Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

caerleon Creative Commons License 2010.07.28 0 0 18379
Az Eldorádóban sem eldorádó.....
A medencében lévő víz szinte műjégpálya...
A Balatonba még nem mentem bele, és nem is fogok....
aki azt mondja , hogy a Tisza koszos azt lelövöm.
A várakat megnéztük, ma pihi volt, holnap talán Tapolca ... barlangok ....
Mindenki német, és ordibálnak mint a fába szorult féreg.
temprás Creative Commons License 2010.07.28 0 0 18378
Észre vettél valami különbséget, mikor használtad?
Fogyasztás, könnyebb húzni stb...?
Amúgy köszi! Lehet egyszer élek a lehetőséggel.
Előzmény: Törölt nick (18376)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.28 0 0 18377
Üdv a Balatonról !
Teát, forraltbort már tényleg lehet kapni, a tihanyi kilátóról jól látszanak a jégtáblákon utazó jegesmedvék :)
A déli parton meg a vízbe ugráló pingvineket csodálják a velünk együtt szintén csodás időjárásban telelők :)
Ha mi nyaralunk, egyáltalán nem szokatlan a tél a nyárban, ezért is választottunk olyan helyet, ahol van termál a közelben. Itt van, kb 5 perc gyalog.
Gázpalack otthon feltöltve, ugyanis nem az első eset lenne, hogy fűtenünk kéne a nyaralás alatt a lakóban. Voltunk mi már júliusban Zalakaroson, 11 fokban :)
Most Füreden vagyunk, szombaton érkeztünk, elvileg vasárnapig maradunk.
Szombat reggel otthon szakadó esőben akasztottam össze a lakót az autóval, de útközben kisütött a nap. Így 18 fokos hőségben érkeztünk meg, és talpaltunk le röviddel ebéd előtt :)
Kaja után a parton sétáltunk, élveztük a semmittevést.
Vasárnap felkerestük celldömölki barátainkat, náluk töltöttük az egész napot.
Hétfőn reggeltől estig a helyi aquaparkban áztunk, hála a termálvíznek.
Tegnap hattyú és vadkacsaetetést tartottunk, a fiam pedig pecázgatott. Majd kirándultunk egyet Tihanyba, és csak vacsora után indultunk vissza a kempingbe.
Ma bejártuk a várost, délután pedig irány Veszprém. A gyerkőcök szerették volna megnézni az Ogrét a moziban, így családi Shrek-nézés volt az esti program. Ez a 3D besz*rás, a vászonról "kirepülő" dolgok elől többen elhajoltak-elhajoltunk :)
Ami még tervben van: zánkai haditechnikai park, veszprémi állatkert, egy hajókirándulás, és természetesen többszöri termálozás a szomszédban.
A Balcsi nekünk most a 20 fokos vizével hideg, mire hazafelé indulunk, addigra tutti jó lesz ismét :)
Füred szép város, tele virággal. A kemping is nyugati színvonalú, sajnos egyelőre csak az árakban :(
Szombat-vasárnap a vizesblokk tele volt az ősszel lehullott, és a szél által behordott falevelekkel. A "tisztaság" is vetekedett az M1-esen levő benzinkutak budijainak állapotával egy balkán átutazóroham idején. Így hanyagoljuk a vizesblokkot, csak a wc-tartályt ürítem ott, ill. kannában onnan hordjuk a friss vizet. A többit megoldjuk a lakóban. Hétfőre valamennyire normalizálódott a helyzet, vízhordáskor már nem volt olyan erős a szag, és a levelek is eltűntek. Szóval a kemp vizesblokkja nem ajánlott, a tarifákhoz nem ennek kéne tartoznia. OK, hogy rövid a balatoni szezon, pár hónap alatt kell kitermelni minden költséget és hasznot, de akkor abban a pár hónapban ragyognia kéne mindennek.
A kemp ennek ellenére szinte fullon van végig, rengeteg a dán és a holland. Vannak svédek, osztrákok, és németek is. Magyarokból van jópápár, de inkább a mobilházakban és sátrakban. Lakókocsival-lakóautóval csak páran vagyunk.
Lényeg: együtt a család, jól érezzük magunkat, kirándulunk, fürdünk, pihenünk.
És persze a jó kaják is hozzátartoznak ehhez :)

Törölt nick Creative Commons License 2010.07.28 0 0 18376
Nekem van ilyenem ha esetleg kiakarod próbálni szívesen kölcsön adom
Előzmény: temprás (18375)
temprás Creative Commons License 2010.07.28 0 0 18375
Köszi. Már megtaláltam Én is.
Ennyit nem akarok áldozni rá, majd kitalálok valamit, vagy marad így azt kész.
Előzmény: Crvoyager (18374)
Crvoyager Creative Commons License 2010.07.28 0 0 18374
Crvoyager Creative Commons License 2010.07.28 0 0 18373

Mielőtt mész erdélybe gyere el lócsemegéért, hogy ne a bódédat sátradat rágják meg. Sőt találtam a sufniban drótakadályt a terület körbekerítésére.

