Keresés

Részletes keresés

lliann Creative Commons License 2010.01.11 0 0 2097
Bocsánat Marika , de azt hittem az más anyag közben voltam az általad feltett webáruház oldalán, ez itt van nem messzire tőlünk egy húsz km talán. Jó kis melírozott fonalat láttam ott, de jó lenne.
Előzmény: maria.vargane (2096)
maria.vargane Creative Commons License 2010.01.11 0 0 2096

Szia lliann!

 

Mindhárom fából van, a sötétebb valami páccal be van kenve.

Előzmény: lliann (2095)
lliann Creative Commons License 2010.01.11 0 0 2095
Marika tényleg nagyon jók a keretek nem beszélve a hímzésről azok is szépek. Először arra gondoltam talán foltvarrással van a keret, de így már értem a két barna az fakeret a a sötétebb meg műanyag?
Előzmény: maria.vargane (2089)
maria.vargane Creative Commons License 2010.01.11 0 0 2094

Veramami!

 

Ez a 3 itt fakeret.

Egy kolléganőm férje esztergálja párszáz forintért darabját.

A kék képek műanyag keretben vannak, a kézimunkaház.hu weboldalról rendeltem és pont karácsony hetében meg is érkezett, sürgősségivel adták fel hogy mindenképpen ünnep előtt megkapjam.

 

Nagyon örültem neki, mert nagyon szépek lettek ezekkel a sötétkék színű keretekkel.

 

Szeretek itt vásárolni, épp tegnap adtam fel egy újabb rendelést, most kipróbálom a hímzővásznakat is.

 

Nézzetek körül Ti is! Műanyag keret már van néhány száz forintért is és lehet használni hímzőrámaként is (mint ahogy én csinálom).

 

http://kezimunkahaz.hu/shop_start.php?shop_id=2086

 

Mindenkit üdvözlök, legyen szép napotok!

 

Előzmény: veramami1 (2093)
veramami1 Creative Commons License 2010.01.10 0 0 2093
Maria vargane! Milyen keretek? Készen vásárolt ,vagy ezt is Te készited? Ezek agömbölyü, meg ovális keretek még jobban kiemelik a képeket, nagyon mutatosak
maria.vargane Creative Commons License 2010.01.10 0 0 2092
Köszi Ildi!
Előzmény: szaboildiko (2091)
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.10 0 0 2091
Nagyon kis guszták és szépek!
Előzmény: maria.vargane (2089)
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.10 0 0 2090
Aranyos vagy, köszönöm a hozzáállásodat. Sajnos nem tudom, mihez kapcsolódik?
Előzmény: Rece-fice (2086)
maria.vargane Creative Commons License 2010.01.10 0 0 2089

Sziasztok mindenkinek!

 

Nagyon sok szép munkát varrtatok, jó ez a korai sötét (én legalábbis ilyenkor többet kézimunkázom).

Hoztam pár apróságot, van még ami nincs fotózva, majd azt is megmutatom.

 

 

 

 

szaboildiko Creative Commons License 2010.01.10 0 0 2088
Persze, ők az elsők, sajnos az enyémek már kirepültek önálló életet élnek. Kíváncsian várom, biztosan lesz sikerélményed meglátod!
Előzmény: Pcsiffy (2087)
Pcsiffy Creative Commons License 2010.01.10 0 0 2087

Ma este ha nyugi lesz kipróbálom, most még harcolok a kicsivel és a leckével.

Beszámolok hogy sikerült.

Rece-fice Creative Commons License 2010.01.10 0 0 2086
Kedves Pcsiffy!

Megint a testvér-fórumra kell hivatkoznom a kép kicsinyítés kapcsán: nem kötekedésből:-)) hanem mert hasznos:
a Kézimunka, horgolás, kötésa lap felében a Képfelrakási segédlet a fórumra Csiriptől / felírat alatt találod.
Ha így próbáltad, Paint programmal társítva, akkor csak ellenőrizned kell a méretet: 512 kB alatt kell lennie képnek, de jó, ha 100-nál nagyobb, hogy a fórumon megjelenve is mutasson valahogy...
Idővel érzed, hány %-ra kell csökkentened
Lehet, h. az IrfanVieu egyszerűbb... de én a Paint-re szoktam rá...

