Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.06.27 0 0 12341
Tudod,azt hittem, hogy a medence, amit elózőleg helyre rakott, el fog mászni,de megnézte és ez a helyén maradt. Hát dolgoztam is rá rendesen.A felső háti, illetve a nyakcsigolyáimat vette kezelésbe.Tisztában vagyok vele, hogy egy elfordult csigolyát nem lehet "visszatekerni",de talán a tünetmentesség elérhető. Nehezen emésztem meg, hogy nagy deformítások sok esetben nem fájnak,egy ilyen kis enyhe torsios scoliosis meg ennyi problémát okozzon.Pont azt beszéltük, hogy szinte nincs szimetrikus ember. Azt mondta, hogy tényleg nagyon hajlékony vagyok, de helyezzek egy kicsit több hangsúlyt a felső háti szakaszra. Így amikor hazajöttem, összeállítottam magamnak egy ilyen gyakorlatsort. Le is írtam! Gumiköteles gyakorlat is szerepel benne, lehúzások. A többi hason fekvésből,felsőtest emelés,lapocka zárás stb. De csinálom a jógát is. Két óránként meg a nyakgyakorlatot. Nem unatkozom!
Előzmény: porcika88 (12340)
porcika88 Creative Commons License 2015.06.26 0 0 12340

Mi volt Brigi? Jobban érzed magad most?

1323333 Creative Commons License 2015.06.26 0 0 12339

a ba labam volt gyengeb..hülyeseget irtam..

Előzmény: 1323333 (12338)
1323333 Creative Commons License 2015.06.26 0 0 12338

Igen..Csuszkal a keresztcsont és gyengek voltak a labak.föleg a jobb.de már 2 hét urani erösitessek jobb.Nem tökeletes de erösrbb.nem remeg a labam😃talan ez az utam..remelem tied is meglesz!!most totalis optimista vagyok csak nehogy pofara essek..

Előzmény: Törölt nick (12337)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.25 0 0 12337
Mi az, amitől nehéz ácsorognod? A lábad gától?
Mert a derekaddal nincs gond.
Előzmény: 1323333 (12329)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.25 0 0 12336
Nálunk nincs kiropraktör képzés,A manuálterapeuták azért képzettek, mert csak orvos vagy gyógytornász művelheti. Csontkovács hivatalosan nincs nálunk.A képzésük meglepően rövid, egy hétvége. Nyilván vannak magukra adó csontkovácsok,akik megkeresik a képzés módját.Láttam a tv-ben egy ilyen nagytudású embert (Faragó László), de az bejárta egész Ázsiát,egy rakat technikát sajátított el.Sajnos nem Budapesten dolgozik,már felkerestem volna. Igen, a fájdalom nálam is fogyással járt. Hét kiló ment le. Holnap megyek manuálra.
Előzmény: porcika88 (12335)
porcika88 Creative Commons License 2015.06.25 0 0 12335

Nekem gyulladás is volt, azért fájt nagyon. És azért volt az az érzés, hogy nem tudom rendesen állva tartani magam. Mindig valami segitséget kerestem mikor mentem, akár a falat fogtam meg. 

Itt is vannak képzettek. A manuál SOTE-n posztgraduális képzés, diplomás. Aki csontkovácsként praktizál, vagy köznyelven így hívják, az nem tudom hol tanulja.  De ehhez is gondolom érzék kell, meg állandó továbbképzés, gyakorlás. Hiszen egy ilyen fogással akár le is tudnának bénítani. Én ilyen hangos reccsenést nem hallottam soha nálam. Csak éreztem, hogy kattan reccsen. De nem is volt ilyen odanyulok és hajrá dolog, elő lett készitve. 1 óra egy szeánsz, nem ezzel kezdte, hanem lazitotta mindenem, ez a mozdulat kb fél órával később volt. 

az a kütyü szerintem olyan, hogy a szervezetben nézi hogy adott ponton  mennyi a víz.ficamnál is dagad minden. Lehet elmozdult medencénél is 

most utánaszámolva, immár negyedik hete vagyok fájdalommentes:-) jippiii. 4 hete semmi fájdalomcsillapító. Csak vitamin meg immunerősítő. Meg májvédő tabi. próbálom szegély testem rendbeszedni és a sok gyógyszer okozta kárt helyrehozni. Meg visszaszedni a ledobott 2,5 kilót. Pont nem kellett volna, de a fájdalom mellett étvágyam se volt. 

