Keresés

Részletes keresés

NeoEx48 Creative Commons License 2012.07.09 0 0 4399

Sziasztok!

 

Van valakinek kempinges tapasztalata Velence közelében? Olyan kempinget keresek ami egyben tengerparti (vagy tengerpart közeli), és egyben olyan helyen fekszik, hogy könnyen megközelíthető tőle Velence. Cavallino térségében vannak ilyen lehetőségek, onnan hajóval lehet eljutni Velencébe, de keresek még alternatívákat (pl. közvetlen buszjárat, vagy közeli helyi érvényességű busz sem lenne rossz). Bármilyen tapasztalat, ötlet érdekel, köszi előre is.

pisti.75 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 4398

Bérelhető lakókocsit keresek 1-2 hétre .( Víz vagy hedvidék előnyben )e-mail címem publikus .

vonalzoo Creative Commons License 2012.07.05 0 0 4397

Köszönöm!

A vízvonalnál írnak méretet, az stimmel is. Ezek szerint a BestWay a szabványos szelep, az Intex a saját formátum.

Az üzlet nem jutott eszembe, pedig ismerem: csak itt lehet Gumotex kajakhoz foltot venni.

Előzmény: fekvőrendőr (4396)
fekvőrendőr Creative Commons License 2012.07.05 0 0 4396

Boston szelep itt kapható http://www.vizvonal.hu/search.php?keywords=szelep

itt meg egyéb dugók, szelep, meg ragasztó, meg pumpavég egyben: http://www.decathlon.co.hu/HU/szerelo-keszlet-szelepek-12795836/

 

Előzmény: vonalzoo (4393)
Ripesz Creative Commons License 2012.07.04 0 0 4395

Szia!

Mi hétvégén Balatonszemesen voltunk sátorozni. Először a Vadvirág kempinget néztük meg, ami hatalmas területen van a falu szélén.

A vizesblokk nem tűnt rossznak, volt bolt is kempingen belül és a kemping szélességében gondozott, szép partszakasz.

 

Viszont mivel szerettünk volna este kicsit kimozdulni, inkább a Szemes központjában levő Lido kempinget választottuk.

Ez egy kis kemping, aprócska partszakasszal, kedves recepciósokkal, családias hangulattal.

A kempingre viszont szerintem megépítése óta nem kótyavetyéltek túl sok pénzt, így a minőségtől ( fürdő, konyha ) nem kell sokat várni.

Az egyszerű berendezés ellenére tiszta volt.

Mindkettő Balatontourist-os.

 

Van a központban még egy kemping  ( ha jól emlékszem Hattyú a neve, és Balatoni Hajózási Rt üzemelteti ), szépnek és jó minőségűnek látszott,, de mivel egy éjszakára mentünk csak, így nem gondolkodtunk költözésen.

 

Ettől függetlenül nekünk Balatonon a kedvencünk a Révfülöpi kemping.

 

Üdv

Előzmény: jucis (4371)
Manac :-) Creative Commons License 2012.07.04 0 0 4394

Matrachoz való szilikon dugóra, vagy a gumicsónakokhoz használatos Boston szelepre van szükséged?

 

Tegyél fel képet legyél szíves.

 

Szilikon dugó nekem lenne néhány, főleg a legkisebb méretben, mivel idén is tönkrement egy-két strandjátékunk, meg jkell néznem, hogy kidobtam-e vagy sem. Csónak (csavaros) szelepem az nincsen.

Előzmény: vonalzoo (4393)
vonalzoo Creative Commons License 2012.06.30 0 0 4393

Ezzel kapcsolatban: ha van valakinek BestWay márkájú lyukas matraca, amit már nem kíván foltozni, a szelepet párszáz forintos térítés ellenében szívesen átvenném!

