Keresés

Részletes keresés

pinyós Creative Commons License 2019.01.27 -1 0 95982

👍👌

Előzmény: majkel (95857)
ficere50 Creative Commons License 2019.01.27 -1 0 95981

Én elég sokat (wrap) erősítettem meg forrasztással, pár év után, erősítőkben, VHS videókban, tvk-ben, stb.

Jellemzően a hálózati trafók szekunder kivezetéseinél, "adták meg magukat".

Előzmény: oregbeatsuhanc (95976)
molnarfmet Creative Commons License 2019.01.27 -1 0 95980

Üdv.

55 évtapasztalat alapján osztom a véleményedet. Biztos jó a vagó de még nincs nagy multja .

FERENC

Előzmény: majkel (95972)
szakmókus Creative Commons License 2019.01.27 0 0 95979

"a felemlegetett megfeketedett régi vezetékek azok a G1-es gumi/textit/kátrányos bevonatúak.
Ezeknél a probléma a szigetelőanyagból származik, ettől patinásodik komolyan.
Ez a jelenség ma is megfigyelhető a hajlékony, gumi szigetelésű kábel erek elemi szálainál.
K nehéz megtakarítani őket, ha nem akarod úgy hagyni, valamint  forrasztani is csak nagy nehezen lehet letwasserel."

 

A gumi kéntartalma miatt feketedett meg a réz. Manapság a kéntartalom mérséklődött, de PVC szigetelésű vezetékben is találni elszíneződött eret a pászmába. Valószínűleg a gyártás közben került a fonatba eleve megfeketedve.

A savas forrasztással az a probléma hogy a gyengített sav felkúszik a szigetekés alá és évek múlva zöldes színben pompázva elmállik a vezeték.

A letwassert mi is használtuk (végül ha kellett ha nem (TMK)) 20 évvel ezelőtt,mert a gyanta kevésbé volt hatékony. Ma a préselhető érvégek,saruk idejében a forrasztás ritkaság.

 

Anno én így készítettem a kötéseket (a WAGO előtti időkben nem túl szakszerűen) de ez már a múlt.

Előzmény: majkel (95953)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.27 -1 1 95978
Előzmény: oregbeatsuhanc (95976)
tfe_tng Creative Commons License 2019.01.27 0 0 95977

Jaja, atlag "szakembernek" nem biztos hogy adnek ilyet a kezebe. Aki a sajat eszkozeire nem kepes vigyazni az felteszem rettenetesen igenyes lehet a sajat munkajara is :)

 

Multimeter / ketpolusu - pont azt irtam hogy egyik sem az igazi amiket vettem, muterheles a multimeteren szerintem nincs, a ketpolusun meg fene tudja, de leginkabb arra hasznalom hogy a vezetek ket veget megtalaljam a szekrenyben, arra pedig tokeletes lenne ha nem kapcsolna ki 30mp utan (tudod, en nem vagyok villanyszerelo csak mukedvelo, szoval ha valahol hibat kell keresni az max azert van mert valamit elb@sztam. A sajat 230-as halozatom sik egyszeru, minden csillagpontosan a szekrenybe van kotve, nincsenek nagyon kotodobozok. 

Előzmény: ötfelezős (95969)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2019.01.27 -1 0 95976

 "de találkoztam más kötésekkel is .

 Pl; A hajózásban  azért a 15 év a  karbantartási ciklus . Az első benne van a hajó árában(garancia,szavatosság ?)S ott  ilyen kötések is divtak."

 

Ha jól emlékszem ezt hívták reppelésnek.

Ehhez való vékony merev vezetéket használtak főleg gyengeáramú berendezésekben.

Előzmény: Atis57 (95975)
Atis57 Creative Commons License 2019.01.27 -1 0 95975

Szia!

 de találkoztam más kötésekkel is .

 Pl; A hajózásban  azért a 15 év a  karbantartási ciklus . Az első benne van a hajó árában(garancia,szavatosság ?)S ott  ilyen kötések is divtak.

 

Amúgy  szeretem a WAGOt   csak engem hivjanak cserélni.......

tfe_tng Creative Commons License 2019.01.27 0 0 95974

1,5 honapot kapott, mindenkepp probaido alatt le akartuk zarni. Minden mas megvolt reszunkrol. Turelem, akarat, befektetes stb. 

Előzmény: ötfelezős (95971)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2019.01.27 0 0 95973

"Nem kell megsérteni, ezt csak hülyeségből írtam, de ezekkel elég durván bánik az átlagszakember, pont úgy, mintha beledöfné a réz sínbe, nehogy a festék vagy oxidréteg félrevezesse. Csak, mint írtam, ezek szerintem nem arra készültek."

