Keresés

Részletes keresés

nem gond Creative Commons License 2012.07.11 0 0 4406

Köszi!

Mi most Akali és Alsóőrs között vacilálunk, és Alsóőrsön még nem voltunk, ezért jól jöttek a képek.

Artur

Előzmény: vonalzoo (4403)
pesta8 Creative Commons License 2012.07.10 0 0 4405
Előzmény: pesta8 (4404)
pesta8 Creative Commons License 2012.07.10 0 0 4404

Mi Cavallinoba jarunk evek ota, a Silva kempingbe es iden is ide megyunk 14-en.  A kornyeken talan a legolcsobb, kozvetlen a parton van, a tisztasaggal nekem soha nem volt gondom. A recepcion lehet venni busz-hajojegyet, kifizetheto az ara. Punta-Sabbionibol indul a hajo, nincs messze a kempingtol, talan 10-12 km, de csak fizetos parkolok vannak. 

Előzmény: NeoEx48 (4399)
vonalzoo Creative Commons License 2012.07.10 0 0 4403

Szia,

mi a bejárattól balra voltunk, azok mind árnyékosak voltak. Az első kép a 10-08-as előtt készült.

Szúnyog rengeteg volt: a falon. Emberre nem szállt, nem csípett, észre sem vetted, csak látni lehetett. Talán árvaszúnyogok voltak.

A vízszint a lépcsőnél derékig ér, utána lassan mélyül (az északi parthoz képest), vagy 50 méter, mire nyakig ér.

Az előbb 2x raktam fel az egyik képet, pont a strandos maradt le. Ez szombat délután készült, sokan voltak, de azért szerencsére nem volt hering-érzés. Nagyjából látni a vízszintet.

 

Előzmény: nem gond (4402)
nem gond Creative Commons License 2012.07.10 0 0 4402

Szia!

Emlékszel még a parcella vagy utca számára?

Most mennyi a kezdő vízszint?

Szúnyogog/vendég arányszám?

Más kérdésem nincs!

Előre is köszi!

Artur

Előzmény: vonalzoo (4401)
vonalzoo Creative Commons License 2012.07.09 0 0 4401

A hétvégén Révfülöpön kempingeztünk. Eredetileg megint Agárdra, a Park Strand Kempingbe akartunk menni, de ott zártkörű rendezvény volt. Erre bepánikoltam, hogy a többi kempingben biztos teltház lesz a kánikulai hétvége miatt, ezért inkább a Balaton mellett döntöttünk. Ott is inkább minél messzebb, hogy biztos legyen hely, így esett a választás Révfülöpre. Amúgy is leakartam már csekkolni, mert annyian dicsérték.

Azt kell mondjam: jogosan, az egész családnak bejött.

Pénteken fél háromra értünk le, itt ért egy kisebb pofon: 13 és 15 óra között szieszta, a kapu és a recepció zárva, csak gyalogosan lehet be-ki menni. Sebaj, térképet kaptunk, kiválasztottam a helyet, még egy korsó sör is belefért, utána fél óra sorbaállás a recepción.

Szerencsére hely volt bőven, péntek délután kb. 50%-os volt a kihasználtság, szombat estére pedig háromnegyed ház lehetett, mellettünk még volt pl. három üres, árnyékos parcella egymás mellett:

 

A kemping erőssége a gyerekbarát megoldások, mosdó, piszuár, kád,  wc is volt gyerekméretben, mindennap több program is  a kicsiknek (este felnőtteknek is)

A vizesblokkok tisztasága példaértékű volt, folyamatosan takarították, mindig csillogott.

A strandon a tömeg elviselhető volt, én rosszabbra számítottam.

 

A péntek esti óriási zivatart a quechua t4.1 sátor ismét kiválóan állta, viszont az 5ezer forintos árnyékoló az összeomlás szélén volt, 10 percenként mentem ki a szakadó esőben a tetejéről a vizet lelökdösni.  (Ez annyira nem is kellett volna itt, mert nagyon jó árnyékosak a parcellák, de Agárdra kellett volna, és ha már lecipeltem, gondoltam fel is állítom.)

 

Ja és még egy apróság: a mi parcellánknál például 4 sátorra 10 konnektor jutott, amiből viszont csak kettő volt "hagyományos" dugalj, a többi eu-szabványos. Bár lehetett kapni a kemping boltjában, de gondolom olcsóbb otthon beszerezni.

 

Két negatívum jut eszembe: nem volt lángos sehol a kempingben (bár jövő hétvégére már állítólag lesz) illetve vasárnap reggel pontban hatkor a boltba árut hozó szállító óriási ricsajjal pakolt, és mellette üvöltött az autóban a rádió. Mi ugyan korán kelők vagyunk, és már ébredeztünk lassan, de több száz embert felébreszthetett.

