Keresés

Részletes keresés

éjszakás tartalék Creative Commons License 2015.04.20 0 0 19483

Ma Egerből egy kék-fehér EC12-es fog érkezni Szegedre, méghozzá az LKN-236. Tessék bátran fotózni, mert ritka pillanat. :)

Ikaruszki Creative Commons License 2015.04.19 0 0 19482

A válaszom: bárhol 😄

Megfigyeléseim szerint csak 1-2 busz állandó bizonyos járatokon, a többi esetében max. a busztípus a biztos.

Előzmény: BENczúr utca (19481)
BENczúr utca Creative Commons License 2015.04.19 0 0 19481

Sziasztok!

 

Tudnátok segíteni, hogy az alábbi buszokat Szegeden melyik vonalakon/vonalcsoportokon tudnám fotózni?

 

GOX-156, HBA-530, HBA-532, HCT-518, IAA-889, IDY-767, IDY-768.

 

Valamint helyköziben jól sejtem hogy nem túl gyakran látogatnak Szegedre az alábbi kocsik? HRE-973 (ennek volt egy reggeli csongrádi járata, de a térkép egy ideje mást mutat rajta), KBK-840, KBK-845 (talán ez régebben 13 órakor ment Makóra?), KNR-988, MCX-248.

 

Köszönöm előre is!

Törölt nick Creative Commons License 2015.04.19 0 0 19480

,,Ha nem sikerül a DAKK-kal megegyezni valami vállalható megoldásról, akkor forduljatok az algyői önkormányzathoz, hogy tarthatatlan a helyzet és szerezzenek be egy önkormányzati kisbuszt, akár tanyagondnoki feladatra (amit aztán ingázásra is igénybe lehetne venni). Minél több helyre jut el szervezetten a panaszotok, annál valószínűbb, hogy lesz valami megoldás."

 

Az Algyői Önkormányzatnál már volt ilyesmiről szó, de mivel 20 km-re van a település a Rákócziteleptől ezért a pár emberért biztos nem vesznek ilyet. De még ha lenne is ilyen az sem megoldás, mert az is csak Algyőre járna be és itt a lényeg közvetlen buszjárat Szegedre az autópályán ami 2 esetben lenne csak lehetséges: ha járna ki külön a telepre egy járat vagy ha az általam említett Földeák-Szeged buszjárat az autópályáról betérne oda is.

 

Amúgy meg mikor a környéken megszűnt a komp közlekedés akkor a Szegedi Önkormányzat 3 hétig járatot egy magán céggel egy kis buszt reggel meg este ami a pályán járt, de nem a Belvárosba ment hanem csak Tápéra, ott is át kellett szállni ahhoz, hogy belehessen jutni a belvárosba csak ott nem helyközi hanem helyi járatra. Ingyen lehetett igénybe venni ezt a buszt, viszont a helyi járatra meg buszjegyet vagy bérletet kellett váltani ami még drágább volt még az Algyő-Ady Majornál is. Ezért nem vette igénybe senki sem és megszűnt. De hülyeség is volt erre a járatra pénzt pazarolni ahogy Ady Majorra is, sztem itt csak az lenne a megoldás, ha a maroslelei busz betérne ide.

 

Amúgy meg az NKH megvizsgálta a helyet, mert eredetileg úgy akartuk, hogy simán az autópálya mellett lévő kereszteződésben tolasson vissza ahol az Ady Majornak is van megállóhelye, de arra azt mondták, hogy közlekedés biztonsági szempontokból nem megfelelő, a busz nem tolathat. Viszont én magam is tudok 3 olyan járatról is ahol a forduláshoz nincs forduló szóval erős a gyanúm, hogy ez csak kifogás és ez egy örökre elfeledett téma marad.