Előzmény: Törölt nick (12334)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.25 0 0 12334
Hát ő is elég nehezen mászott fel az ágyra.

Éppen ezért nem tudom,hogy ez rajtam mit fog javítani,mert nálam nincs ilyen mozgás nehezítettség, minden meg tudok csinálni, csak fáj.

Nem tudom mi lehetett az a szerkezet, amit a derekához, keresztcsontjához rakott.

Egyébként ezek az amerikai kiropraktörök elég képzettek.
Előzmény: porcika88 (12333)
porcika88 Creative Commons License 2015.06.25 0 0 12333

De döbbenet, hogy tényleg ilyen javulást tud produkálni . Én ugyanígy toporogtam, se hajlás se lábemelés nem ment, csak a fájdalom volt . Arra a nyomorult ágyra is úgy feküdtem fel a vizsgálathoz , hogy leengedték . És ugyanilyen pupos volt az a hely a hátamon mint a nőnek . Utána meg nem. Emlékszem renegő lábakkal mentem haza, majd ahogy hozzászoktam az új járáshoz , nem is mentem egyenesen haza hanem inkább sétáltam kicsit . Jól esett normál lépéseket tenni és nem toporogni . 

Előzmény: Törölt nick (12331)
porcika88 Creative Commons License 2015.06.25 0 0 12332

Nekem hasonlóan mint itt, csak az egyik lábam egyenes volt és a testem valahogy homorú ívű. És mindkét irányban kellett feküdnöm. Utána meg az amit te mondtál. Végén a lábamhoz áll asztal végére, és egyenként a lábaimat is meghuzogatja . utána a fejemhez megy és a vállaimat nyakam fejem 

Előzmény: Törölt nick (12331)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.25 0 0 12331
Volt nagy reccs!

Nekrm a keresztcsontot másképpen kezelte.
Hason kellett feküdnöm, majd tenyérrel rugodózott az egyik,majd a másik oldalon.Nade a másik oldal nem akart rúgózni, olyan volt, mint a beton.Mutató ujjával megragadta a farokcsontom,a tenyerével meg nyomta a keresztcsontom.Reccs, helyreállt valami!


Azután jött a csavarás.Majd a nyak kilazítása.
Előzmény: porcika88 (12330)
porcika88 Creative Commons License 2015.06.25 0 0 12330

Nézegetem youtube-ot és találtam egy videot ami szinte olyan mint az én voltam . Durva. Én is csak toporogtam , most meg megyek mint a golyó:

1323333 Creative Commons License 2015.06.24 0 0 12329

nos megint voltam gyogytornán.képzeljétek már 20-25 percet azért tudok ácsorogni😃--1-t se tudtam..ujabb erősiteseket kaptam,plussz pici elcsavarodasom van arra egy olyan Gyakorlatot,Brigi lehet neked is jo..Labdan ülsz előre homoritasz fejed.nyakad mint a kigyo tolod felfelr és utanna kilelegzel és megfeszited mindened...

1323333 Creative Commons License 2015.06.23 0 0 12328

köszi Brigi!

Előzmény: Törölt nick (12327)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.22 0 0 12327
Itt találjátok a leírást és a képeket a gyakorlatokról az smr hengerrel.


http://www.tesztoszteron.hu/emagazin_01_51_ldp_246_erezd_jobban_magad.php
Előzmény: Törölt nick (12326)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.22 0 0 12326
A piriformisra is jó a henger.Külön,külön kell kezelni a két tomport.Sokáig nem szabad csinálni,mert erős izomlázat okoz.
Az említett helyeken mindent megtudsz róla.Mennyi ideg, hogyan,honnan kezd...... A képek időrendben vannak.
Előzmény: 1323333 (12323)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.22 0 0 12325
Jaj, dehogy hagyom el magam,pillanatnyi rossz passz néha van.
Már ki is néztem magamnak egy gyakorlatot erre a csavarra.
Jógahíd! Csak a konvex oldalra.


Nekem olyan srmr hengerem van, ami belül lukas,a felületén a dudorok úgy vannak kialakítva,hogy alkalmas a trigget pontok kezelésére is.Ez is a neve, trigger point smr henger.Úgy emlékszem 16-17 ezer
volt egy éve.