A bolt amúgy jól felszerelt, és nem is volt túl drága. A büfék megfelelő "balatoni-árszínvonalon" dolgoztak, korsó sör 490,-

 

 

kmrmtms Creative Commons License 2012.07.09 0 0 4400

Sajnos konkrét kempinget nem tudok, de gyerekkoromban a Lido di Jesolo félszigeten voltunk és hajóval mentünk be Velencébe onnan.

 

 

Előzmény: NeoEx48 (4399)
NeoEx48 Creative Commons License 2012.07.09 0 0 4399

Sziasztok!

 

Van valakinek kempinges tapasztalata Velence közelében? Olyan kempinget keresek ami egyben tengerparti (vagy tengerpart közeli), és egyben olyan helyen fekszik, hogy könnyen megközelíthető tőle Velence. Cavallino térségében vannak ilyen lehetőségek, onnan hajóval lehet eljutni Velencébe, de keresek még alternatívákat (pl. közvetlen buszjárat, vagy közeli helyi érvényességű busz sem lenne rossz). Bármilyen tapasztalat, ötlet érdekel, köszi előre is.

pisti.75 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 4398

Bérelhető lakókocsit keresek 1-2 hétre .( Víz vagy hedvidék előnyben )e-mail címem publikus .

vonalzoo Creative Commons License 2012.07.05 0 0 4397

Köszönöm!

A vízvonalnál írnak méretet, az stimmel is. Ezek szerint a BestWay a szabványos szelep, az Intex a saját formátum.

Az üzlet nem jutott eszembe, pedig ismerem: csak itt lehet Gumotex kajakhoz foltot venni.

Előzmény: fekvőrendőr (4396)
fekvőrendőr Creative Commons License 2012.07.05 0 0 4396

Boston szelep itt kapható http://www.vizvonal.hu/search.php?keywords=szelep

itt meg egyéb dugók, szelep, meg ragasztó, meg pumpavég egyben: http://www.decathlon.co.hu/HU/szerelo-keszlet-szelepek-12795836/

 

Előzmény: vonalzoo (4393)
Ripesz Creative Commons License 2012.07.04 0 0 4395

Szia!

Mi hétvégén Balatonszemesen voltunk sátorozni. Először a Vadvirág kempinget néztük meg, ami hatalmas területen van a falu szélén.

A vizesblokk nem tűnt rossznak, volt bolt is kempingen belül és a kemping szélességében gondozott, szép partszakasz.

 

Viszont mivel szerettünk volna este kicsit kimozdulni, inkább a Szemes központjában levő Lido kempinget választottuk.

Ez egy kis kemping, aprócska partszakasszal, kedves recepciósokkal, családias hangulattal.

A kempingre viszont szerintem megépítése óta nem kótyavetyéltek túl sok pénzt, így a minőségtől ( fürdő, konyha ) nem kell sokat várni.

Az egyszerű berendezés ellenére tiszta volt.

Mindkettő Balatontourist-os.

 

Van a központban még egy kemping  ( ha jól emlékszem Hattyú a neve, és Balatoni Hajózási Rt üzemelteti ), szépnek és jó minőségűnek látszott,, de mivel egy éjszakára mentünk csak, így nem gondolkodtunk költözésen.

 

Ettől függetlenül nekünk Balatonon a kedvencünk a Révfülöpi kemping.

 

Üdv

Előzmény: jucis (4371)
Manac :-) Creative Commons License 2012.07.04 0 0 4394

Matrachoz való szilikon dugóra, vagy a gumicsónakokhoz használatos Boston szelepre van szükséged?

 

Tegyél fel képet legyél szíves.

 

Szilikon dugó nekem lenne néhány, főleg a legkisebb méretben, mivel idén is tönkrement egy-két strandjátékunk, meg jkell néznem, hogy kidobtam-e vagy sem. Csónak (csavaros) szelepem az nincsen.

Előzmény: vonalzoo (4393)
vonalzoo Creative Commons License 2012.06.30 0 0 4393

Ezzel kapcsolatban: ha van valakinek BestWay márkájú lyukas matraca, amit már nem kíván foltozni, a szelepet párszáz forintos térítés ellenében szívesen átvenném!

Előzmény: vonalzoo (4372)
fekvőrendőr Creative Commons License 2012.06.29 0 0 4392

Ők árulják az Amazonon keresztül: http://www.norwichcamping.co.uk/products/search/

Előzmény: fekvőrendőr (4391)
fekvőrendőr Creative Commons License 2012.06.29 0 0 4391

Szerintem mi a kifutó termék utóját vettük meg a Kuhnshopból, de az Amazonon még kapni leárazva: http://www.amazon.co.uk/Outwell-Sliding-Canopy-Blue/dp/B0077KRM1G

Előzmény: vonalzoo (4390)
vonalzoo Creative Commons License 2012.06.29 0 0 4390

Gondolkoztam egy Outwell Sliding Canopy-n, de a kuhnshop.de-n nincs :(

A Coleman Event Shelter egyrészt nehéz, másrészt drága. 

Esetleg tudtok ajánlani hasonlót?

