Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

RC_Storm Creative Commons License 2018.12.12 0 0 1691

 

Szerinted korszeru?

 

De  most komolyan.

 

Ez a Nissan eredetu 1.6, amit beharangoznak,  az elfogadhato kompromisszum lehet, de jobban orulnek legalabb a leggyengebb uj 1.3-as TCE motornak. (Asszem az 110 vagy 115 PS)

 

Nyilvan vesz at a Renault motorokat-de nem Europaba. 

Előzmény: tdm.friend (1690)
tdm.friend Creative Commons License 2018.12.12 0 0 1690
Előzmény: RC_Storm (1689)
RC_Storm Creative Commons License 2018.12.12 0 0 1689

Érdekes tapasztalatok, nekünk is tetszik, pont költözőben vagyunk-a terepviszonyok olyanok lesznek, hogy egy Cross ideális lenne, de én a motortól fázok...mik a tapasztalatok?

 

Tudom, minden relatív, most egy 2.0 dCi motoros autóm van éppen, de ezt az 1.6 ősmotort nagy visszalépésnek venném. (nem ragaszkodnék a dízelhez amúgy)

 

A garanciális feltételek hogy alakulnak? (általános + rozsa?)

 

Köszi az infókat!

 

 

Előzmény: kistojás001 (1685)
pitye63/2 Creative Commons License 2018.12.12 0 0 1688

Olvasd el a 1687-es hozzászólásomat!

Előzmény: FuTomi (1682)
pitye63/2 Creative Commons License 2018.12.12 0 1 1687

Lada Online - все самое интересное и полезное об автомобилях ЛАДА
https://лада.онлайн Ezen az oldalon nézzél körül. Én is onnan töltöttem le, amit én használok. Kártyára van téve és amikor a navigációra nyomok, akkor egy külön menü jön elő, onnan pedig ki lehet választani az iGO T. Arra pedig azokat az országokat teszed rá, amelyiket csak akarod. Én is ezt használom, teljesen jól működik.

Előzmény: kistojás001 (1683)
Vesta2017 Creative Commons License 2018.12.11 0 0 1686

Szia!

Pár ezer km-nél nekem is nyekergett, álló helyzetben kormánytekeresnel. A szervizben a futomu kulonbozo reszeit, (nem láttam pontosan mit) befujkálták folyékony zsirral. Azota mentem már kb 10 ezer km-t, de azota se tert vissza a nyekerges. Remélem tudtam segíteni.

Előzmény: kistojás001 (1685)
kistojás001 Creative Commons License 2018.12.11 0 0 1685

Féléves a Vesta sw cross. Egyre jobban szeretem. Öröm vezetni. Kiváló az ár-érték arány! Kényelmesebb, mint a megane kombi.  A felszereltség rendkívül kellemes. Csendes!!! 5000 után szépen megy. Fogyasztás-jó.

A sok jó mellett:
-kezdeti "háromhengerezés" (elmúlt)

-"a" oszlop széles, nagy a holttér

-első kerékkupakok elmaradtak - aliexpress 300 ft

-lassú kormányműveletnél nyekereg. Ezt most kezdte. Másnak is? Szerviz?

4.5 M - Újra megvenném!

kt001

 

 

Előzmény: Lente (1637)
Kraklitius Creative Commons License 2018.12.11 0 0 1684

A gyári CityGuide helyet nincs lehetőség más navigációs programm installálására.

Kérdezz rá a márkaszervíznél, van-e lehetőség a Románia térkép adatbázis integrálására.

Előzmény: kistojás001 (1683)
kistojás001 Creative Commons License 2018.12.11 0 0 1683

Amint átmegyek a határon, megáll a navigáció, eltűnik az út. Nincs térkép az adatbázisban. Gondolom azért, mert az oroszok arrafelé nem forgalmazzák az új Ladákat?!
IGO-t rá lehet tenni? Ki tudja?

FuTomi Creative Commons License 2018.12.10 0 0 1682

Keresd Erdély név alatt! 🤣

Sajnos nem tudok segíteni, szívesen kérnék én is ezügyben segítséget... talán majd egyszer.

 

Lwgyen szép napod!

Előzmény: kistojás001 (1681)
kistojás001 Creative Commons License 2018.12.10 0 0 1681

Üdv!

Új vesta sw cross. Navi-ban nincs Románia. Tud valaki segíteni?

kt001

FuTomi Creative Commons License 2018.12.09 0 0 1680

Kezdek aggódni a TC mumkatársainak egészsége miatt!

Ilyen hangvételben cikk jelenik meg a Ladáról?! 🤔

Mondjuk pr szagú fogalmazásoktól hemzseg, nagy ajándékot kaphattak valamelyik kereskedésből.

Bár én nem Vestával járok, jól esik ilyen hangvételben olvasni a Ladáról.

 

Előzmény: Utilsman (1679)
Utilsman Creative Commons License 2018.12.09 0 0 1679

Új hozzászólás a Totalcar népítéletben(még ki is emelték a heti merítésben):

https://totalcar.hu/belsoseg/2018/12/09/heti_merites/amp

nmkopasz Creative Commons License 2018.12.08 0 0 1678

Nálam is ez a helyzet! Ugyan ez a problémám nekem is!