Előzmény: vonalzoo (4372)
fekvőrendőr Creative Commons License 2012.06.29 0 0 4392

Ők árulják az Amazonon keresztül: http://www.norwichcamping.co.uk/products/search/

Előzmény: fekvőrendőr (4391)
fekvőrendőr Creative Commons License 2012.06.29 0 0 4391

Szerintem mi a kifutó termék utóját vettük meg a Kuhnshopból, de az Amazonon még kapni leárazva: http://www.amazon.co.uk/Outwell-Sliding-Canopy-Blue/dp/B0077KRM1G

Előzmény: vonalzoo (4390)
vonalzoo Creative Commons License 2012.06.29 0 0 4390

Gondolkoztam egy Outwell Sliding Canopy-n, de a kuhnshop.de-n nincs :(

A Coleman Event Shelter egyrészt nehéz, másrészt drága. 

Esetleg tudtok ajánlani hasonlót?

SajtFondue Creative Commons License 2012.06.29 0 0 4389

Sziasztok! Holnaptol megyunk e 2 kemping valamelyikebe. Majd a helyszinen valasztunk. Esetleg valakinek volt mar ezekkel tapasztalata?

 

http://www.campingvignasulmar.it/

 

http://www.tremoschettieri.com/

 

Mindketto a Comacchio tonal van, Ravennatol eszakra!

 

Koszi!

kmrmtms Creative Commons License 2012.06.29 0 0 4388

Sziasztok!

 

Ez tegnap jött - már vásároltam náluk (igaz vagy 4 éve), korrekt cég volt.

 

Roof Rack Shop 5-day Sale

For the next five days only roofrackshop.co.uk are offering an extra 10% off everything sitewide. Place your order between 28th June and 2nd July inclusive and use the following code to apply the discount:

Promo Code: RA10

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.06.28 0 0 4387

egyébként alól a padló felől egyébként sincs elválasztva

 

az nem jó, akkor nincs rendesen hangszigetelve :)

Előzmény: bacafiamtny (4386)
bacafiamtny Creative Commons License 2012.06.28 0 0 4386

4felnőtt volt a próbaalany, de ebből egy fő az előtérben aludt a tábori ágyon.

Természetesen a kertben már végeztem "előzetes teszteket" s elmondható, hogy pl. a három db önfelfújós és az 1db  1 fős "hagyományos" matrac mellé már nehezen fért volna plusz egy fekhely azaz az ötszemélyes is inkább 4főnek kényelmes(mi így is szeretnénk használni, bár s ezt az előtér-alvó opciót csak az élet hozta).

Amúgy a Boston500-ban a hálótér-elválasztót sebtiben fel lehez tekerni, s így egyben van hálófülke(egyébként alól a padló felől egyébként sincs elválasztva.

A Kuhnshop-os tapasztalatok nálam is igazak voltak(kábé 1hét, kábé 10Eur).

Hasznos vásárlást s szép sátorélményeket,

üdv

 

 

Előzmény: judilla (4383)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.28 0 0 4385
Előzmény: judilla (4383)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.27 0 0 4384
a maiakról nincs. de van egy 16 éves High Peak kupolasatrunk, 2x2 m-es, amit még gyerektelenül használtunk. nemrég néztem még, a leírása alapján 1000 mm-ig vizalló, és sosem aztunk be vele. a mai napig semmi baja a sátornak
Előzmény: judilla (4383)
judilla Creative Commons License 2012.06.27 0 0 4383

Köszi! Ez bíztató! És a High Peak sátrakról van vki, aki tud véleményt... most épp az Ancona 5-tel szemezek, mert nagyon jó áron van és nekünk elég lenne ekkora (szempont, h ne legyen bazi nagy!)

http://www.kuhnshop.de/Zelte/Familienzelte:::147_591058/High-Peak-Ancona-5::8356.html

 

 

Előzmény: fekvőrendőr (4382)
fekvőrendőr Creative Commons License 2012.06.27 0 0 4382

Én már vásároltam a Kunhnshopnál. 10 euro a postaköltség Magyarországra. Egy héten belül megjött a sátor, érdemes időben rendelni. A garancia érvényesítéséhez vissza kell küldeni az árút, és küldenek újat.

