékeknek van védőlakkja, más gyártóké nem biztos, hogy jó hozzájuk, ebben igazad van. De a polírozható fémfestékek egy külön téma, a síma fémek általában elbírják a lakkot, sőt.

Előzmény: phantomII (8124)
phantomII Creative Commons License 2005.09.26 0 0 8124
Kontra.

A polírozható fémfestékeket kinyúvasztja. Elmegy a fémes hatás. A Testorsnak valóban van ilyen lakkja, ki kell próbálni, a Humbrol Polished steel-t elrontotta.
Előzmény: skaloz (8123)
skaloz Creative Commons License 2005.09.26 0 0 8123

A lakkal csak óvatosan. A fémes színeknek elveszhet a fémes hatásuk.

 

A megállapítás csak mattlakra igaz! A fényes lak mégjobban kiemeli a fémes hatást. Sok fémfestékhez adnak is védőlakkot.

 

Kalóz

Előzmény: Törölt nick (8111)
skaloz Creative Commons License 2005.09.26 0 0 8122

HA-SLN!

Ha adsz egy mail címet, tudok küldeni Alclad cikket. Az én mailom publikus.

 

KAlóz

Előzmény: HA-SLN (8097)
ironclad Creative Commons License 2005.09.26 0 0 8120
Most fújtam le 2. soron a Mi-1-est,még a fehér csík van hátra a farokrészen,és hamarosan kész is van.Aránylag sok munka volt vele.
Szerintem jól választottam a rendőrségi változattal,ilyet még sehol sem láttam.
Üvegfelületek maszkolásához Technobond fa ragasztót használok,ez nálam tuti,125gr.-os,csőrös és 211 Ft volt.Fehér,középsűrű,ecsettel viszem fel.
Egy festékboltban vettem.
Előzmény: Törölt nick (8109)
ironclad Creative Commons License 2005.09.26 0 0 8119
Én sajna nem tudtam csak egy témára szakosodni,ezért skizofrén makettező lettem:-DDD. Rendszeres kezelésem időnkénti kamionmakett,hidegháborús Szovjet reptechnika,ill.ezentúl utasgép makettek vásárlásával történik.
Előzmény: ironclad (8118)
ironclad Creative Commons License 2005.09.26 0 0 8118
Én éppen most nőttem ki a vitrinem.
Van üres matricalapod?Arra lehet bármilyen lajstromot,feliratot csinálni.Állítólag a Fabulisnál van.Kell egy wordpad,vagy amiről nyomtatni tudsz,betűtípus,méret kiválaszt,nekem most pl "rendőrség-0-32 " kell,az nálam ariel 10 dőlt,beállítom a méretet,kinyomtatom,ahova a szöveg ment fixálok egy akkora üres matricalap-darabot,még1x nyomtatom,most már a hordozóra nyomja,lelakkozom,és olyan mint a gyári.
Megnézted az Alclad2-t?Tetszik?
A pótolandó wingletem sima,csak körőlvágom szikével egy műa lapka fölött,és méretre igazítom,azért köszi,inkább a Mig műgyanta vezérsíkja a gond,mármint hogy abból kellene.
Üdv:Zs.
Előzmény: HA-SLN (8117)
HA-SLN Creative Commons License 2005.09.26 0 0 8117

Nemoskára készen vagyok az első "vitirn"-el!

 

Lesz benne egy A340, egy A321, Bae-146, és egy 737-200.

Ez egy 80*50 cm-es vitrinnek épül, az alján természetesen valami beton imitációval.

Kellene bele néhány 1:144 tereptárgy, a méretek érzékeltetésére.

Emberfigurák, autók kaphatók 1:144-ben? Vagy van ötletetek???

 

Laci

Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.09.26 0 0 8116
Szerencsed van. A Trumpeter epp most jott ki az eddigi legszebb 262-essel. A Fabulis biztosan fogja majd arusitani.
Előzmény: Friki (8105)
HA-SLN Creative Commons License 2005.09.26 0 0 8115

Egyik haveromat régen sikerült befűtenem makettezés ügyileg. De mint kiderült a gyereknek több volt a pénze, mint a kézsügyessége.

