Keresés

Részletes keresés

Tshu-hash Creative Commons License 2017.08.24 0 0 60975

Szerintem nem sok eselyed van ra. Mennyi volt egyebkent a plusz koltseg amit fizetned kellett? En a helyedben leirnam az eladonak (esetleg, ha megvannak meg a papirok a postatol, azt is becsatolnam), hogy mi a helyzet, es, ha refundol is, attol meg nem leszel nullan, mert - gondolom - neked kellett fizetni a visszakuldest is, plusz az allamnak a sarcokat befizetted. Ezert szeretnel egy masik, mukodo keszuleket, vagy, ha visszakuldi a penzt, akkor a plusz koltsegeid is teritse meg. Ez szerintem foleg tole fugg, de egy probat azert megerhet.

Előzmény: the crow (60974)
the crow Creative Commons License 2017.08.24 0 0 60974

Behoztam egy telefont, és rendesen el is vámolták ki is fizettem az áfá-t. Kiderült hogy hibás, az itt kapott tanácsok szerint CN23-mal küldtem vissza, hogy majd amikor a cserét kapom, ne fizessek még egyszer.

Az eladó meg elkezdett tökölni, hogy inkább refundolna. Le is mondanék a cseréről, de ilyenkor van valami mód, hogy visszakapjam a befizetett áfát? 

tux Creative Commons License 2017.08.23 0 0 60973

De, ez az. Köszönöm, már írtam is nekik.

Előzmény: Tshu-hash (60972)
Tshu-hash Creative Commons License 2017.08.23 0 0 60972

Nem lehet, hogy ez a hong-kongi csomagod? Ha az, akkor valoszinu azert akadt fenn, mert ugy sejtik, hogy az erteke meghaladja a 22EUR-t. Nem a NAV szokott ertesiteni, hanem a Posta, raadasul tertivevenyes ajanlott levelben. De, ha szeretned kicsit meggyorsitani a dolgokat, akkor irj nekik e-mailt a postaimport@posta.hu-ra. A ragszamot ne felejtsd el beleirni. Valamint keszitsd elo a PayPal bizonylatot, a vamkezeleshez majd be kell nekik nyujtani, ezen kivul meg egy Maganszemely vamkezelesi nyilatkozata nevu papirt kell majd kitoltened. Ennek a kettonek a bekuldese utan kezdik majd el a vamkezelest.

Előzmény: tux (60971)
tux Creative Commons License 2017.08.23 0 0 60971

Ez miért akadt el? Mit tehetek, hogy megkapjam? Email SPAM foldert néztem már, nem volt benne semmi a NAV-tól:

 

ARRIVED AT CUSTOMS
Aug-11-17, 08:56 AM, HUBUDA HUBUDA

DEPARTED FROM LOCAL DISTRIBUTION CENTER
Aug-09-17, 07:44 AM, HUBUDA HUBUDA

ARRIVAL AT DESTINATION COUNTRY – TRACKING UPDATES MAY END HERE, DELIVERY SHORTLY
Aug-08-17, 14:12 PM, BUDAPEST BUDAPEST

DEPARTED FROM TRANSIT FACILITY
Aug-05-17, 12:06 PM DPHKGA

PROCESSED AT EXPORT FACILITY
Aug-05-17, 09:21 AM, DeutschePostSingapore Deutsche Post Singapore

SCANNED INTO SACK/CONTAINER
Aug-05-17, 01:21 AM, Shenzhen Shenzhen

PROCESSING COMPLETED AT ORIGIN
Aug-05-17, 01:21 AM, Shenzhen Shenzhen

CLOSE BAG
Aug-04-17, 14:34 PM, Shenzhen Shenzhen

PROCESSED
Aug-04-17, 11:39 AM, Shenzhen Shenzhen

ARRIVAL AT DHL ECOMMERCE DISTRIBUTION CENTER
Aug-03-17, 15:04 PM, Shenzhen Shenzhen

PICKED UP BY SHIPPING PARTNER
Aug-02-17, 17:42 PM, ??? ???