Különösebben nem kell figyelni semmire, korrekt cég. Innen a fórumról már többen is rendeltünk tőlük, nem volt problémánk, minőségi árút forgalmaznak.

Előzmény: judilla (4380)
judilla Creative Commons License 2012.06.27 0 0 4381

ja, és a postaktg. mennyire jött ki a kuhnshop-tól?

Előzmény: judilla (4380)
judilla Creative Commons License 2012.06.27 0 0 4380

én is nézegettem ezt a Boston 500-t! ti akkor 5 felnőtt, v hogy is voltatok? és mennyi idő alatt jött meg és mire kell figyelni a kuhnshop-nál? 

 

és máshonnan, külföldről (az angol linkek, amiket korábban adtatok meg) - mennyi idő alatt szokott megjönni, és kb. mennyi még rá a postaktg?

még 1 hónapunk van, azalatt csak megjön, nem, ha gyorsan eldöntöm?

garanciával ilyenkor mi van, v ha bármi gond támad vele?

Előzmény: bacafiamtny (4375)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.26 0 0 4379

köszi, nagyon szép. Nem gondoltam volna, hogy lehet ott ilyen "magányosan" sátorozni

Előzmény: bacafiamtny (4378)
bacafiamtny Creative Commons License 2012.06.26 0 0 4378

 

Bizony csodaszép hely s a megoldás az alábbi társfórumon rejlik:

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9098665

Előzmény: Törölt nick (4376)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.25 0 0 4377

Szia!Látom eddig nem kaptál választ ezért ajánlanám kérdésedet tedd fel a  Lakókocsi-lakóbusz fórumon.Tudtommal ott van egy két lakós aki tud segíteni,hiszen ő is így csinálja (télen ott hagyja nyáron meg ott él).Üdv. Erika

Előzmény: jucis (4371)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.25 0 0 4376

és hol van ez a csodaszép hely, ahol voltatok?

Előzmény: bacafiamtny (4375)
bacafiamtny Creative Commons License 2012.06.25 0 0 4375

Üdv néktek s újfent köszönet a rengeteg hasznos információért amelyet e fórumon leltem!

Megtörtént a főpróba...

Amint a képeken látszik végül a Boston500 lett a befutó sátor.Fekvőhely gyanánt négyünknek 3db 5cm vastag önfelfújós matrac(Outwell ISO-Matte) valamint egy db Decathlon-os tábori ágy szolgált.

A tábori ágy éjszakára a "nappaliban" kapott kényelmes helyet de a cuccok így is gond nélkül elfértek.

Jómagam az önfelfújosat használtam s jelentem kifogástalan főként a korábban a Decathlon-ban vásrolt "light"-osabb társával összehasonlítva.

Ezen felül 2db Outwell kempingszékkel(Windsor Hills) is kiegészült a felszerelés amelyért bizony szívtam a fogam rendesen mert nem volt éppen olcsó. Ám időközben igazolódott a választás mert roppant kényelmes, stabil, három fokozatban dönthető, fel-lezipzározható lábtámasszal s nem mellesleg a kertben is folyamatos használatban van és bizonyára a horgászatot is méltóan kiszolgálja majd(már csak szabadidőt kellene rendelnem a webshopon).

Amúgy a Kuhnshop-on keresztül jött a motyó...

hiroda Creative Commons License 2012.06.25 0 0 4374

Sziasztok!

Pár hete kérdeztem balatoni kempingekről. A múlt hetet az alsóörsi Európa kempingben töltöttük.

Végül nem sátorral mentünk, mert mert az indulás előtt este értem csak haza úgy, hogy előtte két hétig nem voltam egy napot sem otthon, nem volt időm összepakolni a cuccot.