SzabóIldikó gyönyörű munkájának motívumát Ancsanaplo-blogjának mintakendőjéből állítottam össze csengőhúzókának - egy ajándék nyomán. Lehet variálni az Általatok ismert mintákat...


Annyira örülök, h. ilyen szépen kihímezte Ő is - hátha még más is kedvet kap...

Ildikó! Te tudod, mi aSAL meg az RR? Érdekelne:-))
Előzmény: Pcsiffy (2078)
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.10 0 0 2085
Kattints rá az "Isten hozott"-ra akkor ki tudod egy kicsit nagyítani és megérted a kockázást is.
Előzmény: szaboildiko (2084)
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.10 0 0 2084
Igen, eltérő színű fonallal, mondjuk amivel éppen nem hímezel jelöljük és 10x10-es pici kocka, olyan mire a xszemet hímezed, csak az első kockánál kell számolnod, a többit már tudod fonal ráillesztéssel kimérni.
Előzmény: Pcsiffy (2081)
veramami1 Creative Commons License 2010.01.10 0 0 2083
Előtő cérnával varrjuk, mintha fércelnénk...Azt hiszem mindegy 10kocka, vagy 10luk, várj, van aki nálam jobban tudja
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.10 0 0 2082
Igen, nagyon megéri a kockázás, de most már én rájöttem, hogy alulról fölfelé készítem a munkát és így már csak egy-egy kockát számolok, hogy ne legyen annyi liffentyű oldalt, mert volt amikor hátul odavarrtam amit nem kellett volna. Úgyhogy bekockázok 2-3 sort, kihímezem és azután kihúzom a fonalat, majd újra kockázom, ha szükséges, de rendszerint innen már nem is olyan fontos kockázni.
Előzmény: veramami1 (2080)
Pcsiffy Creative Commons License 2010.01.10 0 0 2081

kikockázni azt értem de mivel? fonal illanó filc egyszerű cérna? 10*10 xszem vagy 10 lyuk?

Tisztára értelmeseket kérdezek.

veramami1 Creative Commons License 2010.01.10 0 0 2080
Pesiffy! Igaza van az Ildikónak izgalmasabb a Xszemes ezt tapasztalatból mondom, régóta goblenezem, az igazi "nagy xszemesem" hamarosan kész. A tizes beosztás nagyon megkönnyiti a munkát, én kihuzogattam, nagyon sokszor eltévedtem, sokat kellett bontani. A kockázás nagy munka, de megéri.... " mondta " azt hiszem grea, és igaza van.
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.10 0 0 2079
Tudod, szerintem az xszemes még izgalmasabb - igaz számolósabb is-, mert ott ugye nincs megrajzolva előre a minta és így Neked kell eldöntened, kiszámolnod, hogy honnan kezded stb. Először szerintem - persze csak ha szeretnéd - bátran kezdj neki egynek. Nekem az utolsó munkám egy nagyon egyszerű kis "Isten hozzád" falikép, amit most éppen másodjára fejezek be, mert úgy tetszett a családnak, hogy mégegyre van igény. Először is veszel kongré anyagot, eldöntöd, hogy milyen szinűre szeretnéd és azután beosztod, ahogyan látod a mintán is 10-es rendszerbe és onnan már pofon egyszerű lesz elkészítened. Nekem még maradt régről gyöngyfonalam én abból hímeztem, de lehet kimondottan hímzőfonallal is készíteni, ehhez már nem nagyon értek.
A mintákat egymástól mentegetjük le, ki innen, ki onnan, nekem is van nem is tudom mennyi és honnan, de szívesen tovább adom, ha valaki igényli. Ez az.
Előzmény: Pcsiffy (2078)
Pcsiffy Creative Commons License 2010.01.10 0 0 2078

Sajnos nagyon nem értek a lépfeltöltéshez.

A második képpel nagyon sokat szerencsétlenkedtem, látszik is rajta. Ha egy kicsit nagyobb lett és látható akkor nem fért be. Így kicsin pedig alig látszik a lényeg. Mármint az aranyos zoknik mintája.

A kutyából kettő van imádom ŐKET nagyon hálás szeretni való csajok- Róza és Zsófi.

