Keresés

Részletes keresés

hörpölin Creative Commons License 2009.04.29 0 0 27177

"Ez még hagyján, de tipikus precíz magyar választ adott Ládafia, ami az angol nyelvben kicsit idegen. "

 

Aha, azért is írtam, hogy kimerítő (az olvasása egy nyelvidegennek)! A zárójeleket én is imádom, néha úgy kell magam visszafogni a sok alkalmazásától (mivel tekintettel kell lennem olyanokra is, akiknek más az eszük járása, mint az enyém)!

 

Előzmény: Törölt nick (27173)
Güsziológus Creative Commons License 2009.04.29 0 0 27176

Mákod van:-)

 

1. Nem. Ezek későbbiek a pilisszentkereszti gótikus volt.

 

2. Dömsöd.

Van belépő, egy néni jár Esztergomból felügyelni.

Szezonban biztos, egyébként nem tudom.

Remélem, még él!

A rom egy nagyon "komoly" altemplom. Felfedezhetők a stílusjegyek.

Érdemes felkeresni, szépen helyreállították.

 

3. Királyháza

Ha vannak a turistaházban, akkor elvben igen, de gyakorlatilag nem.

Ajánlhatok teljesítménytúrát, na és jó "öreg" fényképet.

Esetleg szervezett túra keretében túravezető igazolását.

 

Szép túrákat!

Előzmény: Jesper Olsen (27175)
Jesper Olsen Creative Commons License 2009.04.29 0 0 27175

Köszönöm a visegrádi kérdésemre adott válaszokat. (Remélem egyszer már én is tudok valakinek segíteni, kérdésére válaszolni.)

 

De most újabb kérdéseim merültek fel (elsősorban Güszi számára):

- a román kori templomok mozgalomba beletartozhat-e Fehérvárcsurgó, Tapolca, Keszthely és a pilisszentkereszti cisztercita apátság? (különféle forrásokban találtam utalásokat, de szeretnék biztosabb lenni a dolgomban)

- másik kérdés: Dömösön, a prépostsági romnál van-e belépődíj?

- harmadik (bár megpróbálok visszakeresni itt a fórumon is): van-e Királyházán valamiféle bélyegzési, pecsételési lehetőség (Encián, Börzsöny ezüst mozgalom kapcsán)

 

Bocsánat a sok kérdésért és köszönöm, ha valaki tud segíteni.

k-k Creative Commons License 2009.04.28 0 0 27174
Az jó, az enyém 4141. :)
Előzmény: asciimo (27167)
Güsziológus Creative Commons License 2009.04.28 0 0 27172

OKT

Rezi

 

Nem kellett megkedvelnem, mert szeretem e cseh remeket.

 

 

Más.

Volt túra is.

 

Szombaton vonattal Keszthelyig, majd az első napi adag következett, Zalaszántóig.

Nagyon szép volt az idő, még egy kellemes ebéd is belefért a csárdában.

Rezi kocsmájában iddogáltam a sört, onnan már csak be kellett "gurulni" Zalaszántóra.

Elmentem pecsételni, majd vissza a szállásra.

 

A teraszról rálátás Rezi várára, csönd és nyugalom.

Nagyon kellemes este volt, jót aludtam.

 

Másnap mentem "tankolni", majd irány a hegy.

Megvizsgáltam a Sztúpát, nincs ajtó sehol.

Nade ilyet!

 

Irány a völgy, majd nekiugrottam Tátikának.

A medvehagyma illata, a csodálatos fehérség, a hatalmas bükkök...

Kár lett volna kihagyni!

Nemrég jártunk a hegyen Optikával, de úgy döntöttem, ha már túra, akkor irány a hegy. Csodálatos hangulata van a keskeny ösvénynek, mindenhol medvehagyma.

 

A leereszkedés továbbra is macerás, de ennyi belefért.

 

A murvás úttól már nem élveztem annyira, de időm volt bőven.

Medvehagyma, amerre a szem ellát.

 

Csodálatos panoráma fogadott a vasútnál, ez elkísért a buszállomásig.

Meglehetősen elfáradtam.

 

Fagylalt, rövid pihenő, majd bedobtam egy gulyáslevest és egy felest (fél liter fehér száraz bort, egy része ment a palackba, út közben "szopogattam").

 

Négy óra vonatozás következett.

Szerencsére Celldömölkön fel tudtam tölteni a készleteimet.

Hatalmas zsúfoltság a vonaton.

Viszont nem késett.

 

Újabb távoli szakaszt sikerült teljesíteni.