Előzmény: lobbanórotor (19479)
lobbanórotor Creative Commons License 2015.04.19 0 0 19479

ugye azt Te is tudod, hogy nem az orosházi Rákóczitelepről van szó? :)

 

Igen, mert nem orosházi kontextusban volt róla szó. :) 

Ha nem sikerül a DAKK-kal megegyezni valami vállalható megoldásról, akkor forduljatok az algyői önkormányzathoz, hogy tarthatatlan a helyzet és szerezzenek be egy önkormányzati kisbuszt, akár tanyagondnoki feladatra (amit aztán ingázásra is igénybe lehetne venni). Minél több helyre jut el szervezetten a panaszotok, annál valószínűbb, hogy lesz valami megoldás. 

Előzmény: Törölt nick (19478)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.18 0 0 19478

Lobbanórotor, az egy dolog, hogy utána néztél, de ugye azt Te is tudod, hogy nem az orosházi Rákóczitelepről van szó? :)

 

Amúgy meg ez is felháborító dolog, hogy Algyőhöz tartozik ahova legnehezebb bejutni. Ha jó helyen nézted, akkor azt is láthattad, hogy Maroslele közelebb van és Maroslelén a pályára vezető utat Rákóczi utcának, egy tőle 3 km-re lévő szórvány települést pedig Rákóczitelepnek hívnak, mégis egy semmire kellő 20 km-re lévő faluhoz tartozik.

 

KZR-283:

 

Én is tudok egy olyan járatról, hogy kevesen használják, ez pedig egy Hódmezővásárhely-Maroslele (20 km) viszonylat ami nem megy el Makóig, hanem Maroslelén a központban, néha tolatva (amit a Rákóczitelepen nem engednek) vissza fordul. Volt mikor azon egyedül ültem és én se Maroslelei vagyok. Ez biztos nem pénz kidobás annyira mintha egy járatnak 500 métert ki kellene térnie +-ban. Amúgy meg itt egyértelműen arról van szó, hogy az Algyői Önkormányzat tesz az egész tanyavilágra, azzal vannak elfoglalva, hogy tankokat vegyenek meg kilátót építsenek. De az Algyő belterületén élők fel vannak háborodva az ellen, hogy nem tudják körbe buszozni a falut, mert 2 éve már ,,csak" 1 irányba megy a busz viszont az már a Mars térig.

 

A másik buktatója pedig a dolognak az, hogy a DAKK nem akarja a marosleleiket ezzel ,,terhelni" csak az a problémám, hogy míg a Rákóczitelepre illetve a közvetlenül érintett Tápai Rétre 3x megy (hétvégén 1x sem) megy csak busz 1 nap, addig Szegedről Maroslelére óránkéti csatlakozással Makón vagy Hmvhelyen keresztül ki lehet jutni.

 

Legalább annyit adhatnának, hogy a földeáki busz a tanyaközpontban legalább 1 nap 2x megálljon oda-vissza, úgy érzem, hogy aki közigazgatásilag Szegedhez tartozik annak joga van közvetlen csatlakozáshoz jutnia a városba mindezt hétvégén is!

Előzmény: KZR-283 (19477)
KZR-283 Creative Commons License 2015.04.18 0 0 19477

"Nem tudom, hány ember él Rákóczitelepen, de szerintem nem annyi, hogy megérje egy meglévő autópályás járat kitérítése. "

Zöldmezőn hány ember él? Mégis nem csak hétköznap de hétvégén is van közvetlen busz Szegedre. Számtalanszor utaztam már végig, és Szatymaz után az Autópályánál a fent lévő 5 emberből 4 már leszáll, azok is azért mert a pályán lévő benzinkúthoz mennek dolgozni. A maradék 1 ember pedig vagy a pálya után lévő megállónál száll, vagy pedig a hindu templomig jön szép fehér csuhában... :)

Előzmény: lobbanórotor (19476)
lobbanórotor Creative Commons License 2015.04.18 0 0 19476

Utánanéztem a dolgoknak és úgy írtam hozzászólást. Hihetetlen? 

Inkább becsüld meg, hogy pesti létemre térkép nélkül is tudom, hol van Rákóczitelep. (Bár azt pont nem gondoltam volna, hogy Algyőhöz tartozik.) 

