Keresés

Részletes keresés

*upc*** Creative Commons License 2011.07.06 0 0 4350

hid fel öket hogy beszart neted , talán megjavitjak

 

Előzmény: Jam222 (4349)
Jam222 Creative Commons License 2011.07.05 0 0 4349

Sziasztok!

 

Tegnap este behalt az UPC net a Margit híd budai hídfő környékén. Nálatok is? Rendbehozták már? A honlapjukon nincs erről infó.

Köszi!

ficere50 Creative Commons License 2011.07.05 0 0 4348

Ez akkor a boxok közötti firmware-különbség lehet.

Előzmény: csab2 (4347)
csab2 Creative Commons License 2011.07.05 0 0 4347

Annyit pontosítanék a dolgon, hogy az EPG - tehát ahol egész oldalon félórás bontásban látható egyszerre 6-8 csatorna músora (Philips 6010-en legalábbis) - múködik mindkét Duna TV-n. Sőt, ha itt nyomok egy info gombot valamelyik músoron, még az is megy! A Programinfo nem múködik, ami a képernyő alsó sávjában látható akkor, ha csatornát váltok (illetve az info gomb megnyomására is előjön). Ezért nem értem igazán, hogy az egyik múködik, a másik meg nem. Ha egyáltalán nem menne a Duna TV-k alatt az EPG, akkor azt jobban érteném, mert azt lehetne mondani, hogy a Duna, vagy a UPC, vagy akárki nem adja. De nem erről van szó, mert az egész oldalas EPG múködik, csak a másik nem.

Ki érti ezt?!

Előzmény: ficere50 (4345)
csab2 Creative Commons License 2011.07.05 0 0 4346

Köszönöm a válaszod!

Külső boxot nem veszek, mert nem akarok erre költeni, meg nem is akkora probléma ez, csak a szórakoztató elektronika és a média iránt felületesen érdeklődőként érdekel a probléma.

Tényleg nem értem, hogy ugyanahhoz az előfizetéshez tartoző és ugyanolyan típusú beltérin miért nem egyezik meg a szabadon fogható csatornák kiosztása? Mondom, nem probléma ez, mert azokat a csatornákat a kutya sem nézi, csak feltúnt a dolog.

Előzmény: *upc*** (4344)
ficere50 Creative Commons License 2011.07.05 0 0 4345

Ez a Duna-EPG probléma érdekes. Az én semleges WiSi-OR 193 boxomon nézek UPC-t, ahol a Duna HD és Duna-Autonomia is szabadon fogható, tehát nem UPC-kezelésü.--> nincs EPG.Szerintem az Antenna Hungária a Thorra nem "uplinkeli" az EPG-t.

T-Home más műhold, más "uplink".(uplink= jelfeladás műholdra) Lehet, ezért megy ott.

Persze, mivel én Astra-t is nézek, ott azelőtt ment a Duna-EPG, amíg ment...

Sajnos a működő EPG-k is karakterhibásak nálam, pedig frissítem a firmwaret.(ez az idegen boxok hátránya)

A borzasztó az, hogy a box menünyelve teljesen független az EPG karaktergenerátortól.  :-(((

*upc*** Creative Commons License 2011.07.05 0 0 4344

vegyél egy sajat okosithato boxot és azon müködik dunaepg és nem lesz baj csatorna listával sem mert azt fogja lekeresni ami azon TP van ami nem müködik olyan nem lesz

 

dreambox 500S kicsi okos linuxos beltéri

vagy gondolok itt HDra

dreambox 500 HD vagy 800HD 8000 HD , vu+ duo uno ultimo solo ,

PC :skystar HD2 linuxal +phonix vagy smargo +VDR +CCcam x86+ plugin stb

 

Előzmény: csab2 (4340)
*upc*** Creative Commons License 2011.07.05 0 0 4343

sajnos ezek softver hibak amik boxkon vannak lehet hogy upc nek is köze van hozzá

meg gyártonak is aki anno gyártotta "philips " nem tudom most mit gyárt

lehet onnan lesznek uj HD boxok de ez még énsem tudhatom

 

Előzmény: aas (4342)
aas Creative Commons License 2011.07.05 0 0 4342

Azt hittem, az EPG olyan szabvány, mint pl. a TeleText. Olyan nincs, hogy egyik TV-n megjelenik pl. a 220-as oldal, a másikon meg nem.