A mobile home pedig akciós volt, 2 éjszaka után egy ingyen. Ez volt a legnagyobb hiba. Ebben a hőségben a napon álló mobile home úgy átmelegedett, hogy éjszaka a 2 ventillátor mellett is

borzasztóan meleg volt (Ha valaki ide megy, foglalásnál kérje pl. a 18-ast, egész nap árnyékban van). Az volt még furcsa, hogy takarítással kellett kezdenünk. Voltam már párszor mobile homban,

igaz nem Mo.-n, de ott egy porszemet nem találtunk beköltözéskor. Pedig a feleségem készült ott is takarításra. Itt a WC-n szőr és hajszálak voltak, több pókháló a sarokban. A hangya spray hatására kb. 15 2-3 cm-es pók jött elő,

ezek eltávolítása után már nem volt gond velük.

 Tehát megbántam, hogy nem a saját jó kis sátrunkkal mentünk, amit jó árnyékos parcellába állíthattunk volna fel. Viszont én a mobile home-ból is a közös mosdó helyiségbe jártam, mivel nem vagyok Paudits alkat. Arra egy rossz szavam nem lehet. Egyszer sem tudtam úgy bemenni a WC-be, hogy ne lett volna teljesen tiszta. Folyamatosan takarítva volt. Ezzel a résszel nagyon meg voltam elégedve.

 A kempinggel kapcsolatban az a fenntartásom, hogy főszezonban nagyobb kihasználtságnál szerintem kicsi a partszakasz és a vízfelület. A 150cm-es bólyától a fenéken kagylótelep van, itt nem jó érzés már letenni a lábat. Ezután pedig 1-2 méteren belül 200 cm-es lesz. Így kicsi a használható vizfelület. És ha a parcellák foglaltak, vagy csak kis parcella van, ami nekünk nem jó, akkor marad a szabad sátorozó rész, ahol viszont minimális az árnyék.

Tehát júliusban valószínűleg körülnézek másik kempingben is.

Átnéztünk amúgy az Akali kempingbe. Ott már most is nagyobb élet volt, szimpatikus kemping. De főszezonban elég telített lesz.

 

 

Manac :-) Creative Commons License 2012.06.23 0 0 4373

Fotókat feltehetnél a táborodról.

 

Melyik kempingben voltál és mik a tapasztalatok?

 

A csütörtök esti zivatar kemény volt, szép próbatétel.

Előzmény: vonalzoo (4372)
vonalzoo Creative Commons License 2012.06.23 0 0 4372

Tegnapelőtt leugrottunk egy napra Agárdra, nehogy kempingezés nélkül teljen el a nyár.Óvatlan voltam, Máskor mindig letesztelem a matracot, most csak belenéztem a zsákba, láttam kettő is van benne. Legalább az egyik tuti jó! – felkiáltássál bedobtam a kocsiba és uzsgyi! Ráadásul most csak estefelé fújtam fel, természetesen az egyik eresztett, a másiknak meg hiányzott a szelepe, és persze véletlenül sem voltak kompatibilisek egymással. Hát elég sz@r éjszakám volt, ehhez még hozzájött az éjszakai vihar. Szerencsére legalább a sátor bírta, egy csepp beázás nem volt 
(Quechua T4.1)

jucis Creative Commons License 2012.06.21 0 0 4371

Sziasztok!

 

Családom ezer éves kempingező csapat. Gyerekeim is ebben nőttek bele. Évek óta meg van a törzshelyünk, de sajnos magasabb körökből beleszólnak ebbe is, és úgy tűnik, új helyet kell keresnünk.

Balaton parti kempinget keresünk, ahol kényelmesen elférünk (6 felnőtt + 5 gyerek, 1 lakókocsi, és egy utánfutós sátor). Olyan hely kellene, ahol lehetőség van télire lent hagyni a két "kéglit".

 

Néhány kempinget már megnéztünk a neten, de a személyes tapasztalatok mindig többet érnek.

 

Köszi a segítséget:)

Juc

vonalzoo Creative Commons License 2012.06.20 0 0 4370

Ezekkel az a fő bajom, hogy nem lehet töltés közben használni őket.

Múltkor a robogóm kipufogóját kellett kiégetnem, ahoz szuper volt, csak 15 perc után lemerült...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!