SajtFondue Creative Commons License 2012.06.29 0 0 4389

Sziasztok! Holnaptol megyunk e 2 kemping valamelyikebe. Majd a helyszinen valasztunk. Esetleg valakinek volt mar ezekkel tapasztalata?

 

http://www.campingvignasulmar.it/

 

http://www.tremoschettieri.com/

 

Mindketto a Comacchio tonal van, Ravennatol eszakra!

 

Koszi!

kmrmtms Creative Commons License 2012.06.29 0 0 4388

Sziasztok!

 

Ez tegnap jött - már vásároltam náluk (igaz vagy 4 éve), korrekt cég volt.

 

Roof Rack Shop 5-day Sale

For the next five days only roofrackshop.co.uk are offering an extra 10% off everything sitewide. Place your order between 28th June and 2nd July inclusive and use the following code to apply the discount:

Promo Code: RA10

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.06.28 0 0 4387

egyébként alól a padló felől egyébként sincs elválasztva

 

az nem jó, akkor nincs rendesen hangszigetelve :)

Előzmény: bacafiamtny (4386)
bacafiamtny Creative Commons License 2012.06.28 0 0 4386

4felnőtt volt a próbaalany, de ebből egy fő az előtérben aludt a tábori ágyon.

Természetesen a kertben már végeztem "előzetes teszteket" s elmondható, hogy pl. a három db önfelfújós és az 1db  1 fős "hagyományos" matrac mellé már nehezen fért volna plusz egy fekhely azaz az ötszemélyes is inkább 4főnek kényelmes(mi így is szeretnénk használni, bár s ezt az előtér-alvó opciót csak az élet hozta).

Amúgy a Boston500-ban a hálótér-elválasztót sebtiben fel lehez tekerni, s így egyben van hálófülke(egyébként alól a padló felől egyébként sincs elválasztva.

A Kuhnshop-os tapasztalatok nálam is igazak voltak(kábé 1hét, kábé 10Eur).

Hasznos vásárlást s szép sátorélményeket,

üdv

 

 

Előzmény: judilla (4383)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.28 0 0 4385
Előzmény: judilla (4383)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.27 0 0 4384
a maiakról nincs. de van egy 16 éves High Peak kupolasatrunk, 2x2 m-es, amit még gyerektelenül használtunk. nemrég néztem még, a leírása alapján 1000 mm-ig vizalló, és sosem aztunk be vele. a mai napig semmi baja a sátornak
Előzmény: judilla (4383)
judilla Creative Commons License 2012.06.27 0 0 4383

Köszi! Ez bíztató! És a High Peak sátrakról van vki, aki tud véleményt... most épp az Ancona 5-tel szemezek, mert nagyon jó áron van és nekünk elég lenne ekkora (szempont, h ne legyen bazi nagy!)

http://www.kuhnshop.de/Zelte/Familienzelte:::147_591058/High-Peak-Ancona-5::8356.html

 

 

Előzmény: fekvőrendőr (4382)
fekvőrendőr Creative Commons License 2012.06.27 0 0 4382

Én már vásároltam a Kunhnshopnál. 10 euro a postaköltség Magyarországra. Egy héten belül megjött a sátor, érdemes időben rendelni. A garancia érvényesítéséhez vissza kell küldeni az árút, és küldenek újat.

Különösebben nem kell figyelni semmire, korrekt cég. Innen a fórumról már többen is rendeltünk tőlük, nem volt problémánk, minőségi árút forgalmaznak.

Előzmény: judilla (4380)
judilla Creative Commons License 2012.06.27 0 0 4381

ja, és a postaktg. mennyire jött ki a kuhnshop-tól?

Előzmény: judilla (4380)
judilla Creative Commons License 2012.06.27 0 0 4380

én is nézegettem ezt a Boston 500-t! ti akkor 5 felnőtt, v hogy is voltatok? és mennyi idő alatt jött meg és mire kell figyelni a kuhnshop-nál? 

 

és máshonnan, külföldről (az angol linkek, amiket korábban adtatok meg) - mennyi idő alatt szokott megjönni, és kb. mennyi még rá a postaktg?

még 1 hónapunk van, azalatt csak megjön, nem, ha gyorsan eldöntöm?

garanciával ilyenkor mi van, v ha bármi gond támad vele?

Előzmény: bacafiamtny (4375)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.26 0 0 4379

köszi, nagyon szép. Nem gondoltam volna, hogy lehet ott ilyen "magányosan" sátorozni

Előzmény: bacafiamtny (4378)
bacafiamtny Creative Commons License 2012.06.26 0 0 4378

 

Bizony csodaszép hely s a megoldás az alábbi társfórumon rejlik:

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9098665

Előzmény: Törölt nick (4376)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.25 0 0 4377

Szia!Látom eddig nem kaptál választ ezért ajánlanám kérdésedet tedd fel a  Lakókocsi-lakóbusz fórumon.Tudtommal ott van egy két lakós aki tud segíteni,hiszen ő is így csinálja (télen ott hagyja nyáron meg ott él).Üdv. Erika

Előzmény: jucis (4371)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!