 

Nekem az a fura, hogy egy év alatt ezeket nem lehetett volna rendezni ? Néhol megváltoztatni a holland feliratozást az EPG-ben, a hiányzó műsorinfókat kipótolni...

Előzmény: rabi (4341)
rabi Creative Commons License 2011.07.04 0 0 4341

Szia,

 

Duna EPG bizony UPC "sara", illetve az UPC boxé. Nálam UPC Philipsen nincs, UPC Humaxon van, saját Opticumon szintén van EPG-je.

 

 

Előzmény: csab2 (4340)
csab2 Creative Commons License 2011.07.04 0 0 4340

Köszi a választ!

 

Igen, Philips 6010-es beltérink van, 2 db.

 

Az az érdekes, hogy a belassulás a műholdváltás előtt szinte mindennapos volt, mostanában viszont egyáltalán nem jelentkezik (hála istennek!).

 

Tudom, hogy a Duna TV nem UPC feladásű csatorna, de mivel benne van a UPC Direct szolgáltatásban még joggal várom el szerintem, hogy működjön a programinfo. Nem mellesleg, amikor tavaly emailben rákérdeztem a dologra, a Duna TV-től azt a választ kaptam, hogy ők küldik a jelet, az ügyintéző ki is próbálta otthon T-home-mal és ment. Szóval ez a UPC sara szerintem.

 

Mind a 2 beltérin nyomtam csatornakeresést, végig is ment és mégsem egyezik a két beltérin a csatornakiosztás. 100 felett a szabadon fogható csatornák sorrendjében van eltérés. Nem probléma csak érdekes. Pl. a 129. csatornán a fő beltérin a Hit FM van, a mellék beltérin meg semmi, nincs is 129-es csatorna.

 

Szerinted?

Előzmény: *upc*** (4339)
*upc*** Creative Commons License 2011.07.03 0 0 4339

 

"gyakori hiba volt a kép "belassulása"."

sajnos ez nem jel hiba hanem box hiba gondolom dsx6010 fekete upc boxod van

 

dunatv nem upc feladásu csatorna

 

"2 db Philips beltérin nem egyezik meg a 100 feletti szabadon fogható csatornák kiosztása???"

 

nem egyidelüeg keresik softvert

nyomsz nekik egy csatorna keresést ugyan az fog mejelenni mind2tön

 

Előzmény: csab2 (4336)
95xf Creative Commons License 2011.07.03 0 0 4338

Mielőtt teljesen feladnád nézz körbe fórumokon angliai magyarokat, hátha van közeledben egy segítőkész ember akinek működik a upc-je.

 

Azt ne csináld, hogy minden kikapcsol, próbáld megtalálni astrát (kb dél). Ha itt nagy a jeled ( nálam ez 5-8/10es) az jó, ekkor kissé mozgasd fel-le a tányért, hogy megtaláld az ideális dőlést (10/10es jel), fixáld. Utána forgasd óvatosan jobbra lesz egy szintén erős hold, utána egy kissé gyengébb és a 3ik a thor ami Neked kell. Itt kb 5-8/10es jel, majd várj egy kicsit és bejön a kép. Próbálhatod úgy is, hogy valamelyik csatornára kapcsolsz (ne tv2-re!) és ha eltűnik a "nincs jel..." felirat, akkor már kb-ra megvan a thor. Innen lehet jelminőséggel beállítani pontosan.

Előzmény: naomicica (4319)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.03 0 0 4337

Kösz mindenkinek a tanácsokat, tippeket, linkeket. Én ugyan némelyikből nem sokat értek, de majd a férjem. Én örülök, hogy elpanaszolhattam egy éve tartó csalódottságomat. Amit leszűrtem, hogy pozitív változásra nem nagyon lehet számítani.

A Btelről akkor azt hiszem ennyit, ejtettük a témát. Csak ötletelünk itthon, hogy mi lehetne jobb megoldás, de úgy tűnik, hogy a korábbihoz képest bár romlott a upc szolgáltatása, még mindig ők a legjobbak a piacon. (Azt gondolom, vissza is élnek vele. Neeem?) Vagy csak én haragszom rájuk ennyire??

csab2 Creative Commons License 2011.07.03 0 0 4336

Degeczi, V.Gy. és pajaci!

Köszönöm a válaszokat!