EN ROUTE TO DHL ECOMMERCE
Aug-02-17, 11:26 AM

ELECTRONIC NOTIFICATION RECEIVED: YOUR ORDER HAS BEEN PROCESSED AND TRACKING WILL BE UPDATED SOON
Aug-02-17, 11:12 AM

 

 

Tshu-hash Creative Commons License 2017.08.23 0 0 60970

Amint Degeczi is irja az utalasi limit es a kartyalimit ket kulonbozo dolog. Raadasul a kartyahoz is ketfele limit van: az egyik a keszpenzfelveteli, a masik a vasarlasi. Ha ezek is folotte vannak a vannak a kivalasztott termek aranak, akkor mas lesz a gond. Egyebkent, ha teszem azt pillanatnyi arfolyamon 149ezer Ft a termek, akkor se 150ezer legyen a limit, hanem kicsit tobb. Ha a PayPal konvertalja a devizat, akkor sokkal rosszabb arfolyammal szamol, mint a sajat bankod.

A kartyat hasznalod/tudod hasznalni mashol? 

Meg esetleg azt javasolnam, hogy torold a hozzaadott kartyak listabol, es probald meg ujra beregisztralni. A 4 jegyu kodot pedig a legutolso terhelesbol ird bele. 

Előzmény: szipipeti (60967)
Degeczi Creative Commons License 2017.08.23 0 0 60969

Összevissza írsz mindenfélét: a banki utalási limitnek semmi köze a kártyás vásárlási limithez, az két külön dolog.

 

Amikor pedig többször is kódot kértél a Paypaltól, ott csak a legutolsóval kellett volna próbálkoznod, hiszen minden újabb ilyen kérés a korábbiakat fölülírja.

Előzmény: szipipeti (60955)
radikál Creative Commons License 2017.08.22 0 0 60968

Ez még nem minden.

Nálam azzal tetőzte, hogy ha árat módosítottam (buy it now) akkor 24 óra múlva visszaírta az árat a régire automatikusan.

Nem normálisak ezek.

Előzmény: 01soká (60966)
szipipeti Creative Commons License 2017.08.22 0 0 60967

Sziasztok!

Tovább bonyolódott az ügyem...

Szóval úgy tűnik, hogy valami zavar van az erőben, vagy én csináltam valamikor régebben egy hülyeséget...

Nem az a gond, hogy fizetési limit van a bakszámlán (egyébként feloldottam...) Mert indítottam egy próbavásárlást is...3 euroval, és azt sem engedi...

Olyan mintha ki lenne kapcsolva az engedély, hogy a bankkártyámat használjam az ebay-on fizetésre... Átnyálaztam a (kissé hiányos nyelvtudásommal) de nem találtam meg azt a menüt, ami engedné...

A liciten megrendelt trmék például a "Purchase history" menü alatt a "Unpaid items"  listájából ismeretlen ok miatt átkerült a "Returns and canceled orders" listába... ide kattintva feljön egy lehetőség a kifizetésre, de a bankszámlához tartozó adatokat valami ok miatt nem fogadja el.

Nagyon úgy néz ki, hogy nem tudom a megrendelt terméket kifizetni...

 

Ráadásul, talán ezzel összefügg a péntek estétől sikertelen PayPal regisztráció a bankszámlával...

Ezzel kapcsolatban az alábbit írtam a PayPal-nak...

 A következő a probléma: 2017 augusztus 18-án szeretem volna a bankkártyát és a PayPal fizetést összeilleszteni. Kértem ekkor 1 darab 4 jegyű kódot… a szokásos procedurával

Ekkor nem kaptam pontos visszajelzést. Kértem még egy alkalommal. Ekkor jött 2 darab visszajelzés, hogy kicsi összeggel megterhelték számlámat. Ez történt 18-án pénteken.

Ez nem érkezett meg hétfői napon napközben a számlámra

Ekkor kértem egy új illesztést. Erről kaptam értesítést.

Ma 22-én kedden 2 darab illesztés megérkezett a számlámra, és már láttam a 2 db eltérő négyjegyű kódot. Ezeket próbáltam a megfelelő oldalon illeszteni a bankkártya adataihoz. Mindkettőt elutasította. Ezt később – 1 óra plusz - próbáltam újra illeszteni. Most már eltűntek a bakkártya adatai és en engedi a bankkártya adatait újra felregisztrálni.

Mi a teendő?

A jó kód a harmadik lesz, holnap reggel?

Addig hogyan lehet visszatenni a bankszámla mellé a bankkártyát?

Van e magyar nyelvű támogatás?

Vagy én bénáztam el valamit nagyon, vagy ez ennyire sziszifuszi?

