Keresés

Részletes keresés

nicko Creative Commons License 2014.01.03 0 0 3129

nem tudom mit variálnak rajta mert mikor megvettem a tévét lassan 2 éve, 2 hétre előre megvolt az epg. az más kérdés, hogy ha változás állt be a műsorba az epg ezt nem követte.

legújabb epg trükk, hogy az M3-on az adás kezdés és az epg nincs szinkronban..5-10 perces csúszások vannak legalábbis nálam.

Előzmény: Nick_X14XE (3127)
nicko Creative Commons License 2014.01.03 0 0 3128

persze azt meglehet tenni, hogy kézi beállítással az adott frekin kikeresek 1 csatornát, érzékel is mondjuk 7 db-ot, majd szanaszét szórja a listában, hogy lehessen újra pakolgatni ;) Miért nem oda rakja ahol volt eleve a másik 6?

na meg a csatornaszerkesztés...

következő tévém (ha ilyen pr szarságokra gyúr rá a samsung és az alap funkciókat felejti) nem ez a márka lesz UHD-ben vagy 4K vagy ami a neve lesz.

Előzmény: zlota (3125)
Nick_X14XE Creative Commons License 2014.01.03 0 0 3127

Igen, ma jan 9-ig tudtam előretekerni.

Előzmény: nicko (3122)
robee19 Creative Commons License 2014.01.03 0 0 3126

Nekem ennyi tudás éppen elég lenne. Most míg nincs kártyám a digitális adáshoz, addig éppen ennyi tudásért szükséges elővenni a telefonomat, elindítani a tv24 appot, megnézni, majd visszarakni a helyére a telefont :)

Előzmény: zlota (3121)
zlota Creative Commons License 2014.01.03 0 0 3125

Hát igen... az is klassz...én azt sem értem, hogy mikor plusz csatorna van akkor miért nem tud úgy újrakereseni, hogy a különbségeket berakja a végére a többit meg nem bántja.

Programozóknak ez 1 db showmessage('Új csatornákat berakjam a meglévők mögé?'),yes,no gomb meg egy 1 sor.

Nah mindegy, mert majd mi elszórakozhatunk vele...

 

A múltkoriban kérdeztem, hogy nem tud-e valaki olyan progit amivel a felvett anyagot- ha pl két vinyó van, vagy 2 partició- át lehetne helyezni.Csak levenni tudok, de visszarakni nem.Sajnos nem válaszolt senki.:(

 

Valaki megoldást?

Előzmény: nicko (3123)
Ati_66 Creative Commons License 2014.01.03 0 0 3124

Akkor olyan mint az én Pana TV-m, Csak az analóg bemenetek és a saját tunerek (analóg és digitális) hangját és képét küldi ki scarton a HDMI bemenet és beépített média lejátszó képét hangját nem.

 

Ha van rajta digitális hang kimenet akkor csak azon küldi ki a HDMI bemenetek és a média lejátszó vagy smart kliensek digitális hangját, de valószínűleg csak sztereóban.

 

Egy külső DA átalakító lehet a megoldás, ha van digitális hang kimenet.

Estleg még használható lenne a fülhallgató csatlakozás az erősítőre kötve, ha van egyáltalán olyan a TV-n.

 

Ha egyik sincs akkor marad a TV saját hangszórója ezeknél a forrásoknál.

 

Előzmény: Törölt nick (3120)
nicko Creative Commons License 2014.01.03 0 0 3123

Ez ennyit tud, de működik szemben az F6400-as meg más F szériás tévékkel.

Én sem használom csak az AXN esetében mikor egyiknél sem volt EPG.

egyébként mennyire retek tévé a samsung..nem képes érzékelni ha változás áll be a csatorna listában. Azt persze rögtön érzékelte, hogy a History HD-n elvették a hangot majd visszarakták, de a tévé csak akkor volt hajlandó megszólalni ha újra hangoltuk a csatornát a hangért.

Előzmény: zlota (3121)
nicko Creative Commons License 2014.01.03 0 0 3122

Digikábelen is megvan 1 hétre előre..