Messze még a vége, de nem ez volt a hét végén a túra célja.

 

OKT forever.

asciimo Creative Commons License 2009.04.28 0 0 27171
ott a pont :)
Előzmény: hörpölin (27170)
hörpölin Creative Commons License 2009.04.28 0 0 27170

Múlkor még azt mondtad, 10-zel oszthatót szeretnél - amilyen a többi is (mármint az a kettő), most már az 5-ös közös osztóval is beéred? :-)

Előzmény: asciimo (27167)
jzp2107 Creative Commons License 2009.04.28 0 0 27169
> hogy talált egy idegen anyanyelvű beíró

vagy guglival (annyit hogy kéktúra csak kell neki tudni ha boldogulni akar)
vagy a geokék híre bejárta a világot :-)

azon viszont el lehet gondolkozni, hogy mennyire nem lehet könnyű dolga egy idegennyelvű teljesítőnek..
se angol nyelvű ismertető se atlasz.. vagy van ilyen csak én nem tudok róla?

néked mindenesetre két vállveregetés a honlapod angol szekciójáért :-)
Előzmény: hörpölin (27166)
szucsati Creative Commons License 2009.04.28 0 0 27168
vagy a 4567. ;)
Előzmény: asciimo (27167)
asciimo Creative Commons License 2009.04.28 0 0 27167
akkor marad a 4545. az is jo szám...

Előzmény: hörpölin (27164)
hörpölin Creative Commons License 2009.04.28 0 0 27166

Jééé! Ilyenkor kissé büszke vagyok, hogy hallottak már rólunk a határokon kívül is!

 

Azért kíváncsi lennék, hogy talált egy idegen anyanyelvű beíró egy, csak magyar nyelvű honlap menüjében eléggé eldugott fórum még jobban eldugott vendégkönyvébe?

 

És az a legjobb az egészben, hogy még ott melegébe, másfél órán belül kimerítő választ is kapott a kérdésére!

Előzmény: jzp2107 (27165)
jzp2107 Creative Commons License 2009.04.28 0 0 27165
> Hát ennyire nincs a köztudatban a kéktúra, kéktúrázás?

De! Még angol cserkészek is járnak ide (bár gondolom nem sűrűn)
Ni csak:
http://www.turistautak.hu/forum.php?action=thread&id=guest&message_id=219620
Előzmény: hörpölin (27148)
hörpölin Creative Commons License 2009.04.28 0 0 27164

Tegnap délután az MTSZ-ben jártam ügyintézés céljából, hát amint benéztem az egyik terembe, éppen Bozó Bandi bácsit láttam, amint OKT-s pecsételőfüzeteket ellenőrzött. Megkérdeztem, most hányas sorszám kiadásánál tart?

 

Mutatta, hogy éppen akkor vezette be a "Nagykönyvbe" a 4453. Országos Kéktúra teljesítőt! És úgy láttam, volt még volt előtte pár "feldogozatlan" igazoló füzet! :-))

Előzmény: asciimo (27117)
jzp2107 Creative Commons License 2009.04.27 0 0 27163
Jesper Olsen:

Népliget 7:15, Szfehérvár 8:40 ezzel 9:15-re voltunk Isztiméren.
visszafelé a 17:02-est nem értük el, pedig azzal átszállás nélkül lehetett volna hazajutni Bicskén keresztül. Helyette Mecsértelep 17:59, Szfhrvár 19:30 ez f9 után landolt Népligeten.
Táv 27 km de az akadálypálya miatt egy 5-öst vagy többet simán hozzá lehet érezni,
szint 400m körül.

A visegrádi templomromon valóban védtető van ahogy Güszi is írta és tényleg be van kerítve. Nekem nem volt tudomásom hogy merre van a kulcs úgyhogy nemes egyszerűséggel átmásztam a kapun. Bent állványzat és festékesbödönök (tavaly nyár)

Tavaszi Széll: jól emlékszel, 2 hónap múlva lesz 4
HEV Creative Commons License 2009.04.27 0 0 27162

Ezzel a Csabdi-Héreg etapot leszámítva megvan Várpalotától az egész, kíváncsi leszek mit tartogat a Magas-Bakony!

Szerintem jobb jelzéseket !

Előzmény: jzp2107 (27153)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2009.04.27 0 0 27161

A csongrádi terminátor (nicknevet kell változtatnom!!) rendesen elkészült az erejével a Burok-völgyben, de erről már nem mert beszámolni, hiszen a beszámolói nagyrésze egyébként is szörnyű emelkedők és egyéb, túra okozta kínok, továbbá elhagyott tárgyak és a falusi kocsmák törzsközönségének méltatásáról szól. Azaz el szerette volna kerülni a puhány minősítést.