Valakinek van némi ötlete?

 

 

Előzmény: szipipeti (60955)
01soká Creative Commons License 2017.08.21 0 0 60966

Köszönöm! Lehet nálam is az okozza,mert a történtek előtt nem sokkal lett kipróbálva, pontosabban még működik...

Kénytelen vagyok egyetérteni tényleg egy nagy rakás fos, gyakorlatilag használhatatlan. Kikapcsolom aztán meglátjuk mi történik.

Előzmény: radikál (60965)
radikál Creative Commons License 2017.08.20 0 0 60965

Pontosan ugyanígy jártam 3 hete.

Valszeg a köcsög ebaymag okozhatta ezt ami úgy ahogy van egy nagy rakás szar.

Én töröltem és azóta nincs gond.

Előzmény: 01soká (60954)
XANTIi Creative Commons License 2017.08.20 0 0 60964

Ruhanemű, játék alig esik bele. De 10 gombolyag 5 dekás fonal valamiért kiakasztotta őket. De a telefonok, tabletek kedvenc cikkeik. Mondjuk a röntgenen pont úgy néz ki a 400 dolláros, mint a 30 dolcsis.

Előzmény: pajaci (60963)
pajaci Creative Commons License 2017.08.20 0 0 60963

Ezek szerint logika nincs benne, szerencse dolga az egész.

Előzmény: XANTIi (60962)
XANTIi Creative Commons License 2017.08.20 0 0 60962

Nehezen kiszámítható. Jó pár drónt vettem, bőven a 25 dolcsi felett, nem is kicsi csomag. Egyikkel sem volt gond. Egy olcsó kis mobilteló viszont egyből felakadt, pedig kicsi, jelentéktelen volt a csomag. 35 dollárért 3 hétig papírozás lett belőle.

Előzmény: pajaci (60961)
pajaci Creative Commons License 2017.08.20 0 0 60961

2 DVR-t is vettem, egyiket a csomagszállító postás hozta, a másikat, a nagyobbat a biciklis. 37x27x8.5cm-es volt ez utóbbi mérete.

Előzmény: t.lantos (60960)
t.lantos Creative Commons License 2017.08.20 0 0 60960

A kínai úgyis kis összeget ir ra. Akkor akad fenn, ha nagy vagy nehéz.

Pl 20 micro sd kártya nem fog. De egy tégla biztosan.

Előzmény: pajaci (60958)
tux Creative Commons License 2017.08.19 0 0 60959

Köszönöm.

pajaci Creative Commons License 2017.08.19 0 0 60958

Az elmúlt félévben vagy 12 cuccom volt 22eu fölötti, de nem kértek egyikre se semmit. Ha fenn akad a szűrőn, akkor nem volt szerencséd, de nagy többségben nem ez a jellemző.

Előzmény: tux (60956)
Tshu-hash Creative Commons License 2017.08.19 0 0 60957

Ha 22EUR alatt van az erteke, akkor nem kell semmit fizetni. Ha 22-150EUR kozott, akkor 27% afat kell, ha efolott, akkor 27% afat, plusz vamot.

Előzmény: tux (60956)
tux Creative Commons License 2017.08.19 0 0 60956

Sziasztok!

 

Rendeltem valamiből 2 db.-ot, összesen 23 120 Ft. eBayről, Hong Kong-ból.

Hogy van ilyenkor a vám? Jól emlékszem, hogy 20e a határ?

És ha a két tétel meghaladja, együtt értik, vagy külön-külön?

szipipeti Creative Commons License 2017.08.19 0 0 60955

Szervusztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem....

(Budapest Kispest , vagy környéke) XIX kerület...

Gondom:

Korábban már vásároltam ebay-en, Visa kártyával fizetés korrekten sikerült...

(július elején)

Most újra vásároltam, de ez valamiért nem akar sikerülni, kártyaadatok jól vannak beütve, számlámon van bőven elegendő összeg...

Az alábbit írja ki:

 

Unfortunately, we can't process this payment. Here are your options:

  • Double-check your card details and billing address.
  • Call your card provider. There might be a hold on your account.
  • Select a different payment option.

PayPal regisztrációm van, de még nem sikerült a neten talált videó ellenére sem feltölteni a bankomból... (Talán a hétvége miatt?)

Próbáltam az alábbi videót:

https://www.youtube.com/watch?v=yCUqMtczEAw

De ennek segítségével sem sikerült "feltölteni" a PayPal-t..