Előzmény: zlota (3116)
zlota Creative Commons License 2014.01.03 0 0 3121

PORT. HU-s kliens müködés közben - szerintem semmire nem használható, mivel nem müködik együtt pl a felvétel funkcióval.

 

 

Most telepítettem fel megint és teljesen jól müködik - telepíthető, elindul. Annyit tud ami a képen látszik.

Törölt nick Creative Commons License 2014.01.03 0 0 3120

Egy érdekes dologra jöttem rá, most figyeltem fel rá.

A történet lényege; van egy régi, de nem ezer éves házimozim. LG-ről van szó, scart, RCA és valami AUX in (L,R) van rajta. A tévé, F5300-as Samsung. A mozi scarttal csatlakozik a tv-hez, más csatlakozó használaton kívül. HDMI a mozin nincs.

 

Ha tv-t nézek, a mozit átdobom scart-ra, akkor szépen szólnak a mozi hangfalai.

 

Viszont ezt, ha pendriveról nézek a tv-n filmet, illetve pl. youtube klienssel zenét játszanék le, akkor azt nem tudom átdobni a mozi hangfalaira a mozi scart-ra állításával.

 

Erre létezik valami megoldás, persze azon kívül, hogy vegyek újabb házimozit?

GPS Creative Commons License 2014.01.03 0 0 3119

 

"Miért írsz valótlant? jelenleg csak az AXN-nél nincs EPG az összes többinél van!"

 

 

Nicko barátom! Neked gondod van az írott  szövegek értelmezésével?

 

Irtam én valahol is olyat, hogy NINCS EPG?

 

Kérlek, olvasd el figyelmesebben az írásomat - esetleg olvasd el kétszer.

 

De van egy még jobb metódus: ha hangosan olvasod az olyan, mint ha élőszóban mondaná valaki - és akkor lehet jobban ki tudod hámozni az írott  szöveg valós értelmét.

 

Lásd kivel van dolgod, CSAK NEKED megismétlem más, egyszerűbb mondatokban:

 

1) VAN EPG

 

2) CSAK 6-7 ÓRA TÁVLATBAN ELŐRE JELZI A MŰSOROKAT

 

3) AMI 6-7 ÓRÁVAL TÁVOLABB VAN IDŐBEN, OTT AZT ÍRJA, HOGY "NINCS INFORMÁCIÓ")

 

 

- Tehát EPG VAN - csak túl rövid távon lát előre

 

(a "lát" szót ne szószerint vedd - mert nincs szeme - ez csak egy szólásmondás)

 

Ha így sem érthető, akkor szívesen lerajzolom neked.

.

Előzmény: nicko (3115)
zlota Creative Commons License 2014.01.03 0 0 3118

 

Január 6.  és ékezet.Saját TV EPG, UPC direct

Ati_66 Creative Commons License 2014.01.03 0 0 3117

A Mindig TV EPG 1 hét előre és 2x annyi infó mint ami a UPC kábelen rajta van belőle. Mondjuk box-on azon is 1 hét előre megnézhető.

 

Csak a tartalmom a UPC-n 2 sor ami általában félbeszakad a mondat közepén. A Mindig TV-n pedig folytatódik további a 3-4 sorral a taralom leírás .  

Előzmény: zlota (3116)
zlota Creative Commons License 2014.01.03 0 0 3116

UPC Direct esetén több napra előre megvan minden és mint írtam ékezet is megjelenik szépen.

Nem is tudtam, hogy az UPC Direct ilyen "jószívű"... mindig TVnél mi a helyzet?

nicko Creative Commons License 2014.01.03 0 0 3115

Délben nem tudod megnézni az aznapi esti műsorokat SEM - mert "Nincs információ" felirat van végig-zsinórban az összes csatornánál.

 

Miért írsz valótlant? jelenleg csak az AXN-nél nincs EPG az összes többinél van!

Előzmény: GPS (3110)
Ati_66 Creative Commons License 2014.01.03 0 0 3114

Előfordulhat, hogy az EPG adatok aktívan hatnak a készülékre, bár szerintem a készülék szoftverén múlik, hogy milyen ütemezéssel olvassa be az EPG memóriába a fissítést illetve a memóriából mit tesz ki a képernyőre.