 

Szentül meg voltam róla győződve, hogy a viszonylag kis szintkülönbség (kb. 400 m az Isztimér és a Hamuház közötti 12 km-en), ill. a hó és a sár hiánya miatt nem lesz semmi probléma. Tévedtem, a Hamuház előtti padokon nem csak az ebéd miatt tartottam hosszabb pihenőt, törődött tagjaim is követelték azt.

Előzmény: jzp2107 (27153)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2009.04.27 0 0 27160

Bravó!!! Gratulálok a fiatalembernek a túrához! Jól emlékszem, hogy 4 éves?

Előzmény: jzp2107 (27150)
Güsziológus Creative Commons License 2009.04.27 0 0 27159

Nem sok látszik.

 

Le van fedve és be is van kerítve.

A múzeumban lehet kérni a látogatást, az is lehet, hogy a Salamon torony őreinél is van kulcs.

 

Mi nem jutottunk be, de ha kiderül, hogyan lehet, akkor legközelebb, ha arra járunk, beiktatjuk a látogatást.

Előzmény: Jesper Olsen (27156)
hörpölin Creative Commons License 2009.04.27 0 0 27158

Ez a bejegyzés mitől OFF? :-)

 

Ennél ON-abb már nem is lehetne! :-))

 

Köszi az információt!

Előzmény: Kornél14 (27157)
Kornél14 Creative Commons License 2009.04.27 0 0 27157
OFF!

 

Sziasztok! 

A Bookline.hu-n 50%-os kedvezménnyel lehet megvásárolni Peták István: Szent István-vándorlás az Országos Kék-túra mentén (Zempléni hegység, Cserehát, Aggteleki Karszt) című könyvét!

 

http://bookline.hu/product/home!execute.action?id=22039&type=22

 

Üdv,

Kornél

 

ON
Jesper Olsen Creative Commons License 2009.04.27 0 0 27156
Eheti első kérdésem (:-)), hogy a Visegrád közelében fekvő Szent András monostor romjaiból mennyi látható az arra járók számára? (Román kori templomok mozgalomhoz tartozik egyébként)
G(Dzsí) Creative Commons License 2009.04.27 0 0 27155

OKT Bánkút-Szarvaskő

 

Szucsatival Egerbe autóztunk, majd a 8.30-as buszra szálltunk fel s Répáshuta előtt az elágazásban szálltunk le. A buszon körülbelül 80 fő zsúfolódott össze, közte egy nagyobb nyugdíjasegység, mi valamennyire csökkentettük az átlagéletkort. Innen a zöld4zet jelzésen felgyalogoltunk Bánkútra a kellemes napsütésben, igaz néhol jelentős volt a szél. Nagyon szép a Bükk-fennsík! A bánkúti büfében bedobtunk négy-négy palacsintát, bélyegzőt - nem túl nagy lelkesedéssel - kaptunk a gondnoki szobában. Mire elindultunk, már 11.30 volt. Az út során nem hagytuk ki a Három-kőt, s a Tar-kőt sem, parádés a panoráma. Sok turistával találkoztunk ezen a részen. A Cserepeskői-barlanghoz felkapaszkodtunk, a bélyegző - a fém és a gumis is - rendben van. Innen Bélapátfalva felé gyalogolva a város széli remekül kiépített üdülőövezet Szomjas Csuka egységében italt és bélyegzőt vételeztünk, a lenyomat jó. A tó mellett rengeteg bográcsozóhely, kiépített forrás és padok, asztalok vannak kihelyezve, sokan is voltak. Megnéztük az apátságot - a Bél-kő lenyűgöző - majd nekivágtunk a Telekessy vendégház felé. A ház előtti lépcsősor melletti egyik fán lévő bélyegzőről valaki szépen leszedte a gumi feliratot - rohadjon meg az ilyen - de minden mindegy alapon felmentünk a házhoz, hátha van otthon valaki. A gondnok jött is és egyből adta a bélyegzőt kérésünkre. Innen már fokoztuk a tempót Szarvaskő felé - igencsak emelkedett az út - s 19 óra után pár perccel be is estünk a faluba. A buszt 2 perccel késtük le, a kocsmában jó hangulat - zene, helyi amatőr éneklők - a bélyegző rendben. Megvártuk a vonatot és 20.20-ra értünk Egerbe. Itt helyi buszoztunk és indultunk hazafelé. Összegezve a kék ezen része is megunhatatlan, nagyon tetszett!