Előzmény: KZR-283 (19475)
KZR-283 Creative Commons License 2015.04.18 0 0 19475

Nem hiszem, hogy pont Te Pestről tudod megítélni reálisan, hogy Csongrád megyében mi az amire szükség van és mi az amire nem. Szegedtől messzebb levő tanyavilágokból is van hétköznap és hétvégén is közvetlen csatlakozási lehetőség a városba, sőt van olyan hely ahol a forduló sincs kiépítve, pontosan a sárban fordul meg a busz. Először utána kellene nézni a dolgoknak, majd úgy írni hozzászólást. 

Előzmény: lobbanórotor (19469)
BPO-105 Creative Commons License 2015.04.18 0 0 19474

OFF

Ehhez a hozzászólásomnak semmi köze nem volt.

ON

Előzmény: Törölt nick (19472)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.18 0 0 19473

Javítás: házatok *mellett* megy el

Előzmény: Törölt nick (19472)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.18 0 0 19472

OFF: Viccesek vagyunk, de ha 20 km-t kellene bicikliznetek úgy, hogy a busz a házatok megy el, nem lennétek olyan vigyorik. :) ON

Előzmény: BPO-105 (19471)
BPO-105 Creative Commons License 2015.04.18 -1 0 19471

OFF Amióta a helyi polgármester lefizette az illetékes elvtársakat :) ON

Előzmény: lobbanórotor (19467)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.18 0 0 19470

Valóban kevesen élünk itt, de azért vannak a megyében olyan járatok is amik köztudott, hogy feleslegesek mégis járnak. Ennek a járatnak meg csak pár száz métert kellene pluszban megtennie. Amúgy nem mellesleg én az Ady Majorról hajlandó vagyok lemondani, ha ez a szegedi járat megáll a telepen. Az Ady Major amúgy a házam előtt megy el, de inkább biciklizek egy nap 20 km-t oda-vissza, mert ez a járat számomra használhatatlan és a vicc kategóriába esik. Például ez az Ady Major járat sem gazdaságos, gazdaságosabb lenne ha megszűnne és helyette megállna a szegedi busz. Amúgy meg viszonylag új járat, mert 4 éve létezik, eleve a Rákóczi- telepi buszmegállót belevéve kellett volna forgalomba helyezni, akkor nem lennének a prűd marosleleiek akik 5 perccel több menetidőt nem bírnak ki. Csak kezdjük ott, hogy nekik Vhely és Makó felé is viszonylag jó csatlakozási lehetőségeik vannak míg a Rákóczi telepre egy nap összesen 3x jár busz, hétvégente meg 1x sem.

Előzmény: lobbanórotor (19469)
lobbanórotor Creative Commons License 2015.04.18 -1 0 19469

Tudnék mit írni, csak felesleges. Nem tudom, hány ember él Rákóczitelepen, de szerintem nem annyi, hogy megérje egy meglévő autópályás járat kitérítése. 

Előzmény: Törölt nick (19468)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.18 0 0 19468

Elírtam, előfordul...

 

Ha pedig a témához nem tudsz mit írni, inkább ne írj semmit! :)

Előzmény: lobbanórotor (19467)
lobbanórotor Creative Commons License 2015.04.18 -1 1 19467

OFF A majort mióta írják y-nal? ON

Előzmény: Törölt nick (19466)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.18 0 0 19466

Bocsánat, hogy nem a témához szólok hozzá, de nem találtam jobb lehetőséget az interneten.

 

Azt szeretném megkérdezni, hogy erről esetleg tud-e valaki valamit? 2011. szeptember óta a Volán (DAKK) közlekedtet egy buszjáratot az M43-as autópályán Szeged és Maroslele között ami Maroslele után elmegy Földeákig. Gyorsjáratról van szó, Budapesti körút és Maroslele széle (benzinkút, Vásárhelyi út) között nem áll meg sehol, Maroslele után se áll meg lakott területen kívül (1 helyet leszámítva).