 

Minőségről pár szót: az átállás utáni igen gyakori szétesések, kimerevedések, stb-k meglátásom szerint nagyrészt eltűntek. Ami örvendetes, hogy műholdváltás előtt nagyon gyakori hiba volt a kép "belassulása". Olyan volt, mintha minden 2. képkocka elveszett volna, aminek az eredménye olyan szagatott lassulás lett. Ahhoz, hogy megszűnjön, át kellet kapcsolni egy másik csatornára majd vissza. Hála az égnek, ez a hiba teljesen megszűnt a műholdváltás után!

 

Az engem is baromira zavar, hogy a Duna TV-n nincs programinfo, és hogy némelyik csatornán lülföldi programinfo van. Ezekről már volt szó itt korábban.

 

Azt pedig továbbra sem értem, hogy hogyan lehetséges az, hogy a lakásban lévő ugyan ahhoz az előfizetéshez tartozó azonos típusú 2 db Philips beltérin nem egyezik meg a 100 feletti szabadon fogható csatornák kiosztása???

 

Új típusú beltérik várhatók-e? Van-e erről valakinek infója?

*upc*** Creative Commons License 2011.07.03 0 0 4335
*upc*** Creative Commons License 2011.07.03 0 0 4334

eurobird 9E helló HD - b-tel csatorna lista

13E hotbird is van 1-2 csatorna

http://www.lyngsat.com/packages/hello.html

upchez képest egy nagy 0- csatornakinálat

Előzmény: Törölt nick (4326)
*upc*** Creative Commons License 2011.07.03 0 0 4333

kép zétesése tányéron és fejen is mulik meg persze beltérin is

valaki aztmondja nála nem esik szét a kép ?! akkor hogy van ez ?

dunatv dunaHD nem upc csatorna hanem duna saját maga adja fel müholdra és azért jó minöség.

román epgröl annyit hogy upc romániába is jeleskedik focusat néven és osztot csatornák vannak.

 

már szinte minden keletröl jön nem mindegy milyen minöségben :)

 

Előzmény: Törölt nick (4329)
*upc*** Creative Commons License 2011.07.03 0 0 4332

digitv kezd leépülni müholdas patformrol 30án elbucsuztak magyarok VH1 csatornátol

kezd upc nyeregbe lenni .

jel kimaradás kicsi antenna miatt van

balkanon is átalakitások lesznek kártyák miatt.

upcnél is novemberbe jönnek uj kártyák milyen lesz ne kérdezétek mert gözöm nincs,állitolag nem leszt oszthato több müholdvevö között kb ennyi lesz külömbség , ja meg nagyon uj  .kártyák helyett én minöséget csináltam volna de ök tudjak mit csinálnak.

rontanak e helyzetükön !?

csatornák minöségét szoktak igazitgatni, de még jo adást és müsort nem találtam kereskedelmi tvken,

csatorna kép hez jo müholdvevöt ajánlok és nagyon nagy tányért pontos beállitáshoz

, hozzá tenném szerelök sem tudnak 100% jelet csinálni nálam még ano

80% helyett 36% tudott mérni nálam

lehet nálad is ez a gond.

 

csomagokrol meg annyit ezek találhatok eze holdon

http://www.lyngsat.com/1west.html

norvég , swéd ,dán,

4 számos tphez C savos fej kell

5 számoshoz universalis (upc) fej kell

H függöleges

V viszintes

SR-FEC adás hoz kell 

purist forumtársunk tudna erröl beszélni VU+ duo-val nézi upc-t cryptoworks kártyával

és még vannak egy páran :)

valami kérdésed van irj.

 

Előzmény: Törölt nick (4325)
*upc*** Creative Commons License 2011.07.03 0 0 4331

helló ismerem öket hát megvan rola népnek véleménye ......

hello HDtol béreli azt pár csatornát ami még megmaradt Eurobird 9E és hotbird 13E röl

kecskeméti szolgáltato ez btel , optikai internettel foglalkozik

pontosan tudom ki ez

reklamban piros pont de szolgáltatásba 0 a :)

 

Előzmény: Törölt nick (4326)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.03 0 0 4330

A manapság divatos kínai kapcsolatra való tekintettel van benne a repertoárban..:)

Előzmény: Törölt nick (4329)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.03 0 0 4329

Még nem néztük, de köszi a linket, a férjem majd ráuszítom!