 

Talán nem is "hülyeség", mert létezik kábelszakadásnál a szúrkálós hibakeresés arra való "spiccel".

Előzmény: ötfelezős (95969)
majkel Creative Commons License 2019.01.27 0 2 95972

1. Legyen forrasztó ón, így már megfelel?

 

 

2. Tekintsd ezt egy beszélgetésnek egy megoldásról, ha már sodrott kötés, hogy néz ki rendesen elkészítve.

Anno, amikor még ezt a kötésfajtát alkalmaztuk a gyakorlatban, én biztos, h több ezret elkészítettem belőle, mindenféle probléma nélkül.

Napi rutin volt, szigetelő szalaggal volt lezárva a kötés.

Mi a franctól csúszna le egy kötődobozban??

 

3. Ezt vélelmezed de nincs semmi baja, kibír simán 1-2 szétszedést, volt rá példa de kötéseket ritkán bolygat az ember.

 

4. Törik a francokat, nincs rezonancia mint egy járműben, ott van bent a dobozban és kész.

 

Megismétlem, használjon mindenki WAGO-t!!!

 

Én csak a saját házamat gyújtom magamra, majd, 2110. sziktóber 32.-én.

 

 

Én is fel tudok sorolni bármiről 1000 negatívumot :)

Előzmény: Törölt nick (95966)
ötfelezős Creative Commons License 2019.01.27 0 0 95971

Megvolt az egy év rászoktatási idő felügyelettel, mentorral és lelkipásztorral? :D

Előzmény: tfe_tng (95954)
ötfelezős Creative Commons License 2019.01.27 -1 1 95970

Hát, én saját szakállamra kísérletezem, lehet, hogy a titok a 80-as évek elején gyártott vezetékek anyagában van, de másfeles rezeket mintegy 2,5-3 cm-es hosszon összetekerve, és évekig direkt villamos fűtésekkel megkínálva a mai napig jól működnek. Se visszahajtás, se rátekerés, se forrasztás, se megszentelés. Még a fűtés idejében infrahőmérővel ellenőriztem egyszer, de jövő héten érkezik az infrahőmérőm (ezért is), megnézem még egyszer. Lehet, hogy egyszer átszerelem wagora, abban annyi a jobb, hogy ha baj van, ugyanúgy meghalunk, de én nyugodt lelkiismerettel. :D

 

Ezt nem azért írom, hogy bárki ezt alkalmazza!

Előzmény: majkel (95953)
ötfelezős Creative Commons License 2019.01.27 0 0 95969

Nem kell megsérteni, ezt csak hülyeségből írtam, de ezekkel elég durván bánik az átlagszakember, pont úgy, mintha beledöfné a réz sínbe, nehogy a festék vagy oxidréteg félrevezesse. Csak, mint írtam, ezek szerintem nem arra készültek.

 

Viszont, ami ami a multiméteres kiegészítésedet illeti, akkor nem vetted figyelembe, hogy a kétvezetékesnél írtam, hogy terheléses legyen.

Előzmény: tfe_tng (95944)
Atis57 Creative Commons License 2019.01.27 0 1 95968

Szia!

 1-2 ........hát ez van

 

3-4 

 

 

 Igen ez is 1 szempont, ill. vélemény --bár előtte   majd 100 évig tekerték/csavarták a vezetéket.

 

 De a 95926  hsz esetén mitől égett el 5db WAGO ?

 

Az itteni hozzászólások alapján nem indokolná semmi!

Szinte minden hónapra jut egy --örülök is neki !

 

Tudom mindent el lehet rontani ...de azért mégis ha 80 éves kötés okoz tüzet,  vagy ha 2 éves ?

Előzmény: Törölt nick (95966)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.27 -1 0 95967

OFF

 

Egyelőre nincs más elfogadható alternatíva.

Csak marhaságokat ordibáló, magukat földhöz verő, önjelölt köcsögök vannak a pályán.

Akiket elkísér a pártucat zakkant rajongójuk mindenhová.

 

Azaz nincs hová átkapcsolni, legalábbis az ép eszűek számára.
A mostani önjelöltek, szerencsére biztos vesztesek, bármilyen összemérésben.
Így veszélytelenek az ország számára bár komoly károkat okoznak, sajnos a hülyeségeikkel.

 

Persze bármikor felbukkanhat a semmiből egy superman :-)

Azonban erre az esély mérsékelt, gondolom.