Én valahogy a keresztszemessel vagyok úgy mint Ti a varrással, nem merek nekikezdeni. Nézem a csodálatos munkáitokat, a mintákat. Nem tudom honnan induljak? Ez nem olyan mint a goblen ott elő van rajzolva és szúrok. De nem is a xszemesnél melyik legyen az első???

Csodállak benneteket, annyira profik vagytok.

veramami1 Creative Commons License 2010.01.10 0 0 2077
Lányok! Megelöztettek, gondolataimat irtátok le, nem ismétlem, csak annyit nagyon szép és látszik hogy sok munka van benne,. .... és a kutyus is... ............Ildikó! Irtam.
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.10 0 0 2076
A takarók gyönyörűek, kár, hogy a 2. kép picire sikeredett. Én is úgy vagyok a varrással mint Iliann, csak ne kelljen! Egyszerűen idegesít, ha egy czipzárt, vagy valamit meg kell varrjak. Nagyon ügyes vagy.
Előzmény: Pcsiffy (2074)
lliann Creative Commons License 2010.01.10 0 0 2075
Ez rengeteg nagy munka lehetett, ez az amit én képtelen vagyok csinálni, ha megfeszülök sem. Egyenesen varrni varrógéppel tíz cm nem tudok ezért szeretek hímezni.
A westy is aranyos:)
Előzmény: Pcsiffy (2074)
Pcsiffy Creative Commons License 2010.01.09 0 0 2074

zokni

Végre sikerült feltölthető méretet csinálnom a takarókból.

Törölt nick Creative Commons License 2010.01.08 0 0 2073
Ezzel is többen voltak már így...
(szerintem 8-10 oldalt visszaolvasol, az meggyőz :-))
És különben is. Annyit mondasz el magadról amennyit akarsz.
Előzmény: lliann (2072)
lliann Creative Commons License 2010.01.08 0 0 2072
Nagyon szépen hívtok, te is és Laci is köszönöm.
Nem is azzal van a baj, hanem velem kissé zárkózott vagyok nehezen tudok beilleszkedni, de ha sikerül....... ez nem fenyegetés:O)
Előzmény: szaboildiko (2067)
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.08 0 0 2071
Igen, van leszámolhatós mintám is, konkrétan a pillangós függönyöm mintája érdekel? Akkor majd holnap előkeresem és bescannelom, mert nincs a gépemen. A cérna változó lehet, attól függ, hogy ki milyennel szeret dolgozni, a tű pedig megint a cérna vastagságától, vékonyságától függ. Én általában a honleányt használom és 1,25-ös tűvel dolgozom. De van bolt (azt email-ban leírom) ahol viszonylag olcsóbban lehet beszerezni. Ha elszánod magad, szivesen segítek benne csak szólj bátran.
A mellényke sajnos széltében, hosszában lett kicsi. De már túltettem magam, a fiam elvitte megpróbálja eladni Bp-en, legalább a fonal ára jöjjön vissza. Már elkezdtem neki az új mérete szerintit kötni.
Előzmény: veramami1 (2069)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.08 0 0 2070
Van a Kötés, horgolás... és van a Kreatívan kézimunkázunk...
Mindkettőn teljesen normális emberek vannak, és sehol nem harapnak (na jó, ha valaki kifejezetten bunkó, azt mindenhonnan kiutálják, de ze Téged nem fenyeget).
Egyszerűen olvass bele mindkettőbe, és döntsd el neked melyik tetszik. Persze mindkettőre is járhatsz nyugodtan, ha sok időd van.
Az hogy nem ismersz senkit, ne zavarjon, szinte mindenki úgy kezdte...
Személyes ismerkedésre pedig mindkét fórumnál vannak éves találkozók. De az sem kötelező.
Előzmény: lliann (2065)
veramami1 Creative Commons License 2010.01.08 0 0 2069
Ildikó! Esetleg leszámolható mintád is van? Nagyon kacérkodom Vele, bár én nem vagyok horgolós, és persze az is érdekelne hogy milyen horgolócérna és tű kell hozzá. Lehet hogy ugy járok mint az egyszeri ember...... Előre is köszönöm. Majd elfelejtem, szélességben is kicsi a mellény?
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.08 0 0 2068
Igen, jól láttad, nekem van fényképen a tvn-es képtáramban pillangós a nappaliba készítettem.
Előzmény: veramami1 (2062)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!