A upc képszétesései nem olyan sűrűek, csak a korábbi minőséghez képest bosszantóak. A sok csatornára jellemző román nyelvű epg-ről meg ne is beszéljünk.. brrrrr. Nem értem, hogy magyar nyelvű adáshoz mi a fenének adnak román epg-t, illetve (ne legyünk szélsőségesek), miért nem szolgáltatnak magyar epg-t. A Dunához meg még azt sem! És néhány napja felfedeztem, hogy már van a szabadon foghatók között egy fantörpikus új csatorna, a C C T V, azaz a kínai központi tv. Nem minden nap, mert állandóan variálnak ezek. De haladunk keletre rendesen. Biztos az a jelszavuk: A magyarokat minél messzebb Európától!

Előzmény: V.Gy. (4328)
V.Gy. Creative Commons License 2011.07.02 0 0 4328

Ezt néztétek?

 

btel.hu

Előzmény: Törölt nick (4326)
V.Gy. Creative Commons License 2011.07.02 0 0 4327

Szerintem mostanra már azért elég jól kiheverte a jupici a műholdváltást. Transzponderen is állítottak, csak a mi kedvünkért. Ha gyakori a képprobléma (tehát több mint heti mondjuk 1-2 képszétesés), akkor nálatok inkább parabolabeállítási gond lehet (vagy fej- vagy beltérihiba). Akiket én ismerek, 60-as parabolával se panaszkodnak már. (magamat azért nem említem, mert nekem 90-es van fent, az helyből jobb, mint a jupicis 60-as. de eleinte azzal is nagyon rossz volt, felhősödést egyáltalán nem bírta, akadozott stb.; most már jó ideje semmi baja)

 

Ami a "Balkánhoz csatolásunkat" illeti, hát igen... Azt szépen megszívtuk. Ez tény.

Előzmény: Törölt nick (4325)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.02 0 0 4326

Az előzőekhez még egy kérdés: tud valaki valami közelebbit erről a "btel" nevű állítólag magyar műholdas szolgáltatóról? Annyit sikerült kiderítenem, hogy hotbird 6-ról fog sugározni. (Ha ez utóbbi hülyeség, bocs, mondtam, hogy nem értek hozzá! :))

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.02 0 0 4325

Üdv mindenkinek. Nem vagyok szakértő, csak egy kissé dühös nő. 2005 óta van upc műholdasunk és nagyon meg voltunk vele elégedve, egészen tavalyig, amikor ugye műholdváltás, meg összevonás mifene egyéb történt. Korábban nagyon szerettem a rengeteg szabadon fogható angol nyelvű csatornát. Nos a jelenlegi állapotok borzasztóak. Teljesen az a benyomásom, hogy Magyarországot a Balkánhoz csatolták "UPC-ileg". És a minőséggel sem vagyunk elégedettek, nagyon nem. A gyakori kimerevedések, kép szétesések, nem győzzük a csatornabeállításokat frissíteni. Korábban talán ha egy évben egyszer kellett.Szóval panaszkodni jöttem. De hogy jót is mondjak az "új" UPC-ről, a Diginél sokkal jobb. Egy hónapig voltunk digisek, de ha az égen egy bárányfelhő megjelent, már nem volt jel.

Mint laikus nő, az a kérdésem, hogy lehetséges-e egy sima parabola szettel valami jó eredményt elérni? S ha a UPC-től valaki ezt a topicot olvasgatja, üzenem neki, mint már korábban valaki: Köszönjük emese!

pajaci Creative Commons License 2011.06.30 0 0 4324

Ezt kérdeztem én is, kb hat hete:-)))

Előzmény: csab2 (4321)
Degeczi Creative Commons License 2011.06.30 0 0 4323

guglizás találata: "Thor-műholdak: kódot kaptak a Filmbox-csatornák (...) Az SPI International 2010.  októberében határozta el csatornáinak térségünkben való megjelenését, az előzetes hírek akkor úgy szóltak, hogy az év dec. 31-ig lesz kódolatlanul látható a program. Utóbb már tudjuk: ezt 5 hónappal meg is fejelték örömünkre."

Előzmény: csab2 (4321)
V.Gy. Creative Commons License 2011.06.30 0 0 4322

Nálam igen, tán már két hónapja is van.

Előzmény: csab2 (4321)
csab2 Creative Commons License 2011.06.30 0 0 4321
Sziasztok!
Nálatok is eltünt a két ingyenes Filmbox csatorna? Nem mintha sajnálnám, csak a kíváncsiság hajt, hogy megkérdezzem.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!