Annak ellenére hogy most hogy nincs rajta a TV-n a DVB-C kábel és DVB-T adást néztem, ha átkapcsolok a DVB-C tunerre a műsorok EPG infóit végig tudom nézni, sőt a csatorna kijelzésnél is frissült a műsor kijelzés a TV belső órája alapján, csak a nincs jel felirat van a kép helyett. 

Előzmény: GPS (3113)
GPS Creative Commons License 2014.01.03 0 0 3113

 

"Szerintem amit tapasztalsz az a készülék gondja nem az EPG hibája."

 

Ebben azért én még mindig nem vagyok annyira biztos.

 

Vagyis abban, hogy a Digi nem "felejt el" valami olyan kis script-et, vagy bármit kiküldeni, ami az aktuális csatornára való kapcsoláskor frissit is az EPG-ből.

 

Nézd, ha sikerült nekik 6-7 órára leszűkíteni az EPG info-csomagot, akkor bármit kinézek belőlük.

.

Előzmény: Ati_66 (3112)
Ati_66 Creative Commons License 2014.01.03 0 0 3112

Az nem vigasz, hogy más szolgáltató jobban szívatja az ügyfeleit :-(

Ha rendesen kitennék az egy hét EPG-t a kábelre, már nálam sem lenne box.

 

 

Más szavakkal: a műsor címét nem frissíti a háttérben - hanem csak akkor, amikor belenéz az ember.

Ha kilép a csatornából és közben vége lesz az adott műsornak - a következő visszakapcsoláskor szintén csak a már lement műsor címe fog megjelenni.

 

Nálam a Pana TV-n a program infó hosszabb kikapcsoás utáni bekapcsoláskor teszi ki a régi műsort, de kb 2 másodperc a program infó kijelzés és ez alatt már frissíti is, tehát mire eltűnik, már az aktuális műsor címe látható. Azt nem mértem mennyi idő amikorra mindet frissíti, de egy idő után bárhová kapcsolok az aktuális műsort jelzi ki.

Az ES szériás Samsungot is bekapcsoltam most. Mire bejött a kép ("felébred" a CI kártya) addigra frissítette a program infókat is. Tehát bármelyik csatornára léptem a jó műsort jelezte.

 

Szerintem amit tapasztalsz az a készülék gondja nem az EPG hibája.

 

 

Előzmény: GPS (3111)
GPS Creative Commons License 2014.01.03 0 0 3111

 

Ha már itt tartunk: egy másik nyalánksága az EPG-működésének az, hogy amikor csatornát vált az ember, mindig a MÁR ELMÚLT  műsor címe jelenik meg.

 

Csatornát váltva aztán visszaváltva már az aktuális cím lesz - de egyébként mindig egy műsorszámmal el van maradva a valóságtól.

 

Más szavakkal: a műsor címét nem frissíti a háttérben - hanem csak akkor, amikor belenéz az ember.

Ha kilép a csatornából és közben vége lesz az adott műsornak - a következő visszakapcsoláskor szintén csak a már lement műsor címe fog megjelenni.

 

Jó nagy bénaság ez is.

.

Előzmény: Ati_66 (3109)
GPS Creative Commons License 2014.01.03 0 0 3110

 

"A DVB-C hálózatra az 1 hetes EPG információkból csak 1 napot tesz ki a UPC"

 

Na, akkor megnyugtatlak, hogy a DIGI még 24 órát SEM ad előre az EPG-jén !!!

 

Délben nem tudod megnézni az aznapi esti műsorokat SEM - mert "Nincs információ" felirat van végig-zsinórban az összes csatornánál.

 

És garantáltan nem arról van szó, hogy valóban nincs információ, mert megnéztem ugyanezt a DVBT boxom EPG-jén  - hát ott nagyon nem ez a helyzet.

 

Ott több napra előre látom a műsorokat (az ingyenes Mindig TV-n is) - tehát információ az VAN - csak a kábelre valamiért nem teszik ki.

 

Tehát ez nem "Box/Nem box" kérdés - hanem teljesen más lehet a háttérben.

.

Előzmény: Ati_66 (3109)
Ati_66 Creative Commons License 2014.01.03 0 0 3109

A UPC mediacard egy bosszantó hátránnyal rendelkezik a box-hoz képest, ha a felsorolt extra szolgáltatásra nincs szükség.