 

Ja ezt az iszugynak akartam irni, de áll az ajánlat bárkinek aki arra készül.

Előzmény: temprás (18370)
Crvoyager Creative Commons License 2010.07.28 0 0 18372

Na lehet későn, de egy két ötlet még a viz tartósságának növelésésre, hogy ne keljen vegyszerezni.

 

A görögök babérlevelet használtak. Ha nekik bejött nálunk is hatni kell. Állítólag 50 literhez egy 5-6 db-ot kell a tartályba tenni.

 

A másik egy kb 10-15 cm es réz mondjuk 15-ös csődarab a tartályba. Azt mondják a réz miatt nem tudnak a baktériumok elszaporodni. Jómagam a rézcsövet kultiválom.

 

garancia nincs rá, de eddig bevált.

Törölt nick Creative Commons License 2010.07.28 0 0 18371
Elfér ott több lakókocsi is csak nem egykupacon.Ha többen vagyunk akkor lemehetünk a rétre.De csak akkor,mert esőben nem egyszerű feljönni...
Előzmény: temprás (18370)
temprás Creative Commons License 2010.07.28 0 0 18370
Nagyon szépek a képek, nekem nagyon bejön a hely.
Én mennék, csak már nincs mikor, mint írtam a haverom lagzija lefoglal egy-pár hétvégét.
A másik, hogy mondtad, nem fér el két lakókocsi, vagy Mi sátrazunk!?
Jövőre összehozzuk, idén már biztos, hogy nem tudunk menni.
Szeptember végén még lesz egy Horvát túrám lakóval, még arra is kell gyűjtenem.
Előzmény: Törölt nick (18369)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.28 0 0 18369

Temprás:ezt nézd meg!Akartok jönni Erdélybe?

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9098665

 

Azon a réten fogunk táborozni ahol a sátrak vannak meg ahonnan tör föl a víz!

Törölt nick Creative Commons License 2010.07.27 0 0 18368
Nekünk idén semmi problémánk nem volt vele,nem egy csilivili de,a célnak tökéletes.
Előzmény: zodiac78 (18361)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.27 0 0 18367
Na mizu nyaralók?Lehet már korizni a balatonon?Állítólag holnaptól elkezdik a büfék árulni a forraltbort:-)))
temprás Creative Commons License 2010.07.27 0 0 18366
Itthon leszünk. Kiürült a kasza, meg név napozunk is.
nekem lehet a Duna fesztig semmi sem lesz. Augusztusban 3 hétvége foglalt, lány búcsú, legény búcsú, lagzi.
sajna nem tudják egy hétvégén tartani a lány és legény búcsút, mert a kisgyerekesek nem tudják megoldani, az őriztetést.
Előzmény: Törölt nick (18365)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.27 0 0 18365

Akkor tényleg nagyon fárasztó lehetett horvátországban,ha még még mindig a szunyáláson jár az eszed!:-)))

Hétvégén mentek valahova?

Előzmény: temprás (18364)
temprás Creative Commons License 2010.07.27 0 0 18364
Jó reggelt!
Én vagyok. Melózok. Irigylem a nyaralókat, bár az idő lehetne jobb is, de most nagyokat lehetne szunyálni.
Előzmény: Törölt nick (18362)
tec1 Creative Commons License 2010.07.27 0 0 18363
Vadkempingezni meg nem voltunk a lakoval. A tobbi helyen kempingekben vagy a kikotoben a Tiszanal van vizes blokk es azt hasznaljuk altalaban. Mondjuk aprilis vegen en is a lakoban zuhanyoztam a felig nyitoltt kikotoi zuhany helyett.
En igazabol nem erzem, de a felesegem igen, hogy nem teljesen jo a viz.

tec1
Előzmény: Törölt nick (18359)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.27 0 0 18362

Jóreggelt!