 

Viszont van egy szórvány település a Móra Ferenc híd után közvetlen ahol mi, a helyi lakosság szeretnék, ha megállna. 19-es lehajtó, Rákóczi-telepnek hívják. A kezdeményezés létre jötte óta tudjuk, hogy itt csak akkor állhat meg, ha lehajt az autópályáról és itt valahol megfordul és visszahajt. A DAKK-ot meg is kerestük ami azt mondta, hogy ide csak akkor térhet be a busz, ha az autópálya mellé valahová épül egy buszforduló.

 

Ezután megkerestük a területileg illetékes azaz Algyői Önkormányzatot, hogy jó lenne, ha megegyezne a DAKK-kal és építenének ide buszfordulót. Azóta csak pletykákat halottunk, az algyői polgármester ha beszél is buszjáratról csak az algyői körjáratokat említi.

 

Nekünk nagyon jó lenne ez a buszjárat ha legalább naponta 2x megállna itt oda-vissza, mert jelenleg ezt a részt csak az Algyő-Ady Mayor buszjárat érinti ami egy nagyon rossz minőségű úton csak Algyőre visz, ott még Szegedig át is kell szállni az algyői buszra, mindezzel 35 km-t kerülve. Ráadásul leghamarabb 8:30-ra lehet beérni, nekem meg van mikor 7:15-re vagy hamarabb bent kell lennem.

 

Ez a buszjárat hanalban is illetve reggel is megy és elég lenne cirka 10 km-t buszozni és időben bent lennénk. Délután vissza felé is jobb a menetrendi kiosztása mint az Ady Mayornak.

 

Úgy vettem észre, hogy a marosleleiek illetve a földeákiak részéről nagy lenne az ellenállás, holott nekik másik 2 irányból is van buszjáratuk.

 

Kinek mi a véleménye erről? Tud valaki esetleg érdemi infókkal szolgálni erről, hogy mik a fejlemények?

 

Válaszokat előre is köszönöm!

tiszavolan es szkt Creative Commons License 2015.04.18 0 0 19465

PARTISCUM BUSZ volvo buszai mikkor jönnek? Ha meg jőttek akkor mia rendszáma?

debrecen2001 Creative Commons License 2015.04.18 0 0 19464

pedig már kezdtem örülni hogy nem hajdús

Törölt nick Creative Commons License 2015.04.18 0 0 19463

Érdekes, tényleg DAKK-osnak írja ezt a járatot a menetrendi kereső. Kicsit elnézték a dél-alföldi járatokat, mert viszonylag sok ilyennel lehet találkozni. Mondjuk ezt logikával többé-kevésbé ki lehet sakkozni, hogy ex-hajdús, mert még DAKK-földéről aznap nem ér föl kocsi.

Előzmény: Waliby (19461)
debrecen2001 Creative Commons License 2015.04.18 0 0 19462

pedig a menetrend azt írta. akkor bocs

Waliby Creative Commons License 2015.04.18 0 0 19461

Miért nem az illetékes topikban kérdezed? Nem a DAKK közlekedteti ezt a járatot. Egyébként meg hosszú a lista, mely buszok fordulhatnak meg rajta.

Előzmény: debrecen2001 (19460)
debrecen2001 Creative Commons License 2015.04.18 0 0 19460

rosszul fogalmaztam. Az lenne a kérdés hogy milyen busz jár rajta. 

EKM-765 Creative Commons License 2015.04.18 0 0 19459

De. Naponta közlekedik.

Előzmény: debrecen2001 (19457)
trizs77 Creative Commons License 2015.04.18 0 0 19458

ugyanezt magyarul ?

 

Mi a kérdés ?

 

 

Előzmény: debrecen2001 (19457)
debrecen2001 Creative Commons License 2015.04.18 0 0 19457

És valamint a 6:40-es Debrecen-Szeged buszról valaki nem tud valamit?

KZR-283 Creative Commons License 2015.04.18 0 0 19456

Pontosan :)

Előzmény: BPO-105 (19455)
BPO-105 Creative Commons License 2015.04.17 0 0 19455

AEX-076, BSG-111 és CKE-813...

Előzmény: KZR-283 (19454)
KZR-283 Creative Commons License 2015.04.17 0 2 19454

Néhány régi ismerős Aradról: 





Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!