 

Ha mégis majd átkapcsolok....

Előzmény: O1G (95965)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.27 0 2 95966

1. A szaksuliban aki CIN-t mondott, kapott két nagy elégtelent.

Előttünk lévő évfolyamokban állítólag visszakézből taslit is!..

... az már nálunk nem volt divat, de biztos, hogy az instant bukással fenyegető elégetelenek helyett páran inkább azt kérték volna!!

 

2. Ezzel nem csak az a baj, hogy mekkora, meg mi van a forrasztással (ezer+1 baj, pl meglágyul a pvc szigetelés, visszahúzódik, stb), hanem az is, hogy mivel szigeteled?

 

Talán a minőségi gyantás zsugorcsövet el lehetne fogadni, (bár mi a biztosíték, hogy nem csúszik le ha kicsit megmelegszik majd pl 39foban augusztusban?)...tegyük fel szuperül megcsináltad....de  miben jobb egy ilyen cirkusz, mint bedugni a kész kötőelembe a vezetéket és hurrá?

 

3. Egyébként pedig ez a kötés mechanikailag már most rosszabb, mint egy minőségi rugós kötőelem, mert amkor megtekerted mint állat(azt meg muszáj ,hogy szorosan érintkezzen), meggyötörte az anyagot.

 

4. Gyakran ezek a leforrrasztott szarok tőben törnek el, ha szorgalmasan túltekerik, szinte biztos.

 Egyszeűen az "első kis kanyar" b. felénél elpattan a megöregedett meggyengült réz, aztán persze nagyobb teljesítéménynél  leég ez is, mert hol érintkezik , hol nem, odaheged, elenged, végül előbbutóbb leég a mindenség, jó ha a lakás vagy ház nem.

 

 

Előzmény: majkel (95953)
O1G Creative Commons License 2019.01.27 0 0 95965

Láttál már alternatív kapcsolót?

:-)

Előzmény: Törölt nick (95964)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.27 -1 0 95964

Most, hogy lassacskán a csak azért is tiltakozunk bármi ellen kezd eltűnni a magyar társdalomból-közéletből ... 

Szerintem gyorsan jönnek a változások.

 

Ki kell még várni a tavaszi és az őszi választásokat 

 

Utána egy ~3 éves kegyelmi időszak jön  :-)

Ami alatt lehet variálni és fognak is... 

 

Az előkészületek már most láthatóan zajlanak szervezeti-személyi és részben média-propaganda vonalon is.

A közbeszéd már szinte kívánja-várja ... mint az a mosatni lista csevejből is látható.

 

A 2020/2021 tanévre már szerintem sok dolog másként lesz. 

Előzmény: majkel (95955)
Jahno Creative Commons License 2019.01.27 0 0 95963
Így még főleg.
Előzmény: tfe_tng (95961)
Jahno Creative Commons License 2019.01.27 0 0 95962
Ez megint más.
Előzmény: tfe_tng (95954)
tfe_tng Creative Commons License 2019.01.27 0 0 95961

Jaja, szerintem is ertjuk egymast, nalunk is feladatorientalt a ceg, de azert van egy hatar. (ha tudom hogy valakire nem szamithatok akkor az sajnos nem kell)

 

A csavo nem ert oda az interjura, mert elaludt. Delutan 3-ra vartuk... Szerinted ? :)

Előzmény: Garfield007 (95958)
tfe_tng Creative Commons License 2019.01.27 0 0 95960

Itt a kulcs, tobben emlitettek hogy az 1x32A feletti igenynel a szolgaltato automatikusan 3 fazist ad. Nem a 3x50A a kunszt hanem az 1x50A... (gondolom az picit eletidegen hogy 3x50A-t rendelsz amibol 1 fazist hasznalsz csak, de kozben kifizeted a 118A-re a hozzajarulast (cirka 520.000Ft...)

Előzmény: Atis57 (95959)
Atis57 Creative Commons License 2019.01.27 -1 0 95959

Szia !

 igen gyakran látok 3X50A   és 3X63A -t is  

 Persze olyan "szerény igényű 250--600 m2 " közötti házakban. 

 Itt nincs gond a HFH val sem .

 

De láttam már 3x80A -t is meg  1X100A kismegszakitót is.

Előzmény: tfe_tng (95939)
Garfield007 Creative Commons License 2019.01.27 -1 0 95958

Továbbra is szerencsésnek érzem magam, hogy feladatorientált és nem munkaidőorientált helyen dolgozhattam. Nem vagyok zsenge, de a munkaidő nekem is egy elég ismeretlen dolog :-)

Részemről zártam, úgyis értjük egymást.