Mindenki nyaral?Na akkor mától jóidőt rendelek,vége a kirándulós időnek!Lehet készülődni a strandra...

zodiac78 Creative Commons License 2010.07.27 0 0 18361
Sziasztok,mi a véleményetek a balatonszemesi vadvirág kempingről?
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.26 0 0 18360

Mindjárt vége a holnapnak...

Jóó kis kirándulóidő van!

Előzmény: caerleon (18343)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.26 0 0 18359

Nekem még soha nem volt ideje megposhadni.Pedig Erdélyben olyat is beleöntök ami a domboldalból folyik ki.Forrásvíz.Nem is algásodik,mert nem átlátszó a tartályom,hanem kooranyagból van.De hypót meg ilyen marhaságokat tuti nem raknék bele.Akkor hogyan főznénk belőle vagy mosakodnánk?

Hazafelére meg én sem eresztem le,mert minek?És,ha kv-t akarok inni akkor mi van?Lessem az útmenti presszókat?

Akkor ti mire használjátok a vizet?Budiöblítésre?Hát ott meg tök mindegy ám,hogy milyen szaga van!:-))

Előzmény: tec1 (18326)
macimoci Creative Commons License 2010.07.26 0 0 18358
Hál'istennek ez azért nem ilyen eccerű, különben már rég munkanélküli lennék! :-)
De 1évig még mi sem tudnánk biztosítani a víz fogyaszthatóságát, pedíg nálunk 14 foknál nem melegszik fel jobban nyáron sem!
Előzmény: Törölt nick (18354)
temprás Creative Commons License 2010.07.26 0 0 18357
Vizsga állomásonként változó. Pl. Komló környékén semmit sem kérnek a forgalmin kívül.
Ott érdeklődj, ahova szeretnéd vinni vizsgáztatni, az a biztos.
Előzmény: szolloszem (18355)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.26 0 0 18356
Szivesen
Előzmény: tec1 (18353)
szolloszem Creative Commons License 2010.07.26 0 0 18355
Sziasztok !
A segítségeteket szeretném kérni hogy pontosan milyen papírok szükségesek a lakókocsi vizsgáztatásához. Tavaly vettünk egy lakókocsit és most a héten lejár a műszaki:( Az érintésvédelmi bizonylatban biztosak vagyunk de állítólag kell egy gázos papír is.
Válaszotokat előre is köszönöm.
szolloszem
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.26 0 0 18354
Az én szerény véleményem szerint azért nem árt hazafelé is cipelni,mert ki tudja hol állunk még meg
A környezet szennyezés ......azt hiszem nem ez volt a kérdés,de ebbe most ne menjünk bele (Katadyn Micropur :Hatástalanítja a vízben lévő baktériumokat, környezetbarát, és megakadályozza a kórokozók elszaporodását. Ideális utazások során, vakációk idején.)

Környezetszennyezés



Előzmény: macimoci (18350)
tec1 Creative Commons License 2010.07.26 0 0 18353
köszönöm!
Előzmény: Törölt nick (18329)
temprás Creative Commons License 2010.07.26 0 0 18352
Ebben igazad van és valóban nyúlik, de most már csak 210cm távon tud nyúlni, nem 340cm-en.
Amikor kézzel lenyomtam 10cm-et akkor már a 18mm-es rétegelt lemez is kezdet hajolni.
Nekem jó lesz így, amúgy is a nehezebb teregetni valót mindig a szélére rakom.
Azért köszi a tanácsot.
Előzmény: fekvőrendőr (18351)
fekvőrendőr Creative Commons License 2010.07.26 0 0 18351
Én azért tudok egy javítanivalót rajta.
Nekem az a tapasztalatom, hogy ez a fajta kötél terhelésre nyúlik, így nem lesz ilyen egyenes, ha vizes cuccot raktok rá, és összecsúszi a szárítanivaló.
De! Lehet kapni olyan ruhaszárítónak való műanyag zsinórt, aminek a belsejében acél szál van, az nem nyúlik. Kissé drágább mint a sima szárítókötél, de nagyságrendekkel jobb.
Előzmény: Törölt nick (18340)
macimoci Creative Commons License 2010.07.26 0 0 18350
Szerény véleményem szerint a friss víz a jó víz!
Másrészt minek azt a vizet hazafelé is cipelni és feleslegesen vegyszerekkel terhelni a környezetet.
A domestos is csak hipó csak egy kis illatosító van benne.
Előzmény: Törölt nick (18349)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!