Előzmény: bkornel1 (1677)
bkornel1 Creative Commons License 2018.12.08 0 0 1677

Nem azzal van gond, hogy nem jön át a hívás a 2 SIMről, ez működik ha párosítva van.

A gondom az, hogy kézzel kell párosítanom a telefont minden alkalommal.

Azaz bekapcsolom a rádiót, telefon párosítás, minden klafa.

Rádió kikapcs, majd bekapcs és már nem tud hozzá csatlakozni a telefon. Ekkor bluetooth kapcsolatok közt megkeresem az MMC12-t rábökök, hogy elfelejt, ismét hogy csatlakozzon hozzá ekkor viszont már csatlakozik.

Addig működik míg a rádiót ismét ki nem kapcsolom.

Amennyiben össze van párosítva, és a telefonon kapcsolom ki a bluetooth és vissza akkor is összekapcsolódnak. 

Előzmény: Kraklitius (1671)
Relaxvideo Creative Commons License 2018.12.07 0 0 1676

Mondjuk tényleg, az is jó lehet, és szinte 100% hogy működik.

Ha hosszabb útra indulunk érdemes lehet aktiválni.

köszi a tippet

Előzmény: Törölt nick (1675)
Törölt nick Creative Commons License 2018.12.07 0 0 1675

Két telit még nem próbáltam összehangolni az autó rendszeréhez! örülök, hogy most jól működik a sajátommal!!! Nem tudom, hogy létezik e ilyen app mobilra. Hívásátirányitásról már hallottam, de ezt sem próbáltam még!

Előzmény: Relaxvideo (1674)
Relaxvideo Creative Commons License 2018.12.07 0 0 1674

Nekem meg a kapcsolódással nincs gondom :)

Max. annyi hogy nem lehet párom telója is rajta, így ha hangosabban szól a zene, 

az én telefonomat halljuk ha csörög, az övét nem.

Telóra sincs olyan app, hogy kapcsolódik a másikhoz, és bármelyikre jön hívás, azt továbbküldi a rádió felé?

Ez is jó lenne..

Előzmény: Törölt nick (1673)
Törölt nick Creative Commons License 2018.12.07 0 0 1673

Szia! 

Elnézést! - Nekem van monitor! ennek ellenére, voltak gondjaim a kapcsolódással bőven!

Előzmény: Relaxvideo (1672)
Relaxvideo Creative Commons License 2018.12.07 0 0 1672

de most a multimédia egységről beszélünk vagy a rádióról?

nem mindegy

nekem a rádió lcd kijelzőjén csak a szám jelenik meg. monitorom nincs

Előzmény: Törölt nick (1670)
Kraklitius Creative Commons License 2018.12.07 0 0 1671

Nem szeretnék belemenni egy partalan vitába a bluetooth tehnológiával kapcsolatban, ezért csak a tapasztalataimat osztanám meg a Dual SIM-es telefonok csatlakoztatásával a Lada hikangosító rendszeréhez.

1. válasszuk ki melyik SIM kártyát szeretnénk elsődleges telefonos kapcsolatként. Kihangosítón keresztül minden esetben erről az elsődleges SIM-ről kezdeményezhetünk hívásokat.

2. vegyük ki mindkét SIM kártyát a telefonból, majd azt a SIM kártyát amit kijelöltünk "elsődlegesnek" tegyük be az 1 slotba.

3. kapcsoljuk be a telefont és párosítsuk a Lada kihangosító rendszeréhez, legyen az rádió fejegység, vagy multimédia.

4. a létrejött párosítást követően kezdeményezzünk egy hívást az elsődlegesnek kiválasztott SIM-ről, másról nem is tudunk, mivel csak egy SIM van a telefonba.

5. kapcsoljuk ki a telefont, vegyük ki az 1 slot-ból az "elsődleges" SIM kártyát.

6. helyezzük be a 2 SIM kártyát a 2 slotba, Semmiféle képp ne helyezzük a 2 SIM kártyát az 1 slotba!

7. kapcsoljuk be a telefont, párosítsuk a 2 SIM kártyát a Lada kihangosító rendszeréhez.

8. kapcsoljuk ki a telefont és helyezzük be mind két SIM kártyát a megfelelő helyre, "elsődleges" SIM az 1 slotba, 2 SIM a 2 slotba.

9. kapcsoljuk be a telefont.

10. tegyük láthatóvá mobil eszközünket bluetooth eszközök számára, és párosítsuk a Lada kihangosító rendszeréhez, ha nem látja a fejegység a telefont, akkor nem is fog kapcsolódni hozzá automatikusan, csak akkor, ha mi válaszuk ki manuálisan a csatlakozást a telefonunkon, mivel a Lada fejegység minden esetben látható állapotban van.

 

Kezdeményezzünk hívást az 1 SIM-ről.

Kérjük meg partnerünket, hogy hívjon vissza minket az "elsődlegesnek" kinevezett telefonszámon, majd hívjon minket a 2 SIM kártya telefonszámán.