Össze vissza vásárolt  mindent, oszt egy gépet sem csinált meg. Legtöbb alkalommal csak a törzs összeillesztésig jutott, mert azt is úgy összekozmálta, hogy befejezettnek tekintette a projectet.

 

Így elég nagy polgári repmakett alkatrész háttérrel rendelkezem már:

-Concorde

-Boeing 737-800

-Boeing 747-400

-A330

-Fokker 100

-Airbus A321

-Beluga

 

És kitudja még mi van a dobozom alján, ahol az össze alkatrészt tárolom.

 

Pekhemre 747 kerékabroncsból, Bae 146-100 fényszórók hiányával küzdök, és jó lenne egy Australioan express lajstrom is.

 

Szívesen cserélgetek bárkivel alkatrészeket....

 

A wingletet így ránézésre nem találtam a dobozban, de ha igényt tartassz rá, átnyálazok mindent. Elég nagy kupac, a winglet meg túlontúl kicsi. Gondoltam arra is, hogy teljesen szétválogatom őket, de akkora meló, hogy folytom halogatom, meg kellene hozzá egy szerszámosdoboz is.

 

Laci

Előzmény: ironclad (8106)
HA-SLN Creative Commons License 2005.09.26 0 0 8114
Esetleg lehet tudnék rajtas egíteni winglet ügyben!!!!:-))))))
Előzmény: ironclad (8106)
ironclad Creative Commons License 2005.09.26 0 0 8113
Ezek az Aircraft Resource Centeren vannak,Te ismered,gallery>jet aircraft>airliners
Előzmény: Törölt nick (8112)
ironclad Creative Commons License 2005.09.26 0 0 8110
Köszi a bókot!
Nem vártam ennyit a revell alujától,és mégis szépen csillog!De legközelebb,az alu száradása után könyörtelenül,azonnal lakkozok majd,eszméletlenül kényes a legfinomabb érintésre is!
Előzmény: Törölt nick (8109)
ironclad Creative Commons License 2005.09.26 0 0 8108

No comment:-DDD
ironclad Creative Commons License 2005.09.26 0 0 8107
Még pár kép,sajna nem saját:-))

Nekem az Air Lingus nagyon tetszik a színe miatt,de az Edelweiss 380-as se semmi...
Csak itt,csak most,csak neked!!!:-ĐĐĐ
ironclad Creative Commons License 2005.09.26 0 0 8106
Jól láttad,nincsenek rajta/még/.
Az egyik letört,és elveszett,a másikat levettem klónozási céllal.
Most már lehet képet berakni,itt van ni egy Mig-17.Régi nagyon,egyszer elkezdtem,de heveny idegrohamok kíséretében abbahagytam/KP/,most elővettem,és befejezem.Felraktam a szárnyakat,lefestettem,még a kerekeit kell befejeznem,és az egyik vezérsíkot pótolni/egyik van csak meg.Most így áll:
Előzmény: HA-SLN (8104)
Friki Creative Commons License 2005.09.26 0 0 8105
Sziasztok!

Egy ismerősöm keres Messerschmitt 262-est 1:32-es méretarányban, összerakatlanul, hiánytalanul. Ha van valakinek, vagy tudja, hol lehet itthon újonnan beszerezni, az dobjon rám egy mailt legyen szíves! freaky@freemail.hu

Köszi!
HA-SLN Creative Commons License 2005.09.26 0 0 8104

Szia!

 

Ma többször is kinyitottam azt a mappát, ahová a géped képeit tettem.

Feltűnt valami!!! Hová lettek a  wingletek??? (szárny végi fülek)

 

Nincs nagyobb felbontású képed??