Ha beütöd a keresöbe ,hogy smr,a tesztosteron.hun sok képet találsz a használatáról.A csikysystem is foglalkozik vele, leírja mire való.
Az izompolya (fascia) kezelése a lényege.

Előzmény: porcika88 (12319)
porcika88 Creative Commons License 2015.06.22 0 0 12324

Aha, nagyon jó. Végig kell görgetnem magam rajta, oda-vissza. Nehéz jól csinálni, de ha sikerül, akkor szuper . Rá kell űlnöm , taloam a földön, majd szépen lassan hátra dölés és görgetem magam rajta egészen vállig. Majd jön a nehéz . Fejemet igyekezni földre rakni és úgy gördűlni vissza . Fej után vállak, hát, derék kerüljön le , egészen térdig . Ha jól csinálod csak úgy ropog mindened, totálisan kilazít. Az is jó, amikor lábszárad alá rakod, majd kezedre támaszkodva felemeled a csípőd és görgeted magad nyújtott lábbal lábszártól combig majd vissza . Ez hasizmot is erősit. Ami a legnehezebb és alig megy az a külső lábélen görgetés . Nem tudom oldalt 1 kézzel megtartani magam

Előzmény: 1323333 (12323)
1323333 Creative Commons License 2015.06.22 0 0 12323

még most rendeltem meg.45vm.sima felületű.viszinylag kemény.Használ?? Most teniszlabdaval csinalom addig.

Előzmény: porcika88 (12322)
porcika88 Creative Commons License 2015.06.22 0 0 12322

 Ilyenen tanultam . Nekik a nagy volt, de most látom van kisebben is 

Előzmény: 1323333 (12320)
porcika88 Creative Commons License 2015.06.22 0 0 12321

Milyen hengert vettél? Nekem egy kék Robust van. De szeretnék egy másikat is, pont olyat mint a rehab helyen van ahova járok és amin tanultam a használatát. Annak jó anyaga volt és nem sima volt a felület . 

 

Előzmény: 1323333 (12312)
1323333 Creative Commons License 2015.06.22 0 0 12320

igen.aki nem beteges az nehezen viseli hogy nem100%-os.Én is így voltam.Aztán szedtem Valeriánát.meg az egyik barátnőm magamhoz térített azzal hogy nézzem meg a sok beteg,rákos gyereket,vagy tolokocsist..én tudok menni,aludni,dolgozni és sírok.őnekik fájdalmuk van stb..mégis mosolyognak.minden relatív.mindenkinek a maga baja a legnagyobb.Van hogy én is elszomorodok.de aztán arra gondolok holnap zumba❤

Előzmény: porcika88 (12319)
porcika88 Creative Commons License 2015.06.22 0 0 12319

Jó lesz meglátod. Csak ne hagyd el magad és ne veszd el a pozitiv hozzáállásod amit eddig nálad olvastam . Ne szontyolódj el semmi infó miatt. Valaki azon is tud majd segiteni , és Te nem olyan vagy aki várja hogy a segitség kopogtasson nála, te megkeresed . Nekem nagyon sokszor volt minden kimutatott problémánál világvége hangulatom, nem egyszer sírtam dokinál . Mig a végén odairta a kontroll oapirra, hogy kineziológus és pszicho doki felkeresése ajánlott. Csak lestem és kérdeztem hogy hát minek . Erre mondta, hogy látja elhatalmasodni a kétségbeesést, és ez se nekem se a bajomnak nem jó. Gyógyulni kutyafasza hangulattal nem lehet . Amig ő nem mondja, hogy nagy gond van addig én ne éljem bele magam kis infókba és ne filózzak feleslegesen . És valahogy igaza volt. Mikor úgy teleszerveztem magam feladattal, hogy reggeltől estig talpon voltam, még eszembe se jutott órákig, hogy fájhat valami. 

Előzmény: Törölt nick (12318)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.22 0 0 12318
Illetve az kerül szakértő kezekbe, akinek fáj.
Na majd pénteken újra csavaríntanak egyet rajtam..:)
1323333 Creative Commons License 2015.06.22 0 0 12317

remélem nálam is így lesz..annyit nem ropogok, tehát hat.