Jesper Olsen Creative Commons License 2009.04.27 0 0 27154

Bocs a kérdésért, de a logisztikáról tudnál néhány szót szólni?

(A km- és szintadatokról már nem is beszélve...) Köszönöm!

Előzmény: jzp2107 (27153)
jzp2107 Creative Commons License 2009.04.26 0 0 27153
KDP Isztimér-Mecsér

Ma teljesítettem fentit.
Csudálatos volt..

Isztiméren az old-timer kéktúra bélyegzővel igazoltam, nagyon óvatosan kell párnázni mert már egy picinyét porlik rajta a gumi.
Aztán lehaladtunk a Burok-völgybe.. hát az a hagymaszag! Innen kb. 6 órán keresztül más se volt csak hagyma. Kár hogy nem vittem szalonnát :-)
Viccet félretéve: gyönyörűséges ez a völgy! Már guglimapsen is látszik hogy nem akármi, de ott benne!
Csak kicsit sokat kivesz a magamfajtából. A csongrádi Terminátor erről nem tett említést :-)
A Bükkös-árok eleje tette fel az i-re a pontot, azt eső után nem tudom mennyire lehet hasoncsúszás nélkül megúszni.
Innen egy kis emelkedő, majd gyönyörű bükkös.
Hamuház előtt pedig valami embertelen mennyiségben volt hagymavirág! Én ilyet még nem láttam, új értelmet nyert a virágszőnyeg kifejezés.
Hamuháznál életnek semmi nyoma, erre számítva a forrásnál levő emléktábla szövegét másoltam be a füzetbe. Bizti ami bizti alapon azért készült fotó is.

Kisgyónnál kellett volna egy sör de nem volt nyitva a lakókocsi.
Kéktúra pecsét nix, volt 3 nyalóka a kulcsosháznál, mi hárman voltunk de csak én mozgalmárkodtam úgyhogy maradt még 2 darab.
Továbbhaladva az első házra is ki van téve az E4 pecsét táblácska, az udvaron tücc-tüccöző fiatalok, kérdeztem van-e gondnok vagy tudják-e hol a kéktúra bélyegző, annyit tudtam meg hogy az most be van zárva a gondnoklakásba de ott most nincs senki.
Innen jó sokáig aszfalt, majd aztán nem, az 5 órás közvetlen buszt pont lekéstük a 6-oshoz még fel tudtam tankolni az Iskola utcában pár dobozos sört és egy Bakonycsernye feliratú céges bélyegzőt.
Egyébként szimpi volt az intézmény, a csaposhölgy a sarokban együtt verte a blattot a törzsvendégekkel minimális füst mellett.

Ezzel a Csabdi-Héreg etapot leszámítva megvan Várpalotától az egész, kíváncsi leszek mit tartogat a Magas-Bakony!

KDP rulez (de azért néhány helyen lehetne saját bélyegző vagy legalább kód...)
Joeyline Creative Commons License 2009.04.26 0 0 27152
"legjobb példa erre a pár évtized alatt összegyűlt 4400valamennyi kéktúrázó..."

Ennél azért jóval többen vagyunk: kb _minden 10. kéktúrázó_ válik idővel kéktúra-teljesítővé...
Az MTSZ már közel 50000 OKT-igazolófüzetet el/kiadott.
Előzmény: Ktm ojk (27149)
nagypapi Creative Commons License 2009.04.25 0 0 27151

"A klasszikus turistautakat pirossal jelzik..."

No comment....

 

Nem tudom, hogy sajnos vagy nem sajnos ennyire kevéssé ismert a Kéktúra, a kéktúrázás. Egyrészt szerintem az ország történelme, földrajza, néprajza megismerése szempontjából jó lenne, ha minél többen végigjárnák,  másrészt elvesztené a varázsát, ha többszázezren teljesítenék hirtelen (jó ettől nem kell tartani).

Nem hinném, hogy bárki felett pálcát lehetne törni. Asszem' a túrázókat is sok helyen hülyének (vagy legalábbis csodabogárnak) nézik, mikor megtudják, hogy 30-40-50 kilométert legyalogoltak aznap (mikor busszal egy óra...).

Másnak más a fontos.