 

Laci

 

 

Előzmény: ironclad (8102)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.09.26 0 0 8103
Ha igazi krómot akarsz, akkor Bare Metal Foil... Bár az Alclad sem rossz, de a fólia tényleg olyan, mint az eredeti.
Előzmény: HA-SLN (8097)
ironclad Creative Commons License 2005.09.25 0 0 8102
Szóval:
www.alclad2.com
Előzmény: ironclad (8101)
ironclad Creative Commons License 2005.09.25 0 0 8101
Kikerestem neked:www.alcad2.com,egyből egy repcsi jön be.
Szerintem ez a Dornier 228-ast csinálom meg,Aus-ra.Igaz,hogy valójában nincs ilyen náluk,de most a festés minősége lesz a lényeg.
Előzmény: HA-SLN (8100)
HA-SLN Creative Commons License 2005.09.25 0 0 8100

Ok a feliratok, + farokembléma nem is kell. Igazából csak a jobb oldali lajstrom kellene. De nem baj, veszek másikat.:-(

 

Mik a terveid vele? Mit lehet abból még csinálni?:-)

 

Laci

Előzmény: ironclad (8099)
ironclad Creative Commons License 2005.09.25 0 0 8099
Csak két Australian Air Express felirat,és a két kék-zöld madárszerű logó van meg,de őszintén szólva vannak terveim vele.Ablakkeret nincs sajna.
Lakk:
AlcadII. chrome/ALC 107/,a legszebb króm,abszolút élethű,ragyog,mint a napfény!!!
Netről lehet rendelni,nekem zsebimportból van,és van egy "titka",nagyon fényes feketével kell alapozni!!!Enélkül semmit sem ér.Az első réteget ráfújva,szép fényes krómos lesz,száradás után második réteg fog ragyogni.
Nézz rá a Google-n!
Előzmény: HA-SLN (8097)
HA-SLN Creative Commons License 2005.09.25 0 0 8098

Bár a kis lám picskum, amit kilőttem, még mindíg nincs meg. Illetve:-))) Megtaláltam akkor, de azóta megint kilőttem!:-))))

 

Na meglátjuk, és ha nem lesz meg, vennem kell egy másik gépet. Egy szar lámpa miatt!!!!!:-(

 

Laci

Előzmény: ironclad (8096)
HA-SLN Creative Commons License 2005.09.25 0 0 8097

Köszi a képeket! Nagyszerű!!! Még erről nem is láttam sosem képet, csak az élő gépről. Sajnos elég kicsi a felbontás amit küldtél, így igazán komoly kritika nem érheti a gépet, ráadásul hozzátok képest, én amatőr vagyok.

De ami látszik, az király!:-)

Szép ez a gép!

 

Condor festés nekem is a kedvencem, és már meg is van nekem is.

Sőt már jön a németektől a Condor DC-10!!! És ha már itt járunk:

 

Ez a DC-10 a valóságban volt tiszta krómra, vagy valami nagyon fényes ezüstre.

Gondoltam ezt a nagyon impozáns variációt csinálom meg belőle, ha már kemény eurókat kell érte kicsngetnem. Hogyan tudom én ezt ilyen fénys csillogó kromra festeni? A Revell ezüstje, vagy aluminiuma nagy gagyi a valósághoz képest.

 

 

Megtaláltad a matrickát?? Van rajta lajstrom, és a fehér pilcsiablak kerete???

Eladod nekem?? Vagy adhatok cserébe valamit?

 

Laci

Előzmény: ironclad (8096)
ironclad Creative Commons License 2005.09.25 0 0 8096
Átküldtem,kritikát kérek!!
Képzeld,meglett az Australian matrica,egy régi dobozban volt.
Találtam itthon egy Do-228-ast,civil lesz.Az Airliners.neten néztem pár variációt
Előzmény: HA-SLN (8093)
skaloz Creative Commons License 2005.09.25 0 0 8095
Természetesen: szigetelőszalag
Előzmény: skaloz (8094)
skaloz Creative Commons License 2005.09.25 0 0 8094

Többréteg szigetelőszeleg pontosan egymásra ragasztva. Amellett már nem megy el a szerszám.

 

Egyébként én akarom megcsinálni azt a Revellt, de hogy mikor, fogalmam sincs. Igaz most is glettelek, festek, de az lakás, nem makett.

Előzmény: HA-SLN (8088)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!