Pl.: a videón mutatott TrustPay sem működik... valami ok miatt kiválasztható az ország, de a bank már nem, és tovább lépni már nem lehet...

Van valakinek ötlete, mi lehet a gond?

147000 Ft-ról van szó, (banki utalási limit feljebb van állítva 160.000-re...)

Esetleg valaki Kispesten, vagy környékén - tapasztalattal rendelkező - tudna nekem személyesen segíteni: (esetleg 3-as metró környéke kedd délután) - 2017 aug 22-én?

 

Természetesen nem "ingyen"...

01soká Creative Commons License 2017.08.17 0 0 60954

Sziasztok!

 

Az a problémám, hogy az ebay.com oldalon meghirdetett termékekre megváltoztattam a "shipping policy"-t , és egyben töröltem a régebbi "shipping policy"-kat. Az összes termékhez az új, immár egyetlen "shipping policy" lett beállítva. A változtatás oka az volt, hogy néhány országot kizártam a szállításból. Másnapra valahogy megjelent néhány új "shipping policy", amiket nem én hoztam létre, bennük a szállításból kizárt országok, vagy már nem voltak kizárva, vagy olyan országok lettek kizárva ahova eddig is és továbbra is vállaltam szállítást. Ami még meglepőbb az új nem általam létrehozott "shipping policy"-k valahogy termékeimhez lettek beállítva.

   Az első reakcióm az volt, hogy valamit én rontottam el, ezért újra megcsináltam a fent leírt változtatásokat, de másnapra ugyanez lett eredmény. Az ebay valahogy létre hozott magától új "Shipping policy"-t .... Az összes termék "Buy it Now",meglévő ,nem újonnan feltett.  Remélem érthető a problémám. Van valakinek ötlete mi okozza, esetleg megoldása?

bombaba Creative Commons License 2017.08.14 0 0 60953

Hiába, a rutin :)

Meglepett a magyar szöveg, még sosem láttam magyarul az alit.

De amit belinkeltél magyarul, azon is ott van: Válassz egy méretet!

Ne a logikát keresd, van egy segédsw, amivel a teljesen laikus eladóknak segítenek feltölteni valahogy a termékeiket, így egy kaptafára megy az összes aukció.

 

Előzmény: mislenyi (60952)
mislenyi Creative Commons License 2017.08.14 0 0 60952

Nagyon köszönöm a segítséget.

Ezek szerint a méretre IS rá kell kattintani, pedig nincs választék (vagyis nem láttam, mert oda írják, hogy select)

Te aztán kened-vágod ezeket a dolgokat. :)))

Előzmény: bombaba (60951)
bombaba Creative Commons License 2017.08.14 0 0 60951

A két nap az árleszállításból még hátralevő idő.

Jobboldalt a színek közül kiválasztasz egyet, aztán a méretre katt, és Buy now.
Nincs vele gond.

Előzmény: mislenyi (60950)
mislenyi Creative Commons License 2017.08.14 0 0 60950
Előzmény: bombaba (60949)
bombaba Creative Commons License 2017.08.14 0 0 60949

Valamit még biztos ki kell választani.
Megadnád a linket? 

Előzmény: mislenyi (60948)
mislenyi Creative Commons License 2017.08.14 0 0 60948

Bocs, nem ide tartozik, de nem találtam itt az indexen Aliexpresszt.

Regisztráltam, mert az unokám kinézett egy sulitáskát.

Kiválasztottam a színt, db-ot, a Vásárlás most kattintása után megáll a tudomány. Nem hozza fel a fizetés lehetőségét.

A saját fiókban megadtam a szállítási címet is.

Ha tudtok, kérem segítsetek.

Ebayról évek óta vásárolok, de azoknál nincs ez a táska. 

tibor200 Creative Commons License 2017.08.14 0 0 60947

itt a kép leütés előtt Anglia az áru helye leütés után már Hong Kong gá változik fura módon az áru helye--azt nem tudtam lefotózni , mert törölték a listámról 

 

Előzmény: Tshu-hash (60944)
tibor200 Creative Commons License 2017.08.14 0 0 60946

De az eladó kérésemre törölte a tranzakciót és visszafizette a vételárat paypal ra, ( holott már túl volt az 1 órán amin belül kötelező törölni )

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!