Előzmény: hörpölin (27148)
jzp2107 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 27150
Encián Emlékek, Sorrento

Ma tartottunk a gyerekkel egy kis kéktúra felkészítőt.
KFKI - Sorrento - KFKI 8 km-es kör 5 ládával, előtte keresztülsétátunk a Városligeten, itt is összejött 4 láda meg vagy 2 km.
Szóval összességében büszke vagyok rá :-)
Már csak az a kérdés, ládák (motiváció) nélkül mire lenne képes.
Legközelebb kiderül, mondjuk egy Nagykovácsi - Hűvösvölgy OKT-vel.

Visszatérve a mai napra: az elején aszfaltúton, majd egy ösvényen átvágtunk a sárgára. A szikláknál fotózkodás, utána egy szép tavaszi héricses réten kaja, a műsort a vitorlázógépek szolgáltatták.
Emellett olyan fenyőillat volt mint az Alacsony-Tátrában, a Szekrényes-hegyre nézve a deja-vu csak erősödött..
Felmásztunk a Szállás-hegyre, na ez szép menet volt, de megérte, gyönyörű volt! Nem is annyira a kilátás hanem az a hepehupás, sziklagyepes, köves ösvényes, frissítő szelecskés, pillangó-táncos dolog ami ott fogadott.
Innen egy darabig P+ majd mászkáltunk egy kicsit a repülési emlékműtől délre levő lankákon, millió virág itt is, hát ez sem volt kutya!
P és Sc jeleken értünk vissza kiindulópontunkra (a sportpályánál egy édes kiskutya nyüszögött egy kis szeretetért a kerítés túlfeléről) pont elment az orrunk előtt egy busz.

Encián nélkül talán nem jutottam volna el ide, pedig igazán nincs messze :-)

Fogaskerekűnél leszálltunk igazolásért, a Match épp bezárt, ígyhát kénytelen-kelletlen a Szamos Marcipán cukiban kellett venni egy fagyit. Na ez sem volt rossz! :-)


Előzmény: Tavaszi Széll (23720)
Ktm ojk Creative Commons License 2009.04.25 0 0 27149

Hello. Sztem ezen felesleges mérgelődni. Márpedig azért mert a túrázás tájfutás (sajnos) nem egy elterjedt hobbi nálunk ahogy én látom....legjobb példa erre a pár évtized alatt összegyűlt 4400valamennyi kéktúrázó...Pl ha azt mondom hogy Angyal Zoltán nemsokan ismerik pl ezen a forumon( gondolom ezt abból hogy sokaknál nem fér össze az üvöltő motor és a természet ahogy nálam se) persze a kivételektől elnézést:) De Ő például egy világbajnok  Stuntmotoros. Soha nem lehet sehol hallani  és csak egy szűk réteg tudja hogy ki is Ő pedig egy dologban az egész Földön ő volt/van a legjobb. És Ő is magyar és itt él köztünk tehát olyan mint a kéktúra..csak Ő nem olyan hosszu:)

Előzmény: hörpölin (27148)
hörpölin Creative Commons License 2009.04.25 0 0 27148

Tegnap este olyan jó mérgelődtem a tv-t hallgatva (mivel éppen vacsoráztam, csak a konyhába kiszűrődött a hang)... Ezt Veletek is meg kell osztanom, mert abszolút ontopic:

 

Az egyik országos kertévé vetélkedőjén feltették a következő kérdést:

Milyen színnel jelzik az Írott-kőtől Hollóházáig tartó összefüggő turistautat?

 

Egy pillanatra megállt a kezemben a kés, a számban a falat... Na, vajon mit válaszolnak? És a válaszadó párosnak halvány fogalma sem volt arról, hogyan jelzik... Csak véltetlenül hibáztak rá a helyes válaszra. Pedig még túlságosan buták sem voltak, mert aztán komoly nyereménnyel távoztak...

 

Hát ennyire nincs a köztudatban a kéktúra, kéktúrázás? Hát ennyire nem érdekel másokat az, ami a mi szenvedélyünk (hobbink, sporttevékenységünk, szabadidő elfoglaltságunk, stb. - a kívánt kifejezés behelyettesíthető)!

 

Ha ti is akartok szórakozni/mérgelődni egyet, akkor nézzétek meg! A lényeg 06:45-nél kezdődik!

http://www.rtlklub.hu/musorok/aszef/videok/52500

jzp2107 Creative Commons License 2009.04.24 0 0 27147
idénre sok szúnyogot jósolnak (bár ha továbbra sem esik eső...)

http://index.hu/bulvar/2009/04/23/mar_a_fecskek_sem_jonnek_haza/
Előzmény: hörpölin (27144)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!