Mindent jól végigcsinálva, mind a két hívást tudjuk fogadni telefonunkon.

Hívni viszont, csak az "elsődlegesen" tudunk.

Annak érdekében, hogy gyorsan és korrektül tudjon a telefon kapcsolódni a Lada kihangosító rendszeréhez, telefonunkon kapcsoljuk ki a partnerlista szinkronizálását.

A telefon akkor szokott hosszú percekig próbálkozni az automatikus kapcsolódáshoz ha ez a funkció be van kapcsolva a telefonon. Ebben az esetben, addig, míg a teljes partnerlista nem kerül beemelésre a Lada fejegység memória tárhelyére az automatikus kapcsolódás nem jön létre. 80-150 partner esetén ez igencsak megdolgoztatja a fejegység szoftverét és processzorát. Kalinánál, Grantánál sajnos minden kapcsolódáskor szinkronizál, amennyiben be van kapcsolva a telefonon a partnerek szinkronizálása funkció, és az a probléma, hogy szétkapcsolódásnál az egész partner listát eldobja. Újra kapcsolódáskor pedig újra letölti a telefonról.

Dual SIM esetén az "elsődleges" SIM-hez hozzárendelt partnerlistát szinkronizálja.

Legalább is én ezt tapasztaltam.

Előzmény: bkornel1 (1669)
Törölt nick Creative Commons License 2018.12.07 0 0 1670

Sziasztok!

Ket simmel,nekem se mukodott, most reggel probaltam, mutatja a hivofel nevet. 4.4 android,es nem egy felkapott teli. THL4000

bkornel1 Creative Commons License 2018.12.06 0 0 1669

1. Be van

2. Nincsen és nem is lesz (minden más eszköz tud hozzá csatlakozni)

3. dual sim (2 kártyával)

4. android 8, régebbin 5.0 volt azzal is ugyanez volt.

 

"Sajnos a bluetotth technológia korlátokkal működő rendszer. 1 eszköz, 1 kapcsolat, 1 kommunikáció." 

Akkor nekem, hogyan megy egyszerre 2 bluetooth kapcsolat is az orán ? 2 okosóra teszem azt ? Jól is néznénk ki ha így lenne :D

 

Leírás alapján a kalinában (alap rádió) 2.1 es BT van, vagy ilyen szabvány kell a csatlakozáshoz. Ez nem mai. Azokkal amikkel használtam a kalinát már mind 4.0 felettiek, és ott nem volt gond több eszköz egyidejű használatával sem. Emlékeim szerint régebben sem.

Előzmény: Kraklitius (1665)
Törölt nick Creative Commons License 2018.12.06 0 0 1668

A név kijelzéssel kapcsolatba, ezt írja:

 

Törölt nick Creative Commons License 2018.12.06 0 0 1667

Sziasztok!

 

Nekem is gondok voltak a telefon kapcsolattal! {kalina lux} A vásárlás napján a márkaszervíz lőtte össze az ,,android" telim, az autó fejegységével. Nem sokáig tartott, ahogy írta nmkopasz, kellett párosítani, nem egyszer! Addig-meddig hogy, úgy lefagyott, ki-be kapcsolás után sem jött helyre. Itt segítettek, a fejegység, alaphelyzetbe állításával. Hívtam közbe a szervizt, de a válasz,,nem minden telefonnal működik együtt" Pár alaphelyzetbe való visszaállítás után, {két sim helyes a teli}, de csak egy van benne, több hónapja jól működik!

Relaxvideo Creative Commons License 2018.12.06 0 0 1666

Vajon nem is küldi át híváskor a telefon, csak utána?

Vagy átküldi, de a rádió buta és nem jelzi ki?

 

Előzmény: nmkopasz (1664)
Kraklitius Creative Commons License 2018.12.06 0 0 1665

A bluetooth kapcsolódással kapcsolatban kérdéseim lennének:

1. be van e kapcsolva az automatikus kapcsódás funkció a fejegységen?

2. láthatóra van e állítva az eszköz (telefon) bluetooth ezsközök számára?

3. szimpla SIM-es a telefon, vagy Dual SIM?

4. telefon operációs rendszere?

 

Sajnos a bluetotth technológia korlátokkal működő rendszer.

1 eszköz, 1 kapcsolat, 1 kommunikáció.

Egésszen másként működik a technológiai adottságaiból eredendően mint a WiFi.

Előzmény: nmkopasz (1660)
nmkopasz Creative Commons License 2018.12.05 0 0 1664

Nálam is csak a számot írja ki.

Előzmény: Relaxvideo (1662)
nmkopasz Creative Commons License 2018.12.05 0 0 1663

A telefon 1 szimes, mate 10 pro.

Előzmény: bkornel1 (1661)
Relaxvideo Creative Commons License 2018.12.05 0 0 1662

Van vki akinek kijelzi a rádió bejövő hívás esetén a nevet? Nekem csak a számot, azzal nem sokra megyek.

De ha nem veszem fel, a missed calls résznél már ott a név UTÓLAG. Ennek így mi értelme?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!