Szerintem se félj, ettől az elcsavarodástól..minden embernek van, csak nem mindenki kerül szakértő kezekbe:)

Előzmény: Törölt nick (12315)
porcika88 Creative Commons License 2015.06.21 0 0 12316

Brigi ne parázz ettől a medence meg váll dologtól, nekem is ez volt az első amit észrevettek, és én se tudom hogyan alakult ki és miért csak most tünt fel valakinek. Nekem helyrepakolták és tök jó minden . manuálon . Volt persze rossz érzés első meg második után, de megszünt . Azt mondták ismik azért, mert helyére kerültek a dolgok és ezért olyan izmok kezdtek el mozogni amik addig nem . Nekem konkrétan fura érzésem volt pár napig mert másképp mentem, másképp űltem, álltam stb. De hozzáigazodtam és szuper . Fixen most beiktatom az életembe 2-3 hetenként a " karbantartást" manuálon . Már tudja mi a gond, mi volt a gond, hamarabb fogja észrevenni ha valami megint kezd elmászni, mint én észrevenném, és fájni kezdene . tudom neked elég régóta van baj, de lehet manuállal javitani . 

Guna : én se vettem észre hatást, pedig kaptam párat, de ami igazán egy hatástalan valami volt nekem, az a diprophos :-/. Sok helyen olvastam, hogy csoda, hát én 3 hétig várakoztam a " és lőn járok" hatásra. A huhh megszünt a fájdalom tőle hatás kemény 5 órát tartott, másnap ugyanúgy szarul ébredtem . És azóta is nyögöm a hatásait ( ragyák, lenullázott immunrendszer, elején világvége hangulat ) . rezümében azt mondom, hogy manuál meg gerincdoki koktélja volt a kiút . 

Előzmény: Törölt nick (12313)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.21 0 0 12315
Ja! Beszélgettem egy kutyással. És elmesélte, hogy az idős kutyája nem tudott menni,úgy hordta le kézben.Vett neki zöldkagyló kapszulát.Láthatólan boldogan szaladgált. :)
Előzmény: Törölt nick (12314)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.21 0 0 12314
Azért neked nagyon drokkolok, hogy sikerüljön.
:):)
Előzmény: 1323333 (12312)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.21 0 0 12313
Szia Miki! Most valóban nem vagyok valami jó passzban Nem tudom,én ha elkezdek valami újabb terápiát,rosszabbul érzem magam. Egyszer voltam manuálterápián, megbeszélrük, hogy csinálom ezt a Mckenzie nyakgyakorlatot,de nekem ez nem használ.Mondtam a gyógytornásznak, hogy régebben sem vált ez be.Most is fáj tőle (szerintem tőle) mindenem.Nekem a guna injekció is fájdalmakat váltott ki. Biztos, hogy lelkileg is megviselt,hogy megtudtam, hogy a jobb medencém leljebb, a bal vállam meg láthatóan feljebb van. Ennek oka állítólag,hogy az ágyéki gerinc jobbra,a háti pedig balra tekeredik.Mint amikor kitekerünk egy felmosórongyot.:( Na ez jól elvette a kedvemet! Mert hát hogyan lehet ezt korrigálni? Nem elég, hogy kiegyenesedett,még tekeredik is.Igaz, kicsit,de fáj. Ezért kicsit tartok a szalagerősítéstől. Én úgy emlékszem,hogy az első széria 10 napos volt.Azután egy hónap szünet. De már összezavarodtam! Akkor ha jól értem, éves színten négy szériára van kb.szükséged, ami nem tudom hány napos.:) Na igen,most van bennem önsajnálat. Üdv.
Előzmény: radomiki11 (12311)
1323333 Creative Commons License 2015.06.21 0 0 12312

normális volt.Szokásos teszteket megcsinálta.megdícsérte az ágyékomat😊.és mondt nincs nagy baj.Gyogytorna,zöldkagylokapszula. ha nem használ  kkor szakrendelesrn nem fizetősőn injekcioz.gyogytornasz szerint is ez a gond.plussz csuszkal a keresztcsontom..akörüli izmokat erősitjük.meg smr hengerezek😃azt probaljatok ki tök jó!

Előzmény: radomiki11 (12311)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!