 

A DVB-C hálózatra az 1 hetes EPG információkból csak 1 napot tesz ki a UPC, a többit megtartja IP stream formájában a box-ok privilégiumának.

 

Tehát ha a felhaszánálónak nem kell a box, akkor csak +24 óra EPG infót kap, így pl hiába van a TV készüléken PVR funkció, az csak 24 órára előre programozható, egy hosszú hétvégi kiruccanás szombat éjszakai, vasárnapi műsorainak felvétel programozása már nem megoldható. 

 

Mivel a DVB-T rendszeren jön az 1 hetes EPG infó, így biztos, hogy nem a CI modul az oka, hogy a UPC kábel hálózaton box nélkül csak +24 órára van lehetőség ránézni.

 

 

Csak úgy tudom értékelni, hogy ezzel is a box-ok és az azzal igénybe vehető fizetős + szolgáltatások felé terelik a felhasználót. Ugye ha nincs box akkor véletlenül sem fogsz a video tárból kölcsönözni, már pedig a szolgáltató azt szeretné hogy kölcsönözz......

 

 

Előzmény: robee19 (3106)
Jutka72 Creative Commons License 2014.01.03 0 0 3108

Írtam a Port.hu-nak, majd kiderül mit válaszolnak, de nem sok reményt fűzök hozzá...

Előzmény: GPS (3096)
nicko Creative Commons License 2014.01.03 0 0 3107

Igen ezekre és UPC-s userek tapasztalataira.

 

Előzmény: robee19 (3106)
robee19 Creative Commons License 2014.01.03 0 0 3106

Bocsánat, nem találtam meg a szerkesztés lehetőségét..... ha erre gondolsz: "Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy nincsen elérés a UPC Videotárhoz, nem rendelhetünk csomagot online és nem tudjuk a UPC alkalmazásait (játékok, időjárás, stb.) sem használni." , akkor ez egyáltalán nem zavar. Ezekre többnyire nincs szükségem. Az elsődleges cél a nézhető képminőség.

Előzmény: robee19 (3105)
robee19 Creative Commons License 2014.01.03 0 0 3105

Röviden összefoglalnád mire gondolsz, mert ezt a topikot többnyire kiolvastam 1-2 nap alatt, ahhoz már nem lenne kedvem hozzáállni :) Akár pm-ben is szivesen venném, ha itt off lenne. Amim most van, az szörnyű analóg kábeltévé, szemcsés, nincs műsorújság/info az aktuális adásokról, stb. A kártyát HD-sat rendelnék. Előre is köszönöm!

Előzmény: nicko (3101)
nicko Creative Commons License 2014.01.03 0 0 3104

nem.

 

Előzmény: zlota (3102)
zlota Creative Commons License 2014.01.03 0 0 3103

UPC Direcktnél sem volt és mai napig sincsen, de ha átállítjuk szlovák nyelvre ott minden ékezet megvan.Magyarra nem tudom miért nem csinálták meg, ha szlovákon meg jó.Passz.Amióta átállítottam jól müködik.

Előzmény: nicko (3101)
zlota Creative Commons License 2014.01.03 0 0 3102

Erre a Samsung HUB frissítésre nem tudsz valami letiltás funkciót?Már megint tele van minden számomra felesleges alkalmazással is!

Előzmény: nicko (3100)
nicko Creative Commons License 2014.01.02 0 0 3101

mielőtt mész a kártyáért, ajánlom nézz körül UPC-s topicokban a neten (pl. ph), hogy mit nyersz ill. mit veszítesz a kártyával.

Ezen kívűl a tavalyi bevezetésénél nem volt ékezetes betű az epg-ben. Nem tudom ez változott azóta már.

Előzmény: robee19 (3098)
nicko Creative Commons License 2014.01.02 0 0 3100

Kezdőknek figyelem:Amúgy senki ne frissítsen, ha minden jól müködik!

 

ez úgy szól egész pontosan, hogy:

amennyiben nincs hibája a tévédnek ne frissísd az fw-t!

:)

Előzmény: zlota (3097)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!