Előzmény: tfe_tng (95957)
tfe_tng Creative Commons License 2019.01.27 0 0 95957

Persze, de a munkaido mint koncepcio nem ismerese jott a zsenge korabol es ez volt az eredeti tema.

Előzmény: Garfield007 (95956)
Garfield007 Creative Commons License 2019.01.27 0 0 95956

es NULLA outputot produkalt 1,5 honap alatt

 

Aham, akkor ez a lényeg, nem a munkaidő, mert ha van egy rendes projekt/folyamatmenedzsere, akkor a munkaidővel kapcsolatban nincs kérdés, de a semmi munka az védhetetlen bárkivel szemben, talán csak az indiai programozók tudnak működni így.

Előzmény: tfe_tng (95954)
majkel Creative Commons License 2019.01.27 0 2 95955

Inkább hagyjuk ezt a témát, attól függetlenül, h egy részével egyetértek.

Szerinted mikorra fognak rendeződni a sorok, és lesz normális szakképzés?

Mennyi idő kell még, míg kitörpölnek egy valóban működő koncepciót?

Előzmény: Törölt nick (95952)
tfe_tng Creative Commons License 2019.01.27 0 1 95954

Nalunk is vannak ilyenek. De ez a csavo osszevissza jart, eltunt az irodabol 2-3 orakra es NULLA outputot produkalt 1,5 honap alatt, kozben elkepesztoen nagy arca volt. Hab a tortan hogy elobb-utobb nemetekkel kellett volna egy csapatban dolgozni, ott meg finoman szolva sem toleraljak hogy nem lehet elerni a csavot munkaidoben...

Előzmény: Garfield007 (95949)
majkel Creative Commons License 2019.01.27 -1 2 95953

Több post született a kötésekkel kapcsolatban, ezért globál válaszolok.

 

Kimentem a garázsba és elkészítettem egy mintát, ahogy én szoktam csinálni egy sodrott kötést.
Én is tanultam annál a "maszeknál", ahol a templomok voltak az egyik profil.
A sima összesodrás nem elég, mert meglazulhat könnyen, ezért mindig visszahajtottuk az elkészült kötést.
Az iskolában is tanították, mi a helyes kivitelezés, vezeték átmérő x40 ez a blankolt rész, amit felhasználsz.
A forrasztással sincs semmi probléma, mert a tiszta rézen úgy fut a cin, mint forró olajon a vízcsepp.
Csak megfelelő teljesítményű páka kell hozzá.

 

Az ilyen kötésekkel kapcsolatban mindig a szakszerűtlen kivitelezésből adódik a probléma.
- nem elég a blankolt vezetékhossz
-nincs meghúzva rendesen
-réz alu kombo
-oxidos vezetékek

 

Magával a rézzel semmi probléma, a felemlegetett megfeketedett régi vezetékek azok a G1-es gumi/textit/kátrányos bevonatúak.
Ezeknél a probléma a szigetelőanyagból származik, ettől patinásodik komolyan.
Ez a jelenség ma is megfigyelhető a hajlékony, gumi szigetelésű kábel erek elemi szálainál.
K nehéz megtakarítani őket, ha nem akarod úgy hagyni, valamint  forrasztani is csak nagy nehezen lehet letwasserel.

 

A WAGO praktikusságát még véletlenül sem akarom elvitatni, de az említett teszt videóban látszik pontosan, h a kötés a gyenge pont, egyszerűen nem elég nagy az érinkező felület benne, ezért elmelegszik.

Tudom, túlterhelték a tesztben jelentősen, de sajnos normál üzemi körülmények között is eldobja magát.


Ettől függetlenül én sem használnék mást, ha valakinek dolgoznék, mert nincs értelmes alternatíva, és ha valami probléma van, akkor megkettyintik az embert.


A saját kecó egy más tészta, ott bevállalom, és tudva tudom, nem lehet probléma soha.

A sodrott-forrasztott kötések kivitelezési ideje értelem szerűen nem lehet annyi, mint egy blankolás, meg a WAGO-ba bedugás, valamint a javítása is macerásabb, tiszta sor, de a minősége az (esetemben) garantált.

 

Végül a képek:

 

Blankolt hossz

Elégséges blankolt vezetékhossz.

 

Kézzel összesodorva nem elég szoros, elégtelen.

 

Fogóval meghúzva, elégséges.

 

Visszahajtva, kifogástalan.

 

Ennél már csak leforrasztva jobb, az nem tettem most meg :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!